Setari Cookie-uri

help!un sfat pana nu e prea tarziu!

buna!numele meu este eliana.
am nevoie urgen de niste sfaturi...incerc sa fiu concisa si la subiect: sunt cu cineva de 2 ani si 2 luni.ne intelegem bine(inca ne mai suportam).acum 3 luni eu am fost in vizita la parintii mei,in spania.ei locuiesc cu fratele meu mai mare si cu iubita lui,care isi doreste sa se casatoreasca cu frati meu.ea de la inceput -a dat ofata foarte intelegatoare o buna ascultatoare si toate cele.sa mi zica la un moemnt dat ca ea nu-l suporta pe actualul meu si ca e mai bun Y,adica fostul care urmeaza sa le fie lor nas de cununie.buuun! ma indeamna si ma convinge sa ies pe furis noaptea la ora 2 in scara blocului sa ma itnalnesc cu frati su sa mi dea ceva pt ea....culmea,ea nu se putea duce pt ca nu pica bine in okii alor mei daca o prindeau.buuun!fratele ei e un timp mai mic decat mic cu 2 anisori.e dagut mai de mult m-a atras ceva la el,dar nimic care sa ma faca sa fac un pas.in noaptea aia l-am sarutat pe buze o data (nu french kiss).in casa i-am zis si deliei cumnaticii mele scumpe pt ca aveam f multa incredere in ea mai ales ca ne spusesem toate neplacerile provocate d eparintii mei samd.ca sa aflu acum intr-o cearta cu iubitul meu ca ea i-a spus inainte sa ajung acasa din spania adica dupa 4 zile de la intamplarea cu fratele ei,,,i-a spus iubitului meu de chestia asta si de faptul ca eu m-as intoarce la fostul.....deci: razbunarea e arma prostului,stiu.dar ce as putea sa fac sa o doara la fel de tare????sau sa o fac macar sa regrete ce a facut???
pt ca nu iubitul meu e viitorul ei cumnat,ci eu sora iubitului ei.deci in okii mei ar fi trebuit"sa pice bine" nu in ai lui,parerea mea.
ajutati ma va rog muuuult! pupicei si btw marfa site-ul!
kudika008823
Postat pe 10 Mai 2009 17:31
De la: kudika008823, la data 2009-05-10 17:31:49buna!numele meu este eliana.
am nevoie urgen de niste sfaturi...incerc sa fiu concisa si la subiect: sunt cu cineva de 2 ani si 2 luni.ne intelegem bine(inca ne mai suportam).acum 3 luni eu am fost in vizita la parintii mei,in spania.ei locuiesc cu fratele meu mai mare si cu iubita lui,care isi doreste sa se casatoreasca cu frati meu.ea de la inceput -a dat ofata foarte intelegatoare o buna ascultatoare si toate cele.sa mi zica la un moemnt dat ca ea nu-l suporta pe actualul meu si ca e mai bun Y,adica fostul care urmeaza sa le fie lor nas de cununie.buuun! ma indeamna si ma convinge sa ies pe furis noaptea la ora 2 in scara blocului sa ma itnalnesc cu frati su sa mi dea ceva pt ea....culmea,ea nu se putea duce pt ca nu pica bine in okii alor mei daca o prindeau.buuun!fratele ei e un timp mai mic decat mic cu 2 anisori.e dagut mai de mult m-a atras ceva la el,dar nimic care sa ma faca sa fac un pas.in noaptea aia l-am sarutat pe buze o data (nu french kiss).in casa i-am zis si deliei cumnaticii mele scumpe pt ca aveam f multa incredere in ea mai ales ca ne spusesem toate neplacerile provocate d eparintii mei samd.ca sa aflu acum intr-o cearta cu iubitul meu ca ea i-a spus inainte sa ajung acasa din spania adica dupa 4 zile de la intamplarea cu fratele ei,,,i-a spus iubitului meu de chestia asta si de faptul ca eu m-as intoarce la fostul.....deci: razbunarea e arma prostului,stiu.dar ce as putea sa fac sa o doara la fel de tare????sau sa o fac macar sa regrete ce a facut???
pt ca nu iubitul meu e viitorul ei cumnat,ci eu sora iubitului ei.deci in okii mei ar fi trebuit"sa pice bine" nu in ai lui,parerea mea.
ajutati ma va rog muuuult! pupicei si btw marfa site-ul!


Discuta cu ea.. Nu cred ca e vorba de a pica bine in ochii cuiva, ci de a-ti fi prietena... Si daca te-ai sarutat cu frate-sau, (parca), poate o incanta ideea sa fiti cumnate de doua ori, daca tot nu-i place iubitul tau...
Iar, daca iti iubesti prietenul, ar trebui sa te gandesti de ce l-ai sarutat pe celalalt. Cred ca problema o ai tu... nu ea..
Kathhy
Postat pe 10 Mai 2009 17:38
cu greu am inteles ceva, dar m-am chinuit...un sfat: sa creada fiecare ce vrea, de ce te framanti asa?!
sa se ia de manuta cu cumnata ta daca nu te crede...
si apropo de ce l-ai pupat?! sau de ce ai stat? rautacioasa mica ce esti

Postat pe 10 Mai 2009 17:39
ok,l-am sarutata pe frati-su..poate din teribilism.habar nu am....mai ales ca ne vedem o data la 2 ani...plus ca e un pusti
dar daca ea tot nu-l suporta pe Alin,prietenul meu...de ce "a icnercat sai faca binele asta" spunandu-i toate astea si doar jumate fiind adevarate???
kudika008823
Postat pe 10 Mai 2009 17:54
nici eu nu am pricipit prea multe oricum lasa-i in durerea lor
yumy
Postat pe 10 Mai 2009 18:01
pt tine pe scurt: eu m-am sarutat cu cumnatu meu si sor-sa , iubita fratelui meu, i-a spus iubitului meu...o copilarie.dar pe mine m-a deranjat ca tocmai ea s-a bagat in viata mea si cu asa si cu alte chestii mai urate...si nu o vreau pt frati meu...de asta ceream niste sfaturi.ce ar trebui sa fac...
kudika008823
Postat pe 10 Mai 2009 19:30
u esti sigura ca ea n'ul suporta pe iubitul tau????
te'ai gandit ca poate vrea sa te desparta de el finca il place???
spui ca sunteti prietene,cea interesato pe ea sarutul cu fratisu???
ai intrebato adevaratul motivul care a determinato sa'i spuna iubitului u de sarut????
sunt intrebari la care trebue sa gasesti raspunsul singura

este un proverb"ferestema doamne de prieteni
ca de dusmani fa feresc singur"
scorpyoW
Postat pe 10 Mai 2009 19:30
De la: scorpyow10, la data 2009-05-10 19:30:43u esti sigura ca ea n'ul suporta pe iubitul tau????
te'ai gandit ca poate vrea sa te desparta de el finca il place???
spui ca sunteti prietene,cea interesato pe ea sarutul cu fratisu???
ai intrebato adevaratul motivul care a determinato sa'i spuna iubitului u de sarut????
sunt intrebari la care trebue sa gasesti raspunsul singura

este un proverb"ferestema doamne de prieteni
ca de dusmani fa feresc singur"


ms...si da, am intrebat-o si prima data nu a recunoscut ca fost ea chiar daca am avut cateva dovezi .pana la urma a recunoscut singura s-a jurat ca ii pare rau ca nush ce,si ca nu stie nici ea de ce a spus.da,ea chiar nu l suporta pe Alin...plus ca s-au si certat o data.ea mi-a zis ca vroia sa ne desparta cu gandul ca eu o sa ma impac cu fostul.cel care urmeaza sa le fie nas de cununie ei si fratelui meu.
kudika008823
Postat pe 10 Mai 2009 19:35
ce incalceala.......pai din spusele tale ea vrea sa va desparta.problema acum este ca de ce???ori ca ar vrea sa fii inapoi cu fratisau ori cine stie.....eu cred ca ar trebui sa ii spui fratelui tau sa vezi ce parere are si el...si in ast fel ii raspunzi cam cu aceeasi moneda!bafta
aliona_larisa
Postat pe 10 Mai 2009 20:26
De la: aliona_larisa, la data 2009-05-10 20:26:45ce incalceala.......pai din spusele tale ea vrea sa va desparta.problema acum este ca de ce???ori ca ar vrea sa fii inapoi cu fratisau ori cine stie.....eu cred ca ar trebui sa ii spui fratelui tau sa vezi ce parere are si el...si in ast fel ii raspunzi cam cu aceeasi moneda!bafta


chestia e ca mie nu mi se pare potrivita pt el.e fratele meu,as vrea sa ii pot deschide ochii in ceea ce o priveste pe viitoarea lui sotie.dar nici nu vreau ca mai tarziu sa se impace si sa mi zica"bai,te-ai bagat in viata mea..."
kudika008823
Postat pe 12 Mai 2009 11:52
eu i-as spune sa nu se mau bage unde nu ii fierbe oala, si sa isi vada de ale ei .....si nu ii mai da atentie....

Postat pe 22 Iunie 2009 16:13

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oana Ionita, bebelusa Cronicii Carcotasilor 1 De la: kudika060087 31 August 2009 11:20
un comentariu, ar fi dragut 22 De la: Elyaa 16 Iulie 2011 22:14
please..help me 4 De la: kudika080450 3 Decembrie 2009 14:04
Oana Zavoranu si Pepe 17 De la: kudika_972424 19 August 2014 02:09
help... 3 De la: FRANNNCE 15 Aprilie 2009 11:31