Setari Cookie-uri

Ce-i determina pe oameni sa fie mitocani ???

Din categoria celor care nu pot fi explicate poate gasiti voi o explicatie !



Ce-i face pe oameni sa fie jegosi?
Sa fie scarbosenii ?
Sa jigneasca in mod gratuit si intentionat?
Sa fie mitocani si sa nu respecte?
Sa minta si sa nu aiba scrupule?
Sa fie rai si haini?
Sa fie artagosi si recalcitranti ?
Sa fie nedrepti si cruzi ?

Unde esti tu Tepes Doamne ?
___LL___
Postat pe 7 Mai 2009 01:39
lucky scumpo te'o suparat careva?
Diavolyta_
Postat pe 7 Mai 2009 01:42
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-07 01:42:17lucky scumpo te'o suparat careva?


Daca ar fi sa punem la suflet tot si toate ce ni se intampla am fi suparati 24h/24h...
Zau ca inteleg sa fii rau cu cine e rau cu tine ...dar gratuitatile astea nu le inteleg, nu le-am inteles si nu le voi intelege vreodata, cred ca sunt programata sa mor cu dreptatea in mana... ...in loc sa faci un bine ...de ce sa preferi sa faci un rau ? Ca doar nu castigi nimic ...bun, nu vrei sa faci bine, nu ai tu chef, nu te lasa pipota aia de gheata care-ti bate in piept degeaba....perfect; atunci nu te baga, stai deoparte ...cam asta e ideea, stiu ca vorbesc la general si lucrul asta nu-mi place ...si tin sa mentionez ca nu fac referire la nimeni de pe forumul asta ...
De la o vreme incoace intalnesc predominant oameni rai, oameni pe care i-am cunoscut de curand sau pe care ii cunosc din copilarie si ma frapeaza ca pot fi in halul asta de josnici ....
Pe cei buni ii port in suflet si nu mi-i poate aliena nimeni, cred ca asta m-a facut sa deschid topicul asta...pentru ca inca simt ca mai sunt oameni de bine pe care pot conta, pe care ii iubesc si care ma iubesc gratuit, sincer si neconditionat, oameni care sunt diferiti si pe care asa invat sa-i pretuiesc prin puterea exemplului ...oamenii se schimba, vremurile se schimba....dar pana la un punct ...e prea de tot ... !

Haideti, poate le gasim circumstante atenuante sau ii ingropam si mai tare in propriul lor venin ???
___LL___
Postat pe 7 Mai 2009 03:42
Poate ca rautatea (de fapt, ma refer cam la tot ce ai spus tu acolo) e un mod de a te apara in diverse situatii, poate ca e o manifestare a neputintei ... intr-o imprejurare data, e acumularea unor nevoi neimplinite..., o rabufnire de moment.
rashela
Postat pe 7 Mai 2009 03:55
Ce îi determinã pe oameni sã fie mitocani? Rãspunsul e simplu ºi oarecum evident. Prostia ºi ignoranþa. Un om cu adevãrat inteligent ºi cult îi respectã pe cei din jurul sãu deoarece ºi aceºtia sunt fiinþe humanoide aidoma lui. Din nefericire, fiinþele geniale sunt foarte puþine, procentajul lor e de 0,1%. Nu trebuie sã disperãm. Trebuie sã îi motivãm cumva pe nesimþiþi în vederea transformãrii. Cum? Ameninþându-i cu excluderea din cercul nostru ºi mai apoi din societate.Alungaþi-i ºi se vor întoarce spãºiþi! Pariez. Aveþi dreptul sã nu suportaþi manifestãrile de mitocãnie ori misoginism. E un drept natural, humanoid. Deºi încã neconstituþional. Rupeþi orice relaþie dacã simþiþicã vã sufocã! veþi gãsi alta, infinit superioarã, în timp record. Abandonaþi-i pe nesimþiþi ºi acetia îºi vor corija comportamentul de teama însingurãrii.
ileanaadrianastan
Postat pe 8 Mai 2009 11:46
de ce? pentru ca se simt inferiori si neaga aceasta traire, preferand sa-i faca pe altii sa se simta inferiori.
kitty_krieger
Postat pe 8 Mai 2009 12:37
efectul de sera
coffeeta
Postat pe 8 Mai 2009 12:40
De la: coffeeta, la data 2009-05-08 12:40:26efectul de sera


io vroiam sa zic de incalziea globala da mi-o luasi tu repede inainte
donttouch
Postat pe 8 Mai 2009 12:41
io nu stiu ce ii determina sa fie asa,insa stiu un remediu 100 la suta naturist...
CLISMA o data,CLISMA de doua ori ,crucea mamii lor de talhari,fii de catzele...
matracucu
Postat pe 8 Mai 2009 13:55
Da Laurico!
Asta i-ar face mai putin constipati!
Fara "toxine" la creier si inima!
kristinaCT
Postat pe 8 Mai 2009 14:11
De la: ___LL___, la data 2009-05-07 01:39:36Din categoria celor care nu pot fi explicate poate gasiti voi o explicatie !



Ce-i face pe oameni sa fie jegosi?
Sa fie scarbosenii ?
Sa jigneasca in mod gratuit si intentionat?
Sa fie mitocani si sa nu respecte?
Sa minta si sa nu aiba scrupule?
Sa fie rai si haini?
Sa fie artagosi si recalcitranti ?
Sa fie nedrepti si cruzi ?

Unde esti tu Tepes Doamne ?

omul stie ca fara reguli nu poate fii tinut in frau
ii e mult mai bine daca sta nepasator si priveste in jur
ii e usor sa jigneasca pe altii atata timp cat el detine puterea
ii e usor sa jigneasca pentru ca el se simte mai puternic atunci cand ii ataca pe cei slabi
omului ii place sa fie rau si hain pentru ca isi da seama ca fara rautate nu poate supravietui numai ca el nu stie sa-si controleze partile negative iar uneori arata mai mult decat trebuie fata negativa
un om isi varsa foarte usor nervii asupra altuia, pentru ca stie ca oricat ar tipa si urla la persona respectiva aceasta nu va riposta
cat despre nedreptate toti oamenii se simt nedrepatatii si din acest motiv sunt nedrepti
iar vlad tepes e intruchiparea tuturor , un personaj exceptional
yumy
Postat pe 9 Mai 2009 08:46
De la: ileanastan, la data 2009-05-08 11:46:55Ce îi determinã pe oameni sã fie mitocani? Rãspunsul e simplu ºi oarecum evident. Prostia ºi ignoranþa. Un om cu adevãrat inteligent ºi cult îi respectã pe cei din jurul sãu deoarece ºi aceºtia sunt fiinþe humanoide aidoma lui. Din nefericire, fiinþele geniale sunt foarte puþine, procentajul lor e de 0,1%. Nu trebuie sã disperãm. Trebuie sã îi motivãm cumva pe nesimþiþi în vederea transformãrii. Cum? Ameninþându-i cu excluderea din cercul nostru ºi mai apoi din societate.Alungaþi-i ºi se vor întoarce spãºiþi! Pariez. Aveþi dreptul sã nu suportaþi manifestãrile de mitocãnie ori misoginism. E un drept natural, humanoid. Deºi încã neconstituþional. Rupeþi orice relaþie dacã simþiþicã vã sufocã! veþi gãsi alta, infinit superioarã, în timp record. Abandonaþi-i pe nesimþiþi ºi acetia îºi vor corija comportamentul de teama însingurãrii.


draga mea, am vazut mai multa prostie si ignoranta plus vreo doua tone de aroganta si nesimtire la oamenii inteligenti si culti, decat la orice satean pe care l-am intalnit in viata mea, cu patru clase si mainile batatorite de munca pamantului.
geo_x
Postat pe 14 Mai 2009 08:39
educatie si uneori gena proasta ca aschia nu sare departe de trunchi
Peony
Postat pe 17 Mai 2009 21:41
De la: geo_x, la data 2009-05-14 08:39:16
De la: ileanastan, la data 2009-05-08 11:46:55Ce îi determinã pe oameni sã fie mitocani? Rãspunsul e simplu ºi oarecum evident. Prostia ºi ignoranþa. Un om cu adevãrat inteligent ºi cult îi respectã pe cei din jurul sãu deoarece ºi aceºtia sunt fiinþe humanoide aidoma lui. Din nefericire, fiinþele geniale sunt foarte puþine, procentajul lor e de 0,1%. Nu trebuie sã disperãm. Trebuie sã îi motivãm cumva pe nesimþiþi în vederea transformãrii. Cum? Ameninþându-i cu excluderea din cercul nostru ºi mai apoi din societate.Alungaþi-i ºi se vor întoarce spãºiþi! Pariez. Aveþi dreptul sã nu suportaþi manifestãrile de mitocãnie ori misoginism. E un drept natural, humanoid. Deºi încã neconstituþional. Rupeþi orice relaþie dacã simþiþicã vã sufocã! veþi gãsi alta, infinit superioarã, în timp record. Abandonaþi-i pe nesimþiþi ºi acetia îºi vor corija comportamentul de teama însingurãrii.


draga mea, am vazut mai multa prostie si ignoranta plus vreo doua tone de aroganta si nesimtire la oamenii inteligenti si culti, decat la orice satean pe care l-am intalnit in viata mea, cu patru clase si mainile batatorite de munca pamantului.

pey omul invata bunele maniere cand da de greu
yumy
Postat pe 17 Mai 2009 21:43
rozmario, tu crezi ceea ce scrii? sau scrii in virtutea inertiei?
geo_x
Postat pe 17 Mai 2009 23:15
in primu rand cei 7 ani de akasa..apoi dak a avut ca prieteni alti mitocani (dak ajungi sa stai in preajma unor persoane destula vreme ajungi sa imprumuti anumite trasaturi de caracter de la acea persoana) iar alt aspect ar putea fi rasfatzul ( care survine indiferent de varsta si sex) pt ca dak unei persoane i se face tot timpul pe plak atunci devine egoista si aroganta si recalcitranta.
razz
Postat pe 25 Mai 2009 13:00
...de ce, da de ce ???


Intrebare intrebatoare, Geo, ai dreptate, ca e omul cult si inteligent si are 7 facultati ...7 mba-uri, doctorate in fizica cuantica ..astea's detalii, rautatea este in ei, sunt doar mere frumoase, rumene, stralucitoare dar putrede pe dinauntru,...eu cred ca este cronic si mai cred ca le place sa fie asa, ii starneste, se hranesc cu asta!

___LL___
Postat pe 13 Iunie 2009 10:06



Tot felul de ciudatenii ale naturii !
___LL___
Postat pe 13 Iunie 2009 10:10
De la: ___LL___, la data 2009-06-13 10:10:10


Tot felul de ciudatenii ale naturii !


fara ele aici.... ,raiul s-ar muta pe pamant si nu aici e locul lui..
si nici al lor...
suntem sortiti sa traim impreuna si datori sa incercam sa-i schimbam..
_stef80_
Postat pe 13 Iunie 2009 10:27
De la: _stef80_, la data 2009-06-13 10:27:34
De la: ___LL___, la data 2009-06-13 10:10:10


Tot felul de ciudatenii ale naturii !


fara ele aici.... ,raiul s-ar muta pe pamant si nu aici e locul lui..
si nici al lor...
suntem sortiti sa traim impreuna si datori sa incercam sa-i schimbam..


Nu ai pe cine si nu ai cu cine Stef sa faci pe Gepetto ...sincer ..unii sunt o cauza pierduta ..sunt atata de frumosi pe exterior si atat de urati pe interior, au un glas al ciocarliei si o inima a corbului ...!

Raiul ...cu Raiul pe pamant...viata nu ar mai fi viata, vorba ta ..nu e locul lui aici ..nu ni l-am meritat inca!
Important e sa-ti pretuiesti viata si libertatea si oamenii care te vor langa ei, cred ca asta ar trebui sa facem cu totii !
___LL___
Postat pe 13 Iunie 2009 10:50
intr-un fel ,ar trebui sa ne bucuram de existenta lor
altfel ..,nu nu am distinge binele de rau..iar atat timp cat o putem face, inseamna ca suntem pe drumul cel bun
weekend placut ,zana mea dulce..!!
_stef80_
Postat pe 13 Iunie 2009 11:23
ce-i determina?asta-i in functie de gradul lor animalic de evolutie....altii evoluiaza,altii stacneaza....lipsa de educatie
danut_lucian
Postat pe 13 Iunie 2009 11:29
Foarte corect spus! Am o ,,teorie a frustratului" ,care suna cam la fel... Cand se simt inferiori,unii devin asa cum ai spus,nu ataca decat rareori pe fata,de regula,,,te injunghie "pe la spate si mai si rasucesc cutitul in rana ,oridecate ori au ocazia...Ce sa zic...,,OAMENI DE ONOARE"!
lumimari
Postat pe 19 Iunie 2009 21:37
scz,ori de cate ori
lumimari
Postat pe 19 Iunie 2009 21:40
De la: ___LL___, la data 2009-05-07 01:39:36Din categoria celor care nu pot fi explicate poate gasiti voi o explicatie !



Ce-i face pe oameni sa fie jegosi?
Sa fie scarbosenii ?
Sa jigneasca in mod gratuit si intentionat?
Sa fie mitocani si sa nu respecte?
Sa minta si sa nu aiba scrupule?
Sa fie rai si haini?
Sa fie artagosi si recalcitranti ?
Sa fie nedrepti si cruzi ?

Unde esti tu Tepes Doamne ?



.....Lipsa de DUMNEZEU in sufletul lor.......si daca EL este lipsa acolo altcineva ii ia locul si l face pe om sa se comporte exact cum ai zis tu......
gratuit89
Postat pe 23 Iunie 2009 01:25
Bravo!!!!
Adevar grait-ai...
dodutnegrut
Postat pe 23 Iunie 2009 12:55
Se cred net superiori tuturor!
godesshera
Postat pe 23 Iunie 2009 12:57
nici nu stiu cum sa incep,Mitocani---? ajung majoritatea celor care ureca pe scara ierarhica, in functii inalte, importante, oameni care in acest moment de ascensiune uita de unde au plecat,uita de cel mai elementar lucru cei 7 ani de acasa.Nu in majoritatea cazurilor parintii sunt de vina ,ei ii educa bine, dar odata scapati,in lume,acest sistem imbecil te transforma in bestie.MITOCAN- definitie---badaran, mojic, ordinar,NECIVILIZAT,LIPSA DE EDUCATIE, astia sunt majoritatea celor care ne conduc, oameni de nimic .Daca cumva printre ei apare un nou venit ,un neintiat in maxim 3 luni si acesta va fi la fel de mitocan,uitind de tot ce a invatat de la parinti.Este adevarat ca nu am prea vazut un copil de stabi bine educat, pt. ca respectivul parinte nu este un exemplu pt. el si... ce se naste din pisica.. soareci maminca.Sau mai pe scurt cred ca de cum vin pe lume sunt MITOCANI.
kudika028960
Postat pe 23 Iunie 2009 20:19
aminteste-ti inteligenta nativa care emana o concluzie ce suna ,,c-am asa , razbunarea cea mai crunta este cind dusmanul tau e silit a recunoaste ca esti bun si el e rau"nu da importanta celor care se poarta urit cu tine asteapta prilejul sa le dovedesti ca tu poti sa le raspunzi cu mult bine la toate rautatile lor. in ce priveste motivul p;entru care se poarta asa as zice ca sunt mai multe : unii din invidie, pentru ca le esti superioara si nu pot ajunge la nivelul tau, altii -in special barbatii- pentru a te provoca sa le dai importanta si asta atuci cind te considera prea superioara ca sa te cobori la nivelul lor pentru a le da importanta, altii-in special femei- pentru a iesi si ele cu ceva in evidenta atunci cind sunt in preajma unei persoane superioare,isi etaleaza si ele singurele lucruri pe care le au slutenia sufleteasca si uritenia. iata de ce eu te sfatuiesc sa nu le dai importanta si sa-ti intorci privirea intotdeauna catre cei care te iubesc si te respecta cu toate calitatile si defectele pe care le ai.


relimota
kudika014678
Postat pe 23 Iunie 2009 20:57
Prostia,ignoranta si incapacitatea de a gandi cu creerul nu cu dosul...
dalimi
Postat pe 5 Iulie 2009 09:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cadouri8-| 12 De la: ileanastan 13 Martie 2010 11:17
ULTIMA MODA 11 De la: lifestyle4u 30 Iulie 2009 17:58
Femeile înșealã în cãutarea perfecțiunii. Oare? 9 De la: kudika132368 17 Martie 2010 14:56
Va plac lucrurile gratis? 1 De la: mosora_cristian 11 August 2010 16:35
Ce parere aveti despre permanent ? 18 De la: avril_lavigne 2 Aprilie 2010 09:52