Setari Cookie-uri

relatie cu un barbat mai mic

De la: mihaelamaria70, la data 2009-06-07 18:38:14Cred ca e mai bine sa fie mai mic decat mai mare


Crezi?!
valita76
Postat pe 7 Iunie 2009 18:46
Eu cred ca mai bine ar fi sa fie mai tanar.
kudika023770
Postat pe 8 Iunie 2009 20:09
Ramane la alegerea femeii ce este.Poate sa fie si cal si magar.Depinde care pe cine se suie sau se coboara.
kudika023770
Postat pe 8 Iunie 2009 20:12
Eu am o relatie cu un baiat mai mic decat mine cu 8ani.Suntem impreuna de 7 ani si avem o fetita de 2 ani si 7luni.Asa ca dragelor cred ca merge
lore69
Postat pe 9 Iunie 2009 19:50
De la: lore69, la data 2009-06-09 19:50:41Eu am o relatie cu un baiat mai mic decat mine cu 8ani.Suntem impreuna de 7 ani si avem o fetita de 2 ani si 7luni.Asa ca dragelor cred ca merge

felicitari!!!
Recunosc ca aveam o idee preconceputa in ceea ce priveste varsta,,adk ma gandeam ca eu niciodata nu voi fi cu cineva mai mic decat mine....si viatza pac mi-a tras una....de fapt unul super cu 7 ani mai mic decat mine,dar nu se simte diferentza.Adevarul e ca mai intai m-am indragostit si apoi am intrebat exact cati ani are ;))!
Suntem de 2 ani si ne dorim sa ramanem impreuna f multtt timp!
luyyzz
Postat pe 9 Iunie 2009 22:03
De la: annyyy, la data 2009-05-08 11:10:58Salutare! As vrea sa va intreb dragelor daca a-ti avut o relatie cu un barbat mai mic ca voi si ce parere aveti despre astfel de relatii au sanse de reusita ?precizez ca e o diferenta de aproape 2 ani intre mine si el.........


am crezut ca-i mai mic decat tine la inaltime. da' chiar s-asa era bine. nu trebuie sa se aplece prea mult!
geo_x
Postat pe 9 Iunie 2009 22:19
Mai.......depinde de el,ce are in cap,si daca vrea cv serios.Eu am av o relatie cu un tip m ai mic decat mn cu 10 ani,si a in final ne am despartit pot spuine ca si eu am contribuit la asta.Era dest de imatur ori ma credeam eu prea superioara lui,nuj ce sa spun dar acm sunt cu unul m ai mic decat mn cu 8 ani.Nuj ce o sa fie deocamdata ne intelegem bn.Acm vezi si tu...daca va iubiti mult varsta nu conteaza.Multa bafta in continuare
butterfly_sound_of_love
Postat pe 12 Iunie 2009 17:12
Stai sa vezi cand o sa-ti ceara sa-i schimbi pampersii si o sa -i dai sticluta cu lapte incalzit sa o pape baietelul.
kudika023770
Postat pe 13 Iunie 2009 17:12
De la: kudika023770, la data 2009-06-13 17:12:41Stai sa vezi cand o sa-ti ceara sa-i schimbi pampersii si o sa -i dai sticluta cu lapte incalzit sa o pape baietelul.

si daca este mai mare .....mult mai mare.....nu tot ajunge sa ii schimbe pampersii?????
sweetcandy
Postat pe 13 Iunie 2009 19:48
De la: geo_x, la data 2009-06-09 22:19:08
De la: annyyy, la data 2009-05-08 11:10:58Salutare! As vrea sa va intreb dragelor daca a-ti avut o relatie cu un barbat mai mic ca voi si ce parere aveti despre astfel de relatii au sanse de reusita ?precizez ca e o diferenta de aproape 2 ani intre mine si el.........


am crezut ca-i mai mic decat tine la inaltime. da' chiar s-asa era bine. nu trebuie sa se aplece prea mult!

Asta o stii de la mine.
Lucia1971
Postat pe 13 Iunie 2009 19:50
Cand esti o aratoasa asa ca Demi Moore, ca Tina Turner, ca Sharon Stone, ca Nicollette Sheridan mine ( modesta's de nu incape, evident ), barbatul mai tanar e un "must" ...
Nu intentionez sa jignesc pe nimeni, dar doar gandul sa am un barbat cu... 10 ani mai mare, cu burta indiscreta si inceput de chelie, perspectiva iminenta a vizitelor saptamanale la clinica pentru verificarea colesterolului, sau colecistitului sau - si mai incurajator - al prostatei imi ridica paru' n cap...

Dar asta-i doar o parere.
Dor_a
Postat pe 13 Iunie 2009 20:30
Sunt sigura ca e mai bine sa fie mai mic sau egal macar. Oricum femeile se conserva mai bine decat barbatii.
mihaelamaria70
Postat pe 14 Iunie 2009 11:22
De la: mihaelamaria70, la data 2009-06-14 11:22:09 Sunt sigura ca e mai bine sa fie mai mic sau egal macar. Oricum femeile se conserva mai bine decat barbatii.

serios?din cate stiam femeile se trec mai repede dekat barbatii.daca are grija de el,un barbat poate arata bine si la 50 de ani...unei femei la 50 de ani ii cam atarna toate cele,no offence
si ca sa raspund la intrebare,diferenta de varsta nu e atat de importanta( sa nu depaseasca 2-3 ani totusi,apoi devine cam ciudata treaba) atata timp cat cei 2 se inteleg f bn.si inca o treaba...o femeie matura nu cred ca ar putea sa aibe o relatie functionala cu un barbat mai mic dekat ea ca varsta dekat daca acel barbat este mult mai matur dekat varsta lui.am o prietena care si-a gasit un iubit de 18 ani..ea avand 22. se pare se inteleg bine.dar din cate mi-am dat seama aici e vorba de alta situatie...nu este el mai matur dekat generatia lui ci ea prea imatura si copilaroasa pentru varsta ei.deaia se potrivesc.
razz
Postat pe 15 Iunie 2009 10:58
eiiiiiiiii!nu trebuie sa-ti faci probleme.Aceasta diferenta nu o observi,din contra te face sa te simti mai tanara!Crede-ma !O spun din experienta!Sotul meu e mai tanar cu 2,5 ani si santem impreuna de 12 ani fara sa ne gandim candva la aceasta diferenta.Inaintea lui am avut un prieten mai tanar cu 4,5 ani si am fost impreuna 4 ani,dar ne-am despartit pt ca l-am cunoscut pe sotul.nu stii zicala?Gaina batrana si morcovul tanar face supa buna!
evrika37
Postat pe 20 Septembrie 2009 16:52
Daca si baiatul mai tanar are ganduri serioase totul poate fi minunat. Dar atentie ...

Fetele ar trebui sa aiba grija daca au ganduri serioase cu un baiat mult mai tanar. Daca fata are 29 de ani sa zicem si baiatul 20 trebuie vazut daca baiatul are ganduri serioase sau doar i se pare o chestie "foarte tare" sa aibe o prietena de 29 sau 36 de ani.

Daca s-ar face o emisiune cu camera ascunsa in care o femeie de 35 de ani s-ar arata interesata de baieti de 20 , cred ca 99% ar acepta imediat. Daca vine vorba de lucruri mai serioase (gen casatorie) cei mai multi ar fugi mai tare ca Banel.

Pe la 20 de ani am avut 2 relatii cu fete mai in varsta (cu 8 ani si respectiv 14 ani). Mi se parea ceva "foare cool". Chiar mi-au placut. Dar cand au inceput aluziile despre casatorie am fugit de m-am trezit la granita cu Bulgaria.

Acum as refuza o relatie daca stiu ca nu as merge mai departe. Dar la 20 de ani sa refuz o femeie foarte frumoasa de 34 de ani ...
(chiar si daca nu era asa frumoasa tot nu as fi refuzat). in concluzie ATENTIE MARE!!!
ilovethisgame
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:37
e bun daca e si mic decat deloc
yumy
Postat pe 20 Septembrie 2009 17:40
De la: geo_x, la data 2009-06-09 22:19:08
De la: annyyy, la data 2009-05-08 11:10:58Salutare! As vrea sa va intreb dragelor daca a-ti avut o relatie cu un barbat mai mic ca voi si ce parere aveti despre astfel de relatii au sanse de reusita ?precizez ca e o diferenta de aproape 2 ani intre mine si el.........


am crezut ca-i mai mic decat tine la inaltime. da' chiar s-asa era bine. nu trebuie sa se aplece prea mult!


E mai mic decat mine cu 2xn ani si trebuie sa se aplece mult de tot.Si-acum eu ce ma fac?Asa nu mai e bine?
(intreb la modul cel mai serios!)
eka
Postat pe 20 Septembrie 2009 18:16
De la: Dor_a, la data 2009-06-13 20:30:52Cand esti o aratoasa asa ca Demi Moore, ca Tina Turner, ca Sharon Stone, ca Nicollette Sheridan mine ( modesta's de nu incape, evident ), barbatul mai tanar e un "must" ...
Nu intentionez sa jignesc pe nimeni, dar doar gandul sa am un barbat cu... 10 ani mai mare, cu burta indiscreta si inceput de chelie, perspectiva iminenta a vizitelor saptamanale la clinica pentru verificarea colesterolului, sau colecistitului sau - si mai incurajator - al prostatei imi ridica paru' n cap...

Dar asta-i doar o parere.


Nu-s eu chiar ca Demi Moore&Co dar se pare ca sunt in trend , desi initial nu intentionam asta cu orice pret.Poate in subconstient pe undeva gandul la un barbat de genul descris de tine imi ridica si mie paru'n cap.
Cert este ca nu-i problema cu colesterolul,prostata e ok,de burta nici pomeneala, dar la modul cel mai sincer, ma jeneaza diferenta de inaltime de 35 cm,atat.(stupid,me)
La capitolul asta se pare ca el e cu mult mai mare ca mine.
Iti apreciez parerea,legat de varsta partenerului ,chiar daca nu e chiar un "must":sml-happy0065
Dar cu inaltimea...nu stiu,nu m-am obisnuit,inca.
In eventualitatea in care ai avea o parere incurajatoare in ceea ce priveste si acest aspect ,poate m-as simti mai bine.
eka
Postat pe 20 Septembrie 2009 18:46
nu cred ca varsta este asa iportanta,important este sentimentul. prietenul meu este mai mic ca mine cu aroximativ 1 an jumate, dar este mai matur decat mine si are o experienta de viata mai vasta,nici la infatisare nu se vede diferenta,toti spun ca avem aceiasi varsta...in unele cazuri chiar zic ca el este cel mare, dar nu ma deranjeaza deloc important este ca ne iubim si ne acceptam asa cum suntem
anonnym_girl
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:10
De la: Lucia1971, la data 2009-06-13 19:50:24
De la: geo_x, la data 2009-06-09 22:19:08
De la: annyyy, la data 2009-05-08 11:10:58Salutare! As vrea sa va intreb dragelor daca a-ti avut o relatie cu un barbat mai mic ca voi si ce parere aveti despre astfel de relatii au sanse de reusita ?precizez ca e o diferenta de aproape 2 ani intre mine si el.........


am crezut ca-i mai mic decat tine la inaltime. da' chiar s-asa era bine. nu trebuie sa se aplece prea mult!

Asta o stii de la mine.


ohhhhh la naiba, si eu care credeam in originalitatea lui!!!
an_dra_da_k
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:16
De la: razz, la data 2009-06-15 10:58:31
De la: mihaelamaria70, la data 2009-06-14 11:22:09 Sunt sigura ca e mai bine sa fie mai mic sau egal macar. Oricum femeile se conserva mai bine decat barbatii.

serios?din cate stiam femeile se trec mai repede dekat barbatii.daca are grija de el,un barbat poate arata bine si la 50 de ani...unei femei la 50 de ani ii cam atarna toate cele,no offence
si ca sa raspund la intrebare,diferenta de varsta nu e atat de importanta( sa nu depaseasca 2-3 ani totusi,apoi devine cam ciudata treaba) atata timp cat cei 2 se inteleg f bn.si inca o treaba...o femeie matura nu cred ca ar putea sa aibe o relatie functionala cu un barbat mai mic dekat ea ca varsta dekat daca acel barbat este mult mai matur dekat varsta lui.am o prietena care si-a gasit un iubit de 18 ani..ea avand 22. se pare se inteleg bine.dar din cate mi-am dat seama aici e vorba de alta situatie...nu este el mai matur dekat generatia lui ci ea prea imatura si copilaroasa pentru varsta ei.deaia se potrivesc.


tu zici ca femeii la 50 de ani ii atarna toate cele?! ....si barbatului nu, oare? daca "nu are grija de el" ..??!
oricui ii atarna toate cele daca nu are grija, razz.
cat dsp diferenta de 2-3 ani , poate tu crezi asta, si e parerea ta, si o respectam, dar asta nu ins ca e lege si toti trb sa facem asa. fiecare face ce vrea.
an_dra_da_k
Postat pe 20 Septembrie 2009 22:19
De la: mihaelamaria70, la data 2009-06-07 18:38:14Cred ca e mai bine sa fie mai mic decat mai mare


...asa pedofila esti ?? cam majoritare tipele pedofile de la topicul asta !
wild_one
Postat pe 21 Septembrie 2009 04:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cybersex concretizat 40 De la: kudika377312 7 Decembrie 2013 13:41
eu nu inteleg 8 De la: lucy 24 Iunie 2008 16:22
un sfat....din experienta voastra proprie??? 2 De la: i_andra 2 Septembrie 2010 17:28
Cum sunt de fapt barbatii? 20 De la: yumalai 17 Februarie 2010 06:29
O pisica e mai buna decat un barbat! 18 De la: kudika027736 22 Septembrie 2013 11:01