Setari Cookie-uri

dati-mi un sfat ... nu mai suport...

Buna ... ma numesc Iulian. De obicei incerc sa-mi rezolv singur problemele.. dar...daca sunt prea complexe, incerc sa ascult si alte sfaturi.. Nu sunt un tip care crede 100% in Zodii sau compatibilitati...Am o relatie de 4 ani. Nu pot sa zic ca a fost super sau nefericita.. pentru ca accept ideea de "impreuna pana la moarte ... la bune si la rele" asa ca am trecut peste cele rele si am continuat. In relatia mea diferenta de varsta e mare. Ea e mai mica decat mine cu 9 ani. Poate prea mult. Sunt fecioara la zodie iar ea e balanta. Nu suntem compatibil.. Dattorita criticilor mele. In relatia noasta au aparut anumite lucruri de care nu pot zice ca sunt mandru...De 2 ani locuim impreuna. Prima perioada a fost "lapte si miere". dar au aprut si problemele... lucram la ceva distanta de casa.. si ma intorceam doar sambata. Intr-o zi un colaborator i-a propus ca sa o aduca la mine la servici.. a acceptat.. si s-a trezit in casala EL. a dormit la el... Datorita anumitor ne intelegeri intre mine si colaboratorul respectiv am renuntat la un contract.. el a inceput sa o streseze cu mesaje ca imi spune mie de acea noapte daca nu ma convinge sa continui acel contract. Nu pot sa zic ca a incercat sa ma convinga ea.. dar a vent la mine si mi-a zis: "Iuli... daca nu apareau acele mesaje nu iti zieceam..." .. M-am simtit umilit in fata colaboratorului... si din "barbatie" vroiam sa ma despart de EA. a fost prima data cand am lovito....
nu ne-am despartit...dar ma urmarea aceea intamplare... si sunt critic din fire.. iar de cate ori aveam ocazia o criticam pentru asta... de la inceputul lui 2009 ceva s-a intamplat cu noi...mai ales cu EA. EA... deobicei e o fire tandra, nu imi zice "te iubesc"... dar imi arata... ce la inceputul anului s-a intamplat ceva...A devenit din ce in ce mai rece.. Are o prietena in Spania. O inflenta negativa. sunt sigur de asta. Am aflat ca se straduieste din ras-puteri sa ne desparta.. A mai aparut si o persoana... Un tip .. EL e in spania, e roman. pot zice ca si el a participat la asta..
De 3 luni nu o mai recunosc. Nu isi mai da nici un interes pentru relatie.. e rece... si parca asteapta pur si simplu sa se termine... parca asteapta o data fixa. Cu acel tip din spania s-a cunoscut pe messenger... au facut schimb de numere de telefon si acum parca a luato cam in serios. Am aflat ca vorbeste cu cineva si m-a mintit ca nu e nimic serios. ci doar o chestie de chat... dar... daca e doar chat. nu iti cumperi 4 cartele (de care stiu eu...pot fi mai multe) si tii legatura cu el. Presupun ca sunt anumite promisiuni sin partea lui care i-a sucit mintea... acum stiu aproape de tot.. si am nelamurir ... ea nu discuta cu mine... nu imi da motive pentru care a facut asta.mi-a spus ca nu vede un viitor alaturi de mine... dar asta doar dupa ce l-a cunoscut pe EL. e dureros ca dupa 4 ani in care iti pui sperante si vise sa realizezi ca au fost doar niste vise... eu sunt ceva mai in varsta... si imi doresc o familie, acelasi lucru pe care acum un an il dorea si ea... acum imi zice: "daca nu ai vrut cand am vrut eu... imi pare rau.. acum nu mai vreau eu..."
poate v-am plictisit.. dar pentru mine inseamna foarte mult. pe zi ce trece ma distrug mai mult vazand omportamentul EI rece si pasiv fata de mine... eu ... acea persoana pentru care ar fi facut orice pana sa-l intalneasca pe EL ...
ce sanse mai am sa inderpt lucrurile?
ce pot face in caz contrar?
multumesc
piticul_tau
Postat pe 13 Mai 2009 08:16
din start , ar trebuii sa renunti la avatarul ala. nu duce la nicaieri bun.
in al doilea rand, cunostii destule amanunte despre ce face ea fara tine. chiar prea multe!!!!
daca o discutie directa cu ea nu va aduce pe calea pe care o vrei tu, cel mai bine e sa renunti.
geo_x
Postat pe 13 Mai 2009 08:29
nu intzeleg un lucru de ce te umilesti in halul asta?adica este la a doua abatere(de care sti tu)si totusi insisti ca aceasta relatzie sa mearga,da o sa spui ca o iubesti dar gandeste-te la cat de mult te iubeste ea,gandeste-te cum va fi viatza ta de acum inainte cu ea.daca iti doresti o viatza alaturi de ea atunci eu te sfatuiesc sa te inarmezi cu multa,multaaaaaaaa dragoste pentru ai putea ierta sirul de infidelitatzi si la capacitatea de a renuntza la mandria ta.
donttouch
Postat pe 13 Mai 2009 08:59
iulian....
din cele scrise de tine...pari a fi un baiat bun, onest, cum rar mai intalnesti in zilele noastre
"cerinte pe piata" sunt mai mult decat o gramada....deci.....ce mai astepti?
e clar ca nu te vrea!!!!! cand un om nu mai lupta pt ceva (asa cum faci tu), inseamna ca acel ceva nu mai reprezinta interes.....
nu te amagi singur, nu mai spera.....las-o
te-a inselat odata (din cate sti tu!), o va face iar...si iar...si iar....
asta vrei? asta iti doresti de la viata ta?
ce conteaza varsta? ce e pt tine, e pus deoparte!
traieste-ti viata! be happy!!!
dehha1
Postat pe 13 Mai 2009 09:07
imi pare rau pt k treci printr-o asemenea situatie, cel mai bine cred k ar fi sa o lasi!!!! cine inseala odata nu se va oprii aici mai ales k ai aflat si ai iertat-o...dak iti doresti cu adevarat o familie vei gasii pe cineva care isi va dorii acelasi lucru si alaturi de care o vei putea intemeia....acum sincer tu ti-ai dorii o familie nefericita??si cu tot respectul alaturi de o asemenea femeie numai o familie nefericita ai putea intemeia!!! stiu k doare sa renunti la ceva ce iubesti fff mult,dar mai bine acum decat mai tarziu, parerea mea....multa bafta
bruneagra25
Postat pe 13 Mai 2009 10:55
mdea...nu vreau sa critic, dar de ce nimeni nu vede k totusi....A DAT IN EA!!!
pt nimic in lume nu as accepta ca partenerul meu de viata sa ma loveasca!!!
oricum....daca si ea te-a inselat si o face in continuare...si tu ai mai dta in ea...pt mine f oarte clara situatia in ceea ce priveste relatia asta si viitorul ei : !!!!!!!
anca0704
Postat pe 13 Mai 2009 11:11
De la: anca0704, la data 2009-05-13 11:11:47mdea...nu vreau sa critic, dar de ce nimeni nu vede k totusi....A DAT IN EA!!!
pt nimic in lume nu as accepta ca partenerul meu de viata sa ma loveasca!!!
oricum....daca si ea te-a inselat si o face in continuare...si tu ai mai dta in ea...pt mine f oarte clara situatia in ceea ce priveste relatia asta si viitorul ei : !!!!!!!


ai mare dreptate Anca
ideea este ca si pe mine m-a ingrozit cele de mai sus: "atunci am livit-o PRIMA DATA"
nimeni si nimic nu-ti da dreptul sa dai in cineva!!!! dar am vrut sa-i rspund strict la ceea ce il interesa.....ca restul....judeca ce_L de sus!
dehha1
Postat pe 13 Mai 2009 11:21
mai stiti voi... poate fata o meritat sa fie lovita.....
Diavolyta_
Postat pe 13 Mai 2009 11:23
De la: dehha1, la data 2009-05-13 11:21:38
De la: anca0704, la data 2009-05-13 11:11:47mdea...nu vreau sa critic, dar de ce nimeni nu vede k totusi....A DAT IN EA!!!
pt nimic in lume nu as accepta ca partenerul meu de viata sa ma loveasca!!!
oricum....daca si ea te-a inselat si o face in continuare...si tu ai mai dta in ea...pt mine f oarte clara situatia in ceea ce priveste relatia asta si viitorul ei : !!!!!!!


ai mare dreptate Anca
ideea este ca si pe mine m-a ingrozit cele de mai sus: "atunci am livit-o PRIMA DATA"
nimeni si nimic nu-ti da dreptul sa dai in cineva!!!! dar am vrut sa-i rspund strict la ceea ce il interesa.....ca restul....judeca ce_L de sus!


doar monstrii lovesc:D...iar judecata de sus vine cam tarziu....
lizzy74
Postat pe 13 Mai 2009 11:26
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-13 11:23:38mai stiti voi... poate fata o meritat sa fie lovita.....


da mai....a gresit, a gresit urat de tot inselandu-l....dar asta iti da dreptul sa lovesti un om?
si pana la urma....ce a mai ramas din relatia lor?....inselat, batai....ce mai poti sa astepti?
dehha1
Postat pe 13 Mai 2009 11:27
De la: lizzy74, la data 2009-05-13 11:26:19
De la: dehha1, la data 2009-05-13 11:21:38
De la: anca0704, la data 2009-05-13 11:11:47mdea...nu vreau sa critic, dar de ce nimeni nu vede k totusi....A DAT IN EA!!!
pt nimic in lume nu as accepta ca partenerul meu de viata sa ma loveasca!!!
oricum....daca si ea te-a inselat si o face in continuare...si tu ai mai dta in ea...pt mine f oarte clara situatia in ceea ce priveste relatia asta si viitorul ei : !!!!!!!


ai mare dreptate Anca
ideea este ca si pe mine m-a ingrozit cele de mai sus: "atunci am livit-o PRIMA DATA"
nimeni si nimic nu-ti da dreptul sa dai in cineva!!!! dar am vrut sa-i rspund strict la ceea ce il interesa.....ca restul....judeca ce_L de sus!


doar monstrii lovesc:D...iar judecata de sus vine cam tarziu....


Anca....e adevarat, vine tarziu, poate sunt cazuri in care nu vine niciodata....
dar....ce sa facem noi? ce putem face ca in acelasi timp sa nu devenim "monstri" ca el
...din pacate legile noastre permit intamplari ca asta...
dehha1
Postat pe 13 Mai 2009 11:30
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-13 11:23:38mai stiti voi... poate fata o meritat sa fie lovita.....

nu e oarecare de p starada care te oftica si o iei la bataie sau ii tragi una dupa cap....nici gand!
repet:nu judec!iti spun doar ca nu as accepta!
la naiba in puii mei...indiferent de ce face ea (ca pana la urma urmei nu a omorat pe nimeni!), nu dai in ea!termini relatia, daca e de terminat, ca un domn!!
de aceea s[uneam ca sunt lamurita in ceea ce priveste relatia lor si ce viitor are ea...
de fapt nu are viitor!cel putin nu unul bun!!
anca0704
Postat pe 13 Mai 2009 11:35
De la: Just_M3_bv, la data 2009-05-13 08:16:57Buna ... ma numesc Iulian. De obicei incerc sa-mi rezolv singur problemele.. dar...daca sunt prea complexe, incerc sa ascult si alte sfaturi.. Nu sunt un tip care crede 100% in Zodii sau compatibilitati...Am o relatie de 4 ani. Nu pot sa zic ca a fost super sau nefericita.. pentru ca accept ideea de "impreuna pana la moarte ... la bune si la rele" asa ca am trecut peste cele rele si am continuat. In relatia mea diferenta de varsta e mare. Ea e mai mica decat mine cu 9 ani. Poate prea mult. Sunt fecioara la zodie iar ea e balanta. Nu suntem compatibil.. Dattorita criticilor mele. In relatia noasta au aparut anumite lucruri de care nu pot zice ca sunt mandru...De 2 ani locuim impreuna. Prima perioada a fost "lapte si miere". dar au aprut si problemele... lucram la ceva distanta de casa.. si ma intorceam doar sambata. Intr-o zi un colaborator i-a propus ca sa o aduca la mine la servici.. a acceptat.. si s-a trezit in casala EL. a dormit la el... Datorita anumitor ne intelegeri intre mine si colaboratorul respectiv am renuntat la un contract.. el a inceput sa o streseze cu mesaje ca imi spune mie de acea noapte daca nu ma convinge sa continui acel contract. Nu pot sa zic ca a incercat sa ma convinga ea.. dar a vent la mine si mi-a zis: "Iuli... daca nu apareau acele mesaje nu iti zieceam..." .. M-am simtit umilit in fata colaboratorului... si din "barbatie" vroiam sa ma despart de EA. a fost prima data cand am lovito....
nu ne-am despartit...dar ma urmarea aceea intamplare... si sunt critic din fire.. iar de cate ori aveam ocazia o criticam pentru asta... de la inceputul lui 2009 ceva s-a intamplat cu noi...mai ales cu EA. EA... deobicei e o fire tandra, nu imi zice "te iubesc"... dar imi arata... ce la inceputul anului s-a intamplat ceva...A devenit din ce in ce mai rece.. Are o prietena in Spania. O inflenta negativa. sunt sigur de asta. Am aflat ca se straduieste din ras-puteri sa ne desparta.. A mai aparut si o persoana... Un tip .. EL e in spania, e roman. pot zice ca si el a participat la asta..
De 3 luni nu o mai recunosc. Nu isi mai da nici un interes pentru relatie.. e rece... si parca asteapta pur si simplu sa se termine... parca asteapta o data fixa. Cu acel tip din spania s-a cunoscut pe messenger... au facut schimb de numere de telefon si acum parca a luato cam in serios. Am aflat ca vorbeste cu cineva si m-a mintit ca nu e nimic serios. ci doar o chestie de chat... dar... daca e doar chat. nu iti cumperi 4 cartele (de care stiu eu...pot fi mai multe) si tii legatura cu el. Presupun ca sunt anumite promisiuni sin partea lui care i-a sucit mintea... acum stiu aproape de tot.. si am nelamurir ... ea nu discuta cu mine... nu imi da motive pentru care a facut asta.mi-a spus ca nu vede un viitor alaturi de mine... dar asta doar dupa ce l-a cunoscut pe EL. e dureros ca dupa 4 ani in care iti pui sperante si vise sa realizezi ca au fost doar niste vise... eu sunt ceva mai in varsta... si imi doresc o familie, acelasi lucru pe care acum un an il dorea si ea... acum imi zice: "daca nu ai vrut cand am vrut eu... imi pare rau.. acum nu mai vreau eu..."
poate v-am plictisit.. dar pentru mine inseamna foarte mult. pe zi ce trece ma distrug mai mult vazand omportamentul EI rece si pasiv fata de mine... eu ... acea persoana pentru care ar fi facut orice pana sa-l intalneasca pe EL ...
ce sanse mai am sa inderpt lucrurile?
ce pot face in caz contrar?
multumesc


4 ani nu-i poti sterge asa usor cu buretele..dar..daca vezi ca nu se mai poate face nimic..e bine sa renunti si tu...sa mergi mai departe...si nu te mai milogii ca ii dai satisfactie si mai mare..las'o asa!
m_deea14
Postat pe 13 Mai 2009 11:36
De la: lizzy74, la data 2009-05-13 11:26:19
De la: dehha1, la data 2009-05-13 11:21:38
De la: anca0704, la data 2009-05-13 11:11:47mdea...nu vreau sa critic, dar de ce nimeni nu vede k totusi....A DAT IN EA!!!
pt nimic in lume nu as accepta ca partenerul meu de viata sa ma loveasca!!!
oricum....daca si ea te-a inselat si o face in continuare...si tu ai mai dta in ea...pt mine f oarte clara situatia in ceea ce priveste relatia asta si viitorul ei : !!!!!!!


ai mare dreptate Anca
ideea este ca si pe mine m-a ingrozit cele de mai sus: "atunci am livit-o PRIMA DATA"
nimeni si nimic nu-ti da dreptul sa dai in cineva!!!! dar am vrut sa-i rspund strict la ceea ce il interesa.....ca restul....judeca ce_L de sus!


doar monstrii lovesc:D...iar judecata de sus vine cam tarziu....

pana la judecata de sus te judeca astia de "jos"...vb aia : "PANA LA DUMNEZEU TE TREC TOTI SFINTII!!"
anca0704
Postat pe 13 Mai 2009 11:37
+k nici eu nu sunt de acord cu lovitul ...nu trebuia sa reactionezi asa...puteai sa o jignesti..si pur si simplu sa pleci..de la lovitura aia..s'a ajuns asa departe eu in locul ei..te'as fi ighnorat total pentru ca nu suport sa fiu proprietatea nimanui..si mai ales knd zici k tu ai fost cel care a inceput cu criticile..si...asa mai departe...las'o!nu'i face si mai mult rau
m_deea14
Postat pe 13 Mai 2009 11:39
nah...poate sunt cam drastica si pt faptul ca am un iubit de zahar!!nici macar nu ridica tonul la mine, darmaite sa mai ridice si mana!!
anca0704
Postat pe 13 Mai 2009 11:39
De la: m_deea14, la data 2009-05-13 11:39:29+k nici eu nu sunt de acord cu lovitul ...nu trebuia sa reactionezi asa...puteai sa o jignesti..si pur si simplu sa pleci..de la lovitura aia..s'a ajuns asa departe eu in locul ei..te'as fi ighnorat total pentru ca nu suport sa fiu proprietatea nimanui..si mai ales knd zici k tu ai fost cel care a inceput cu criticile..si...asa mai departe...las'o!nu'i face si mai mult rau

ma abat de la subiect....deea....dragut baiat mai ai tu....
anca0704
Postat pe 13 Mai 2009 11:40
De la: anca0704, la data 2009-05-13 11:37:01
De la: lizzy74, la data 2009-05-13 11:26:19
De la: dehha1, la data 2009-05-13 11:21:38
De la: anca0704, la data 2009-05-13 11:11:47mdea...nu vreau sa critic, dar de ce nimeni nu vede k totusi....A DAT IN EA!!!
pt nimic in lume nu as accepta ca partenerul meu de viata sa ma loveasca!!!
oricum....daca si ea te-a inselat si o face in continuare...si tu ai mai dta in ea...pt mine f oarte clara situatia in ceea ce priveste relatia asta si viitorul ei : !!!!!!!


ai mare dreptate Anca
ideea este ca si pe mine m-a ingrozit cele de mai sus: "atunci am livit-o PRIMA DATA"
nimeni si nimic nu-ti da dreptul sa dai in cineva!!!! dar am vrut sa-i rspund strict la ceea ce il interesa.....ca restul....judeca ce_L de sus!


doar monstrii lovesc:D...iar judecata de sus vine cam tarziu....

pana la judecata de sus te judeca astia de "jos"...vb aia : "PANA LA DUMNEZEU TE TREC TOTI SFINTII!!"




bine zis Anca....
pana la urma omul ne-a cerut sfatul, strict pt problema lui.....iar noi....am ajuns sa vb despre problema ei...(care ar trebui sa fie si a lui, dar...)
dehha1
Postat pe 13 Mai 2009 11:41
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-13 11:23:38mai stiti voi... poate fata o meritat sa fie lovita.....



si violenta la ce ajuta ?

Postat pe 13 Mai 2009 11:43
De la: Just_M3_bv, la data 2009-05-13 08:16:57Buna ... ma numesc Iulian. De obicei incerc sa-mi rezolv singur problemele.. dar...daca sunt prea complexe, incerc sa ascult si alte sfaturi.. Nu sunt un tip care crede 100% in Zodii sau compatibilitati...Am o relatie de 4 ani. Nu pot sa zic ca a fost super sau nefericita.. pentru ca accept ideea de "impreuna pana la moarte ... la bune si la rele" asa ca am trecut peste cele rele si am continuat. In relatia mea diferenta de varsta e mare. Ea e mai mica decat mine cu 9 ani. Poate prea mult. Sunt fecioara la zodie iar ea e balanta. Nu suntem compatibil.. Dattorita criticilor mele. In relatia noasta au aparut anumite lucruri de care nu pot zice ca sunt mandru...De 2 ani locuim impreuna. Prima perioada a fost "lapte si miere". dar au aprut si problemele... lucram la ceva distanta de casa.. si ma intorceam doar sambata. Intr-o zi un colaborator i-a propus ca sa o aduca la mine la servici.. a acceptat.. si s-a trezit in casala EL. a dormit la el... Datorita anumitor ne intelegeri intre mine si colaboratorul respectiv am renuntat la un contract.. el a inceput sa o streseze cu mesaje ca imi spune mie de acea noapte daca nu ma convinge sa continui acel contract. Nu pot sa zic ca a incercat sa ma convinga ea.. dar a vent la mine si mi-a zis: "Iuli... daca nu apareau acele mesaje nu iti zieceam..." .. M-am simtit umilit in fata colaboratorului... si din "barbatie" vroiam sa ma despart de EA. a fost prima data cand am lovito....
nu ne-am despartit...dar ma urmarea aceea intamplare... si sunt critic din fire.. iar de cate ori aveam ocazia o criticam pentru asta... de la inceputul lui 2009 ceva s-a intamplat cu noi...mai ales cu EA. EA... deobicei e o fire tandra, nu imi zice "te iubesc"... dar imi arata... ce la inceputul anului s-a intamplat ceva...A devenit din ce in ce mai rece.. Are o prietena in Spania. O inflenta negativa. sunt sigur de asta. Am aflat ca se straduieste din ras-puteri sa ne desparta.. A mai aparut si o persoana... Un tip .. EL e in spania, e roman. pot zice ca si el a participat la asta..
De 3 luni nu o mai recunosc. Nu isi mai da nici un interes pentru relatie.. e rece... si parca asteapta pur si simplu sa se termine... parca asteapta o data fixa. Cu acel tip din spania s-a cunoscut pe messenger... au facut schimb de numere de telefon si acum parca a luato cam in serios. Am aflat ca vorbeste cu cineva si m-a mintit ca nu e nimic serios. ci doar o chestie de chat... dar... daca e doar chat. nu iti cumperi 4 cartele (de care stiu eu...pot fi mai multe) si tii legatura cu el. Presupun ca sunt anumite promisiuni sin partea lui care i-a sucit mintea... acum stiu aproape de tot.. si am nelamurir ... ea nu discuta cu mine... nu imi da motive pentru care a facut asta.mi-a spus ca nu vede un viitor alaturi de mine... dar asta doar dupa ce l-a cunoscut pe EL. e dureros ca dupa 4 ani in care iti pui sperante si vise sa realizezi ca au fost doar niste vise... eu sunt ceva mai in varsta... si imi doresc o familie, acelasi lucru pe care acum un an il dorea si ea... acum imi zice: "daca nu ai vrut cand am vrut eu... imi pare rau.. acum nu mai vreau eu..."
poate v-am plictisit.. dar pentru mine inseamna foarte mult. pe zi ce trece ma distrug mai mult vazand omportamentul EI rece si pasiv fata de mine... eu ... acea persoana pentru care ar fi facut orice pana sa-l intalneasca pe EL ...
ce sanse mai am sa inderpt lucrurile?
ce pot face in caz contrar?
multumesc


asta-i varanta ta..a ei probabil nu o vom sti niciodata...
poate ca a gresit... tu ai "iertat-o" teoretic...pt ca practic...ai lovito...si ii reprosai mereu...de aici plecat totul..vezi tu in momentul in care esti inselat zici ca poti trece peste...dar niciodata nu ai sa uiti sau ai sa ierti...si tot timpul ai sa reprosezi..
ea s-a saturat si cauta in alta parte...
ce este de facut? poate trebuie sa discutati si sa vedeti impreuna o cale de iesire..daca mai exista daca nu asta este....
oricum tot la despartire o sa ajungeti mai devreme sau mai tarziu..niciodata nu o sa mai fie ca la inceput..este doar o chestiune de timp
coffeeta
Postat pe 13 Mai 2009 11:43
De la: anca0704, la data 2009-05-13 11:40:49
De la: m_deea14, la data 2009-05-13 11:39:29+k nici eu nu sunt de acord cu lovitul ...nu trebuia sa reactionezi asa...puteai sa o jignesti..si pur si simplu sa pleci..de la lovitura aia..s'a ajuns asa departe eu in locul ei..te'as fi ighnorat total pentru ca nu suport sa fiu proprietatea nimanui..si mai ales knd zici k tu ai fost cel care a inceput cu criticile..si...asa mai departe...las'o!nu'i face si mai mult rau

ma abat de la subiect....deea....dragut baiat mai ai tu....

thnx
m_deea14
Postat pe 13 Mai 2009 11:44
De la: dehha1, la data 2009-05-13 11:41:36
De la: anca0704, la data 2009-05-13 11:37:01
De la: lizzy74, la data 2009-05-13 11:26:19
De la: dehha1, la data 2009-05-13 11:21:38
De la: anca0704, la data 2009-05-13 11:11:47mdea...nu vreau sa critic, dar de ce nimeni nu vede k totusi....A DAT IN EA!!!
pt nimic in lume nu as accepta ca partenerul meu de viata sa ma loveasca!!!
oricum....daca si ea te-a inselat si o face in continuare...si tu ai mai dta in ea...pt mine f oarte clara situatia in ceea ce priveste relatia asta si viitorul ei : !!!!!!!


ai mare dreptate Anca
ideea este ca si pe mine m-a ingrozit cele de mai sus: "atunci am livit-o PRIMA DATA"
nimeni si nimic nu-ti da dreptul sa dai in cineva!!!! dar am vrut sa-i rspund strict la ceea ce il interesa.....ca restul....judeca ce_L de sus!


doar monstrii lovesc:D...iar judecata de sus vine cam tarziu....

pana la judecata de sus te judeca astia de "jos"...vb aia : "PANA LA DUMNEZEU TE TREC TOTI SFINTII!!"




bine zis Anca....
pana la urma omul ne-a cerut sfatul, strict pt problema lui.....iar noi....am ajuns sa vb despre problema ei...(care ar trebui sa fie si a lui, dar...)

eh....ams a trag eu o concluzie...ea a gresit cu inselatul, el cu palma(pumn sau c o fi fost!)
eu nu as suporta sa fiu inselata (a 2a oara cel putin) sau lovita....asa ca indiferent de situatia in care m-as afla (lovita sau inselata), mi-as lua talpasita!
deci.....iulian : decizia iti apartine!!
anca0704
Postat pe 13 Mai 2009 11:45
De la: anca0704, la data 2009-05-13 11:39:47nah...poate sunt cam drastica si pt faptul ca am un iubit de zahar!!nici macar nu ridica tonul la mine, darmaite sa mai ridice si mana!!


pr meu nici macar nu ridica tonul la mine,...dar barem sa mai si dea in mine...u ai gresit...nu cauta cale de scapare..ca..oricat te'ai stradui..nu o sa mai fie cum a fost..ce a fost..a fost...cauta pe alta..si ai grija sa nu o mai lovesti si pe ea
m_deea14
Postat pe 13 Mai 2009 11:46
d fapt....poate ei o sa se ierte reciproc si atunci toate bune si frumoase!! (sau nu )
anca0704
Postat pe 13 Mai 2009 11:52
De la: anca0704, la data 2009-05-13 11:52:26d fapt....poate ei o sa se ierte reciproc si atunci toate bune si frumoase!! (sau nu )


nu cred ca o sa mai fie vreodata..ca la inceput...odata ce gresesti..poate k ierti..da nu uiti..si ai remuscari toata viata....daca s'ar impaca...nu cred ca ar mai fi la fel de bine k la inceput...s'au intamplat multe..si increderea in celalalt a cam disparut...nusj..parerea mea
m_deea14
Postat pe 13 Mai 2009 11:58
eu zic sa vorbesti cu ea si sa spui ori eu ori baiatul de pe chat...o sa vada la un momendat ce a pierdut si sa o se intoarca la tine...in mintea ei acum este,,"ce el ma lovit si face ce vrea el..ce eu nu pot??o sa ii treaca si povestea cu chatul..si eu am patit-o dar mi a trecut...o sa trece-ti si peste asta..dar trebuie sa vorbesti serios si sa o intrebi de ce nu mai este ca inaintede ce nu iti mai arata ca inainte ca te iubeste..Bafta
baby_alexutzza
Postat pe 13 Mai 2009 11:58
De la: m_deea14, la data 2009-05-13 11:58:03
De la: anca0704, la data 2009-05-13 11:52:26d fapt....poate ei o sa se ierte reciproc si atunci toate bune si frumoase!! (sau nu )


nu cred ca o sa mai fie vreodata..ca la inceput...odata ce gresesti..poate k ierti..da nu uiti..si ai remuscari toata viata....daca s'ar impaca...nu cred ca ar mai fi la fel de bine k la inceput...s'au intamplat multe..si increderea in celalalt a cam disparut...nusj..parerea mea

era asa......o concluzie mai "glumeatza"...sa fac si eu putin haz de necaz, ....ca deja ma ia durerea de cap
anca0704
Postat pe 13 Mai 2009 12:00
De la: anca0704, la data 2009-05-13 12:00:11
De la: m_deea14, la data 2009-05-13 11:58:03
De la: anca0704, la data 2009-05-13 11:52:26d fapt....poate ei o sa se ierte reciproc si atunci toate bune si frumoase!! (sau nu )


nu cred ca o sa mai fie vreodata..ca la inceput...odata ce gresesti..poate k ierti..da nu uiti..si ai remuscari toata viata....daca s'ar impaca...nu cred ca ar mai fi la fel de bine k la inceput...s'au intamplat multe..si increderea in celalalt a cam disparut...nusj..parerea mea

era asa......o concluzie mai "glumeatza"...sa fac si eu putin haz de necaz, ....ca deja ma ia durerea de cap


...mmm..si pe mn ma ia durerea de cap ..ia sa fac eu repejor..un nes ..asa...sa fiu mai fresh...
m_deea14
Postat pe 13 Mai 2009 12:03
am zis am "lovit-o prima data"... nu au fost multe... dar de fiecare data din infidelitate :( am realizat ca nu e bine... si nu am mai lovit-o... chiar daca a continua sa faca ce a inceput... nu stiu cum imi pot gasi acea putere de care am nevoie.
anca0704: nu neg ca am gresit... dar... nu pot zice ca mai pot schimba ceva.
piticul_tau
Postat pe 13 Mai 2009 13:06
De la: Just_M3_bv, la data 2009-05-13 13:06:37am zis am "lovit-o prima data"... nu au fost multe... dar de fiecare data din infidelitate :( am realizat ca nu e bine... si nu am mai lovit-o... chiar daca a continua sa faca ce a inceput... nu stiu cum imi pot gasi acea putere de care am nevoie.
anca0704: nu neg ca am gresit... dar... nu pot zice ca mai pot schimba ceva.


tocmai iuliane!!!nu mai poti schimba nimic....si cum ti-au mai zis si fetele astea.....
nimic nu v-a mai fi ca inainte....NICIODATA!!!! indiferent cat ai incerca tu sa vb cu ea, indiferent cat ar incerca ea sa uite si sa ierte (valabil si pt tine)
.....poti doar sa iti vezi de viata si sa o lasi sa-si traieasca si ea viata ei
....a si mai poti invata din asta...data viitoare sa nu se mai repete.....
dehha1
Postat pe 13 Mai 2009 13:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gelozia 39 De la: kudika_15024 23 Septembrie 2012 10:45
prietenul meu este paranoic 30 De la: kudika_17161 2 Aprilie 2013 12:52
am dreptate sau e obsesie? 28 De la: Barbie30_ 17 Ianuarie 2011 21:01
ce te faci cand nu stii ce decizie sa iei? 10 De la: tamasmargo 28 August 2009 00:55
sunt o persoana geloasa dar nu ca as avea motiv dar.... 28 De la: mady_puppy 9 Noiembrie 2009 23:49