Setari Cookie-uri

cat tine o perioada de criza la un barbat?

Stim ca barbatii sunt foarte orgoliosi,si cand se cearta cu cineva"influent"(sef,coleg de serv.,parinti),se inchid in ei,si nu mai vor sa vorbeasca cu nimeni.Pur si simplu prefera sa stea izolati si sa sufere in tacere,chair daca iubita lor este gata sa le acorde tot sprijinul.Nu accepta nimic de la nimeni.Traiesc o astfel de experientza .Cat credeti ca dureaza, sau cum pot "invada" sufletul lui,fara sa se simta presat,sau jignit?
totjoi
Postat pe 5 Mai 2009 10:45
din cauza la orgoliul de barbat ei vor si sunt invatati sa isi rezolve singuri problemele.in special acelea dinauntru.E greu si stiu ca si eu am nevoie ca prietenul meu cand il vad suparat sa imi zica ce are, sa il strang in brate si sa il inteleg...vreau si eu sa ma simt utila si de ajutor in relatie....sa ma simt intradevar femeia lui.

Postat pe 22 Mai 2009 09:50
mai bine nu invada. nu ii faci nici un bine. poate te-ai simti tu mai bine, dar el nu. spune-i ca poate conta pe tine oricand, fa-te disponibila sa il sprijini, daca ai o solutie spune-i-o dar atat. discutiile l-ar stresa si mai rau. chiar daca pentru majoritatea din noi discutiile sunt o relaxare si o descarcare, pentru multi barbati sunt un efort. daca tii la el, fa cum ii e lui mai bine in momentele astea...
DayC
Postat pe 12 Iunie 2009 03:26
De la: totjoi, la data 2009-05-05 10:45:20Stim ca barbatii sunt foarte orgoliosi,si cand se cearta cu cineva"influent"(sef,coleg de serv.,parinti),se inchid in ei,si nu mai vor sa vorbeasca cu nimeni.... .Cat credeti ca dureaza, sau cum pot "invada" sufletul lui,fara sa se simta presat,sau jignit?


Nu stiu cine poate avea raspunsul...Depinde de motivul pentru care s-a certat ,de caracterul barbatului ...Nu cred ca e cazul sa te porti cu el ca , "cu oul" doar pentru ca a avut o disputa .
Poti astepta cumintica sa-i treaca. Si doar sa fi mai draguta ca de obicei..
ella_c
Postat pe 12 Iunie 2009 04:55
De multe ori aceste 'perioade', 'puseuri de razvratire'sunt generate de un eveniment din viata lor. De multe ori este vorba de varsta, etapa cruciala din viata lor, etc.
Cel mai usor ar fi pentru tine sa gasesti acest element generator si sa intervii.
Important este sa vezi ce anume a determinat apritia 'crizei'.

Numai bine!
CASSANDRA
Postat pe 12 Iunie 2009 10:48
Depinde de fiecare tip de caracter in parte.Sfatul meu e sa afli subtil ce il deranjeaza si incurajeaza_l prin intrebari simple, dar nu siciitoare sa iti spuna. La un moment dat vei gasi motivul care a generat criza si va mai usor sa il ajuti.Sa ai rabdare si multa diplomatie si rezultatul nu va intirzia sa apara.
kudika035710
Postat pe 12 Iunie 2009 11:19
De la: totjoi, la data 2009-05-05 10:45:20Stim ca barbatii sunt foarte orgoliosi,si cand se cearta cu cineva"influent"(sef,coleg de serv.,parinti),se inchid in ei,si nu mai vor sa vorbeasca cu nimeni.Pur si simplu prefera sa stea izolati si sa sufere in tacere,chair daca iubita lor este gata sa le acorde tot sprijinul.Nu accepta nimic de la nimeni.Traiesc o astfel de experientza .Cat credeti ca dureaza, sau cum pot "invada" sufletul lui,fara sa se simta presat,sau jignit?


te anunt cand se termina!
geo_x
Postat pe 12 Iunie 2009 11:26
ai terminat ? asa de repede?
_oktober_
Postat pe 12 Iunie 2009 12:18
De la: _oktober_, la data 2009-06-12 12:18:15ai terminat ? asa de repede?


de criza vorbim , nu!?
geo_x
Postat pe 12 Iunie 2009 12:23
nu
_oktober_
Postat pe 12 Iunie 2009 12:28
De la: totjoi, la data 2009-05-05 10:45:20Stim ca barbatii sunt foarte orgoliosi,si cand se cearta cu cineva"influent"(sef,coleg de serv.,parinti),se inchid in ei,si nu mai vor sa vorbeasca cu nimeni.Pur si simplu prefera sa stea izolati si sa sufere in tacere,chair daca iubita lor este gata sa le acorde tot sprijinul.Nu accepta nimic de la nimeni.Traiesc o astfel de experientza .Cat credeti ca dureaza, sau cum pot "invada" sufletul lui,fara sa se simta presat,sau jignit?



.....La mine cam 10 min sau,cat dureaza o plimbare in are liber.....asta poate datorita faptului ca sunt extrovertit......... .....lasa l putin si apoi incearca sa te joci cu el ....dar mai ales comunica tot timpul ....evitati tacerea nu este deloc benefica....prea multa la drept vorbind......... ....si nu l priva de la......SEX......
gratuit89
Postat pe 12 Iunie 2009 13:36
De la: gratuit89, la data 2009-06-12 13:36:48
De la: totjoi, la data 2009-05-05 10:45:20Stim ca barbatii sunt foarte orgoliosi,si cand se cearta cu cineva"influent"(sef,coleg de serv.,parinti),se inchid in ei,si nu mai vor sa vorbeasca cu nimeni.Pur si simplu prefera sa stea izolati si sa sufere in tacere,chair daca iubita lor este gata sa le acorde tot sprijinul.Nu accepta nimic de la nimeni.Traiesc o astfel de experientza .Cat credeti ca dureaza, sau cum pot "invada" sufletul lui,fara sa se simta presat,sau jignit?



.....La mine cam 10 min sau,cat dureaza o plimbare in are liber.....asta poate datorita faptului ca sunt extrovertit......... .....lasa l putin si apoi incearca sa te joci cu el ....dar mai ales comunica tot timpul ....evitati tacerea nu este deloc benefica....prea multa la drept vorbind......... ....si nu l priva de la......SEX......


gratu
matracucu
Postat pe 12 Iunie 2009 13:42
incearca sa fi putin indiferenta si nu mai sta pe capul luii sa iti zica ce are atunci .......el singur va dekide subiectul
nu cred ca e vorba ce orgoliu ci de .....................asa sunt ei cid sunt prea mult bagati in seama dai un pic de indiferenta "vrei sa vorbim despre.....? daca zice nu nu mai insista schinba subiectul sau incearca sa aveti o activitate inpreuna ,dar nu iuta sa ii aminresti ca daca se razgindeste .........
lasal sa aleaga barbatilor nu le palce o singura optiune
geo_geo822000
Postat pe 12 Iunie 2009 14:09
pamela_1
Postat pe 12 Iunie 2009 14:52
De la: totjoi, la data 2009-05-05 10:45:20Stim ca barbatii sunt foarte orgoliosi,si cand se cearta cu cineva"influent"(sef,coleg de serv.,parinti),se inchid in ei,si nu mai vor sa vorbeasca cu nimeni.Pur si simplu prefera sa stea izolati si sa sufere in tacere,chair daca iubita lor este gata sa le acorde tot sprijinul.Nu accepta nimic de la nimeni.Traiesc o astfel de experientza .Cat credeti ca dureaza, sau cum pot "invada" sufletul lui,fara sa se simta presat,sau jignit?



Roaga-te sa nu dureze prea mult...altfel...de regula, alta deosebit de abila si ca de obicei, disponibila, il va ajuta sa-si revina din criza!
cristinarudi
Postat pe 28 Iunie 2009 20:57
Intreaba-l simplu:
- Daca am face un schimb de roluri, eu as tacea si tu nu m-ai intelege, ce ai crede, cum ai reactiona?
90701
Postat pe 3 Iulie 2009 13:11
eu l-am tot lasat in pace cand era nervos...deja m-am saturat sa fiu toleranta si sa il inteleg cand vad ca se implica mai mult in relatia de servici sau cu parintii si pe a noastra se punea 'praful'. o viata am si vreau sa o traiesc armonios. daca nu se poate controla si tre sa fie de fiecare data 'ciufut' ce rost mai are statul impreuna?
m5g
Postat pe 7 Iulie 2009 09:54
e RAC? asteapta-te la orice toana. si nu esti tu de vina. asa e el...
candy_girl79
Postat pe 12 Iulie 2009 22:52
corect!
candy_girl79
Postat pe 12 Iulie 2009 22:53
De la: candy_girl79, la data 2009-07-12 22:52:16e RAC? asteapta-te la orice toana. si nu esti tu de vina. asa e el...


chiar crezi ca totul are legatura cu zodia!?
geo_x
Postat pe 12 Iulie 2009 23:08
De la: gratuit89, la data 2009-06-12 13:36:48
De la: totjoi, la data 2009-05-05 10:45:20Stim ca barbatii sunt foarte orgoliosi,si cand se cearta cu cineva"influent"(sef,coleg de serv.,parinti),se inchid in ei,si nu mai vor sa vorbeasca cu nimeni.Pur si simplu prefera sa stea izolati si sa sufere in tacere,chair daca iubita lor este gata sa le acorde tot sprijinul.Nu accepta nimic de la nimeni.Traiesc o astfel de experientza .Cat credeti ca dureaza, sau cum pot "invada" sufletul lui,fara sa se simta presat,sau jignit?



.....La mine cam 10 min sau,cat dureaza o plimbare in are liber.....asta poate datorita faptului ca sunt extrovertit......... .....lasa l putin si apoi incearca sa te joci cu el ....dar mai ales comunica tot timpul ....evitati tacerea nu este deloc benefica....prea multa la drept vorbind......... ....si nu l priva de la......SEX......


si ce sa mai faci / crezi cand te priveaza el de la sex cand trece prin momente de criza? Cum sa mai reactionezi calm si dragut cand doarme langa tine si pentru ca trece prin nu stiu ce faze zice ca te saruta de dimineata mai pasional...acum dormim? :( sau astea nu mai sunt doar momente de criza? astea ce mai sunt? Eu incep sa nu mai am nicio rabdare cu el....
dragonfly_ad
Postat pe 21 Iulie 2009 13:42
zodia are anumite influente dovedite dar mai tine si de caracter si buna (proasta) crestere
candy_girl79
Postat pe 21 Iulie 2009 19:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CIME BEJ CULOAREA LEMNULUI DE CIRES, CU CE LE ASORTEZ ? 9 De la: valytina 18 Februarie 2010 21:44
Dupa cezariana am ramas cu burta si vergeturi... 4 De la: DianaBut29 17 Aprilie 2014 07:33
casa 1 De la: niki4 27 August 2009 13:10
Ce incaltari se potrivesc? 15 De la: jussst_me 21 Septembrie 2009 16:29
sal 7 De la: greierash_is_back 7 Ianuarie 2010 20:49