Setari Cookie-uri

De cand el ma invinovatea ca il insel, m-am imbolnavit de gelozie

draga mea ,nu exista scuze pentru jigniri iar pentru tras de par nici atit! tipul asta este un mojic! faptul ca primeste bipuri si telefoane de alte femei demonstreaza ca el te considera un nimic! atit sa stii ca nu se va schimba............niciodata ! decit sa traiesti o viata asa cauta un om care sa te merite(are balta peste)........nu are rost sa iti irosesti cei mai frumosi ani cu un dobitoc!
FRANNNCE
Postat pe 5 Mai 2009 12:02
ce-mi place cand noi ne agitam sa le dam sfaturi iar ele stiu de la inceput ce vor sau ce-si doresc......................nu mai ramane dact sa-ti urez bafta si cat mai putznie fire de par rupte
donttouch
Postat pe 5 Mai 2009 12:09
De la: donttouch, la data 2009-05-05 12:09:08 ce-mi place cand noi ne agitam sa le dam sfaturi iar ele stiu de la inceput ce vor sau ce-si doresc......................nu mai ramane dact sa-ti urez bafta si cat mai putznie fire de par rupte


da! si eventual...dupa aia incep sa ne si jigneasca pt ca nu am fost de acord cu ele
deelisha
Postat pe 5 Mai 2009 12:13
De la: deelisha, la data 2009-05-05 12:13:42
De la: donttouch, la data 2009-05-05 12:09:08 ce-mi place cand noi ne agitam sa le dam sfaturi iar ele stiu de la inceput ce vor sau ce-si doresc......................nu mai ramane dact sa-ti urez bafta si cat mai putznie fire de par rupte


da! si eventual...dupa aia incep sa ne si jigneasca pt ca nu am fost de acord cu ele


si uite asa face topicul zeci de pagini
donttouch
Postat pe 5 Mai 2009 12:16
va multumesc mult .sunteti niste dragute

Postat pe 5 Mai 2009 16:37
De la: r_girl, la data 2009-05-04 16:05:42va multumesc mult, aveam nevoie doar de niste pareri , caci numai eu stiu absolut tot ce s-a intamplat in relatia noastra .nu pot zice eu acum tot ..asta ar insemna si dureri de degete si sa va plictisesc cu pagini .....oricum un lucru stiu sigur : daca se repeta sa ma traga de par, sa ma jigneasca , sa ma insele ( presupun ca m-a inselat , nu sunt sigura ) as termina-o cu el....Pt ca mi-am pus ceva in cap , si un om merita prima sansa poate in unele cazuri, depinde de fapt, merita si a doua, dar deja se obisnuieste sa fie iertat, si nu mai exista iubirea.......Oricum de cand s-a intamplat sa ma jigneasca si desi l-am enervat odata super tare ca sa vad daca mai ridica mana la mine sau ma jigneste, dar nu a mai facut-o..pana la urma cu trecerea timpului o sa vad daca el e persoana potrivita pt mine...[/quote


Daca poti sa apelezi la un psiholog nu evita...vei reusi sa treci peste probleme..asa nu se poate..te distrugi, nu merita..
lizzy74
Postat pe 19 Mai 2009 10:04
De la: lizzy74, la data 2009-05-19 10:04:54
De la: r_girl, la data 2009-05-04 16:05:42va multumesc mult, aveam nevoie doar de niste pareri , caci numai eu stiu absolut tot ce s-a intamplat in relatia noastra .nu pot zice eu acum tot ..asta ar insemna si dureri de degete si sa va plictisesc cu pagini .....oricum un lucru stiu sigur : daca se repeta sa ma traga de par, sa ma jigneasca , sa ma insele ( presupun ca m-a inselat , nu sunt sigura ) as termina-o cu el....Pt ca mi-am pus ceva in cap , si un om merita prima sansa poate in unele cazuri, depinde de fapt, merita si a doua, dar deja se obisnuieste sa fie iertat, si nu mai exista iubirea.......Oricum de cand s-a intamplat sa ma jigneasca si desi l-am enervat odata super tare ca sa vad daca mai ridica mana la mine sau ma jigneste, dar nu a mai facut-o..pana la urma cu trecerea timpului o sa vad daca el e persoana potrivita pt mine...[/quote


Daca poti sa apelezi la un psiholog nu evita...vei reusi sa treci peste probleme..asa nu se poate..te distrugi, nu merita..



multumesc ,am apelat deja la un psiholog pe net....as fi vrut si particular...dar cred ca sunt scumpe sedintele

Postat pe 19 Mai 2009 11:02
Ce dracu' mai cauti langa idiotul asta?! Da-i o flegma in ochi, sa aiba in ce inota si spune-i ca poti sa-ti gasesti cati tipi vrei tu, iar el nu este deloc de neinlocuit, dimpotriva! Arata-i ca daca poftesti il schimbi urgent cu altul, fara discutie!
darksukkubus69
Postat pe 21 Mai 2009 00:37
inseala'l cu adevarat si poate scapi de gelozie...

scuze da' n'am citit tot
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 00:41
tu chiar mai esti cu el dupa cate ti-a facut?????Doamne,chiar nu te inteleg!!!inseamna ca iti place ce iti face,altfel nu imi explic!asta nu mai e iubire!scz dak sunt prea dura,dar iti meriti soarta!!!
deiutza_20
Postat pe 20 Iunie 2009 19:00
Ia-l de barbat sau lasa-l! Daca nu vrea sa fie barbat, sa lase pe altul!!!
kudika044610
Postat pe 20 Iulie 2009 16:55
sincer,sfatul meu este sa te desparti de el.daca si-a iesit din fire o data si ti-a vb asa si te-a tras de par sigur lucrul asta se va mai repeta,si poate o sa te bata de adevaratelea si toata fericirea voastra sa se duca pe apa sambetei.cred k meriti un barbat care sa te respecte mai mult.dar decizia iti apartine.
Raluk92
Postat pe 20 Iulie 2009 18:11
De la: Rafinata, la data 2009-05-04 11:02:26Sunt cu M de 1 an de zile.Prima luna a fost perfecta , ca apoi dupa ce am inceput sa am relatii intime cu el, a inceput gelozia lui si aceea nedreapta.Eu eram sincera cu el in ceea ce faceam in momentul de cand eram cu el.E adevarat ca unele lucruri i le-am zis din trecutul meu mai tarziu.Si mai ales atunci incepuse o gelozie care ma macina , imi provoca dureri la stomac , depresie si durere in suflet pt ca eram invinovatita pe nedrept.Si trecand timpul ajunsesem sa cred ca poate el ma insela si ii era frica sa nu fac si eu lafel.Dupa vreo 3 luni primea aproape tot timpul mesaje si le stergea, mie nu imi arata telefonul cand il ceream niciodata, nici macar agenda lui, dar el se uita tot timpul in telefonul meu.Incepusem sa am dubii pt ca uneori primea si beepuri si la fel nu imi arata cine ii da beepuri.prin luna noiembrie nu stiu cum s-a facut ca telefonul lui la-m simtit pe scaunul meu in masina .A trebuit sa plec acasa si l-am luat.Am gasit un mesaj de la ,,pui,, era trecut in agenda lui zicea ca il iubeste si sa aibe grija de el.Am simtit o durere mare in suflet .am zis ca aici se termina tot.apoi M m-a sunat dupa 15 min ca si-a dat seama ca nu are telefonul celalalt ( ca avea 2 tel ) si apoi ne-am int si i l-am dat .Imi zicea : sa dea dracu sa fi sunat la cineva.Eu am incercat sa sun la ,,pui,, dar era telu inchis.ai apoi el a doua zi a reusit sa ma convinga sa ne impacam.De atunci au trecut luni si desi i-am pus conditia cand ma impac cu el sa imi arate si el telefonu , mai primea mesaje si beepuri pe care le stergea imediat.Am inceput sa disper....Si am vrut sa ma despart de el de multe ori ca simteam ca nu mai rezist.dar m-am impacat cu el..desi au incetat beepurile si mesajele ma gandesc ca acum poate se ascunde bine de mine si simt ca m-am imbolnavit de gelozie.si daca se uita la vreo fata pe strada din instinct cum ma uit si eu la oameni care trec, incepe sa ma macine gelozia...Nu stiu cum sa fac ca am incercat mult....ma gandesc tot timpul ca poate are alta....si imi doresc sa il prind....si deseori ma cert cu el ca ma apuca gandurile si iar imi aduc aminte ....

Ollah,hai sa'ti spun ceva din punctul de vedere al partenerei pe care gelozia lui a capiat'o
el se lega de orice amanunt care parea ca eu am inselat, indiferent ca vorbeam cu un coleg sau ca venea un amic la mine nici nu mai vorbesc! se enerva de parca mi-o pusese pe toate partile cand de fapt noi nu facusem decat sa discutam, daca ii spuneam ca vorbesc cu o femeie la telefon imi zicea ca "desigur, doar n-o sa imi spui ca e barbat" si tot felul de faze de la gelozia pe messenger "cu cine vorbesc? despre ce vorbesc? " ....


in realitate eu il iubesc si il respect chiar daca mai fac si altceva cu altcineva (vorbesc, merg la o bere, schimb de informatie, etc), el e centrul vietii mele....insa nu poti trai bagand in seama un singur om: pe el!

de iubit te iubeste cu sau fara bani, asa ca daca nu te descurci financiar nu va avea repercursiuni decat la calitatea vietii voastre

si azi scandal fara sa fi fost vinovata, maine iar scandal fara sa fi fost vinovata... la un moment dat iti bagi picioarele ca nu mai suporti tensiunea si incepi sa-l ignori

daca e sa te insele te inseala si axact atunci nu vei avea motive de banuiala deci daca iti da motive (mici neconcordante de situatie sau comportament) inseamna ca nu te inseala .... flowers1.gif

cam asta e ...
AndrEEA515
Postat pe 22 Iulie 2009 22:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
oare sunt insarcinata? 9 De la: broscoiu 27 Octombrie 2011 11:28
Cum se sterg discutiile adaugate? 20 De la: 2 Septembrie 2014 15:23
Eu 19 ani ..ea 42 .. 497 De la: Iannis 10 Aprilie 2012 16:38
Care este masca cea mai potrivita:Gelozie,orgoliu sau lipsa educatiei?? 108 De la: maimai_no1 21 Septembrie 2011 00:28
impas 19 De la: lili_r 4 August 2009 22:10