Setari Cookie-uri

avortul este o crima groaznica

N-AI VRUT SA FI MAMA

Ce-am gresit eu, mama,VIATA sa mi-o iei?
Ma alungi din tine, de ce nu ma vrei?
N-am cum sa ma apar, sa strig... n-am putere.
Te iubesc,mamico,cat nu poti tu cere.

Unde mi-e mormantul, in care cimitir?
N-ai vrut sa gust,mama,al VIETII SFANT POTIR.
Iti voi zice "mama"chiar de nu esti mama.
Striga-ma pe nume... nu stiu cum ma cheama!

Mi-ai pus capat,mama, zilelor de vis,
Te iubesc, mamico, chiar de m-ai ucis.
Nu-mi cunosti tu chipul ca sa-l pui in rama,
Desi mi-ai luat VIATA, tot mi-esti draga, mama.

Glasul constiintei l-ai lasat deoparte.
Tocmai tu, IUBIRE ma trimiti la moarte!?
Tu din necredinta te-ai iubit pe sine,
Eu cu atat mai tare te iubeam pe tine.

Iar la Judecata cum sa te prezinti?
Nu va fi scapare, n-ai sa poti sa minti
Ucigasa fapta tu n-o poti ascunde,
N-o sa ai cuvinte pentru a raspunde.

Sunt atatea mame ce-si doresc copii,
Dati-ne o sansa sa ramanem vii.
Cin'sa planga, Doamne;noaptea-atator drame
Cine sa trezeasca ZECI DE MII DE MAME
lourdess
Postat pe 3 Mai 2009 11:44
Not again.......
amr2009
Postat pe 3 Mai 2009 11:59
Ce face lipsa de ocupatie din om....altceva deosebit in afara faptului ca nu ai facut avort nu ai gasit la tine, cu care sa te lauzi pe forum?...Penibila!

Aladiah
Postat pe 3 Mai 2009 12:06
Poezia asta suna ca un indemn impotriva avortului,lourdess....E frumoasa si profunda dar nu cred sa sensibilizeze pe cineva.....am ajuns la concluzia ca oricat de mult ar incerca cineva sa convinga si sa schimbe parerea celorlalti acest lucru nu e posibil....Lupti cu morile de vant....oricum te felicit pt poezie si pentru gest....si sper sa aiba un micut efect in sufletul fetelor si femeilor care o citesc...
liza24_84
Postat pe 3 Mai 2009 12:09
As spune ca totul incepe de la a te distra si a nu te gandi la consecinte .
Parca vad iar cuvinte grele la adresa ta ...fii tare !!!
ionia
Postat pe 3 Mai 2009 12:10
Here we go again!

Haide atunci sa fatam precum catelele prin santuri, macar unul pe an. Avem, nu avem cu ce sa-i crestem, nu conteaza, da-i dracului, noi ne-am facut datoria crestienasca, am plodit!
Kathara
Postat pe 3 Mai 2009 12:20
De la: Kathara, la data 2009-05-03 12:20:48Here we go again!

Haide atunci sa fatam precum catelele prin santuri, macar unul pe an. Avem, nu avem cu ce sa-i crestem, nu conteaza, da-i dracului, noi ne-am facut datoria crestienasca, am plodit!


Pai, da , Kathara, doar datoria ta crestineasca e sa il faci, si Dumnezeu il creste.... ....
Aladiah
Postat pe 3 Mai 2009 12:22
De la: Aladiah, la data 2009-05-03 12:06:45Ce face lipsa de ocupatie din om....altceva deosebit in afara faptului ca nu ai facut avort nu ai gasit la tine, cu care sa te lauzi pe forum?...Penibila!


foarte penibila esti tu,araa-mi si mie unde scrie ca eu ma laud ca nu am facut crima(avort)?????????????? acesta este un subict AVORT unde oricine poate deschide un subiect despre acest lucru absolut orice,probabil ca daca l-ar fi deschis altcineva acum tu nu mai aveai de ce sa critici sa jignesti si asa te bagi asa aiurea neantrebata in seama,nu am facut decat sa imi spun parerea in legatura cu crima(avortul) asa cum face toata lumea pe acest site , si primesc numai injuraturi asta denota cei 7 ani de acasa si rautatiile si invidiile unora ca voi,nu stiu cine te crezi tu sa ma jignesti pe mine, nu am sa va dau satisfactie sa va raspund la jigniri pe celelalte le-am lasat sa zica si sa ma faca cum vor asa ca la usa cortului cea ce le si carcacterizeaza ca persoane,as putea sa va injur si eu si sa va jignesc asa cum face-ti si voi cu mine pentru ca a face rau este foarte usor, iar bine mai greu astept sa umpleti foaia de jigniri asa cum va pricepetii cel mai bine cele cateva persoane care sunt inscrise pe acest forum numai cu asta se ocupa,in loc sa vorbiti despre subiectul in sine care a fost deschis voi va apuca-ti sa caracterizati si sa jigniti persoana care a deschis acest topic , dar imi cer scuze ca ma repet "voi numai cu jigniri va ocupati"
lourdess
Postat pe 3 Mai 2009 12:28
Mai fumeie, ai uitat cum te-ai comportat pe topicurile celelalte? Ai noroc ca nu am chef sa-ti caut citatele pentru a - fie vorba intre noi - nu meriti efortul.
Kathara
Postat pe 3 Mai 2009 12:30
De la: lourdess, la data 2009-05-03 12:28:45
De la: Aladiah, la data 2009-05-03 12:06:45Ce face lipsa de ocupatie din om....altceva deosebit in afara faptului ca nu ai facut avort nu ai gasit la tine, cu care sa te lauzi pe forum?...Penibila!


foarte penibila esti tu,araa-mi si mie unde scrie ca eu ma laud ca nu am facut crima(avort)?????????????? acesta este un subict AVORT unde oricine poate deschide un subiect despre acest lucru absolut orice,probabil ca daca l-ar fi deschis altcineva acum tu nu mai aveai de ce sa critici sa jignesti si asa te bagi asa aiurea neantrebata in seama,nu am facut decat sa imi spun parerea in legatura cu crima(avortul) asa cum face toata lumea pe acest site , si primesc numai injuraturi asta denota cei 7 ani de acasa si rautatiile si invidiile unora ca voi,nu stiu cine te crezi tu sa ma jignesti pe mine, nu am sa va dau satisfactie sa va raspund la jigniri pe celelalte le-am lasat sa zica si sa ma faca cum vor asa ca la usa cortului cea ce le si carcacterizeaza ca persoane,as putea sa va injur si eu si sa va jignesc asa cum face-ti si voi cu mine pentru ca a face rau este foarte usor, iar bine mai greu astept sa umpleti foaia de jigniri asa cum va pricepetii cel mai bine cele cateva persoane care sunt inscrise pe acest forum numai cu asta se ocupa,in loc sa vorbiti despre subiectul in sine care a fost deschis voi va apuca-ti sa caracterizati si sa jigniti persoana care a deschis acest topic , dar imi cer scuze ca ma repet "voi numai cu jigniri va ocupati"



Penibila iar prin replica ta...
Aladiah
Postat pe 3 Mai 2009 12:30
De la: Kathara, la data 2009-05-03 12:20:48Here we go again!

Haide atunci sa fatam precum catelele prin santuri, macar unul pe an. Avem, nu avem cu ce sa-i crestem, nu conteaza, da-i dracului, noi ne-am facut datoria crestienasca, am plodit!



Dar poti evita avortul ,nu ? Daca nu ai bani sau altele sa -l cresti pe "plod " ,cum il numesti tu ,n-ar fi mai bine sa te asiguri ca nu ajungi acolo?
ionia
Postat pe 3 Mai 2009 12:32
De la: liza24_84, la data 2009-05-03 12:09:14Poezia asta suna ca un indemn impotriva avortului,lourdess....E frumoasa si profunda dar nu cred sa sensibilizeze pe cineva.....am ajuns la concluzia ca oricat de mult ar incerca cineva sa convinga si sa schimbe parerea celorlalti acest lucru nu e posibil....Lupti cu morile de vant....oricum te felicit pt poezie si pentru gest....si sper sa aiba un micut efect in sufletul fetelor si femeilor care o citesc...

esti o scumpa iti multumesc din suflet,esti singura care nu ma injurat pt ca "mi-am permis" sa imi spun parerea in legatura pentru acest lucru atat de groaznic si eu am sperat la fel sa aibe un impact si sa se gandeasca ca daca Dumnezeu iti da zece copii trebuie sa ii faci nu sa ii omori chiar daca ti se pare greu,stie EL de ce tii da,unele mame nu isi dau seama ca ii omoara fizic pe acei copii,ii omoara si sufleteste pt ca ei nu inteleg niciodata cu ce au gresit de li sa luat viata,dar se vor intalnii pe lumea cealalta si le va cere socoteala,am vazut cu totii ca viata este foarte scurta ,nu se merita sa ne batem joc de ea si de noi
lourdess
Postat pe 3 Mai 2009 12:36
De la: ionia, la data 2009-05-03 12:32:10
De la: Kathara, la data 2009-05-03 12:20:48Here we go again!

Haide atunci sa fatam precum catelele prin santuri, macar unul pe an. Avem, nu avem cu ce sa-i crestem, nu conteaza, da-i dracului, noi ne-am facut datoria crestienasca, am plodit!



Dar poti evita avortul ,nu ? Daca nu ai bani sau altele sa -l cresti pe "plod " ,cum il numesti tu ,n-ar fi mai bine sa te asiguri ca nu ajungi acolo?


Si voi suntetzi luptatoarele luminii, care s-au pazit si nu au facut avort, deci au dreptul sa posteze "poezele" ..mai fetelor, dar laudatzi-va cu faptul ca ati infiat un copil abandonat la casa de copii , si atunci veti fi admirate, nu pentru faptul ca spunetzi "huooooooo!" celor care au facut avort...dar cum voi nu veti fi niciodata in stare cu adevarat sa faceti ceva bun, vreti sa aratati ca sunteti "perfecte" "indumnezeite" prin faptul ca nu au incalcat aceasta porunca, nu au facut avort...


cum ziceam?


PENIBILEEEE!
Aladiah
Postat pe 3 Mai 2009 12:38
De la: ionia, la data 2009-05-03 12:32:10
De la: Kathara, la data 2009-05-03 12:20:48Here we go again!

Haide atunci sa fatam precum catelele prin santuri, macar unul pe an. Avem, nu avem cu ce sa-i crestem, nu conteaza, da-i dracului, noi ne-am facut datoria crestienasca, am plodit!



Dar poti evita avortul ,nu ? Daca nu ai bani sau altele sa -l cresti pe "plod " ,cum il numesti tu ,n-ar fi mai bine sa te asiguri ca nu ajungi acolo?


Ionia....da,intr-adevar exista metode de contraceptie,dar femeile care provin din medii sarace nu tin cont ele de asta....ele o fac si gata...si ma intriga cand vad atatea cazuri de familii sarace cu "n" copii care nu au ce manca si ii mai trimit si la munca sa castige si ei pe zi 2-3 lei....e inadmisibil ce se intampla...si nu inteleg : DE CE fac atatia copii cand se stiu ca sunt saraci lipiti....????? Sa aiba cine sa se chinuie in urma lor......
liza24_84
Postat pe 3 Mai 2009 12:39
De la: Aladiah, la data 2009-05-03 12:22:06
De la: Kathara, la data 2009-05-03 12:20:48Here we go again!

Haide atunci sa fatam precum catelele prin santuri, macar unul pe an. Avem, nu avem cu ce sa-i crestem, nu conteaza, da-i dracului, noi ne-am facut datoria crestienasca, am plodit!


Pai, da , Kathara, doar datoria ta crestineasca e sa il faci, si Dumnezeu il creste.... ....


Dupa parerea mea, exista metode de a preveni o sarcina, nu trebuie sa ajungi pana acolo incat sa "scapi" de o sarcina nedorita printr-un avort. Eu sunt impotriva avortului in primul rand pentru ca imi respect corpul, daca nu si din motive de ordin moral. Daca s-ar fi intamplat intr-un moment nepotrivit ca una dintre metodele de contraceptie sa dea gres, probabil ca as fi apelat la un avort, insa...am avut noroc. De ce spun noroc? Pentru ca de curand am aflat ca am Rh negativ, ceea ce nu imi permite decat o sarcina fara probleme si atentie sporita, urmatoarele putand fii destul de dificile, avand in vedere ca isi poate forma corpul anticorpi la sarcina.

Parerea mea e ca excluzand faptul ca poate fi interpretat ca o crima impotriva copilului nenascut, e o actiune care iti poate periclita tie sanatatea, iar atata timp cat exista cabinete de planning care ofera mijloace de contraceptie gratuit, nu ar trebui, intr-o tara care se vrea civilizata, sa se ajunga la masuri extreme, cum este avortul.
JulliannaM
Postat pe 3 Mai 2009 12:40
De la: liza24_84, la data 2009-05-03 12:39:03
De la: ionia, la data 2009-05-03 12:32:10
De la: Kathara, la data 2009-05-03 12:20:48Here we go again!

Haide atunci sa fatam precum catelele prin santuri, macar unul pe an. Avem, nu avem cu ce sa-i crestem, nu conteaza, da-i dracului, noi ne-am facut datoria crestienasca, am plodit!



Dar poti evita avortul ,nu ? Daca nu ai bani sau altele sa -l cresti pe "plod " ,cum il numesti tu ,n-ar fi mai bine sa te asiguri ca nu ajungi acolo?


Ionia....da,intr-adevar exista metode de contraceptie,dar femeile care provin din medii sarace nu tin cont ele de asta....ele o fac si gata...si ma intriga cand vad atatea cazuri de familii sarace cu "n" copii care nu au ce manca si ii mai trimit si la munca sa castige si ei pe zi 2-3 lei....e inadmisibil ce se intampla...si nu inteleg : DE CE fac atatia copii cand se stiu ca sunt saraci lipiti....????? Sa aiba cine sa se chinuie in urma lor......


Ce pacatosenie ai rostit tu, liza? Adica sa foloseasca anticonceptionale? Adica atunci nu incurci mersul natural al corpului, nu te pui impotriva lucrarii lui Dumnezeu?
Aladiah
Postat pe 3 Mai 2009 12:40
De la: Kathara, la data 2009-05-03 12:30:15Mai fumeie, ai uitat cum te-ai comportat pe topicurile celelalte? Ai noroc ca nu am chef sa-ti caut citatele pentru a - fie vorba intre noi - nu meriti efortul.

ai perfecta dreptate am fost si eu un pic rea dupa ce am fost injurata si injurata si injurata,m-am coborat si eu un pic la vocabularul lor dar asta dupa ce am fost foarte provocata dar de azi incolo indiferent ce jigniri voi mai primi (desi nu stiu care este motivul sa le primesc ,pt ca nu fac rau la nimeni)nu voi mai raspunde la nimeni un mic exemplu este acea "diana c "care ma face mascota,nebuna,etc incontinuu iar eu nu i-am mai raspuns la jigniri poate sa scrie orice eu stiu cum sunt si nu imi pasa de rautatile unora
lourdess
Postat pe 3 Mai 2009 12:41
De la: lourdess, la data 2009-05-03 12:36:30
De la: liza24_84, la data 2009-05-03 12:09:14Poezia asta suna ca un indemn impotriva avortului,lourdess....E frumoasa si profunda dar nu cred sa sensibilizeze pe cineva.....am ajuns la concluzia ca oricat de mult ar incerca cineva sa convinga si sa schimbe parerea celorlalti acest lucru nu e posibil....Lupti cu morile de vant....oricum te felicit pt poezie si pentru gest....si sper sa aiba un micut efect in sufletul fetelor si femeilor care o citesc...

esti o scumpa iti multumesc din suflet,esti singura care nu ma injurat pt ca "mi-am permis" sa imi spun parerea in legatura pentru acest lucru atat de groaznic si eu am sperat la fel sa aibe un impact si sa se gandeasca ca daca Dumnezeu iti da zece copii trebuie sa ii faci nu sa ii omori chiar daca ti se pare greu,stie EL de ce tii da,unele mame nu isi dau seama ca ii omoara fizic pe acei copii,ii omoara si sufleteste pt ca ei nu inteleg niciodata cu ce au gresit de li sa luat viata,dar se vor intalnii pe lumea cealalta si le va cere socoteala,am vazut cu totii ca viata este foarte scurta ,nu se merita sa ne batem joc de ea si de noi


Cum spuneam mai sus,lourdess....ai dreptate,nu trebuie sa ii ucizi...dar trebuie sa iei in considerare faptul ca exista aceste metode de contraceptie,si nu exista degeaba...dar unele femei nu se gandesc la viitor,pur si simplu o fac...de ce sa il ucizi cand poti sa previi....? de ce...?
liza24_84
Postat pe 3 Mai 2009 12:41
Aici este vina medicilor sau a celor care sustin non avortul. Sa mearga , sa vorbeasca si sa informeze despre cum poate evita o sarcina nedorita . Nu spun se poate intampla sa ramai insarcinata fara sa doresti si sa nu ai de ales ,dar sunt multe ignorante care prefera avortul.
Sunt pentru prevenire si contra avortului ,dar nu ma dedclar pro in favoare procreerii doar de dragul sexului.
ionia
Postat pe 3 Mai 2009 12:43
Nimeni nu face avort din placere. Si nu exista nicio metoda contraceptiva sigura 100%/
Kathara
Postat pe 3 Mai 2009 12:45
De la: Kathara, la data 2009-05-03 12:45:14Nimeni nu face avort din placere. Si nu exista nicio metoda contraceptiva sigura 100%/


In afara de abstinentza, dar nici aceea nu e 100% sigura
Aladiah
Postat pe 3 Mai 2009 12:46
De acord ca nu exista nicio metoda 100% sigura...insa mai bine ramai cu pana in 10 procente sanse, decat sa-ti faci abonament la o clinica...nu?
JulliannaM
Postat pe 3 Mai 2009 12:47
De la: Aladiah, la data 2009-05-03 12:40:51
De la: liza24_84, la data 2009-05-03 12:39:03
De la: ionia, la data 2009-05-03 12:32:10
De la: Kathara, la data 2009-05-03 12:20:48Here we go again!

Haide atunci sa fatam precum catelele prin santuri, macar unul pe an. Avem, nu avem cu ce sa-i crestem, nu conteaza, da-i dracului, noi ne-am facut datoria crestienasca, am plodit!



Dar poti evita avortul ,nu ? Daca nu ai bani sau altele sa -l cresti pe "plod " ,cum il numesti tu ,n-ar fi mai bine sa te asiguri ca nu ajungi acolo?


Ionia....da,intr-adevar exista metode de contraceptie,dar femeile care provin din medii sarace nu tin cont ele de asta....ele o fac si gata...si ma intriga cand vad atatea cazuri de familii sarace cu "n" copii care nu au ce manca si ii mai trimit si la munca sa castige si ei pe zi 2-3 lei....e inadmisibil ce se intampla...si nu inteleg : DE CE fac atatia copii cand se stiu ca sunt saraci lipiti....????? Sa aiba cine sa se chinuie in urma lor......


Ce pacatosenie ai rostit tu, liza? Adica sa foloseasca anticonceptionale? Adica atunci nu incurci mersul natural al corpului, nu te pui impotriva lucrarii lui Dumnezeu?


Aladiah...aici nu vorbim direct de Dumnezeu...si hai sa nu ne certam si sa discutam si noi odata in viata civilizat...nu e vorba de "mersul natural al corpului" cum spui tu...nu e mai grav sa omori copilul decat sa impiedici sa il ai...? De ce sa lasi sa se ajunga la asta cand poti sa ai grija sa nu se intample asta...nu..? De ce sa nu vina intr-un moment al vietii tale cand esti pregatita sa-l primestisi sa-i oferi toata dragostea din lume,de ce sa vina atunci cand tu nu-l vrei ,nu-l iubesti si pe deasupra il mai si ucizi...de ce...? Traim intr-o tara civilizata,cred,si ar trebui sa se ia in considerare contraceptia....dar nu e totul roz,din pacate...
liza24_84
Postat pe 3 Mai 2009 12:48
Dar anticonceptionalele nu sunt singurele pe care le poti folosi pentru a preveni o sarcina. Exista si prezervative, exista si spermicide, exista si solutii care nu implica doze de hormoni.
JulliannaM
Postat pe 3 Mai 2009 12:51
De la: Aladiah, la data 2009-05-03 12:38:07
De la: ionia, la data 2009-05-03 12:32:10
De la: Kathara, la data 2009-05-03 12:20:48Here we go again!

Haide atunci sa fatam precum catelele prin santuri, macar unul pe an. Avem, nu avem cu ce sa-i crestem, nu conteaza, da-i dracului, noi ne-am facut datoria crestienasca, am plodit!



Dar poti evita avortul ,nu ? Daca nu ai bani sau altele sa -l cresti pe "plod " ,cum il numesti tu ,n-ar fi mai bine sa te asiguri ca nu ajungi acolo?


Si voi suntetzi luptatoarele luminii, care s-au pazit si nu au facut avort, deci au dreptul sa posteze "poezele" ..mai fetelor, dar laudatzi-va cu faptul ca ati infiat un copil abandonat la casa de copii , si atunci veti fi admirate, nu pentru faptul ca spunetzi "huooooooo!" celor care au facut avort...dar cum voi nu veti fi niciodata in stare cu adevarat sa faceti ceva bun, vreti sa aratati ca sunteti "perfecte" "indumnezeite" prin faptul ca nu au incalcat aceasta porunca, nu au facut avort...


cum ziceam?


PENIBILEEEE!

esti un pic rea,incearca sa intelegi ca nimeni nu incearca sa se dea vreo Sfanta ci doar sa incerce sa arate si sa faca lumea sa inteleaga ca mai bine aduci un copil pe lume decat sa il lasi pe un doctor sa il omoare mai bine te bucuri de acel copilas care poate ar fi ajuns,un medic renumit un presedinte sau un preot clarvazator care ar fi salvat multe suflete,s-ar fi casatorit ar fi avut copii copii lui copii la randul lor etc dar acum trupul lui zace undeva taiat bucatii iar sufletul lui se chinuie asteptand-o cu nerabdare pe "mamica lui" care i-a facut asta sa ii ceara socoteala si sa isi razbune sangele lui nevinovat, "mamica lui" in loc sa il iubeasca sa il invete sa mearga ,sa il fereasca de oamenii rai,"mamica lui" a lasat un necunoscut un strain sa ii taie trupusorul lui nevinovat in bucati el neavand cum sa spuna "mama" de ce ma omori si nu ma lasi sa traiesc si eu,ce ti-am facut mamico"
multe femei profita de asta ca ei sunt lipsiti de aparare si fac ce vor din ei fara sa aibe suflet
lourdess
Postat pe 3 Mai 2009 12:51
Liza, sunt foarte multe topicuri pe aceasta tema. Nici o femeie, nu va prefera avortul ca metoda uzuala. Da, uite uneori ajungi in situatia asta, si faci avort. Si? Oare chiar nu iti pare rau? Oare ajuta sa vina x sau y sa itzi zica in fatza sau pe forum, cum ca ai facut o "crima"? Nu. Asta ramane o alegere personala a femeii. Era de preferat un topic in care sa se fi postat impersonal efectele avortului asupra sanatatii femeii, sau lucruri din astea, dar "poezeala" este clar o invinuire, departe de a fi impersonala
Aladiah
Postat pe 3 Mai 2009 12:52
Nici mersul pe strada nu este sigur ,dar ...nu toti mor traversand strada.
Am cunoscut o femeie ,care a facut un avort . Nu cunosc motivul ptr care ea avortase ,dar psihic era foarte afectata.
De asta spun avortul nu-l doreste nimeni si poate distruge multe vieti ,chiar si pe al celei care il face.
De asta spun ca este mai bine sa previi (sau ma rog , sa faci tot posibilul sa nu ajungi acolo )
ionia
Postat pe 3 Mai 2009 12:52
De la: JulliannaM, la data 2009-05-03 12:47:37De acord ca nu exista nicio metoda 100% sigura...insa mai bine ramai cu pana in 10 procente sanse, decat sa-ti faci abonament la o clinica...nu?


Aici nu este discutat atat de mult "cum" ai ajuns in situatia de a face avort, ci daca sa-l faci sau nu. Evident, orice om sanatos ar prefera sa-si ia toate mijloacele sa nu ajunga in situatia asta, dar daca se intampla, atunci cum procedam?
Kathara
Postat pe 3 Mai 2009 12:52
De la: lourdess, la data 2009-05-03 12:51:14
esti un pic rea,incearca sa intelegi ca nimeni nu incearca sa se dea vreo Sfanta ci doar sa incerce sa arate si sa faca lumea sa inteleaga ca mai bine aduci un copil pe lume decat sa il lasi pe un doctor sa il omoare mai bine te bucutri de acel copilas care poate ar fi ajund,un medic renumit un presedinte sau un preot clarvazator care ar fi salvat multe suflete,s-ar fi casatorit ar fi avut copii copii lui copii etc


Si daca ajungea un violator/criminal in serie? Sau un alt Stalin? Un monstru?
Kathara
Postat pe 3 Mai 2009 12:53
Pai nu zice nimeni ca nu sunt si alte metode, dar avortul exista si va exista, asha cum exista si copii nascuti si abandonatzi, care raman pe strazi, pentru ca nu sunt acele dornice mame care sa-i infieze. Una e sa spui..." s-a observat ca avortul creste riscul leziunilor la nivelul colului uterin, care la randul lor pot duce la aparitia altor complicatii", si alta e sa spui "mama, m-ai omorat, pe mine cppilasul tau, nu te-ai simtit o mama etc etc etc"
Aladiah
Postat pe 3 Mai 2009 12:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 32 De la: vitamina_c 20 Aprilie 2011 22:09
Please help! Ce stiti despre cursurile pentru gravide? 40 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 02:10
Pacat de moarte si multa durere.... 230 De la: Sad_soul 31 Mai 2012 19:19
avortul.care ar fi decizia ta? 533 De la: kudika_nikole 15 Ianuarie 2012 20:38
intrerupere sarcina bacau !! 5 De la: kudika_nikole 18 Ianuarie 2012 01:41