Setari Cookie-uri

Le am pe toate ! Bani nu am,frumos la fatza nu sunt si nici brunet,si nici bad boy nu sunt!Nu am nimic din ce vor femeile!

De la: iris_4_ever, la data 2009-04-27 22:39:42
De la: FRANNNCE, la data 2009-04-27 22:29:01
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-27 22:01:43
De la: FRANNNCE, la data 2009-04-27 21:50:32
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-27 21:47:37Hmmm , inseamna ca tre sa ma multumesc cu supa mea de rosii care sigur nu o sa-mi iasa
mai irisuco ......;;;te ajut eu fato.......zi cu ce rosii faci(conserva s-au proaspete).................si daca vrei iti expicesc miscarile.......


Nici o sansa France , aici orice supa sau ciorba ai incerca sa faci nu are gustul pe care-l stii
Eu doar fac experimente acum ,vad ce fata face al meu si apoi arunc mancarea pt ca mie oricum nu-mi place cum a iesit
stiu fetica ..........;trebuia sa cari dupa tine delikat romanesc ,si luestean .......! dar am inteles ca sint ceva romanasi ce au deschis magazinase ca la mama acasa! avem noi un tembel pe forumul franta-romania si iul intreb pe ala!


Cel mai apropiat magazin cu produse europene e la 8 ore de condus departare de mine asa ca ...slabe sanse

Aseara al meu a incercat sa ma otraveasca cu squash....un fel de dovelecel de-al nostru care are consistenta si culoarea dovleacului .....bagat la cuptor cu zahar brun si consumat pe post de mancare nu desert.
Cireasa de pe tort a fost cand i-am cerut o felie de pepene rosu si a pus sare pe el


Da, imi povestea si mie o colega filipineza chestia asta cu pepene cu sare Am zis ca doar la ei o fi asa
Dor_a
Postat pe 28 Aprilie 2009 16:01
De la: Dor_a, la data 2009-04-28 16:01:00
Da, imi povestea si mie o colega filipineza chestia asta cu pepene cu sare Am zis ca doar la ei o fi asa


Adevarul e ca un prafulet de sare nu strica


Neata fetele
iris_4_ever
Postat pe 28 Aprilie 2009 17:15
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-28 17:15:34
De la: Dor_a, la data 2009-04-28 16:01:00
Da, imi povestea si mie o colega filipineza chestia asta cu pepene cu sare Am zis ca doar la ei o fi asa


Adevarul e ca un prafulet de sare nu strica

Neata fetele


Buna dupa-amiaza, Iris...
Nu'sh, puiutz, ca n-am incercat, desi in general nu-s impotriva noilor experiente culinare... De exemplu, am mancat zmeura in salata.... hm... Cre' totusi ca e mai bine singurica... Adica salata-salata si zmeura separat.... Salata cu dressing de zmeura insa e ok....

Cel mai bun e avocado-ul cu sare (in salata, de exemplu)... Ai putea incerca, Iris... Dar vezi ca trebuie sa fie avocado copt (adica cel molcutz, asa... de consistenta prunelor, nu a marului... )

Stai ca iar rade Frannce de bucataresele care suntem
Dor_a
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:17
tanananaaaaa
matracucu
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:27
La un moment dat nu era vorba de sex aici?..Acu e cu mancare?
..paiii nu e rau..da ceva cu carne nu este...ca zmeura e buna ea..da nu tine de foame.
Iradiatu_
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:35
mâncare???
Diavolyta_
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:39
zmeura????
matracucu
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:40
De la: Dor_a, la data 2009-04-28 18:17:14
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-28 17:15:34
De la: Dor_a, la data 2009-04-28 16:01:00
Da, imi povestea si mie o colega filipineza chestia asta cu pepene cu sare Am zis ca doar la ei o fi asa


Adevarul e ca un prafulet de sare nu strica

Neata fetele


Buna dupa-amiaza, Iris...
Nu'sh, puiutz, ca n-am incercat, desi in general nu-s impotriva noilor experiente culinare... De exemplu, am mancat zmeura in salata.... hm... Cre' totusi ca e mai bine singurica... Adica salata-salata si zmeura separat.... Salata cu dressing de zmeura insa e ok....

Cel mai bun e avocado-ul cu sare (in salata, de exemplu)... Ai putea incerca, Iris... Dar vezi ca trebuie sa fie avocado copt (adica cel molcutz, asa... de consistenta prunelor, nu a marului... )

Stai ca iar rade Frannce de bucataresele care suntem
de sa rid mai??????????? ce voi credeti ca eu ma nascui in bucatarie????????? dar se dovedi a avea o tira de talent!...........;avocado in salata am mincat dar nu facut de mine .........................;si ma puse dracu sa pun sare pe ,pepene ..................dar pe bune de nu simteam nevoia de piine!!!!! dar zmeura nu as combina-o cu nimic in lume............nici dulceata nu ma indur sa fac! o pap asa......cu un pic de zahar...........aoleu ce facuram..........degeneraram topicul mascotei si dupa atita sex i se face foame.....
FRANNNCE
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:45
Eu acu' ma duc la market sa pun fetele alea sa imi arate si mie un avocado...asta e un fel dr pruna...sau un fel de mar?
Iradiatu_
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:45
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-28 18:45:18Eu acu' ma duc la market sa pun fetele alea sa imi arate si mie un avocado...asta e un fel dr pruna...sau un fel de mar?
o chestie intre para si mar..........vezi tu
FRANNNCE
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:46
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-28 18:39:13mâncare???
ce te miri ca ne luptaram cu mascota pina ni se facu foame.................
FRANNNCE
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:48
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-28 18:39:13mâncare???


De la: just_laura, la data 2009-04-28 18:40:17zmeura????


Am dat-o-n diverse, rrau de tot!
Da' daca ne-a plecat mascota-lautar, ce sa facem si noi?
Batem campii voios!
Dor_a
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:51
De la: FRANNNCE, la data 2009-04-28 18:46:56
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-28 18:45:18Eu acu' ma duc la market sa pun fetele alea sa imi arate si mie un avocado...asta e un fel dr pruna...sau un fel de mar?
o chestie intre para si mar..........vezi tu


Verde!

Nu incerca sa-l mananci asa, insa... Ce gasesti tu acolo e necopt... (bine, nici copt nu are cine stie ce gust exotic, daca la asta te astepti... are asaaa... un gust de unt.... Verde )
Dor_a
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:54
De la: Dor_a, la data 2009-04-28 18:54:08
De la: FRANNNCE, la data 2009-04-28 18:46:56
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-28 18:45:18Eu acu' ma duc la market sa pun fetele alea sa imi arate si mie un avocado...asta e un fel dr pruna...sau un fel de mar?
o chestie intre para si mar..........vezi tu


Verde!

Nu incerca sa-l mananci asa, insa... Ce gasesti tu acolo e necopt... (bine, nici copt nu are cine stie ce gust exotic, daca la asta te astepti... are asaaa... un gust de unt.... Verde )

Deci sa recapitulam...eu un fel de mar ca o para..il gasesc verde da nu e bun verde, nu ca ar fi bun daca n-ar fi verde, ar un fel de gust de unt desi e un fruct....(sa fim clari untul are gust de unt...fructele au gust de fructe). Sunt din ce in ce mai lamurit...Eu nu cred ca e bun...avocado e un nume ce nu iti inspira incredere.
Iradiatu_
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:57
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-28 18:57:35
De la: Dor_a, la data 2009-04-28 18:54:08
De la: FRANNNCE, la data 2009-04-28 18:46:56
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-28 18:45:18Eu acu' ma duc la market sa pun fetele alea sa imi arate si mie un avocado...asta e un fel dr pruna...sau un fel de mar?
o chestie intre para si mar..........vezi tu


Verde!

Nu incerca sa-l mananci asa, insa... Ce gasesti tu acolo e necopt... (bine, nici copt nu are cine stie ce gust exotic, daca la asta te astepti... are asaaa... un gust de unt.... Verde )

Deci sa recapitulam...eu un fel de mar ca o para..il gasesc verde da nu e bun verde, nu ca ar fi bun daca n-ar fi verde, ar un fel de gust de unt desi e un fruct....(sa fim clari untul are gust de unt...fructele au gust de fructe). Sunt din ce in ce mai lamurit...Eu nu cred ca e bun...avocado e un nume ce nu iti inspira incredere.


sa nu crezi asta...
avocado nu inspira incredere,te va trada cand itzi va fi lumea mai draga.....nu e ceea ce pare,e un fel de amageala verde,desi nu e bun verde..........
matracucu
Postat pe 28 Aprilie 2009 18:59
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-28 18:57:35
De la: Dor_a, la data 2009-04-28 18:54:08
De la: FRANNNCE, la data 2009-04-28 18:46:56
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-28 18:45:18Eu acu' ma duc la market sa pun fetele alea sa imi arate si mie un avocado...asta e un fel dr pruna...sau un fel de mar?
o chestie intre para si mar..........vezi tu [/quote

Verde!

Nu incerca sa-l mananci asa, insa... Ce gasesti tu acolo e necopt... (bine, nici copt nu are cine stie ce gust exotic, daca la asta te astepti... are asaaa... un gust de unt.... Verde )

Deci sa recapitulam...eu un fel de mar ca o para..il gasesc verde da nu e bun verde, nu ca ar fi bun daca n-ar fi verde, ar un fel de gust de unt desi e un fruct....(sa fim clari untul are gust de unt...fructele au gust de fructe). Sunt din ce in ce mai lamurit...Eu nu cred ca e bun...avocado e un nume ce nu iti inspira incredere.


Pai e un fruct care n-are gust de fruct, ce? Nu e voie?
Unii il baga'n (nu-n ma-sa) in blender, ii adauga "zacar" si s-au facut cu suc...
Altii insa ii pun sare si-l mananca pe paine... sau in salata Ete asa!
Da' ala de-l gasesti tu la market e verde SI necopt.... Ca verde e si cand e copt
Sa-ti mai spun si ca are ditamai samburele?
Dor_a
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:04
De la: just_laura, la data 2009-04-28 18:59:48
sa nu crezi asta...
avocado nu inspira incredere,te va trada cand itzi va fi lumea mai draga.....nu e ceea ce pare,e un fel de amageala verde,desi nu e bun verde..........


Dor_a
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:06
dora draga mea,nici samburele de avocado nu mai e ce-a fost.........
matracucu
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:07
In primul rand as vrea sa spun ca mancarea e mancare..si fructele sunt fructe... Nu le amestecati. Fructele nu se pun in salata sau in mancare..Va rog..salata..cu salata..mancarea cu mancare..si fructele cu fructele. Deja e haos.
Un fruct verde e crud...deci nu e bun de mancat..exceptie fac merele.
Iradiatu_
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:08
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-28 19:08:50In primul rand as vrea sa spun ca mancarea e mancare..si fructele sunt fructe... Nu le amestecati. Fructele nu se pun in salata sau in mancare..Va rog..salata..cu salata..mancarea cu mancare..si fructele cu fructele. Deja e haos.
Un fruct verde e crud...deci nu e bun de mancat..exceptie fac merele.


Si avocado-ul!

Dor_a
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:10
De la: Dor_a, la data 2009-04-28 18:17:14
De la: iris_4_ever, la data 2009-04-28 17:15:34
De la: Dor_a, la data 2009-04-28 16:01:00
Da, imi povestea si mie o colega filipineza chestia asta cu pepene cu sare Am zis ca doar la ei o fi asa


Adevarul e ca un prafulet de sare nu strica

Neata fetele


Buna dupa-amiaza, Iris...
Nu'sh, puiutz, ca n-am incercat, desi in general nu-s impotriva noilor experiente culinare... De exemplu, am mancat zmeura in salata.... hm... Cre' totusi ca e mai bine singurica... Adica salata-salata si zmeura separat.... Salata cu dressing de zmeura insa e ok....

Cel mai bun e avocado-ul cu sare (in salata, de exemplu)... Ai putea incerca, Iris... Dar vezi ca trebuie sa fie avocado copt (adica cel molcutz, asa... de consistenta prunelor, nu a marului... )

Stai ca iar rade Frannce de bucataresele care suntem


Sry Dora dar cu avocado eu nu m-am inteles niciodata

Eu-s anti fructe oricum asa ca mai nou , ca sa nu zic ca chiar nu mananc fructe imi fac shake-uri .....ultima combinatie a fost de capsuni+banane+miere+lapte si un strop de kahula sa aibe totusi gust de ciocolata

Zmeura imi place cum arata dar o consider cam acrisoara pt gustul meu si ma refer la cea din RO care e dulce in draci fata de cea care se gaseste aici
La fel gandesc si io , cum pana mea sa imi bag zmeura in salata ? pai mananc salata de fructe sau de legume ?
iris_4_ever
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:11
De la: just_laura, la data 2009-04-28 19:07:33dora draga mea,nici samburele de avocado nu mai e ce-a fost.........


Nu, zau Laura mama, deja devin melancolica...
Dor_a
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:11
Iradiatu_
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:11
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-28 19:08:50In primul rand as vrea sa spun ca mancarea e mancare..si fructele sunt fructe... Nu le amestecati. Fructele nu se pun in salata sau in mancare..Va rog..salata..cu salata..mancarea cu mancare..si fructele cu fructele. Deja e haos.
Un fruct verde e crud...deci nu e bun de mancat..exceptie fac merele.


iradiatule,nu stii nimik,zau asa.......fructele e fructe,carnea sunt carne si legumele e legume,insa,prin permutari si combinari,se poate traduce una cu alta,in anumite situatziuni,situatzii in care legumul feroce doreste fructa pasiva
daca mai vrei explicatzii,exprima-te doar si voi spune prezent !!!
matracucu
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:13
Kahula?!?!?
Inainte sa citesc pe aici traiam intr-o lume de vis..unde merele erau mere..perele erau pere...
Nici nu mai indraznesc sa intreb ce o fi kahula aia...suna ca un aruncator de rachete.
Iradiatu_
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:13
[quote name='Iradiatu_' date='2009-04-28 18:57:35'avocado e un nume ce nu iti inspira incredere. [/quote]

De acord cu tine , nici mie nu-mi inspira incredere
Eu l-am gustat o singura data in Jamaica si de atunci sunt anti avocado acu nush daca ala era copt sau nu dar clar nu avea gust de nimic
iris_4_ever
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:14
Yoy doamne....De la problematici cu "fumei" ne - moraliste ajunseram la mancare cu fructe si diferentieri intre fructe, mere, pere, prune si salate.
amr2009
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:15
[quote name='iris_4_ever' date='2009-04-28 19:11:39'

Zmeura imi place cum arata dar o consider cam acrisoara pt gustul meu si ma refer la cea din RO care e dulce in draci fata de cea care se gaseste aici
La fel gandesc si io , cum pana mea sa imi bag zmeura in salata ? pai mananc salata de fructe sau de legume ?[/quote]
-----------------------------------------------------------------------------------------------

Mda, stiu ce zici... Ca si capsunele alea facute "in apa"... Ce acrituri!
Si-mi amintesc primavara in piata, acasa, cand ies capsunele... Pai parfumeaza toata piata... astea... nici daca iti indesi nasu' in ele cu dinadinsul, nu le simti parfumul...
Salata a fost ciudata, dar.... Am zis sa incerc si d-aia, stii.... Sa nu mor fraiera...
Dor_a
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:15
De la: Iradiatu_, la data 2009-04-28 19:13:48Kahula?!?!?
Inainte sa citesc pe aici traiam intr-o lume de vis..unde merele erau mere..perele erau pere...
Nici nu mai indraznesc sa intreb ce o fi kahula aia...suna ca un aruncator de rachete.



Calm dowm dragule , kahula e lichor de ciocolata sau cafea ...niciodata nu am reusit sa tin minte exact asa ca ma duc sa ma uit acum ..rezolvat , e de cafea fabricat in Mexic .

Simplu asa nu prea merge baut pt ca e destul de strong dar in combinatii ( cocktailuri de obicei ) si permutari cum zicea cineva de pe aici ....merge cu orice

iris_4_ever
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:17
De la: Dor_a, la data 2009-04-28 19:15:45 Mda, stiu ce zici... Ca si capsunele alea facute "in apa"... Ce acrituri!
Si-mi amintesc primavara in piata, acasa, cand ies capsunele... Pai parfumeaza toata piata... astea... nici daca iti indesi nasu' in ele cu dinadinsul, nu le simti parfumul...
Salata a fost ciudata, dar.... Am zis sa incerc si d-aia, stii.... Sa nu mor fraiera...



Lasa tu ca am incercat bagatul nasului in ditamai campul de capsuni si nu am mirosit nimic

Si sunt atat de mari si frumoaseeee
M-am oprit in camp ca sa fac poze la capsuni pt ca am o prietena care e moarta dupa ele....a doua zi m-am trezit cu o ladita de capsuni de la al meu ca tuta a crezut ca mie imi plac

Imi place sa ma uit la ele , sa le miros si eventual sa le fac poze ....
iris_4_ever
Postat pe 28 Aprilie 2009 19:20

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Amantii femeilor maritate care stiu sa joace teatru.... 32 De la: Brunette_25 11 Mai 2011 11:39
STIM DE CE NE IUBESC BARBATII , MA ROG PRESUPUNEM ... DAR NOI DE CE II IUBIM PE EI? DE CE IUBIM BARBATII? 5 De la: kudika059440 6 Octombrie 2009 18:55
ce parere aveti despre ceea ce spune Elena Carstea:'barbatii sunt niste mitocani"?? 64 De la: wolfy 22 Iulie 2009 20:19
o situatie delicata 164 De la: johnelle 8 Decembrie 2011 19:43
Buna!! 3 De la: thadoogback 20 Martie 2011 16:40