Setari Cookie-uri

Viata e frumoasa???

.....a fost odata ca niciodata ....
Nu vreau sa fiu indiscreta,nu vreau nume, date, intimitati, dar poate asa invatam unii de la altii cum putem fi mai fericiti ...

Ideea topicului :

...De ce este viata voastra frumoasa???
Cui multumiti pentru ce aveti ???
Cum va bucurati de momentele frumoase???

Se vrea a fi un topic ''usor'', de relaxare!



___LL___
Postat pe 5 Mai 2009 04:15
1. pt ca am renuntat la prietenii de moment, am langa mine numai persoane care intradevar imi vor binele si care ma fac fericita!
2. lui dumnezeu.
3. nu stiu ce sa-ti spun acum...depinde de starea pe care o am in momentele respective...
deelisha
Postat pe 5 Mai 2009 11:05
De la: deelisha, la data 2009-05-05 11:05:171. pt ca am renuntat la prietenii de moment, am langa mine numai persoane care intradevar imi vor binele si care ma fac fericita!
2. lui dumnezeu.
3. nu stiu ce sa-ti spun acum...depinde de starea pe care o am in momentele respective...



___LL___
Postat pe 5 Mai 2009 13:52
si tu si tu???
deelisha
Postat pe 5 Mai 2009 14:29
De la: ___LL___, la data 2009-05-05 04:15:03.....a fost odata ca niciodata ....
Nu vreau sa fiu indiscreta,nu vreau nume, date, intimitati, dar poate asa invatam unii de la altii cum putem fi mai fericiti ...

Ideea topicului :

...De ce este viata voastra frumoasa???
Cui multumiti pentru ce aveti ???
Cum va bucurati de momentele frumoase???

Se vrea a fi un topic ''usor'', de relaxare!





1. pentru ca am o familie frumoasa
2. ii multumesc lui Dumnezeu, sotului meu si (sa nu radeti) ... mie - pentru alegerile facute
3. in general traiesc numai momente frumoase in care imi place sa cred ca eman bucurie si celor din jur, optimism.ma bucur de orice lucru marunt, ma bucur ca pot sa scriu aici unde daca ceva nu imi place nu citesc si ...gata :))) am o lume a mea, frumoasa, in care ma simt cel mai bine.

imi place topicul dupa parerea mea cel mai bun din cele citite pana acum.

DA, viata e frumoasa!
htania
Postat pe 6 Mai 2009 12:33
Nu puteam sa evit topicul asta. LL, ai avut o idee super!!!!!!!!! Asa ca am sa raspund si eu.
Nu cred ca viata unui om e frumoasa 24 din 24, 7 zile din 7. Mai sunt si momente neplacute sau greutati pe care le ai de intampinat. Totul este ca, din cand in cand, sa tragi linie, sa aduni si sa vezi ce trage mai greu in balanta. Cred ca pe langa asta, mai conteaza si ce fel de fire ai. Ca daca esti un optimist treci mai usor peste toate, iar daca ai langa tine persoane care sa te sustina atunci cand ai nevoie si care sa te ridice atunci cand esti la pamant, te poti declara un om norocos. Evident, acei oameni ii poti gasi tu sau pot da ei peste tine. Aici nu ma refer doar la cei din familie, ci si la PRIETENI.
Lucia1971
Postat pe 6 Mai 2009 12:39
in primul rand le multumesc alor mei ca exist si ca ne-au insuflat niste principii puternice mie si surorii mele. si mie pentru ca am ajuns unde sunt azi. viatza este si frumoasa, dar si urata, cel putin aseara o vedeam in negru , dar am ajuns la concluzia k nu tre' sa ma schimb pentru nimeni k mie imi place de mini si imi place sa fiu eu.
cum ma bucur de momentele frumoase?? ma bucur si atat.
LL multumesc pentru topic, uite asa iti aduci aminte ca trebuie sa zambesti, sa nu fii trist si ca viatza e totusi frumoasa si cu bune si cu rele. mergem inainte
cristi_nne
Postat pe 6 Mai 2009 12:42
De la: ___LL___, la data 2009-05-05 04:15:03.....a fost odata ca niciodata ....
Nu vreau sa fiu indiscreta,nu vreau nume, date, intimitati, dar poate asa invatam unii de la altii cum putem fi mai fericiti ...

Ideea topicului :

...De ce este viata voastra frumoasa???
Cui multumiti pentru ce aveti ???
Cum va bucurati de momentele frumoase???

Se vrea a fi un topic ''usor'', de relaxare!




1-pentru ca am o familie iubitoare,si prieteni pe care nu i-as schimba pt nimic in lume
2-lui D-zeu , mie pt ca am fost mereu cu capul pe umeri si am stiut ce vreau de la viatza,sotului pt ca ma iubeste si ma suporta asa cum sunt
3-incerc sa ma bucur cat pot de mult de acele momente ,pt ca maine e o noua zi si nu se stie ce se va intampla
ETE_EU
Postat pe 6 Mai 2009 12:50
Viata mea e frumoasa pentru ca am mai tot ce-mi doresc dar totusi mai lupt......parintii sunt de ,,vina" pentru tot ca mi-au oferit ce au putut mai bun si fara ei cred ca mi-ar fi tare tare greu,nu as mai avea un mare sprijin....dar cele mai frumoase momente le petrec alaturi de iubirea mea..cel care mi-a demostrat ca nu toti baietii sunt la fel( sper sa nu ma dezamageasca...:D),dupa indelungi suferinte si palmi de la viata l-am primit pe el,il iubesc tot mai mult in fiecare zi si ii multumesc lui Dumnezeu ca si-a adus aminte si de mine...
Lady_Gaga9
Postat pe 27 Noiembrie 2009 22:04
Viata este frumoasa pt ca o traim, pt ca o avem cu tot ceea ce ne ofera, bun-rau, totul face parte din noi...
Summer_
Postat pe 27 Noiembrie 2009 22:08
multumesc lui D-zeu ca mi-a dat omul de langa mine ,pentru ca alaturi de el viata intradevar poate fi foarte frumoasa.
kudika104206
Postat pe 15 Ianuarie 2010 11:15
Viata e frumoasa-Merita sa mori !
Sau sa dormi !
blaa
Postat pe 15 Ianuarie 2010 11:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce-ti aminteste de copilarie? 110 De la: Raluca_SA 24 Septembrie 2009 10:36
majorat 1 De la: alunaverde 8 Octombrie 2010 16:46
Pentru iubitorii de animale ! 0 De la: 4 Martie 2010 17:50
Pitipoancele Internetului 20 De la: kritzia 17 Iulie 2009 22:39
fetelor ati plati vreodata pe un barbat pentru a face sex cu voi? 35 De la: bestiutza_relouded 29 Iulie 2009 23:46