Setari Cookie-uri

am nevoie de ajutor:(va rog mult:(

Buna.Am 16 ani si sunt cu pr meu de aproape un an si ne certam mereu datorita faptului k ne intalnim f rar..el zice k ma iubeste,k sunt cea mai importanta persoana din viata lui..k nu ar renunta niciodata la mn..dar totusi f rar imi zice sa ne int..locuim in acelasi oras..dar in cartiere diferite.:(ne intalnim de cateva ori pe luna(2-3)nu stiu ce sa fac..sa mai raman sau nu cu el.multumesc mult de tot:(:(
kudika016671
Postat pe 25 Aprilie 2009 23:08
La 16 ani ai voie sa crezi ce iti spune...sau ma rog ai o scuza...
Cum crezi ca esti cea mai importanta persoana din viata lui cand va vedeti de doua ori pe luna...Ma intreb pentru ce se intalneste cu tine ...Incerc sa nu-mi raspund

Sfatul meu este sa-ti canalizezi energia catre scoala, sau catre alte activitati ...
ella_c
Postat pe 25 Aprilie 2009 23:34
nici eu nu inteleg..din fericire ma tin si de scoala nu ma impiedica cu nimic relatia..si deci u ma sfatuiesti sa termin prietenia cu el nu?:(
kudika016671
Postat pe 25 Aprilie 2009 23:37
De la: ella_c, la data 2009-04-25 23:34:04La 16 ani ai voie sa crezi ce iti spune...sau ma rog ai o scuza...
Cum crezi ca esti cea mai importanta persoana din viata lui cand va vedeti de doua ori pe luna...Ma intreb pentru ce se intalneste cu tine ...Incerc sa nu-mi raspund

Sfatul meu este sa-ti canalizezi energia catre scoala, sau catre alte activitati ...
Ai dreptate ella la16 ani e un copil
puiu66
Postat pe 25 Aprilie 2009 23:38
De la: puiu66, la data 2009-04-25 23:38:18
De la: ella_c, la data 2009-04-25 23:34:04La 16 ani ai voie sa crezi ce iti spune...sau ma rog ai o scuza...
Cum crezi ca esti cea mai importanta persoana din viata lui cand va vedeti de doua ori pe luna...Ma intreb pentru ce se intalneste cu tine ...Incerc sa nu-mi raspund

Sfatul meu este sa-ti canalizezi energia catre scoala, sau catre alte activitati ...
Ai dreptate ella la16 ani e un copil
stiu k sunt un copil si de aceea aveam nevoie de un sfat..:(va m,ultumesc mult de tot
kudika016671
Postat pe 25 Aprilie 2009 23:41
ellaaa ce crezi k este mai bn sa fac sa ii zic sa ne despartim?dar nu inteleg dc zice k ma iubeste atat de mulkt:(el are 19 ani si ar trebui sa gandeasca mai bn decat mine..
kudika016671
Postat pe 25 Aprilie 2009 23:51
am plecat la culcare si te-am lasat "nesfatuita"...
In primul rand ,barbatii o sa-ti tot spuna asta .In special in prima parte a relatiei. Unii chiar cred ...
Tu esti mititica, nici el nu este prea mare.Daca iubirea voastra este una "platonica" ,atunci jos palaria.Daca nu e(aici intelegi tu) , el trebuie sa faca cumva sa te "pastreze" si sa te faca sa accepti o relatie mai ...relaxata.Si iti spune ce vrei tu sa auzi...
Nu miza foarte tare pe faptul ca e mai mare si gandeste mai mult decat tine
Daca ai dubii in ceea ce-l priveste ,intreaba-l.Multe lucruri sunt intelese gresit din cauza lipsei de comunicare.
ella_c
Postat pe 26 Aprilie 2009 10:56
nu prea inteleg "iuubirea platonica"..:(dar ma gandesc dc nu imi zice sa ne despartim dak el nu prea simte nimic pentru mn si ...imi spune lucruri pe care nu le simte?:(
kudika016671
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:58
De la: kudika016671, la data 2009-04-26 12:58:15nu prea inteleg "iuubirea platonica"..:(dar ma gandesc dc nu imi zice sa ne despartim dak el nu prea simte nimic pentru mn si ...imi spune lucruri pe care nu le simte?l-am intrebat si zice k nu ar renunta niciodata la mn si k m aiubeste f mult si ar vrea sa fim impreuna mereu ..nu-l inteleg deloc:(
kudika016671
Postat pe 26 Aprilie 2009 12:59
De la: kudika016671, la data 2009-04-26 12:59:34
De la: kudika016671, la data 2009-04-26 12:58:15nu prea inteleg "iuubirea platonica"..:(dar ma gandesc dc nu imi zice sa ne despartim dak el nu prea simte nimic pentru mn si ...imi spune lucruri pe care nu le simte?l-am intrebat si zice k nu ar renunta niciodata la mn si k m aiubeste f mult si ar vrea sa fim impreuna mereu ..nu-l inteleg deloc:(



te ai culcat cu el?
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:20
nuuu doamne sunt prea mica pt asa ceva nici nu ma gandesc:|!!da-mi un sfat te rog:(
kudika016671
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:22
De la: kudika016671, la data 2009-04-26 12:59:34
De la: kudika016671, la data 2009-04-26 12:58:15nu prea inteleg "iuubirea platonica"..:(dar ma gandesc dc nu imi zice sa ne despartim dak el nu prea simte nimic pentru mn si ...imi spune lucruri pe care nu le simte?l-am intrebat si zice k nu ar renunta niciodata la mn si k m aiubeste f mult si ar vrea sa fim impreuna mereu ..nu-l inteleg deloc:(


Relatie platonica inseamna o relatie care nu implica sex... Daca, insa se intampla acest lucru intre voi, si "el te iubeste", "esti cea mai importanta persoana din viata lui", locuiti in aceeasi localitate, si totusi va vedeti de doua ori pe luna.... Gandeste-te si tu... La 16, respectiv 19 ani, daca e iubirea aceea adolescentina, "ca focul", crede-ma, ca statea lipit de usa blocului sau casei tale si nu te mai lasa sa respiri. Cand iubesc, barbatii (baietii), sunt protectori, posesivi chiar, si nu te-ar lasa el "nesupravegheata" doua saptamani. Scuze, dar am avut 16 ani, si am iubit atunci, si am fost iubita, dar noi ne plimbam in parc, mergeam la un suc, vorbeam ore in sir, te miri ce, iar el statea la 20 de km de mine, si ne vedeam zilnic... Acest lucru a durat 5 ani... PLATONIC... era prietenul meu, iubitul meu, ne sarutam pana ramaneam fara aer, dar atat... A ramas cea mai frumoasa amintire a vietii mele... Mi-a ramas cel mai bun prieten, dar atat... Stie despre mine mai multe lucruri decat stiu surorile mele, am crescut impreuna, am evoluat... Datorita lui stiu ce sa apreciez la un barbat... Asta e relatie platonica...

P.S. Si acum, dupa 8 ani, tot prieteni suntem, si desi vietile noastre sunt separate, ne intalnim in continuare, si tot avem ce sa vorbim...
Kathhy
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:28
iti multumesc mult de tot:(..si inseamna k nu ma iubeste dar dc nu zice sa ne despartim si sda-si faca alta pr mai ales k el e printre cei mai frumosi din oras..:(dc mai sta cu mn:?:|
kudika016671
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:38
De la: kudika016671, la data 2009-04-26 13:22:18nuuu doamne sunt prea mica pt asa ceva nici nu ma gandesc:|!!da-mi un sfat te rog:(




fiecare isi incepe viatza sexuala cand doreste si knd e pregatit....la varsta ta aveam si eu o relatie de 1 an si jumatate,neplatonica dar cum a spus si kathy mai sus,daca era dragostea aceea inflacarata adolescentina,era mereu cu tine,eu in primii 2 ani m am intalnit non stop,dimineata la plaja,apoi acasa si apoi seara din nou in oras...ma lua de la scoala,mancam la el cu ai lui,si el la mine,dormeam unul la altul etc...
la tine e ceva mai mult sa nu fie nimik...daca o sa continui asa o sa treaca timpul si poate o sa te si culci cu el...o sa iti para rau dupa..nu e un baiat potrivit,cel putin asa cum vad eu situatia,punandu ma in locul tau!!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:41
De la: kudika016671, la data 2009-04-26 13:38:21iti multumesc mult de tot:(..si inseamna k nu ma iubeste dar dc nu zice sa ne despartim si sda-si faca alta pr mai ales k el e printre cei mai frumosi din oras..:(dc mai sta cu mn:?:|


Draga mea, tu il iubesti? Sunteti prieteni? Radeti impreuna? Aveti subiecte de conversatie? Sau e "doar printre cei mai frumosi din oras"? Uite ce zic sa faci... Vorbeste cu el, despre ce tip de relatie aveti, dupa parerea lui, nu-l blama pentru comportament, dar spune-i ce simti, si cum doresti tu sa fie relatia voastra. Daca pune aceeasi placa cu iubirea, lasa-i timp sa-ti demonstreze ca vorbeste serios. Daca se comporta la fel ca si pana acum, e clar. Nu merita. Pune punct.Nu-l suna, nu-l cauta... deloc ... Canalizeaza-ti energia spre alte lucruri care te fac fericita, iar daca totusi e adevarat ca simte ceva pentru tine, te va cauta el...
Kathhy
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:44
offff:(nuuu..nu o sa fac asta ..nu o sa ma culc cu el niciodata si in plus cred k ne vom desparti..:(faza e k si el sta numai in casa nu iese pe nicaieri..decat cand trebuie sa ne intalnim..ce ciudatenie..
kudika016671
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:45
pai il iubesc ..suntem impreuna de 9 luni..si mereu eu ii ziceam cand ma enerva cu ceva"gata nu mai vreau sa stau cu tine,sa nu ma mai cauti"!si mereu el imi tr msj daca vreau sa ne impacam..k nu poate sa stea fara mn si k nu are pofta de mancare k ii vine sa planga..:(eu nu il inteleg delkoc nimeni nu cred k il intelege:(
kudika016671
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:49
Draga mea nu poti fi sigura ca si el sta numai in casa...baietii spun multe,dar nu tot ceea ce spun e si adevarat...cel mai bine ar fi sa vorbesti cu el la modul cel mai serios si sa clarificati cum stau lucrurile...
Donna22
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:51
pai vorbim tot timpul la tel si pe mess...am vb si zice k vrea sa se schimbe k nu vrea sa ma supere dar el nu are posibilitatea sa vina cu taxi in fiecare zi la mn su sa iesim in fiecare lla suc..dar exista si alte mijloace de transport si dak m-ar iubi cu adevarat nu l-ar interesa cu ce merge si am putea sa facm si altceva nu neaparat sa merem la suc in fiecare zi..mai ales k acum este cald si frumos afara..:(cand iuubesti cu adevarat nu te poate impiedica nimic k sa-ti vezi persoana iubita si mai ales maotivele lui ridicole..eu asa gandesc:(
kudika016671
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:56
aa si mi-a mai zis k o sa ne despartim atunci cand nu o sa mai vreau eu sa fim impreuna k el nu va renunta niciodata la mine:))ce ironie:)):|
kudika016671
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:59
si cand este cu mn imi zice k e cel mai fericit din lume si k ar vrea sa stea cu mn mereu:|doamnee le nu gandeste ce spune..:|e mai copil decat mine
kudika016671
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:01
De la: kudika016671, la data 2009-04-26 13:56:52pai vorbim tot timpul la tel si pe mess...am vb si zice k vrea sa se schimbe k nu vrea sa ma supere dar el nu are posibilitatea sa vina cu taxi in fiecare zi la mn su sa iesim in fiecare lla suc..dar exista si alte mijloace de transport si dak m-ar iubi cu adevarat nu l-ar interesa cu ce merge si am putea sa facm si altceva nu neaparat sa merem la suc in fiecare zi..mai ales k acum este cald si frumos afara..:(cand iuubesti cu adevarat nu te poate impiedica nimic k sa-ti vezi persoana iubita si mai ales maotivele lui ridicole..eu asa gandesc:(


Sa va plimbati, sa vedeti un film, acasa, nu in oras, sa stati pe o banca si sa palavragiti vrute si nevrute, sa iesiti pur si simplu... nu-ti trebuie bani pentru asta.
Kathhy
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:05
Daca totusi vreti sa continuati aceasta relatie incercati sa iesiti mai des,mergem la o terasa beti un suc ,mancati o prajitura,plimbati-va...acuma este cald,frumos,oraganizati iesiri la iarba verde cu prietenii...cate nu se pot face...doar sa vreti sa petreceti mai mult timp impreuna...ce n-as da sa mai am si eu 16 ani;))
Donna22
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:11

De la: kudika016671, la data 2009-04-26 13:56:52

pai vorbim tot timpul la tel si pe mess...am vb si zice k vrea sa se schimbe k nu vrea sa ma supere dar el nu are posibilitatea sa vina cu taxi in fiecare zi la mn su sa iesim in fiecare lla suc..dar exista si alte mijloace de transport si dak m-ar iubi cu adevarat nu l-ar interesa cu ce merge si am putea sa facm si altceva nu neaparat sa merem la suc in fiecare zi..mai ales k acum este cald si frumos afara..:(cand iuubesti cu adevarat nu te poate impiedica nimic k sa-ti vezi persoana iubita si mai ales maotivele lui ridicole..eu asa gandesc:(




Ai dreptate...Daca intr-adevar ar vrea sa va intalniti mai des ar merge si pe jos pana la tine;)iar in legatura cu banii...nu e neaparat sa scoata bani din buzunar...te scoate la o plimbare in parc sa zicem,vorbiti radeti impreuna si te asigur ca ai fi poate mai multumita decat daca ati iesi la un suc...bucurati-va de varsta aceasta...bucurati-va de relatia voastra:)...nu uita ca anii trec,dar nu se mai intorc...
Donna22
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:25
Nu mai ramane cu el.daca erai o persoana importanta pt el simtea nevoia sa sa intalneasca mult mai des cu tine.are probabil prietena, sau e doar un visator si vrea sa sare din floare in floare...acum nu vreau sa il caracterizez pt ca nu il cunosc....dar eu zic ca asta nu e o relatie...parerea mea e sa nu mai stai cu el..te amagesti singura..

Postat pe 28 Aprilie 2009 09:43
daca tine la tine cu adevarat asa cum zice nu s-ar intalni cu tine de cateva ori pe luna.. atunci cand iubesti vrei sa fii cu persoana iubita tot timpul... e cam greu sa stai departe de ea..iubitul tau e un specimen mai rar
_dulcik_
Postat pe 4 Mai 2009 22:01
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 14:04
eu...in loku tau nu as mai sta cu el ... axeazate pe ceva ce iti place ... muzica desen etc etc iesi mai des cu prietenele si uiti repede ... intr-o prietenie ,,adevarata" zik ca trebuie maxim de 4 ori pe sapt sa te vezi cu persoana respectiva

Postat pe 15 Mai 2009 15:36
Cassey_
Postat pe 25 Mai 2009 12:27
De la: Cassey, la data 2009-05-13 14:04:40Buna!

ma disperi!mai scrie si tu ceva in afara de BUNA!!!!!!!!
anca0704
Postat pe 25 Mai 2009 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
compatibilitate 4 De la: catyboy69 1 Aprilie 2010 19:42
multumiri..... 10 De la: Tazmanian 24 Mai 2010 10:46
imi caut jumatatea 67 De la: scorpio67 16 Iulie 2009 09:15
In cautarea unei relatii serioase 2 De la: Shhh 11 Aprilie 2010 22:38
TIGANE TACI CU CIUCALATA 4 De la: anastasia_m 2 Iunie 2010 21:39