Setari Cookie-uri

O DATA DACA TE-A INSELAT SI IL IERTI E CORECT?

De la: ralu_zar, la data 2009-05-14 00:34:18dracusor,eu m-am plictisit tu ce faci?


sai in sus
scorpyoW
Postat pe 14 Mai 2009 00:40
o dat ce te a inselat o so mai faca.si la mine a fost la fel.am aflat l am iertat a fa cuto iar si iar.in momentul de fata nu mai tin la el ca la inceput si totusi sunt fffffgeloasa.e ff tandru iubitor niciodata nu a dat semne ca ar fi altfel.eu am ales via ta in continuare alaturi de el.avem 10 ani de casatorie un copil.
thhheuta
Postat pe 17 Mai 2009 20:24
nu trebuie iertat!
Fostul meu pieten (f experimentat de altfel) mi-a zis:
"daca un baiat te inasla o data, o va face si a 2-a oara, sa nu accepti!!"
Asta era la inceputul relatiei noastre..Peste 3-4 ani..am aflat ca m-a inselat..cearta mare ..despartire..plansete! Ne-am despartit
Dar din pacate, doar pt moment..a stiut sa ma abureasca ca nu va mai face niciodata si bla bla..flori..scuze..cadouri..declaratii...etc.
Peste 1 an..m-a inselat iar (eu am aflat de fiecare data, citindu-i mailul si avea mesaje de la fete).
Atunci mi-am amintit avertisemntul lui: "daca un baiat te inasla o data, o va face si a 2-a oara"
L-am parasit..si nu i-am mai acceptat scuzele si smiorcaielile/minciunile..

Concluzie: daca un baiat te inasla o data, o va face si a 2-a oara! Nu fi fraiera!
faivlis
Postat pe 18 Iunie 2009 16:33
Raspunsul vine din interiorul tau. E cu doua taisuri. Daca a fost doar o scapare de moment, daca ai contribuit si tu cu ceva la situatia care a dus sa te insele, atunci poate fi iertat...bineinteles daca esti convinsa ca il iubesti si merita sa sacrifici demnitatea ta pentru relatia voastra.
Daca a fost o chestie de genul : Nu m-am putut abtine, era foarte dragutza tipa...atunci e nasol. Pt ca de fiecare data cand in cercul lui va aparea o femeie care sa-l atraga mai mult decat il atragi tu...va calca stramb din nou!
E normal sa existe persoane mai frumoase, mai experimentate, mai...bune ca noi, dar daca partenerii nostri stiu sa faca diferenta intre atractie sexuala si relatie stabila (angajament) nu vom fi niciodata inselate!

Nu ai mai zis nimik, cum sunteti acum? Am vazut ca ai deschis topicul in aprilie? Cum au evoluat lucrurile?
andra_ale
Postat pe 19 Iunie 2009 14:16
De la: andra_ale, la data 2009-06-19 14:16:05Raspunsul vine din interiorul tau. E cu doua taisuri. Daca a fost doar o scapare de moment, daca ai contribuit si tu cu ceva la situatia care a dus sa te insele, atunci poate fi iertat...bineinteles daca esti convinsa ca il iubesti si merita sa sacrifici demnitatea ta pentru relatia voastra.
Daca a fost o chestie de genul : Nu m-am putut abtine, era foarte dragutza tipa...atunci e nasol. Pt ca de fiecare data cand in cercul lui va aparea o femeie care sa-l atraga mai mult decat il atragi tu...va calca stramb din nou!
E normal sa existe persoane mai frumoase, mai experimentate, mai...bune ca noi, dar daca partenerii nostri stiu sa faca diferenta intre atractie sexuala si relatie stabila (angajament) nu vom fi niciodata inselate!

Nu ai mai zis nimik, cum sunteti acum? Am vazut ca ai deschis topicul in aprilie? Cum au evoluat lucrurile?



Lucrurile au evoluat bine sa zic, nu mi-a mai dat motive ca m-ar insela sau ceva suspect.Si e in continuare iubitor si atent cu mine.Desi nu am reusit sa trec de tot peste ce mi-a facut, incerc inca sa malupt cu mintea mea si sa nu ma mai consum pt asta.ce a fost, a fost.conteaza prezentul si viitorul.Acum tin sa spun ca daca mai calca stramb nu ma mai uit in spate si pun capat acestei relatii.Dar sa prfit de momentele astea, de prezentul asta, fara sa mamai gandesc la nimic

Postat pe 19 Iunie 2009 15:56
Cu o precizare, draga mea: conteaza prezentul si viitorul TAU!
darksukkubus69
Postat pe 19 Iunie 2009 18:19
Eu sunt de parere ca oricine merita o a doua sansa, dar cu altcineva!
Daca te'a inselat odata o va face din nou!
CarrieS
Postat pe 20 Iunie 2009 18:20
Am patit la fel, am iertat persoana respectiva dar pe parcursul unui an de la acea intamplare m'am detasat atat de mult incat, m'am despartit de ea cu zambetul pe buze. Nu se merita, stresul, gandurile, gelozia, mai bine acum, cine stie ce oportunitati ratezi?!
felixcat
Postat pe 21 Iunie 2009 12:44
Ai mare atenție de cite ori poți sa ierți,sa iei totul de la capãt pentru ca timpul trece pe lingã tine și o sa te trezești într-o zi ca tot asa te va pãrãsi fãrã nici un cuvânt.Poate te mai și acuza ca asa l-ai obișnuit, fii atenta, te joci cu focul, timpul va decide dacã ai fãcut bine.Mai bine începi alta viata cu el sau cu altul dupã o pauza de timp.
ddsv97
Postat pe 21 Iunie 2009 16:34
eu cred k nu este corect ! din moment ce a facut-o odata... o va face si a doua unde mai pui k este vba si despre demnitate... dar fiecare face ceea ce doreste....un lucru e cert.. eu nu l-as ierta!
ANNYBLONDY
Postat pe 21 Iunie 2009 17:29
E bine ca i-ai mai acordat o sansa, fiecare merita a doua sansa; dar totusi, daca doreai sa rupi relatia cu el de ce nu ai facut-o din cauza aceasta? Acum suspiciunile te bntuie si esti mai vigilenta,poti sa iti dai seama daca are tendinta sa o mai faca a doua oarasi si atunci...kaput! finalizeaza povestea si incepe o viata noua, nu meriti sa te framanti atat. Poate undeva te asteapta cel predestinat tie!
kudika028723
Postat pe 21 Iunie 2009 20:03
De ce a doua sansa???? Ca sa greseasca din nou?! Nu ar fi mai bine sa-l fereasca pe saracul baiat de vreo a doua tentatie si sa-i arda un sut la curuletz?! Ha ha ha
darksukkubus69
Postat pe 21 Iunie 2009 23:36
OF in ultima vreme am tot auzit de fete inselate...oare mai exista baieti care sa se dedice unei singure fete...? greu tare cu baietii astia...si noi fetele suntem cam prostute pt ca punem suflet inainte de a ne asigura ca se merita....in fine....Daca l-ai iertat inseamna ca l-ai iubit....eu una nu stiu daca l-as ierta....cum ziceai si tu, stateai mereu cu gandul ca iar te-ar putea insela...acelasi lucru l-as face si eu...m-ar chinui gandul ca m-ar lasa iar pt alta Se zice ca oricine merita o a doua sansa...Acum mi-e usor sa zic ca nu l-as ierta pt infidelitate...dar daca as fi pusa fata-n fata cu o asa situatie...hmmm...cine stie...
mady_puppy
Postat pe 22 Iunie 2009 15:09
De la: kudika033142, la data 2009-06-22 15:09:55 OF in ultima vreme am tot auzit de fete inselate...oare mai exista baieti care sa se dedice unei singure fete...? greu tare cu baietii astia...si noi fetele suntem cam prostute pt ca punem suflet inainte de a ne asigura ca se merita....in fine....Daca l-ai iertat inseamna ca l-ai iubit....eu una nu stiu daca l-as ierta....cum ziceai si tu, stateai mereu cu gandul ca iar te-ar putea insela...acelasi lucru l-as face si eu...m-ar chinui gandul ca m-ar lasa iar pt alta Se zice ca oricine merita o a doua sansa...Acum mi-e usor sa zic ca nu l-as ierta pt infidelitate...dar daca as fi pusa fata-n fata cu o asa situatie...hmmm...cine stie...




Ma bucur ca recunosti..cred ca esti singura.ca am vazut ca multe fete zic ca nici in ruptul capului nu ai ierta..Sa fim sincere o singura sansa daca nu dai si iubesti enorm si te desparti de el, poate sa iti para rau mai tarziu ca nu ai iertat odata si apoi sa te doara mai mult lipsa lui decat tradarea lui...Si eu recunosc, ca inainte sa am parte de asa ceva o tineam pe a mea ca nu voi ierta de la prima greseala si ma voi desparti
.dar am trait sa o simt pe pielea mea si sa imi dau seama ca nu am facut asa cum ziceam ''''daca s-ar intampla''''

Postat pe 22 Iunie 2009 16:54
fetelor, inteleg ce ziceti voi, ca si eu simt la fel. E usor de zis ca nu merita iertat. La fel am zis si eu, ca nu voi ierta ca nu voi putea. Dar asa e, cateodata e mai greu sa traiesti fara el decat sa treci peste o gresala.
Insa, si daca treci peste, nu mai e la fel, eu vad la mine, ca la cea mai mica chestie exista 1000 de indoieli si imi trec prin minte ganduri de genul: tot timpul va fi la fel, niciodata nu va merge relatia asta, nu mai pot sa am incredere in el....

Normal, nu e tot timpul, dar sunt multe framantari si cand ele apar, parca se distruge tot ce s-a construit.
Si eu am perioada cand sunt tare si nu ii reprosez, nu imi amintesc, ma bucur de ceea ce am, dar am perioade in care ma leg de orice chichita si devin suspicioasa si atunci explodeaza bomba... parca ar fi un cerc vicios.

Nici eu nu mai stiu cum e mai bine, sa merg tot cu el sau sa incerc cu altul...
pisicuta_trista
Postat pe 22 Iunie 2009 18:23
De la: Rafinata, la data 2009-06-22 16:54:51
De la: kudika033142, la data 2009-06-22 15:09:55 OF in ultima vreme am tot auzit de fete inselate...oare mai exista baieti care sa se dedice unei singure fete...? greu tare cu baietii astia...si noi fetele suntem cam prostute pt ca punem suflet inainte de a ne asigura ca se merita....in fine....Daca l-ai iertat inseamna ca l-ai iubit....eu una nu stiu daca l-as ierta....cum ziceai si tu, stateai mereu cu gandul ca iar te-ar putea insela...acelasi lucru l-as face si eu...m-ar chinui gandul ca m-ar lasa iar pt alta Se zice ca oricine merita o a doua sansa...Acum mi-e usor sa zic ca nu l-as ierta pt infidelitate...dar daca as fi pusa fata-n fata cu o asa situatie...hmmm...cine stie...




Ma bucur ca recunosti..cred ca esti singura.ca am vazut ca multe fete zic ca nici in ruptul capului nu ai ierta..Sa fim sincere o singura sansa daca nu dai si iubesti enorm si te desparti de el, poate sa iti para rau mai tarziu ca nu ai iertat odata si apoi sa te doara mai mult lipsa lui decat tradarea lui...Si eu recunosc, ca inainte sa am parte de asa ceva o tineam pe a mea ca nu voi ierta de la prima greseala si ma voi desparti
.dar am trait sa o simt pe pielea mea si sa imi dau seama ca nu am facut asa cum ziceam ''''daca s-ar intampla''''



Stai linistita...E usor sa vorbesti pana nu esti in siuatia asta! Eu nu...hai sa fim seriosi, inima e cea mai mare "tradatoare". Te face sa reactionezi cum nu ai sperat vreodata! Eu zic ca ai facut bine ca ti-ai ascultat inima...pt prima data insa! Daca se mai intampla...si sper sa nu ti se mai intample vreodata...sa fii tare si sa gandesti cu capul, nu cu inima.
Eu sincer ma gandesc asa...daca as fi eu cea careia sa mi se intample sa-mi insel prietenul? dar mi-ar parea rau...mi-ar place sa fiu iertata?
E bine sa dai a doua sansa unui om care merita! Si asta numai tu stii daca merita sau nu!

Ma bucur ca sunteti bine si nu lasati nimik sa va umbreasca fericirea!
andra_ale
Postat pe 24 Iunie 2009 08:40
nu nu il iert oricat l-as iubi
yumy
Postat pe 24 Iunie 2009 08:42
cine da cafeaua promit ca ai dau ceva
DON_LUCIANO
Postat pe 24 Iunie 2009 08:44
Bravo tie ca ai putut ierta...poate merita...poate nu o sa o mai faca. Dar sa sty ca cele care spun ca nu ar ierta...multe nici nu o fac. si pe mine m-a inselat fostul dupa o relatie de 2 ani si jumatate...m-a inselat fara sa ii pese de ce simt. Si am aflat si atunci am simtit ca totul se termina,ca nu o sa imi revin, sa il iert, sa nu il iert.. bla bla bla.... dar nu am vrut sa il iert,poate ca puteam sa trec peste , dar nu am vrut. De ce sa il iert cand eu nu am facut altceva decat sa il iubesc si sa ii ofer tot ce avea nevoie...libertate, dragoste, prietenie pana si bani. Asa ca mi-am facut bagajelu si am plecat si acum sunt foarte linistita si fericita, impacata cu mine! Si chiar ma ismt bine sa imi plimb funduletu pe unde are el chef fara sa dau explicatii, fara sa ma simt vinovata. Cat despre iubire...o sa vina si ea. Oricum sa fi fericita si iubita!
ina_tina
Postat pe 24 Iunie 2009 12:39
Si mie mi sa intamplat cam asa ceva...si prietenul meu ma inselat oadta..si nu am vrut sal iert s el ma convins..oricum poate il iertam pt ca nahh..astea suntem noi fetele iertam baiatu cam de prea multe ori poate si tindem sa fim fericite numai in capul nostruu..i aiurea sa te gandesti mereu cum te inselat si eu ma gandesc din cand in cand la acea faza....dar eu lam inselat la randul meu si nu mia fost planificat dar mi sa ivit ocazia si lam inselat si eu....atunci cand el a aflat nu a vrut sa mai fim impreuna....dar uite ca e bine acuma si inca suntem impreuna d 1 an si 2 luni.....dar sincer eu nu am incredere in el 100% mai mereu ma gandesc ca ma insala desiii si el se comporta foarte frumos cu mn si ma iubeste....oricum daca ma mai insala odata...nam sal mai iert...ierti odata..dar a doua ora nare rost....pt ca te va insela mereu dupa o sa zica uite fraiera iarta hai so mai insel...parerea mea..poate nu e chiar asa
lavy_girl92
Postat pe 25 Iunie 2009 23:55
De la: Rafinata, la data 2009-04-27 17:36:27Vreau pareri pt ca nu mai am nici o prietena.Nu am cu cine vorbi lucruri deastea.Am descoperit ca m-a inselat.Desi de multe ori aveam dubii in privinta fidelitatii lui..dar doar odata am descoperit .....si l-am iertat......in momentul acela simtisem ca vreau sa pun punct ca nu il mai iubesc.eram chiar f hotarata...dar a venit el la mine si m-a convins sa ne impacam.....desi am trecut cu vederea incepusem sa ma gandesc tot timpul ca ma insala, ca ma minte ..ca de mine isi bate joc...asta doar in mintea mea....ca asa e tandru, atent si are multe calitati intr-o relatie....si de multe ori devenisem obsedata de gandul sa il insel si eu sa ma razbun......ca si cum : ce imi dai, aia primesti.....dar nu am facut asa ceva....ca nu m-as cobori in felul asta........ce parere aveti? merita sa ierti o data?

daca te-a inselat o data,o va mai face ...fara numar,pt ca stie ca tu il vei ierta
R_F
Postat pe 26 Iunie 2009 02:35
Eu am iertat o data si crede-ma ca nu as mai face acest lucru niciodata, pt ca nu se merita.Tu o sa iti faci tot felul de ganduri incercant sa iti recapeti increderea in el si lui nici nu o sa ii pese si daca a facut-o o data o sa o mai faca si a doua oara..Si nu inteleg de unde diferenta asta intre femei si barbati, ca doar suntem oameni si suntem egali, daca eu nu as face un lucru el de ce mi l-ar face.Tot ce conteaza intr-o relatie e cum il inveti de la inceput, trebuie sa existe respect si incredere.Aceasta e parerea mea, insa fiecare face cum simte si cum considera.
otelraluca
Postat pe 4 Iulie 2009 01:50
eu sunt genul de fata care, culmea,te lasa sa o inseli.dar numai sa ii spui.daca insa am aflat eu ca partenerul ma inseaa vb c el s cu siguranta nu mai suntem impreuna.daca va veni sa immi ceara iertare probabil il voi ierta.insa daca va face alta chestie nebuneasca fara sa-mi spuna ii spun adio fara sa ne mai impacam vreodata
dolcik1
Postat pe 5 Iulie 2009 12:55
Il ierti o data, se va intampla si a doua oara .

Eu sunt Danutz, ea e mamica ... in rest, pot sa ud si canapeaua ... Mamica nu se supara ... De ce oare ?

Pentru ca mamica imi permite si aia, si d-ailalta ...

Pup
ana_pietraru
Postat pe 23 Iulie 2009 15:04
depinde cit de grava este abaterea de la domiciliu.....in mare parte nu il iert...daca mai este un copil la mijloc...poate...
cristiana_cris
Postat pe 23 Iulie 2009 15:18
De la: yumalai, la data 2009-05-07 08:34:10iertarea e un cerc vicios



asta e tare!!!!!!!!!:)) misto spus!
morticia_adams
Postat pe 24 Iulie 2009 08:56
De la: Rafinata, la data 2009-06-22 16:54:51
De la: kudika033142, la data 2009-06-22 15:09:55 OF in ultima vreme am tot auzit de fete inselate...oare mai exista baieti care sa se dedice unei singure fete...? greu tare cu baietii astia...si noi fetele suntem cam prostute pt ca punem suflet inainte de a ne asigura ca se merita....in fine....Daca l-ai iertat inseamna ca l-ai iubit....eu una nu stiu daca l-as ierta....cum ziceai si tu, stateai mereu cu gandul ca iar te-ar putea insela...acelasi lucru l-as face si eu...m-ar chinui gandul ca m-ar lasa iar pt alta Se zice ca oricine merita o a doua sansa...Acum mi-e usor sa zic ca nu l-as ierta pt infidelitate...dar daca as fi pusa fata-n fata cu o asa situatie...hmmm...cine stie...




Ma bucur ca recunosti..cred ca esti singura.ca am vazut ca multe fete zic ca nici in ruptul capului nu ai ierta..Sa fim sincere o singura sansa daca nu dai si iubesti enorm si te desparti de el, poate sa iti para rau mai tarziu ca nu ai iertat odata si apoi sa te doara mai mult lipsa lui decat tradarea lui...Si eu recunosc, ca inainte sa am parte de asa ceva o tineam pe a mea ca nu voi ierta de la prima greseala si ma voi desparti
.dar am trait sa o simt pe pielea mea si sa imi dau seama ca nu am facut asa cum ziceam ''''daca s-ar intampla''''


stai linistita, o sa-ti dai seama daca a meritat sau nu...........
castigi experienta....vezi cum este daca il ierti, daca poti trece peste...si vei sti data viitoare
esential e sa nu ti fie frica ca nu mai sunt alti tipi ...pt ca sunt......
morticia_adams
Postat pe 24 Iulie 2009 09:00
De la: morticia_adams, la data 2009-07-24 09:00:22
De la: Rafinata, la data 2009-06-22 16:54:51
De la: kudika033142, la data 2009-06-22 15:09:55 OF in ultima vreme am tot auzit de fete inselate...oare mai exista baieti care sa se dedice unei singure fete...? greu tare cu baietii astia...si noi fetele suntem cam prostute pt ca punem suflet inainte de a ne asigura ca se merita....in fine....Daca l-ai iertat inseamna ca l-ai iubit....eu una nu stiu daca l-as ierta....cum ziceai si tu, stateai mereu cu gandul ca iar te-ar putea insela...acelasi lucru l-as face si eu...m-ar chinui gandul ca m-ar lasa iar pt alta Se zice ca oricine merita o a doua sansa...Acum mi-e usor sa zic ca nu l-as ierta pt infidelitate...dar daca as fi pusa fata-n fata cu o asa situatie...hmmm...cine stie...




Ma bucur ca recunosti..cred ca esti singura.ca am vazut ca multe fete zic ca nici in ruptul capului nu ai ierta..Sa fim sincere o singura sansa daca nu dai si iubesti enorm si te desparti de el, poate sa iti para rau mai tarziu ca nu ai iertat odata si apoi sa te doara mai mult lipsa lui decat tradarea lui...Si eu recunosc, ca inainte sa am parte de asa ceva o tineam pe a mea ca nu voi ierta de la prima greseala si ma voi desparti
.dar am trait sa o simt pe pielea mea si sa imi dau seama ca nu am facut asa cum ziceam ''''daca s-ar intampla''''


stai linistita, o sa-ti dai seama daca a meritat sau nu...........
castigi experienta....vezi cum este daca il ierti, daca poti trece peste...si vei sti data viitoare
esential e sa nu ti fie frica ca nu mai sunt alti tipi ...pt ca sunt......

daca il iubesti cu adevarat poti sa il ierti din dragoste dar..mai important este sa nu regreti ca l-ai iertat...??
kudika029282
Postat pe 6 August 2009 21:23
De la: Rafinata, la data 2009-04-27 17:36:27Vreau pareri pt ca nu mai am nici o prietena.Nu am cu cine vorbi lucruri deastea.Am descoperit ca m-a inselat.Desi de multe ori aveam dubii in privinta fidelitatii lui..dar doar odata am descoperit .....si l-am iertat......in momentul acela simtisem ca vreau sa pun punct ca nu il mai iubesc.eram chiar f hotarata...dar a venit el la mine si m-a convins sa ne impacam.....desi am trecut cu vederea incepusem sa ma gandesc tot timpul ca ma insala, ca ma minte ..ca de mine isi bate joc...asta doar in mintea mea....ca asa e tandru, atent si are multe calitati intr-o relatie....si de multe ori devenisem obsedata de gandul sa il insel si eu sa ma razbun......ca si cum : ce imi dai, aia primesti.....dar nu am facut asa ceva....ca nu m-as cobori in felul asta........ce parere aveti? merita sa ierti o data?

da merita sa ierti...dar o singura data . incearca sa treci peste daca il iubesti ...mie nu mi a iesit sa trec peste nici in 4 ani dar fiecare femeie e diferita . nu te mai gandi sa l inseli , cu ce te ar ajuta ? ai ajunge la fel ca cea cu care te a inselat ...seara buna
kudika057622
Postat pe 6 August 2009 22:50
De la: Rafinata, la data 2009-06-19 15:56:05
De la: andra_ale, la data 2009-06-19 14:16:05Raspunsul vine din interiorul tau. E cu doua taisuri. Daca a fost doar o scapare de moment, daca ai contribuit si tu cu ceva la situatia care a dus sa te insele, atunci poate fi iertat...bineinteles daca esti convinsa ca il iubesti si merita sa sacrifici demnitatea ta pentru relatia voastra.
Daca a fost o chestie de genul : Nu m-am putut abtine, era foarte dragutza tipa...atunci e nasol. Pt ca de fiecare data cand in cercul lui va aparea o femeie care sa-l atraga mai mult decat il atragi tu...va calca stramb din nou!
E normal sa existe persoane mai frumoase, mai experimentate, mai...bune ca noi, dar daca partenerii nostri stiu sa faca diferenta intre atractie sexuala si relatie stabila (angajament) nu vom fi niciodata inselate!

Nu ai mai zis nimik, cum sunteti acum? Am vazut ca ai deschis topicul in aprilie? Cum au evoluat lucrurile?



Lucrurile au evoluat bine sa zic, nu mi-a mai dat motive ca m-ar insela sau ceva suspect.Si e in continuare iubitor si atent cu mine.Desi nu am reusit sa trec de tot peste ce mi-a facut, incerc inca sa malupt cu mintea mea si sa nu ma mai consum pt asta.ce a fost, a fost.conteaza prezentul si
viitorul.Acum tin sa spun ca daca mai calca stramb nu ma mai uit in spate si pun capat acestei relatii.Dar sa prfit de momentele astea, de prezentul asta, fara sa mamai gandesc la nimic

sa stii ca daca a inselat o data , nu e neaparat nevoie sa insele inca o data . depinde de tine , de cum il faci sa se simta in perioada asta ... fiecare barbat e altfel , fiecare femeie e diferita , nu cred k suntem roboti ...
kudika057622
Postat pe 6 August 2009 22:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Regula de trei simpla 32 De la: cristinarudi 11 Aprilie 2009 09:23
sunt o amanta si deocamdata sunt fericita . 255 De la: paradoxion_tertz 5 Septembrie 2013 22:26
M-am indragostiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit!!!!!!!!!!!!!!! 13 De la: scorpio67 12 Mai 2011 20:29
credeti ca gresesc? 79 De la: kudika112608 25 Iunie 2012 04:33
Sa ii spui sau nu...? 39 De la: arahne 17 August 2014 11:03