Setari Cookie-uri

Ce sa facem sa scapam de gelozie?

buna....pot sa spun ca sunt ff geloasa..chiar exagerat de geloasa pe oricine care vb cu prietenul meu,stiu ca nu fac bine dar incerc sa ma abtin de fata cu el dar cand ajungem aksa si suntem numai noi doi,BUFNESC si spun tot..bine geloasa pe fete nu va ganditi la altceva..dar el saracu nu face nimik rau in care eu as putea sa fiu geloasa dar mie mi se pare ca face doamne o gramada...in fine..de exemplu knd mergem undeva si vine vreo fata si ea are obiceiul sa ne pupe pe toti deja parca mi se urca sangele la cap ..deci stiu ca nu este bn sa fi geloasa...dar ce sfat imi dati cum sa ma potolesc..va rog ajutati-ma
kudika017596
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:10
paraseste'l... fa'i un bine iubitului tau...
Diavolyta_
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:11
Pai "gelozia "e considerata o boala,asta cand iubesti,nu cred ca exista om sa nu fie gelos in sinea lui/ei.Bine gelozia apare cand iubesti si pe parcurs ce iubesti mai mult "ea"e si mai rea,oricum daca vrei sa iti pastrezi iubitul cel mai bine ar fi sa te controlezi fata de el si sa povestesti cu prietena ta despre asta astfel incat sa te calmezi si sa nu mai izbucnesti pe el
bruneta21
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:17
e cam dificil...nu mai iesiti nicaieri...glumesc!
stiu ca nu te poti controla, dar nu stiu daca exista un mod de lecuire in situatia asta... fii mai relaxata si nu il mai iubi atat...daca e sa te insele o poate face f bine atunci cand nu e cu tine.
lili_r
Postat pe 29 Aprilie 2009 18:32
De la: lili08, la data 2009-04-29 18:32:51e cam dificil...nu mai iesiti nicaieri...glumesc!
stiu ca nu te poti controla, dar nu stiu daca exista un mod de lecuire in situatia asta... fii mai relaxata si nu il mai iubi atat...daca e sa te insele o poate face f bine atunci cand nu e cu tine.
da stiu ca poate sa ma insele si cu mn de mana,sunt constienta de asta,
kudika017596
Postat pe 29 Aprilie 2009 20:31
eu zic sa incerci sa te abtii, ca o sa-ti distrugi relatia.
eu cand am incetat sa mai fiu exagerat de geloasa... ghici ce s-a intamplat? adevenit el... si am vazut cat e de groaznic sa te acuze cineva de ce n-ai facut, asa ca eu am terminat-o cu gelozia.

Incearca si impune-ti asta... trebuie sa reusesti!
pisicuta_trista
Postat pe 29 Aprilie 2009 20:36
De la: bruneta21, la data 2009-04-29 18:17:03Pai "gelozia "e considerata o boala,asta cand iubesti,nu cred ca exista om sa nu fie gelos in sinea lui/ei.Bine gelozia apare cand iubesti si pe parcurs ce iubesti mai mult "ea"e si mai rea,oricum daca vrei sa iti pastrezi iubitul cel mai bine ar fi sa te controlezi fata de el si sa povestesti cu prietena ta despre asta astfel incat sa te calmezi si sa nu mai izbucnesti pe el
pai faza este ca nu am nici o prietena care as vrea eu sami fie prietene toate sunt invidoase pe mn si pe relatia mea si dak le zic,ceva....mai bn nu mai vb cu nimeni....vb aici cu voi..
kudika017596
Postat pe 29 Aprilie 2009 20:42
De la: pisicuta_trista, la data 2009-04-29 20:36:23eu zic sa incerci sa te abtii, ca o sa-ti distrugi relatia.
eu cand am incetat sa mai fiu exagerat de geloasa... ghici ce s-a intamplat? adevenit el... si am vazut cat e de groaznic sa te acuze cineva de ce n-ai facut, asa ca eu am terminat-o cu gelozia.

ncearca si impune-ti asta... trebuie sa reusesti!
am incercat sa fiu altfel,knd sunt cu el si cu prieteni nostri,sunt ok nu zic nik,dar knd suntem numai noi 2 incep sai insir ce cred eu ca am avzut la el,ca ar fi facut....offf
kudika017596
Postat pe 29 Aprilie 2009 20:44
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-29 18:11:53paraseste'l... fa'i un bine iubitului tau...
nu cred ca ai fac vreun bine sal parasesc ca sigur am suferi amandoi,ne iubim mult..si el incearca sa fie bn relatia..dar mie frica sa nu ne saturam amandoi odaata si sa incetam
kudika017596
Postat pe 29 Aprilie 2009 20:46
De la: kudika017596, la data 2009-04-29 18:10:26buna....pot sa spun ca sunt ff geloasa..chiar exagerat de geloasa pe oricine care vb cu prietenul meu,stiu ca nu fac bine dar incerc sa ma abtin de fata cu el dar cand ajungem aksa si suntem numai noi doi,BUFNESC si spun tot..bine geloasa pe fete nu va ganditi la altceva..dar el saracu nu face nimik rau in care eu as putea sa fiu geloasa dar mie mi se pare ca face doamne o gramada...in fine..de exemplu knd mergem undeva si vine vreo fata si ea are obiceiul sa ne pupe pe toti deja parca mi se urca sangele la cap ..deci stiu ca nu este bn sa fi geloasa...dar ce sfat imi dati cum sa ma potolesc..va rog ajutati-ma

Mai...uite m-am gindidt si io sa-ti raspund....chestia nu e cum ca ai fi geloasa, ci pur si simplu nu ai incredere in el, tu stii mai bine daca ai motive sa ai incredere sau nu. Ideea e ca fara incredere in cel de alaturi, nu ai sa ai niciodata o relatie fericita si implinita, deci decide-te daca merita increderea ta sau nu.
cckitty
Postat pe 29 Aprilie 2009 20:48
E greu stiu cum este,si eu am o problema dar nu stiu mai bine vbim noi 2 pe privat..
bruneta21
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:06
De la: kudika017596, la data 2009-04-29 20:44:21
De la: pisicuta_trista, la data 2009-04-29 20:36:23eu zic sa incerci sa te abtii, ca o sa-ti distrugi relatia.
eu cand am incetat sa mai fiu exagerat de geloasa... ghici ce s-a intamplat? adevenit el... si am vazut cat e de groaznic sa te acuze cineva de ce n-ai facut, asa ca eu am terminat-o cu gelozia.

ncearca si impune-ti asta... trebuie sa reusesti!
am incercat sa fiu altfel,knd sunt cu el si cu prieteni nostri,sunt ok nu zic nik,dar knd suntem numai noi 2 incep sai insir ce cred eu ca am avzut la el,ca ar fi facut....offf


Bime, ai bine vb aici cu noi, tre sa te descarci cumva... dar incearca sa nu ii mai reprosezi nimic, gandeste-te la ceva frumos mai bine, sau cand iti vine sa-i zici, strage din dinti si da-i un pupic, fa orice altceva decat sa-i repsosezi... o sa-l indepartezi. Mie cand imi zicea prietenul meu asta nu il credeam, apan cand am ajuns sa fiu si eu in postura de acuzata...
pisicuta_trista
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:14
De la: pisicuta_trista, la data 2009-04-29 21:14:28
De la: kudika017596, la data 2009-04-29 20:44:21
De la: pisicuta_trista, la data 2009-04-29 20:36:23eu zic sa incerci sa te abtii, ca o sa-ti distrugi relatia.
eu cand am incetat sa mai fiu exagerat de geloasa... ghici ce s-a intamplat? adevenit el... si am vazut cat e de groaznic sa te acuze cineva de ce n-ai facut, asa ca eu am terminat-o cu gelozia.

ncearca si impune-ti asta... trebuie sa reusesti!
am incercat sa fiu altfel,knd sunt cu el si cu prieteni nostri,sunt ok nu zic nik,dar knd suntem numai noi 2 incep sai insir ce cred eu ca am avzut la el,ca ar fi facut....offf


Bime, ai bine vb aici cu noi, tre sa te descarci cumva... dar incearca sa nu ii mai reprosezi nimic, gandeste-te la ceva frumos mai bine, sau cand iti vine sa-i zici, strage din dinti si da-i un pupic, fa orice altceva decat sa-i repsosezi... o sa-l indepartezi. Mie cand imi zicea prietenul meu asta nu il credeam, apan cand am ajuns sa fiu si eu in postura de acuzata...


Sory de greseli, ma duc sa aprind becul... nu mai vad tastatura
pisicuta_trista
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:15
De la: pisicuta_trista, la data 2009-04-29 21:14:28
De la: kudika017596, la data 2009-04-29 20:44:21
De la: pisicuta_trista, la data 2009-04-29 20:36:23eu zic sa incerci sa te abtii, ca o sa-ti distrugi relatia.
eu cand am incetat sa mai fiu exagerat de geloasa... ghici ce s-a intamplat? adevenit el... si am vazut cat e de groaznic sa te acuze cineva de ce n-ai facut, asa ca eu am terminat-o cu gelozia.

ncearca si impune-ti asta... trebuie sa reusesti!
am incercat sa fiu altfel,knd sunt cu el si cu prieteni nostri,sunt ok nu zic nik,dar knd suntem numai noi 2 incep sai insir ce cred eu ca am avzut la el,ca ar fi facut....offf


Bime, ai bine vb aici cu noi, tre sa te descarci cumva... dar incearca sa nu ii mai reprosezi nimic, gandeste-te la ceva frumos mai bine, sau cand iti vine sa-i zici, strage din dinti si da-i un pupic, fa orice altceva decat sa-i repsosezi... o sa-l indepartezi. Mie cand imi zicea prietenul meu asta nu il credeam, apan cand am ajuns sa fiu si eu in postura de acuzata...
haoloooo ce dorsal aiiiiii
thadoog
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:15
De la: thadoog, la data 2009-04-29 21:15:59
De la: pisicuta_trista, la data 2009-04-29 21:14:28
De la: kudika017596, la data 2009-04-29 20:44:21
De la: pisicuta_trista, la data 2009-04-29 20:36:23eu zic sa incerci sa te abtii, ca o sa-ti distrugi relatia.
eu cand am incetat sa mai fiu exagerat de geloasa... ghici ce s-a intamplat? adevenit el... si am vazut cat e de groaznic sa te acuze cineva de ce n-ai facut, asa ca eu am terminat-o cu gelozia.

ncearca si impune-ti asta... trebuie sa reusesti!
am incercat sa fiu altfel,knd sunt cu el si cu prieteni nostri,sunt ok nu zic nik,dar knd suntem numai noi 2 incep sai insir ce cred eu ca am avzut la el,ca ar fi facut....offf


Bime, ai bine vb aici cu noi, tre sa te descarci cumva... dar incearca sa nu ii mai reprosezi nimic, gandeste-te la ceva frumos mai bine, sau cand iti vine sa-i zici, strage din dinti si da-i un pupic, fa orice altceva decat sa-i repsosezi... o sa-l indepartezi. Mie cand imi zicea prietenul meu asta nu il credeam, apan cand am ajuns sa fiu si eu in postura de acuzata...
haoloooo ce dorsal aiiiiii


Nu-i al meu, e din poza....

iuiiiiiiii.... ce oameni
pisicuta_trista
Postat pe 29 Aprilie 2009 21:18
Ce sa facem sa scapam de gelozie?
Pai mai intai scapam de complexe. Pupici.
valita76
Postat pe 30 Aprilie 2009 10:57
De la: valita76, la data 2009-04-30 10:57:12Ce sa facem sa scapam de gelozie?
Pai mai intai scapam de complexe. Pupici.


aicisa ai dreptate.
cristi_nne
Postat pe 30 Aprilie 2009 12:04
De la: bruneta21, la data 2009-04-29 21:06:53E greu stiu cum este,si eu am o problema dar nu stiu mai bine vbim noi 2 pe privat..
pai si cum facem sa vb amandoua??
kudika017596
Postat pe 30 Aprilie 2009 20:00
De la: kudika017596, la data 2009-04-29 20:46:47
De la: DiavolytaTa, la data 2009-04-29 18:11:53paraseste'l... fa'i un bine iubitului tau...
nu cred ca ai fac vreun bine sal parasesc ca sigur am suferi amandoi,ne iubim mult..si el incearca sa fie bn relatia..dar mie frica sa nu ne saturam amandoi odaata si sa incetam


vezi ca singura gasesti raspunsul... odata ce tu il iubesti si el te iubeste nu are de ce sa fii geloasa....
Diavolyta_
Postat pe 30 Aprilie 2009 20:04
Pai sa sti ca o astfel de atitudine nu e deloc benefica unei relatii,si in final nu se ajunge la nimic bun!
nb_paula
Postat pe 2 Mai 2009 11:58
Daca esti constienta de faptul ca "exagerezi cu gelozia"....de ce nu faci ceva....te ai intrebat de unde vine asta?e clar ca te simti complexata....incearca sa ai mai multa incredere in TINE....citi mai multi amici.....ocupa ti timpul cu ceva....intr o zi...te va lasa daca vei continua asa....cu cit vei fi mai indiferenta cu atit il vei atrage mai mult.....succes
beatryce30
Postat pe 2 Mai 2009 21:23
http://multsoare-stuff.blogspot.com/






http://multsoare-stuff.blogspot.com/



http://multsoare-stuff.blogspot.com/




http://multsoare-stuff.blogspot.com/








http://multsoare-stuff.blogspot.com/
copacelul
Postat pe 2 Mai 2009 21:56
gelozia se vindeca in timp.daca ai norocul ca el sa aiba rabdare :)))) trebuie sa te gandesti in clipa aia de "nebunie" ca nu are rost sa mai strici inca o zi cu certuri fara rost.controleaza-te si acasa cum zici ca faci cand esti plecata !!!!
htania
Postat pe 3 Mai 2009 12:05
Gelozia, asta bat-o vina!! La noi, zic la noi fiindca si eu sunt fffff geloasa, e o boala. Asta se mosteneste, e in gena, cum noi suntem geloase, altii sunt betivi, curvari, criminali s.a. Trebuie, zic trebuie,sa te stapanesti, dar e cam greu sa te stapanesti, mai ales cand vezi anumite faze pe care noi gelosii le interpretam. Dar, ai mare grija, ca acuzandu-l mereu( mai tarziu daca va fi actualul sau altul) GELOZIA o va folosi ca arma impotriva ta. Unele persoane stiindu-te geloasa fac INTENTIONAT anumite gesturi fata de voi, fata de prietenul tau pentru a va distruge relatia. Deci, chiar daca vezi, si poate nu trebuie sa reprosezi (poate nu s-a intamplat nimic) nu zice nimic. Daca o s-o tii tot asa, il vei aduce in faza in care va face intentionat si o sa zica ca esti tu geloasa.
Si mai trateaza-l si tu cu indiferenta, nu mereu, dar trateaza-l. Pentru ca daca vede ca tii mult la el, e sigur de dragostea ta. Fa-l si tu pe el gelos ca sa vada cum e sa suferi din dragoste. Iti spun ca eu pe sotul meu l-am innebunit cu gelozia. Noroc ca s-a invatat cu mine si ma lasa in pace, INSA si eu l-am mai slabit ca am obosit sa-l mai gelozesc. insa o doza mica de gelozie tot a mai ramas. Si nu te mai consuma, ca nu se merita. Tu te macini pe interior, iti mananci sanatatea si ti-am zis, uneori poate sa o faca intentionat sau nu. Ai mare grija la prietenele tale, sa nu ai incredere in ele: "fereste-ma doamne de prienteni, ca de dusmani ma feresc eu".
quantex
Postat pe 3 August 2009 14:22
sal sincer ai dreptate ceea ce faci adica esti geloasa nu e deloc bine absolut de loc si sincer cred ca eu te inteleg cel mai bine din tot formul asta si sti de ce am o prietena exact ca tine sunt cu aceea persoana de 5 ani si este exagerat de geloasa si mia zis si ea in fata ca e geloasa si ca nu e bine ceea ce face dar nu se poate abtine numai ca sti tu nu te iei de el pe moment dar prietena mea nu conteaza unde e daca ia venit o chestie de gelozie face direct urat nu conteaza unde e si sincer cred ca tu esti persoana potrivita cu cine trebuie sa vorbesc dar trbuie sa fim sinceri unul cu celalalt pentru ca sar putea sa ne ajutam unul pe celalalt tu cauti cum sa nu mai fi geloasa eu caut pe cineva ca sa imi spuna ce trebuie sa fac ca sa nu mai fie geloasa iubita mea si vad din ce ai spus ca esti exact ca prietena mea dar ea nu imi zice ce o deranjeaza si sinceer eu nu imi pot da seama ce fac ca sa ma pot schimba eu primul si dupaia o fac si pe ea dar eu las de la mine pentru ca o iubesc enorm am incercat sa o parasesc dar nu am putut din cauza iubiri am vrut sa sar de la geam pentru ca nu mai suportam sa imi zica ca o insel si defapt eu o iubesc mai mult de cat pe parinti si decat pe mine as fi instare sa fac orice imi cere orice nu conteaza ce si sincer miar prinde bine sa vorbesc cu tine miar prinde foarte bine si presupun ca si tie iti dau cateva exemple de mam intalnit cu o fosta collega doar am salutato atat nimic mai mult ce faci sau chesti de genu doar am salutato si a fost geloasa dar dupa o ora sia cerut scuze dar nu sa putut controla pe starda nu mai zic daca e sa ma uit undeva la cineva uhhhh mai bine lasa... deci eu zic sa vorbim si sa ne ajutam sincer vorbesc foarte serios paote ne ajutam uite id meu bagal te rog frumos in lista si dami si mie un e-mail sa vorbim si cand si eu iti voi raspunde daca pot atunci sau stabilm o data te rog frumos chiar vreau sa vorbim nu vreau sa vorbesc cu tine sa ne combinam sau hesti de genu tu ai cerut ajutorul cuivaa eu cer ajutorul cuiva si amandoi aveam aceeasi chestie de problema te rog frumos sa vorbim astept raspunsul tau
Leito
Postat pe 24 August 2009 02:26
am uitat sa scriu uite id-ul meu david_leito si sincer te rog baga id si hai sa ne facem un bine la amandoi pls si dami un email la david_leito@yahoo.com
Leito
Postat pe 24 August 2009 02:38
si mai am sati spun ceva si sa sti ca asta e valabil pentru orcine vede asta

Doar pentru ca cineva nu te iubeste asa cum vrei tu, nu înseamna ca nu te iubeste cu toata fiinta sa.

Un prieten adevarat te prinde de mâna si îti atinge inima.

Cea mai stranie forma de a îndeparta pe cineva este a sta lânga el si a sti ca nu-l vei putea avea niciodata.

Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru ca nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tau.

Poate ca pentru lume esti doar o singura persoana, dar pentru o anumita persoana esti întreaga lume.

Nu îti petrece timpul cu cineva care nu e dispus sa si-l petreaca cu tine.

Poate ca Dumnezeu va dori sa cunosti multe persoane nepotrivite înainte de a cunoaste persoana potrivita, pentru ca atunci când o vei cunoaste în sfârsit, sa stii sa fii recunoscator.

Nu plânge pentru ca s-a terminat, zâmbeste pentru ca s-a petrecut.

Vor exista mereu oameni care te vor rani, asa ca trebuie sa-ti pastrezi încrederea si doar sa ai mai multa grija în cine ai încredere si a doua oara.

Cauta sa devii un om mai bun si asigura-te ca stii cine esti tu înainte de a cunoaste pe cineva si a astepta ca acea persoana sa stie cine esti.

Nu te agita atât, lucrurile cele mai bune se petrec atunci când le astepti mai putin. by Leito
Leito
Postat pe 24 August 2009 02:58
Nu merge inaintea mea, s-ar putea sa nu te urmez; nu marge in spatele meu, s-ar putea sa nu te conduc bine; mergi alaturi de mine si fii prietenul meu

Acela care nu a iubit niciodata, inseamna ca nu a trait niciodata

Cand iubesti puternic, gasesti intotdeauna ceva nou in persoana iubita

Cine umbla dupa iubire, n-o va gasi; cine o va darui, o primeste inapoi

Cu cât judeci mai mult, cu atât iubesti mai putin

Dragostea e ca o stafie. Multi vorbesc despre ea dar putini o vad intradevar

Iubirea e o floare foarte placuta, dar trebuie sa ai curajul sa te duci s-o culegi de pe marginile unei prapastii înfricosatoare

Iubeste, caci iubind vei invata sa suferi, iar suferind vei invata sa pretuiesti iubirea

Cei care isi petrec viata protejandu-i pe altii sunt de fapt cei care au ei insisi nevoie de protectie?
Este mai usor sa-ti exprimi sentimentele in scris decat sa le spui cuiva in fata? Dar stiai ca au mai mare valoare daca le spui cuiva in fata?

In iubire nu asculta sfaturile altora fa cum te indeamna inima.
O clipa de fericire e mai puternica decat 16 ani de suferinta.
Daca iubesti pe cineva iubeste-l asa cum este nu cum tzi-ai dori sa fie.
Dragostea nu este niciodata mai puternica decat atunci cand te face sa suferi.

viata e mereu surprinzatoare si merita sa o prinzi din drum si sa o opresti

Iubirea este singurul lucru care poate fi impartit la infinit fara sa se micsoreze. by Leito
Leito
Postat pe 24 August 2009 03:14
sincer si io sunt geloasa dar incerc sa ma abtin sa fiu doar atunci cand trebuie nu din diferite chesti cum ar fi sa vb cu o amica sau o vecina stiu ca nu este bine cu gelozia asta dar.......e mai bine sa te abti si sa nu ai arati ca esti geloasa pentru ca lui ai va placea si va face mereu gesturile pe care el stie ca e face sa fi geloasa deci sfatul meu abtinete si nu ai araa ca esti geloasa ok?
anamaria_brunetik
Postat pe 26 August 2009 20:51
Si eu sunt foarte geloasa...ajungeam chiar sa le reprosez fostilor mei iubiti aproape orice.Dar acum mi-a mai trecut...merg pe principiul "uita-te,dar nu pune mana".In fond,daca ii interzici cu atat o sa faca mai rau.Pe mine una tot ce e interzis ma fascineaza,de aia am o viata complicata as putea spune.Are dreptate Leito...in tot ceea ce zice.In general trebuie sa ne acceptam partenerii asa cum sunt,si nu cred ca iubitul tau e baiat rau.Oricum o fata iubeste intodeauna mai mult,poate ca ma insel,dar la mine mereu a fost asa.Lasa gelozia si savureaza orice clipa pe care o ai cu el.Iubitul meu lucreaza 12 ore si nu avem cum sa ne vedem si cateodata sunt foarte geloasa cand nu raspunde la telefon...dar stiu ca daca ma gandesc ca ma inseala sau mai stiu eu ce...asta am sa atrag.Mintea genereaza tot,nu uita asta.Noi suntem ceea ce gandim.Aveti grija de voi si incearca sa treci peste asta:D
kudika059548
Postat pe 29 August 2009 00:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FİLME CU DUBLAJ İN ALTA LİMBA SAU SUBTİTRARE? 9 De la: kassandry 7 Iulie 2009 01:09
oferte interesante 4 De la: yumalai 21 Ianuarie 2010 10:51
LV7 1 De la: cremene_angela 18 Februarie 2009 09:50
Cadouri de Craciun 8 De la: Cristina_sweet16 16 Decembrie 2009 12:42
Cursuri de radio si televiziune acreditate 1 De la: college_media 15 Martie 2010 13:41