Setari Cookie-uri

buna, mie mi s ingrasa parul f rpd.

Am incercat toate sampoanele pt par gras dar nini unul n a dat rezultat.am ajuns sa ma spal pe cap in fiecare zi, ma gandesk ca poate nu e bine, but i have no other choice. Am incercat o data pe sapt o masca cu 1ou, sucul de la o lamaie plus miere200gr..si tot nu da rezultate. Pls help me
PatriciaAna
Postat pe 4 Mai 2009 21:17
De la: PatriciaAna, la data 2009-05-04 21:17:55Am incercat toate sampoanele pt par gras dar nini unul n a dat rezultat.am ajuns sa ma spal pe cap in fiecare zi, ma gandesk ca poate nu e bine, but i have no other choice. Am incercat o data pe sapt o masca cu 1ou, sucul de la o lamaie plus miere200gr..si tot nu da rezultate. Pls help me

Buna!Ma gandeam ca in cazul in care nu e o problema hormonala sau a sebaceelor care secreta prea mult sebum,spalarea in fiecare zi nu e recomandata pt ca tu nu faci decat sa-ti deschizi porii si sa faci sebaceele sa secrete si mai mult sebum (de aici aspectul uleios).Poti sa incerci si alte tipuri de sampoane ,poate chiar unul hidratant si sa vezi la care dintre ele parul tau raspunde mai bine.Foloseste putin sampon(cantitatea sa nu depaseasca marimea unei nuci-iar dk ai parul scurt si mai putin)si mai ales nu freca pielea capului ,doar maseaza usor si ceea ce clatesti apoi iti spala si restul parului,deci nu e nevoie sa-l spalam ca p o rufa ,ci finutz asa!Mult succes si sa n mai spui ce ai facut!Eu folosesc un sampon cu Ginko adus din Germania si ma pot spala si la 4-5 zile p par!Inainte faceam ca si tine...la 2 zile(eu)...dar am observat ca se deteriora firul si se ingrasa mai rau!Acum il spal de 2 ori p sapt!Succes !
luyyzz
Postat pe 9 Mai 2009 10:20
P S la P S-nu tine mana in cap,sau p par deloc,evita locurile cu mult fum ,praf si cand il perii nu apasa cu peria p radacini.
luyyzz
Postat pe 9 Mai 2009 10:24
Spala-te cu samponul pe baza de plante de la Phyto, Phytocedrat. Pentru mine a fost cel mai bun sampon pentru par gras pe care l-am folosit. E super, parul ramane proaspat si mirosul se pastreaza.
ionescuraluca
Postat pe 13 Mai 2009 17:00
zeama de lamaie
Peony
Postat pe 17 Mai 2009 21:44
si otzetul e bun :D
yumy
Postat pe 17 Mai 2009 21:46
Hey, ms mult pt sfaturi! Am gasit sapt trecuta un sampon de la firma Naturalis cu extract de urzica,(farmaciile Catena) si este f bun..akm ma spal la 3 zile..hmmm si sucul d lamaie dar cum sa-l folosesc..??
PatriciaAna
Postat pe 18 Mai 2009 18:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ingrijirea parului 58 De la: lavllove 23 Mai 2009 22:12
decolorant de par 3 De la: danilamarina84 5 Octombrie 2013 21:54
viaderm 3 De la: Nog 5 Iulie 2011 12:47
camelia 3 De la: kudika015837 24 Aprilie 2009 12:04
coada rasucita 4 De la: balrog 14 Martie 2011 15:08