Setari Cookie-uri

Cum scapati de inestetica celulita?

Celulita - inamicul femeilor. In primul rand am grija ce mananc, fara grasimi, fara prajeli, am grija sa ma hidratez, beau foarte multe ceaiuri si apa.. cand imi e lene sa imi fac ceai. la sfarsit de saptamana fac sport prin casa. Mi-ar placea sa ma duc cateva ore un la salon de masaj anticelulitic... dar pana o sa ajung acolo imi pun prietenul sa imi faca masaj ca el are putere mai mare in maini ca mine. De alergat nu alerg.. desi alergatul te ajuta sa scapi de celulita , dar in schimb incerc sa merg cat mai mult pe jos.
Nu am incercat pana acum nicio crema, mi-as dorii sa incerc una si sa fiu multumita de rezultat. Cred ca aceasta crema anticelulitica Linéance este buna.. cel putin am vazut ca o lauda foarte multa lume.
desyre
Postat pe 7 Mai 2009 13:25
Nu am avut aceasta problema (celulita) decat dupa ce am nascut...este intr-adevar foarte neplacut.Sincer, am incercat tot felul de creme...si, nu are rost sa va mint, nu mi-au fost de nici un folos, chiar daca erau destul de piperate ca pret.
Asa ca fac mult sport...incerc sa am o alimentatie bazata pe cat mai multe fructe si legume proaspete, dar de celulita nu cred eu ca voi scapa vreodata...
rodikut
Postat pe 7 Mai 2009 13:27
Cum scap de celulita/
1. in baie , in apa imi fac masaje pe zonele care sunt predispuse spre celulita...deoarece nu e asa dureros.....plus ca nu ma plictisec
2. ma fac cu o crema speciala tot in zonele predispuse celulitei..
3. exercitii la geru dand din craci si cam atat deoarece lenea e mare si noroc ca nu doare....daca ar durea lenea am face mult mai multe lucruri pentru a ne mentine in forma :))

Oricum nu se scapa de celulita decat cand ne conservam in garsoniera subterana :))cu toate cremele posibile....
micki23
Postat pe 7 Mai 2009 13:34
pe cea de lka Ardes ai incercat-o? eu am fost ffff multumita de ea

Postat pe 7 Mai 2009 13:37
De la: kudika022458, la data 2009-05-07 13:37:20pe cea de la Ardes ai incercat-o? eu am fost ffff multumita de ea

Postat pe 7 Mai 2009 13:38
De la: micki23, la data 2009-05-07 13:34:19Cum scap de celulita/
1. in baie , in apa imi fac masaje pe zonele care sunt predispuse spre celulita...deoarece nu e asa dureros.....plus ca nu ma plictisec
2. ma fac cu o crema speciala tot in zonele predispuse celulitei..
3. exercitii la geru dand din craci si cam atat deoarece lenea e mare si noroc ca nu doare....daca ar durea lenea am face mult mai multe lucruri pentru a ne mentine in forma :))

Oricum nu se scapa de celulita decat cand ne conservam in garsoniera subterana :))cu toate cremele posibile....



sunt de acord cu tine. mai un masaj, mai o crema... pe mine ma "omoara" persoanele care spun: "eu mananc sanatos". adica? ce inseamna mancat sanatos? vreti sa va dau eu un exemplu? am avut o prietena care la fel "manca sanatos". a decedat. boala? cancer. mai cunosc pe cineva care era impotriva bauturii. doar la un gratar, sau mai stiu eu la ce petreceri speciale bea cate un pahar cu bere, mai mult nu. a decedat. boala? ciroza. miscati-va corpul cu un dans, o plimbare in stil alert, bucurati-va si de o slanina prajita, si de orice altceva "nesanatos". pentru ca organismul face ce vrea el. si pana la urma ce daca avm celulita? ati ajuns cu cineva in pat si a spus "nu, nu fac sex cu tine, ca ai celulita"? sau prietenul nu va iubeste pentru ca aveti un pic de celulita? atunci ar trebui sa se controleze ei la cap, sau ar trebui sa se uite in oglinda sa se vada pe ei.
daniian
Postat pe 7 Mai 2009 13:46
Imi fac masaj in fiecare seara, nu fumez, nu beau cafea si am o alimentatie echilibrata.
laura_feelings
Postat pe 7 Mai 2009 14:20
Ma hidratez foarte bine si fac miscare zilnic iar de trei ori pe saptamana fac aproximativ 40 de minute pe bicicleta.
erbaru_mariana
Postat pe 7 Mai 2009 14:24
Pentru a scapa de celulita sau, mai bine zis, pentru a preveni aparitia celulitei, trebuie sa faci urmatoarele lucruri:
1. in primul rand, o alimentatie sanatoasa si echilibrata
2. consumul de foarte multe lichide, dar aici nu se includ ceaiurile, cafeaua si sucurile energizante, care contin si o cantitate mare de zahar
2. foarte multa miscare, indiferent de forma de manifestare - sport, aerobic, mersul pe jos etc.
3. o buna ingrijire a pielii corpului prin: exfoliere - indepartarea celulelor moarte, hidratare intensa si masaj, mai ales pe zonele expuse aparitiei celulitei (coapse, solduri, fese, abdomen)
4. O MARE DORINTA DE A ARATA BINE, DE A TE SIMTI BINE IN PIELEA TA SI DE A FI SANATOASA.
kudika022511
Postat pe 7 Mai 2009 14:39
eu folosesc un produs din comert si are rezultate bune si beau cel putin trei litri de apa pe zi
kudika022524
Postat pe 7 Mai 2009 14:44
cu Amincissant Thermo-Sculpt, tratament anticelulitic pe baza de colagen activ, cu efect de incalzire, care reduce tesutul adipos cu 73% si stimuleaza producerea de colagen cu 41% in numai 14 zile.
mult sport si...sex k ajuta cel mai ushor la dat jos caloriile
d33a1988
Postat pe 7 Mai 2009 14:51
folosesc:gel de dus anticelulitic cu cofeina si alge marine de la Balea ,ulei anticelulita cu cofeina si sare de mare de la Balea ,My Silhouette gel pentru subtiere si remodelare de la Nivea
uratika
Postat pe 7 Mai 2009 14:57
pai ca sa scap de celulita eu beau cam 2 litri de apa, nu mananc sarat pt ca sarea retine apa in corp...incerc sa mananc sanatos...folosesc creme anticelulitice..care din cate am incercat eu..nu prea au dat rezultate vizibile...si mi ar placea sa incerc si lineance...:D pt ca n am nimic de pierdut...
summer_love
Postat pe 7 Mai 2009 15:10
pai ca sa scap de celulita eu beau cam 2 litri de apa, nu mananc sarat pt ca sarea retine apa in corp...incerc sa mananc sanatos...folosesc creme anticelulitice..care din cate am incercat eu..nu prea au dat rezultate vizibile...si mi ar placea sa incerc si lineance...:D pt ca n am nimic de pierdut...
summer_love
Postat pe 7 Mai 2009 15:10
exercitii fizice zilnice si crema anticelulitica

Postat pe 7 Mai 2009 15:19
pai in primul rand exercitii fizice si mers pe jos, hidratare multa si intensiva- adica min 2 l de apa pe zi, masaj cu crema dimineata si seara si cateodata- adica mai mult vara ca atunci e de salate :P
2dream4
Postat pe 7 Mai 2009 16:00
in momentul de fata cred ca ma dau batuta. consum aproape3 l de lichide pe zi, fac ceva gimnastica si am folosit si creme dar nu prea scumpe ca nu-mi permit si de celulita asta pacatoasa nu am scapat. ce sa zic as mai incerca si sa "Descopera noua inovatie anticelulitica de la Linéance!", dar nu cred ca pot sa ma descurc cu banutii. pina atunci traiesc cu speranta si car si celulita dupa mine
ralucabarla
Postat pe 7 Mai 2009 16:45
eu am cumparat de curand pantaloni de slabit. ii port in fiecare zi cate 2 ore si transpir destul de mult .astept rezultatele
vios777ro
Postat pe 7 Mai 2009 16:59
Eu fac mult sport: merg la sala si alerg in parc si chiar ma gandeam sa imi cumpar ceva de la Linéance, pentru ca am auzit ca ar avea produse bune.
Pupici!
RazeIoana
Postat pe 7 Mai 2009 17:38
Nu stiu cum sa mai scap de ea. ..inainte de ramane insarcinata nu prea era sau cel putin nu se vedea nimic ...acum dupa ce am nascut parca-i raie .. ...nu vrea sa mai plece cu nimic.....am incercat de la creme la produse naturiste...nu stiu ce sa ma mai fac.........................
rekaalina
Postat pe 7 Mai 2009 17:47
incerc sa ma abtin de la cafea si dulciuri...iar seara ma masez cu o oarecare crema anticelulitica din farmacie dar inca astept rezultatele
kudika021923
Postat pe 7 Mai 2009 18:28
Amincissant Thermo-Sculpt de la Linéance, tratament anticelulitic pe baza de colagen activ, cu efect de incalzire, care stimuleaza producerea de colagen
palmyra
Postat pe 7 Mai 2009 19:02
Lupt cu toate mijloacele, pentru ca vad ca se cam instaleaza pe nepregatite; principalele mele arme sunt sportul ( fac aerobic si fitness in fiecare zi), miscare in aer liber ( merg in fiecare duminica in parc sau in gradina botanica) si consumul de apa, fructe, legume; de asemenea filtrez si alimentatia, incerc sa nu mai mananc preparate rezultate prin prajeli; evit consumul de grasimi rele, de chipsuri plus derivatele din aceeasi categorie junk food, bauturile alcoolice, dulciurile in exces; cu anumite ocazii ma mai rasfat totusi si eu cu cate o crema de whisky si o felie de tort. Dar cam atat; si am incercat si niste creme anticelulitice dar fara efect, nefiind profesionale, in care am incredere.
shazada
Postat pe 7 Mai 2009 19:20
Buna ziua!
Din pacate toate suferim de acesta "boala" care ne facem sa fim foarte complexate. Una din metodele cele mai eficiente de a scapa de celulita este aceasta crema benefica din gama Lineance , la care chiar dvostra faceti reclama si anume,Amincissant Thermo-Sculpt. Conteaza , deasemenea, foarte mult, sa incerci sa mananci sanatos(cam greu in tara noastra de realizat), sa practici inotul sau un alt sport destul de solicitant si sa faci masaj destul de des. Majoritatea dintre noi nu isi permit astfel de lucruri si este destul de trista situatia. Asta e......ce putem face? Incerci sa te descurci cu ce iti permiti.Greu de realizat dar nu imposibil......Suntem frumoase oricum.....pentru cine ne merita.Multa sanatate tuturor!
dascalumihaela2006
Postat pe 7 Mai 2009 20:45
masaj sauna piscina , soare astea in ordine in aceeasi zi, macar 1 data pe saptamana
sa se bea apa necesara pe zi adica 2 litri iarna si 3-4 vara, dupa fiecare dus sa se foloseasca lotiuni si uleiuri de masaj, si mult sport...bineinteles ca si mancare sanatoasa...dar cam greu...

Postat pe 7 Mai 2009 20:49
Fetelor eu am 20 de ani si ce am eu nu cred ca se poate numi celulita pt ca o am de cand eram mica 8-9 ani cam de atunci tin eu minte. Pe fese sunt linii verticale, iar pe coapse sunt linii orizontale si multe nu asa. Cateva linii de pe fese sunt asa mai mov, vinetsii arata foarte inestetic. Eu de cand ma stiu tot fac sport pentru ca imi place...baschet, volei, de mers pe jos merg destul, vara cand e vreme buna alerg, acum merg de 3-4 ori pe saptamana la tae bo(un fel de aerobic, doar ca suna mai pompos), de hidratat ma hidratez, sincer creme anticelulitice si masaje si alte cele nu am folosit. Ziceti-mi si mie sunt dintre voi care la fel ati avut din copilarie, sau cunoasteti pe cineva...si daca da ce au facut cum ar merge sa scap si eu de liniile alea? Pt ca sincer nu cred ca este celulita, odata ce nu am avut oscilatii de greutate nu avea cum sa fie celulita, pur si simplu o am de cand ma stiu

Am fost cam ......dar nu am vrut sa fac un topic separat doar pt asta.
ScorpiutsA
Postat pe 7 Mai 2009 21:02
alea sunt vergeturi, celulita e aia de pe buci daca alta mai vizibila nu ai, de obicei acolo apare prima data

Postat pe 7 Mai 2009 21:08
De la: katwoman, la data 2009-05-07 21:08:57alea sunt vergeturi, celulita e aia de pe buci daca alta mai vizibila nu ai, de obicei acolo apare prima data


Nu...pe picioare aveam prima data, pe fese mi-au aparut ulterior. Si am vazut cum arata celulita la mama, la prietene de-ale ei, etc....si nu arata la fel sunt cumva diferite nu stiu cum sa descriu, dar sunt diferite. Apropo...pe abdomen nu am, decat pe coapse si pe fese
ScorpiutsA
Postat pe 7 Mai 2009 21:11
De la: ScorpiutsA, la data 2009-05-07 21:11:48
De la: katwoman, la data 2009-05-07 21:08:57alea sunt vergeturi, celulita e aia de pe buci daca alta mai vizibila nu ai, de obicei acolo apare prima data


Nu...pe picioare aveam prima data, pe fese mi-au aparut ulterior. Si am vazut cum arata celulita la mama, la prietene de-ale ei, etc....si nu arata la fel sunt cumva diferite nu stiu cum sa descriu, dar sunt diferite. Apropo...pe abdomen nu am, decat pe coapse si pe fese


sunt vergeturi, si de obicei nu se mai pot trata, parca am auzit de ceva chestii cu laser, dar nu stiu sa-ti spun sigur

Postat pe 7 Mai 2009 21:13
De la: katwoman, la data 2009-05-07 21:13:36
De la: ScorpiutsA, la data 2009-05-07 21:11:48
De la: katwoman, la data 2009-05-07 21:08:57alea sunt vergeturi, celulita e aia de pe buci daca alta mai vizibila nu ai, de obicei acolo apare prima data


Nu...pe picioare aveam prima data, pe fese mi-au aparut ulterior. Si am vazut cum arata celulita la mama, la prietene de-ale ei, etc....si nu arata la fel sunt cumva diferite nu stiu cum sa descriu, dar sunt diferite. Apropo...pe abdomen nu am, decat pe coapse si pe fese


sunt vergeturi, si de obicei nu se mai pot trata, parca am auzit de ceva chestii cu laser, dar nu stiu sa-ti spun sigur




DAMN....bine ca m-am obisnuit deja cu ele

Nu sunt foarte complexata de chestia asta....vara stau in costum de baie fara nicio jena, oricum de la bronz nu se mai vad asa tare, dar totusi parca mi-ar placea si mie sa am o piele asa fine fara imperfectiuni ca alte fete. Cam nasol daca chiar nu prea mai am ce face in privinta lor.

Mersi de raspunsuri
ScorpiutsA
Postat pe 7 Mai 2009 21:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Castiga 5 creme Olay Total Effects de zi si 5 invitatii la lansarea DVD-ului Francesca! 204 De la: ad__83 12 Mai 2011 10:56
Sanador si Kudika te invita la concurs! 346 De la: concursKudika 26 Noiembrie 2013 14:27
Castiga cel mai cerut program de ingrijire a tenului pe perioada verii - COOL SUMMER BREEZE! 178 De la: concursKudika 10 August 2012 15:30
Baneasa Shopping City are pentru tine un super concurs! 196 De la: concursKudika 14 Mai 2012 11:21
Concurs LISCA - noul sutien revolutionar! 1255 De la: concursKudika 9 Martie 2010 17:08