Setari Cookie-uri

Le am pe toate ! Bani nu am,frumos la fatza nu sunt si nici brunet,si nici bad boy nu sunt!Nu am nimic din ce vor femeile!

De la: Dor_a, la data 2009-04-22 19:07:09
De la: Dor_a, la data 2009-04-18 18:20:48On topic: Mie imi plac brunetzii
Singura exceptie de la regula, Brad Pitt... ( )


Scuze, mai e una: Vitas!

OOOo daaa. Vitas e super scumpel...Oare e singur?
amr2009
Postat pe 23 Aprilie 2009 08:16
De la: Dor_a, la data 2009-04-22 19:07:09
De la: Dor_a, la data 2009-04-18 18:20:48On topic: Mie imi plac brunetzii
Singura exceptie de la regula, Brad Pitt... ( )


Scuze, mai e una: Vitas!
si yo nu neatza dorulet
dontworibehapi
Postat pe 23 Aprilie 2009 08:23
Imi place, omul spune ca nu se victimizeaza, desi asta faca, s-a upgradad de la doua limbi la trei (nu era destul de impresionante doua, a realizat) si ne povesteste ce facea el in 97. Ei bine, eu studiam pentru admiterea la liceu si ma duceam la olimpiada la istorie.

A, da, si ce conteaza fata mea, doar nu esti superficial!
Kathara
Postat pe 23 Aprilie 2009 09:16
De la: lynx, la data 2009-04-18 15:28:45Nu ma plang si nici nu ma victimizez ! Reusesc sa raman totusi pe picioare chiar daca necazuri am avut cat altii intr-o viata!
De mult,cand aveam vreo 20 si ceva de ani,observam ca desi ma credeam o persoana deosebita,poate chiar si mai speciala decat ceilalti baieti din jurul meu,nu aveam succes la femei la fel cum mi-as fi dorit eu.
Poate eram mai timid,poate fara incredere si experienta,am dat vina pe acestea si, mult timp chiar acceptam ideea ca nu ma pot placea toate femeile...Insa in timp,am realizat ca eu,care ma credeam deosebit,nu vedeam ca gusturile femeilor au evoluat in functie de ce este la moda sau, pur si simplu, femeile de astazi conteaza pe aparente atat de mult incat fara ele nu mai pot trai!Aparente pentru ele inseamna : barbatul sa fie frumos,cu bani si pozitie sociala si sa fie dur,al dracului de dur cu ele...
Ceea ce am vazut eu in timp si ce am constatat, este ca nu am putut tine pasul cu aceste schimbari radicale in conceptia femeilor,schimbari care pe mine m-au dezavantajat complet.
Sunt un tip "acum de moda veche",romantic,sensibil,baiat bun,insusiri care, pentru majoritatea femeilor pragmatice si dure de astazi nu mai sunt la moda si nu mai sunt "pe gustul lor".
Ceea ce stiam eu cu ceva timp in urma este ca barbatul nu trebuie neaparat sa fie frumos dar...se contrazic total intrucat ce vad eu in realitate este ca asta vor in primul rand,si ele nu fac decat cel putin sa recunoasca ceea ce eu ori nu am stiut,ori nu am inteles sau acceptat.
Vor barbati duri ,parsivi,dominatori,mincinosi,violenti verbal si chiar fizic....
Eu nu am nimic din aceste trasaturi "pozitive"(pentru ca asa par in ziua de astazi).Sa nu credeti ca sunt fara personalitate,va inselati amarnic...
In ziua de astazi femeile sunt cele care aleg si nu barbatii.Noi suntem la mana aprecierii femeilor si,daca femeia decide "ce simte" si mai decide si prost(de cele mai multe ori) ,atunci nu putem face absolut nimic,nu putem schimba situatia.Suntem la mana experientei femeii de a decide in functie de criteriile ei de selectie,care depind mult de "ce simt" ele.Arunca vina pe "chimie" caci de parca "chimie" nu ar fi,nimic nu ar exista...
"Chimia" pe care ele o acuza,asa cum o inteleg ele,nu e nimic altceva decat o iluzie,o aparenta cu care se hranesc ele la un moment dat.Asta se traduce la barbati : ori esti brunet si frumos(cel putin la fata,si obligatoriu),ori esti bad boy si le vorbesti ce vor sa auda-deci le minti,ori ai bani si masina si automat si pozitie sociala,criteriu care este de neinlocuit pentru "gusturile" femeii de azi.
Nu mai exista criterii de moralitate de care femeia ar trebui sa tina cont cand selecteaza barbatul,nu mai tin cont de faptul si nu le mai intereseaza altceva decat parvenirea lor pe orice plan.A devenit de un egoism ingrozitor si totul se invarte in functie de nevoile pe care "ea" le are.Nevoile barbatilor nu mai conteaza pentru ele.Aceste nevoi ale barbatilor pot fi "cumparate" si satisfacute prin pozitia sociala pe care cei mai multi nu au ajuns pe picioarele lor (dar asta nu e important pentru majoritatea femeilor).
Ce mai conteaza ca eu stiu sa respect femeia,ca am moralitate si principii...Barbati romantici sau "slabi" ca mine nu mai sunt apreciati de femeile "emancipate" de azi.Sau poate ca am moralitate si principii sau sunt "slab", poate din cauza asta nu sunt "in top" nu-i asa?Un barbat "puternic" azi este barbatul imoral,pervers si parsiv,deci mincinos si egoist,violent si instinctiv.Acesta este barbatul pe care multe femei il adora.Ori,eu nu am niciuna din aceste criterii dupa care multe femei se dau in vant...Le am pe toate ! Bani nu am,frumos la fatza nu sunt si nici brunet,si nici bad boy nu sunt!Nu am nimic din ce vor femeile! Si mai e un amanunt...Sunt profesor de profesie si mai locuiesc si la tara...In schimb vorbesc 2 limbi straine si am calatorit deja pe cateva continente...Insa nu sunt casatorit ,am o fetita de 4 ani si este sensul meu in viata la ora aceasta...

bache_marcel@yahoo.com





1 esti misogin
2 ai acuzat femeia si acum iti cauti partenera
3 pacat ......ca nu ai reusit in viata reala sa iti faci o partenera .........dar te asigur ca nici aici nu ai sanse
just_heaven
Postat pe 23 Aprilie 2009 09:22
De la: lynx, la data 2009-04-23 05:05:51Fetelor din ultimele postari (la propriu si la figurat).Sunteti cam orgolioase pentru cat puteti voi sa duceti...Chiar ma dezamagiti...

Eu nu incerc sa agat pe nimeni aici si regret ca mi-am afisat adresa de e-mail pe acolo...
Dar nu e nici o problema ...sunt destul de intelept sa acord prea multa importanta oamenilor care incita si provoaca cum sunteti voi...:))

HAI ,ARATATI-VA SI VOI CU POZE REALE SI NU MAI DATI DIN COLT IN COLT,CA NU VA CREDE NIMENI FARA PROBE...
Eu am asezat destule dovezi acolo la album si lumea de pe forum o sa stie cam cine e impostorul dintre noi...nu-i asa?
Norocul sa va surada pana la capat!

ce caterinca , nu am avut rabdare sa citesc toat ce ai scris
dar am vzt o chestie te plangi mai rau ca o muiere (fara suparare pentru muieri ) zici ca nu esti victima dar te porti ca una ,iar la cati obdedati sunt pe forum , nici eu ca barbat nu mi-am pus poza ca sa poate sa o vada oricine
SweetDadyD
Postat pe 23 Aprilie 2009 14:02
Evident ai niste "stresuri" maxime, ca sa nu le spun obsesii. Esti surd la orice pareri contrarii alor tale si trebuie sa-ti fie tare bine gandindu-te la femei in asemenea termeni. De ce sa-ti asumi raspunderea pt lipsurile tale cand poti f bine sa dai vina pe "ele"?! In felul asta iti gasesti scuze iar constiinta ta nu are de suferit.
Am inteles cu totii ce minunat esti tu si ce nenorocite sunt toate femeile de pe lumea asta. Cu gandirea ta de Ev Mediu si cu un asemenea dispret la adresa femeilor, pe care evident esti incapabil sa le cunosti cu adevarat, nu vei ajunge prea departe.
Habar nu ai ce vor femeile, daca stiai nu scriai atatea ineptii. Nu ai inteles nimic din ce ti s-a spus pe forum asa ca esti condamnat sa ramai cufundat in aceeasi gandire limitata si superficiala.
Am sa-ti spun eu ce NU vor femeile: nu vor un barbat incuiat, iresponsabil (cu copii din flori si care n-a fost in stare sa faca mai nimic cu viata lui: un drum in viata, o cariera si ceva bani din care sa poata trai el si eventual familia lui), mitocan, prost si arogant, iar tu dragule chiar le ai pe toate, asa cum bine ai spus in titlul topic-ului...
ioana_cristina
Postat pe 23 Aprilie 2009 15:26
De la: ioana_cristina, la data 2009-04-23 15:26:26Evident ai niste "stresuri" maxime, ca sa nu le spun obsesii. Esti surd la orice pareri contrarii alor tale si trebuie sa-ti fie tare bine gandindu-te la femei in asemenea termeni. De ce sa-ti asumi raspunderea pt lipsurile tale cand poti f bine sa dai vina pe "ele"?! In felul asta iti gasesti scuze iar constiinta ta nu are de suferit.
Am inteles cu totii ce minunat esti tu si ce nenorocite sunt toate femeile de pe lumea asta. Cu gandirea ta de Ev Mediu si cu un asemenea dispret la adresa femeilor, pe care evident esti incapabil sa le cunosti cu adevarat, nu vei ajunge prea departe.
Habar nu ai ce vor femeile, daca stiai nu scriai atatea ineptii. Nu ai inteles nimic din ce ti s-a spus pe forum asa ca esti condamnat sa ramai cufundat in aceeasi gandire limitata si superficiala.
Am sa-ti spun eu ce NU vor femeile: nu vor un barbat incuiat, iresponsabil (cu copii din flori si care n-a fost in stare sa faca mai nimic cu viata lui: un drum in viata, o cariera si ceva bani din care sa poata trai el si eventual familia lui), mitocan, prost si arogant, iar tu dragule chiar le ai pe toate, asa cum bine ai spus in titlul topic-ului...

"Copiii din flori " cum ii numesti tu ,in cazului domnului , nu are aceeasi conotatie pe care o insinuezi tu. Daca el are un copil ,inseamna ca doamna care l-a nascut a avut "ceva " defecte. Nu uita ca o femeie "normala " nu-si lasa copilul barbatului decat daca se iubeste mai mult pe sine.
Este adevarat ca si Lynx a "tunat" cuvinte grele dar nici cu unele "forumiste " nu-mi este rusine...
ionia
Postat pe 23 Aprilie 2009 16:47
Copil din flori = bastard, copil nascut in afara mariajului. A folosit sintagma cat se poate de corect.
Kathara
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:16
Ionia

Felicitari pentru caracterul pe care il ai.
Daca spun cuvinte "grele" ,spun pentru cine le merita si raspund la cine merita.Cu siguranta se regasesc multe "emancipate" in descrierea pe care eu am postat-o pe forum.Asta este si motivul pentru care si raspund ele.Nu le doresc decat sa aiba ceea ce merita si nu ceea ce vor.
Nu imi pasa de ce gandesc aceste specimene ,chiar daca sunt multe aici pe forum.
Pe femeie trebuie sa "o minti frumos"?Eu nu mint,eu spun cine este cu adevarat multe femei,indiferent ca are o gandire parsiva,este egoista innascuta si poate si masochista...De ce este nevoie ca pe aceste femei sa le controlezi de fiecare data sa nu cumva sa te minta?
A ajuns o normalitate acceptata din ce in ce mai mult de ceilalti ca un om moral sa devina anormal,sau cum?

Kathara

Fetita pe care tu o vezi la album este fiica mea si poarta numele meu.Faptul ca mama copilului mie nu mi-a spus de nasterea fetitei decat la maternitate,te face sa crezi ca sunt un tata iresponsabil?
Si stii ce?Nu mai posta aici nimic pana nu iti cunoastem si noi ,cei de pe formum identitatea.
NU sunt eu naiv asa cum ai vrea tu sa crezi.
Te-ai cam atacat cand ti-am spus adevarul pe care eu il cred!
Dar ce-ai vrea ,sa iti spun doar ce iti convine tie?Asa esti tu obisnuita?Sa te lasi pacalita si sa te minti singura?Oamenii de acest gen sunt un nimeni in fata lor in primul rand!
ARUNCA O PRIVIRE SI PE LA ALBUMUL MEU,si lasa ciocu mic ca esti un nimeni deocamdata pentru mine...
Sunt chiar modest de fel,insa nu ma lasa persoane ca si tine sa imi arat modestia...si chiar trebuie sa iti vorbesc pe limba si gandirea ta k sa poti sa pricepi...:))


lynx
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:31
Ioana Cristina

Ia uita-te peste albumul meu si vezi cauza pt care zici tu ca nu am facut nimic cu viata mea...Ai curajul sa vezi adevarul? Asa este daca te-ai nascut cu pasarica in chilotei...doar asta ai...si pentru asta chiar ai pretentii chiar prea mari nu-i asa?Pai altceva ce mai ai ,hai spune-ne si noua pe forum....
ca suntem curiosi toti...Ce scoala ai tu,ai terminat scoala generala? ca nu prea vezi lucrurile decat din unghiul din care tie iti convine...Mai citeste si afla mai multe despre mine si apoi poti vorbi....
lynx
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:36
Dragule, am sa-ti raspund totusi. Stai cam prost la capitolul texte, vad ca te repeti ca o moara stricata. Vulgaritatile tale ma lasa rece, asta iti este nivelul. Atat te duce, atata poti, trebuie sa fie tare frustrant sa fii atat de limitat, desigur cu conditia sa-ti constientizezi aceste limite.
Daca aveai un dram de inteligenta ti-ai fi dat seama ca am facut scoala si inca multa. Daca niste poze iti arata realizarile in viata e cam ingrijorator. Fa-ti o statuie si canta-ti singur imnuri. Crezi ca daca ai muncit in SUA ca salahor in hoteluri sau ai cantat in Arabia Saudita in urechea clientilor ori la nunti si botezuri in Romania ai o cariera? De aici si oftica ta la adresa femeilor care au muncit, au invatat si castiga bine. In loc sa invidiezi si sa urasti atat, mai bine ai incepe sa muncesti si sa castigi un ban, dar poate nu esti in stare. Sunt femei care stau la birou 10-12 ore pe zi, tu ce produci pt societate?
Te compatimesc profund, ai o viata tare trista.
ioana_cristina
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:50
Iubire, un barbat care nu-si ia precautii cand face sex nu e decat un iresponsabil.

Iar albumul tau, viata ta sau tu in general sunt subiecte complet neinteresante pentru mine. I like tough guys.
Kathara
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:50
Scumpa mea, intamplarea face sa cunosc binisor povestea de viata a acestui "domn" chiar de la el. E un ipocrit, un tupeist si un fals care si-a batut joc de mama copilului lui, ba chiar a trait cu femei casatorite. Deci lectii de morala sa dea unde o vrea domnia sa, dar nu aici ca nu suntem chiar toti idioti
ioana_cristina
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:55

uuuufffffffffffff....imi lua ceva timp sa citesc tot
hai sa-mi dau si eu cu parerea

ceea ce a spus Lynx in primul lui post si mie mi se pare destul de adevarat ( nu neaparat ca vreau sa-i iau apararea ptr ca este barbat, cat ca asa vad si eu lucrurile )

in rest, fetelor, chiar ati fost rautacioase, si nu ma asteptam, mai ales la cateva dintre voi
omul doar si-a spus parerea si astepta cateva pareri de la voi, nu jigniri
pe partea cealalta si el a gresit, clar, in momentul cand a inceput sa se dea mare pe unde a fost

sper sa purtati o discutie civilizata (ptr ca si eu sunt destul de interesat de subiect ), sa nu va mai jigniti, nu-si are rostul

bafta oriunde v-ati afla si in orice faceti pe acolo
_fantoma_
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:02
De la: Kathara, la data 2009-04-23 17:16:09Copil din flori = bastard, copil nascut in afara mariajului. A folosit sintagma cat se poate de corect.
N-am spus ca ar fi fost ceva incorect in exprimare ei,nu am sa fac eu lectii de gramatica sau altele aici.Vroiam sa subliniez ca ,asa "mitocan si etc etc " cum l-a numit doamna ...el are puterea sa creasca un copil.Este posibil sa fie f ranit de mama copilului sau ....de aici si agresivitatea verbala vis-a -vis de femei.
sa judedci pe altul este mai usor decat sa te pui in pielea lui ...(cred eu)
ionia
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:09
De la: ioana_cristina, la data 2009-04-23 17:55:33Scumpa mea, intamplarea face sa cunosc binisor povestea de viata a acestui "domn" chiar de la el. E un ipocrit, un tupeist si un fals care si-a batut joc de mama copilului lui, ba chiar a trait cu femei casatorite. Deci lectii de morala sa dea unde o vrea domnia sa, dar nu aici ca nu suntem chiar toti idioti

Este vina lui ca a traiat cu acele "doamne "? Sau , ma rog , doar a lui? Le-a luat cu forta cumva ?
Eu nu-l cunosc si nici nu ii stiu povestea dedcat din ce a scris aici...
Intentia mea nu este sa ma cert sau sa jignesc ,ci sa ...comunic.Atat.
ionia
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:17
De la: ionia, la data 2009-04-23 18:09:45
De la: Kathara, la data 2009-04-23 17:16:09Copil din flori = bastard, copil nascut in afara mariajului. A folosit sintagma cat se poate de corect.
N-am spus ca ar fi fost ceva incorect in exprimare ei,nu am sa fac eu lectii de gramatica sau altele aici.Vroiam sa subliniez ca ,asa "mitocan si etc etc " cum l-a numit doamna ...el are puterea sa creasca un copil.Este posibil sa fie f ranit de mama copilului sau ....de aici si agresivitatea verbala vis-a -vis de femei.
sa judedci pe altul este mai usor decat sa te pui in pielea lui ...(cred eu)


Nu, nu a spus ca o creste el, a spus ca o are. E o mare diferenta. In plus, chiar daca ar creste-o, nu-i normal? Ii trebuie statuie?
Kathara
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:20
De la: lynx, la data 2009-04-23 05:05:51
HAI ,ARATATI-VA SI VOI CU POZE REALE SI NU MAI DATI DIN COLT IN COLT,CA NU VA CREDE NIMENI FARA PROBE...
Eu am asezat destule dovezi acolo la album si lumea de pe forum o sa stie cam cine e impostorul dintre noi...nu-i asa?
Norocul sa va surada pana la capat!

si sigur nu vrei sa agati?

vad ca ai un fix cu pe unde ai fost tu. Am inteles. Si altceva? Ca mie nu-mi plac oamenii care se lauda cu chestii realizabile de mai toti oamenii (da, dragul meu, si romanii pot calatori in strainatate, mai ales ca acum a devenit mult mai ieftina o vacanta peste hotare decat in tara). Ca sa nu mai spun de toti acei romani care muncesc prin strainataturi. Asa ca poti sa canti la alta masa.
kitty_krieger
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:24
De la: dontworibehapi, la data 2009-04-23 08:23:32
De la: Dor_a, la data 2009-04-22 19:07:09
De la: Dor_a, la data 2009-04-18 18:20:48On topic: Mie imi plac brunetzii
Singura exceptie de la regula, Brad Pitt... ( )


Scuze, mai e una: Vitas!
si yo nu neatza dorulet


Tuu, Aratosule, esti preferatul meu!
Dor_a
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:32
De la: SweetDadyD, la data 2009-04-23 14:02:08
De la: lynx, la data 2009-04-23 05:05:51Fetelor din ultimele postari (la propriu si la figurat).Sunteti cam orgolioase pentru cat puteti voi sa duceti...Chiar ma dezamagiti...

Eu nu incerc sa agat pe nimeni aici si regret ca mi-am afisat adresa de e-mail pe acolo...
Dar nu e nici o problema ...sunt destul de intelept sa acord prea multa importanta oamenilor care incita si provoaca cum sunteti voi...:))

HAI ,ARATATI-VA SI VOI CU POZE REALE SI NU MAI DATI DIN COLT IN COLT,CA NU VA CREDE NIMENI FARA PROBE...
Eu am asezat destule dovezi acolo la album si lumea de pe forum o sa stie cam cine e impostorul dintre noi...nu-i asa?
Norocul sa va surada pana la capat!

ce caterinca , nu am avut rabdare sa citesc toat ce ai scris
dar am vzt o chestie te plangi mai rau ca o muiere (fara suparare pentru muieri ) zici ca nu esti victima dar te porti ca una ,iar la cati obdedati sunt pe forum , nici eu ca barbat nu mi-am pus poza ca sa poate sa o vada oricine


Sa mai adaug si ca TatiDulce e si muult mai tanar decat tine... Ceea ce dovedeste cu prisosinta ca inteligent te nasti, chestia asta nu vine cu varsta

Dor_a
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:36
De la: Kathara, la data 2009-04-23 18:20:25
De la: ionia, la data 2009-04-23 18:09:45
De la: Kathara, la data 2009-04-23 17:16:09Copil din flori = bastard, copil nascut in afara mariajului. A folosit sintagma cat se poate de corect.
N-am spus ca ar fi fost ceva incorect in exprimare ei,nu am sa fac eu lectii de gramatica sau altele aici.Vroiam sa subliniez ca ,asa "mitocan si etc etc " cum l-a numit doamna ...el are puterea sa creasca un copil.Este posibil sa fie f ranit de mama copilului sau ....de aici si agresivitatea verbala vis-a -vis de femei.
sa judedci pe altul este mai usor decat sa te pui in pielea lui ...(cred eu)


Nu, nu a spus ca o creste el, a spus ca o are. E o mare diferenta. In plus, chiar daca ar creste-o, nu-i normal? Ii trebuie statuie?

De ce mereu esti pusa pe harta si pe corectat? Crezi cumva ca toti sunt prosti ,nu stiu sa scrie ,nu vad diferentele ,dar tu da?
Mai in toate mesajele tale introduci cate o ironie.Oi fi desteapta ,oi fii stiind sa vb mai multe limbi ,dar poate mai sunt si altii aici care stiu cat tine sau mai multe decat tine.
Nu inseamna ca daca cineva are o opinie diferita de a ta ,are ceva cu tine sau se crede mai destept ca tine .
Sa incercam sa fim mai buni...ca nu ne costa nimic!!!
ionia
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:45
Draga mea, imi place corectitudinea in gandire. De unde si corectarile. gaseste ironia in postul asta!
Kathara
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:49
De la: ionia, la data 2009-04-23 18:45:04
De la: Kathara, la data 2009-04-23 18:20:25
De la: ionia, la data 2009-04-23 18:09:45
De la: Kathara, la data 2009-04-23 17:16:09Copil din flori = bastard, copil nascut in afara mariajului. A folosit sintagma cat se poate de corect.
N-am spus ca ar fi fost ceva incorect in exprimare ei,nu am sa fac eu lectii de gramatica sau altele aici.Vroiam sa subliniez ca ,asa "mitocan si etc etc " cum l-a numit doamna ...el are puterea sa creasca un copil.Este posibil sa fie f ranit de mama copilului sau ....de aici si agresivitatea verbala vis-a -vis de femei.
sa judedci pe altul este mai usor decat sa te pui in pielea lui ...(cred eu)


Nu, nu a spus ca o creste el, a spus ca o are. E o mare diferenta. In plus, chiar daca ar creste-o, nu-i normal? Ii trebuie statuie?

De ce mereu esti pusa pe harta si pe corectat? Crezi cumva ca toti sunt prosti ,nu stiu sa scrie ,nu vad diferentele ,dar tu da?
Mai in toate mesajele tale introduci cate o ironie.Oi fi desteapta ,oi fii stiind sa vb mai multe limbi ,dar poate mai sunt si altii aici care stiu cat tine sau mai multe decat tine.
Nu inseamna ca daca cineva are o opinie diferita de a ta ,are ceva cu tine sau se crede mai destept ca tine .
Sa incercam sa fim mai buni...ca nu ne costa nimic!!!


Assaaa... Si tu cine esti sa o certi, ca n-am priceput?
E ironica, pentru ca INTR-ADEVAR vede ceea ce altii NU vad. Eu nu am vazut inca topic deschis de Kathara, in care sa se extazieze la propriu'i portret ... Scuze, la MIILE de fotografii...
Sa nu mai adaug ca (asta pentru ca stiu ca n-ai de unde sti) inteligentza vine cu ironie... Mai subtila sau mai agresiva, dar ironia e parte inte-gran-ta a inteligentei... Altfel n-ar supravietui, saracii, valurilor de prostie care-i asalteaza zilnic...
Dor_a
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:52
De la: Kathara, la data 2009-04-23 18:49:47Draga mea, imi place corectitudinea in gandire. De unde si corectarile. gaseste ironia in postul asta!

Sa inteleg ca cei care gandesc diferit de tine ,nu gandesc bine?
Sper sa nu fii intr-o functie de decizie sau macar sa nu fii vreun judecator ...ca vai mama lor celor ce intra pe mana ta .
ionia
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:54
De la: Dor_a, la data 2009-04-23 18:52:19
De la: ionia, la data 2009-04-23 18:45:04
De la: Kathara, la data 2009-04-23 18:20:25
De la: ionia, la data 2009-04-23 18:09:45
De la: Kathara, la data 2009-04-23 17:16:09Copil din flori = bastard, copil nascut in afara mariajului. A folosit sintagma cat se poate de corect.
N-am spus ca ar fi fost ceva incorect in exprimare ei,nu am sa fac eu lectii de gramatica sau altele aici.Vroiam sa subliniez ca ,asa "mitocan si etc etc " cum l-a numit doamna ...el are puterea sa creasca un copil.Este posibil sa fie f ranit de mama copilului sau ....de aici si agresivitatea verbala vis-a -vis de femei.
sa judedci pe altul este mai usor decat sa te pui in pielea lui ...(cred eu)


Nu, nu a spus ca o creste el, a spus ca o are. E o mare diferenta. In plus, chiar daca ar creste-o, nu-i normal? Ii trebuie statuie?

De ce mereu esti pusa pe harta si pe corectat? Crezi cumva ca toti sunt prosti ,nu stiu sa scrie ,nu vad diferentele ,dar tu da?
Mai in toate mesajele tale introduci cate o ironie.Oi fi desteapta ,oi fii stiind sa vb mai multe limbi ,dar poate mai sunt si altii aici care stiu cat tine sau mai multe decat tine.
Nu inseamna ca daca cineva are o opinie diferita de a ta ,are ceva cu tine sau se crede mai destept ca tine .
Sa incercam sa fim mai buni...ca nu ne costa nimic!!!

Ha ha ha , am uitat sa imi iau pana ....de la varsta tim se trage instinctul de aparare sau ...

Assaaa... Si tu cine esti sa o certi, ca n-am priceput?
E ironica, pentru ca INTR-ADEVAR vede ceea ce altii NU vad. Eu nu am vazut inca topic deschis de Kathara, in care sa se extazieze la propriu'i portret ... Scuze, la MIILE de fotografii...
Sa nu mai adaug ca (asta pentru ca stiu ca n-ai de unde sti) inteligentza vine cu ironie... Mai subtila sau mai agresiva, dar ironia e parte inte-gran-ta a inteligentei... Altfel n-ar supravietui, saracii, valurilor de prostie care-i asalteaza zilnic...
ionia
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:57
Accept orice mod de a gandi atata timp cand respectiva persoana poate folosi argumente logice (rationale) pentru a-si argumenta pozitia.
Kathara
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:57
De la: ionia, la data 2009-04-23 18:54:47
De la: Kathara, la data 2009-04-23 18:49:47Draga mea, imi place corectitudinea in gandire. De unde si corectarile. gaseste ironia in postul asta!

Sa inteleg ca cei care gandesc diferit de tine ,nu gandesc bine?
Sper sa nu fii intr-o functie de decizie sau macar sa nu fii vreun judecator ...ca vai mama lor celor ce intra pe mana ta .

scuze ca ma bag, dar ai interpretat gresit acest comentariu al katharei. nu se referea la diferentele de idei, opinii, ci la discursul gandirii
kitty_krieger
Postat pe 23 Aprilie 2009 18:58
pisicuta_razboinica

Hai sa iti dau raspunsu' si tie,ca vad k te mananca...

Si chiar nu ma deranjeaza motivul pt care crezi ca am afisat poze la album...te inteleg,esti o frustrata atat timp cat NU AI NICI O POZA LA AVATAR SI NICI LA ALBUM DAR STII SA DAI SI SA FUGI.
Esti neglijenta pentru mine dar si pentru ceilalti de pe forum atat timp cat te ascunzi...
POZELE SUNT ADAUGATE CHIAR DE IERI PENTRU OAMENI CA TINE,care vorbesc din imaginatie,atat timp cat nu ai poze de afisat la album...
Hai k am pierdut deja prea mult timp cu tine...


lynx
Postat pe 23 Aprilie 2009 19:01
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-04-23 18:58:16
De la: ionia, la data 2009-04-23 18:54:47
De la: Kathara, la data 2009-04-23 18:49:47Draga mea, imi place corectitudinea in gandire. De unde si corectarile. gaseste ironia in postul asta!

Sa inteleg ca cei care gandesc diferit de tine ,nu gandesc bine?
Sper sa nu fii intr-o functie de decizie sau macar sa nu fii vreun judecator ...ca vai mama lor celor ce intra pe mana ta .

scuze ca ma bag, dar ai interpretat gresit acest comentariu al katharei. nu se referea la diferentele de idei, opinii, ci la discursul gandirii

Uite ca nu ne-am inteles ,dar macar am reusit sa nu jignim pe nimeni.Era cineva care ....corecta jignind ,iar eu asta nu o pot intelege .
ionia
Postat pe 23 Aprilie 2009 19:01
De la: ionia, la data 2009-04-23 18:54:47
De la: Kathara, la data 2009-04-23 18:49:47Draga mea, imi place corectitudinea in gandire. De unde si corectarile. gaseste ironia in postul asta!

Sa inteleg ca cei care gandesc diferit de tine ,nu gandesc bine?
Sper sa nu fii intr-o functie de decizie sau macar sa nu fii vreun judecator ...ca vai mama lor celor ce intra pe mana ta .

cine-i kathara asta pana la urma
truelife
Postat pe 23 Aprilie 2009 19:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Baieti, nu cedati din prima seara !!!!!!! 115 De la: G_I_JOE 11 Martie 2010 09:42
Infertilitatea masculina si feminina 1 De la: mysu 5 Septembrie 2010 16:00
Ti ai gasit jumatatea ? 40 De la: anastasia_m 24 Septembrie 2009 21:45
De ce mint barbatii/baietii? 28 De la: printesa_sissy 18 Septembrie 2011 01:04
Cum se cuceresc barbatii din ziua de azi? 98 De la: valita76 7 Iunie 2009 18:37