Setari Cookie-uri

mi-e greu sa fac primul pas

as avea nevoie de sfaturile voastre pentru ca nu stiu ce ar fi mai bine sa fac. am multe scenarii in cap, dar nu stiu care din ele e mai bun.

sa incep cu inceputul. in urma cu ceva timp am cunoscut un tip pe unul din site-urile de pe internet.am inceput sa vorbim pe mess, era din orasul din care sunt si eu(dar acum sunt studenta si sunt plecata, merg acasa doar in week-end), aveam multe lucruri in comun, cunostinte comune si ne intelegeam foarte bine. Am vorbit foarte multe chestii si ne-am intalnit cand am mers acasa. A fost super ceea ce pot sa spun, dar nimik mai mult.:(

am continuat sa vorbim, ne trimiteam foarte multe mesaje zilnic(am ajuns pe la vreo 45), ne tachinam, si era foarte bine. Am incercat sa bat ceva apropouri despre ce ar vrea el de la mine si am ajuns sa imi trimita un mesaj intr-o seara k ar vrea ca noi sa fim impreuna, dar nu stie daca corespunde cerintelor mele. I-am raspuns atunci k nu vreau nimik deosebit, doar putina atentie, respect si incredere.

am continuat sa vorbim insa nu a mai fost vorba de asa ceva. ne-am mai intalnit, dar s-a comportat ca un amic si eu m-am conformat.acum a plecat intr-o vacanta in strainatate pentru 2 saptamani si vorbim chiar daca e plecat.

nu sunt genul de fata foarte frumoasa, insa am foarte mare incredere in mine si cred k exista si alte calitati cu exceptia frumusetii. Sunt destul de timida si am observat si mi-a zis si el k este timid.

chiar nu stiu ce as putea sa fac, cum sa il abordez ca sa isi dea seama k as vrea mai mult de la el:)

mi-e frica sa nu fac ceva gresit, chiar daca cred k si-ar dori si el sa fie altceva intre noi.

AJUTATI-MA VA ROG CU NISTE SFATURI!!!!!!!!!!!
kudika020320
Postat pe 3 Mai 2009 10:38
De obicei o simpla atingere intr-un moment de neatentie, ca de exemplu, o plimbare ceva mai romantica pe sub aleea cu castani, are darul de a declansa o alta serie de atingeri. Daca tot e mai timid ar fi bine sa-l iei odata de mana ca si cum nu ai fi premeditat asta...mai apoi cand ai un moment de sinceritate poti incerca sa indepartezi un fir de par imaginar de pe fata lui, evident prelungind intentionat acest gest...
Cred ca asta ar trebui sa fie de ajuns pentru moment, mai apoi, el pricepand mesajul, te va albi din cap pana in picioare...
Succes!
jenesaispas
Postat pe 3 Mai 2009 10:55
multumesc de sfat. o sa incerc......sper sa mearga
kudika020320
Postat pe 3 Mai 2009 12:25
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 14:04
Buna. Sfatul meu e sa ii spui ca iti place de el . Nu cred ca ti-ar fii greu doar sunteti amici. Si daca ti-e rusine sa-i spui trimite-i un mesaj sau un offline. Incercarea moarte nu are.
Narcisa_Ana
Postat pe 6 Octombrie 2009 19:02
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 27 Ianuarie 2010 19:38
n--am citit recunosc , doar ca am zarit pe acolo ca nu te consideri frumoasa da ca ai incredere in tine. bun bvo! daca ti-e greu sa faci primul pas nu-l mai fa deloc. si totusi spuneai ca ai incredere in tine..........deci????????????????????
Shhh
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:36
Eu sunt de parere ca nici nu este indicat sa faci tu primul pas cu barbatii. Sincer. That is bullshit.
dana_romos
Postat pe 28 Ianuarie 2010 12:39
De la: dana_romos, la data 2010-01-28 12:39:58Eu sunt de parere ca nici nu este indicat sa faci tu primul pas cu barbatii. Sincer. That is bullshit.


nu fa tu primul pas...stai in casa si suspina. Poti sa faci primul pas si sa se dovedeasca a fi un magar, poate sa faca el primul pas si sa se dovedeasca a fi un magar, poti sa faci tu primul pas si sa iasa ceva frumos, poate sa faca el primul pas si sa iasa ceva frumos, ceea ce e sigur insa e ca daca o sa stai in casa si o sa suspini dupa el uitandu-te la telenovele nu o sa afli niciodata "ce ar fi fost daca".
Iradiatu_
Postat pe 28 Ianuarie 2010 15:15
De la: Iradiatu_, la data 2010-01-28 15:15:24
De la: dana_romos, la data 2010-01-28 12:39:58Eu sunt de parere ca nici nu este indicat sa faci tu primul pas cu barbatii. Sincer. That is bullshit.


nu fa tu primul pas...stai in casa si suspina. Poti sa faci primul pas si sa se dovedeasca a fi un magar, poate sa faca el primul pas si sa se dovedeasca a fi un magar, poti sa faci tu primul pas si sa iasa ceva frumos, poate sa faca el primul pas si sa iasa ceva frumos, ceea ce e sigur insa e ca daca o sa stai in casa si o sa suspini dupa el uitandu-te la telenovele nu o sa afli niciodata "ce ar fi fost daca".


foarte adevarat! asa e ! unul din voi trebuie sa faca primul pas...
dani_pisi
Postat pe 30 Ianuarie 2010 12:05
Oare acum nu mai este la moda o plimbare in parc si in special pe inserate, cand te poti zgribuli un pic din cauza figului, iar el te poate lua protector in brate (si se cheama ca a facut el primul pas), sau dusul la un film unde la adapostul unui intuneric relativ, sau sub pretextul ca nu prea vad bine de nush cine pe nush care rand, ma pot apropia de el suficient de mult (in spatiu si timp) incat ... etc... mai copii, voi chiar ati ramas fara imaginatie.... of-of !!!
Cer_instelat
Postat pe 17 Februarie 2010 23:14
De la: Cer_instelat, la data 2010-02-17 23:14:59Oare acum nu mai este la moda o plimbare in parc si in special pe inserate, cand te poti zgribuli un pic din cauza figului, iar el te poate lua protector in brate (si se cheama ca a facut el primul pas), sau dusul la un film unde la adapostul unui intuneric relativ, sau sub pretextul ca nu prea vad bine de nush cine pe nush care rand, ma pot apropia de el suficient de mult (in spatiu si timp) incat ... etc... mai copii, voi chiar ati ramas fara imaginatie.... of-of !!!


mi-e dor de asa vremuri...in ziua de azi poti sa-ti iei adio de la asa ceva
freakbabe
Postat pe 17 Februarie 2010 23:24
De la: freakbabe, la data 2010-02-17 23:24:14
De la: Cer_instelat, la data 2010-02-17 23:14:59Oare acum nu mai este la moda o plimbare in parc si in special pe inserate, cand te poti zgribuli un pic din cauza figului, iar el te poate lua protector in brate (si se cheama ca a facut el primul pas), sau dusul la un film unde la adapostul unui intuneric relativ, sau sub pretextul ca nu prea vad bine de nush cine pe nush care rand, ma pot apropia de el suficient de mult (in spatiu si timp) incat ... etc... mai copii, voi chiar ati ramas fara imaginatie.... of-of !!!


mi-e dor de asa vremuri...in ziua de azi poti sa-ti iei adio de la asa ceva


Oare chiar a disparut candoarea tineretii si frumesetea romantismului, bucuria si placerea acelor jocuri ale cuceririi?
Daca chiar au disparut, imi pare tare rau, pt. ca au un farmec aparte. Iar frumusetea lor suprema, este in anii tineretii. Mie imi plac si acum, dar...
Cer_instelat
Postat pe 19 Februarie 2010 13:26
De la: dani_pisi, la data 2010-01-30 12:05:19
De la: Iradiatu_, la data 2010-01-28 15:15:24
De la: dana_romos, la data 2010-01-28 12:39:58Eu sunt de parere ca nici nu este indicat sa faci tu primul pas cu barbatii. Sincer. That is bullshit.


nu fa tu primul pas...stai in casa si suspina. Poti sa faci primul pas si sa se dovedeasca a fi un magar, poate sa faca el primul pas si sa se dovedeasca a fi un magar, poti sa faci tu primul pas si sa iasa ceva frumos, poate sa faca el primul pas si sa iasa ceva frumos, ceea ce e sigur insa e ca daca o sa stai in casa si o sa suspini dupa el uitandu-te la telenovele nu o sa afli niciodata "ce ar fi fost daca".


foarte adevarat! asa e ! unul din voi trebuie sa faca primul pas...

io zic sa incerce in pas de deux
miss_darine
Postat pe 19 Februarie 2010 21:15
sau mai bine in pas de defilare
miss_darine
Postat pe 19 Februarie 2010 21:16
Numai spune!!!! hai fa pashi!
andruandreia
Postat pe 19 Februarie 2010 21:18
De la: andruandreia, la data 2010-02-19 21:18:57Numai spune!!!! hai fa pashi!

tu cu cine te certi?
miss_darine
Postat pe 20 Februarie 2010 19:33
De la: Cer_instelat, la data 2010-02-19 13:26:57
De la: freakbabe, la data 2010-02-17 23:24:14
De la: Cer_instelat, la data 2010-02-17 23:14:59Oare acum nu mai este la moda o plimbare in parc si in special pe inserate, cand te poti zgribuli un pic din cauza figului, iar el te poate lua protector in brate (si se cheama ca a facut el primul pas), sau dusul la un film unde la adapostul unui intuneric relativ, sau sub pretextul ca nu prea vad bine de nush cine pe nush care rand, ma pot apropia de el suficient de mult (in spatiu si timp) incat ... etc... mai copii, voi chiar ati ramas fara imaginatie.... of-of !!!


mi-e dor de asa vremuri...in ziua de azi poti sa-ti iei adio de la asa ceva


Oare chiar a disparut candoarea tineretii si frumesetea romantismului, bucuria si placerea acelor jocuri ale cuceririi?
Daca chiar au disparut, imi pare tare rau, pt. ca au un farmec aparte. Iar frumusetea lor suprema, este in anii tineretii. Mie imi plac si acum, dar...


N-au disparut de tot.Cat inca mai exista parcuri si oameni romantici vor exista si momente de neuitat
sakura_7777777
Postat pe 3 Aprilie 2010 13:01
"nu sunt genul de fata foarte frumoasa, insa am foarte mare incredere in mine si cred k exista si alte calitati cu exceptia frumusetii"...felicitari ca gandesti asa..





Ia-ti inima in dinti si spunei ce ai pe suflet,nu mai fi timida,nu se intampla nimic daca gresesti cu ceva,este simplu,ii spui adevarul.
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 21:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
batalia sexelor 7 De la: julyme2 20 Februarie 2010 11:01
e ingrozitor sa nu sti ce e iubirea 34 De la: kudika029282 3 Ianuarie 2011 21:02
oare sa renunt? 32 De la: cami_goanga10 7 Aprilie 2010 23:40
cel mai caraghios, aiurea , ciudat mod de a agata / de a fi agatata 28 De la: Calandrinon 29 Noiembrie 2009 16:22
Dați-mi un sfat ce fac în continuare... 14 De la: Bebelysh 8 Februarie 2015 12:25