Setari Cookie-uri

Cum sa spargi parolele si de ce....

Am intrat azi dimineatza pe mail si vad un mesaj nou "cutare"a vrut sa-ti sparga parola...Eu de ce sa nu fiu isteata si sa verific pe la altii...bineinteles ca nu aflai parola nimanui dar trimitea mail ca ai vrut sa le spargi parola...e o tampenie sa incerci sa spargi parola cuiva...si ce faci daca totusi o afli si intri in contul acelei persoane???????Ce poti sa afli?Tare m-as bucura sa aflu parola peroanei respective...nici macar nu o am in lista de messenger...Pe zi ce trece imi dau seama ca multi prosti exista in lumea asta...Mi-am schimabat si parola si mi-am facut si alta adresa de mail asta asa ca sa fiu eu sigura ca nu mai intra nimeni necunoscut...da-ti cautare pe google "blogul lui pustiul" si o sa aflati mai multe detalii despre cum se sparge o adresa de mail...e simplu de tot ...eu nu stiu de ce ne mai punem parole ca oricum le afla toata lumea...
camelusha83
Postat pe 15 Mai 2009 13:55
tu ori vrei sa-i faci reclama la blog, ori nu prea te pricepi la calculatoare

Pustiu' ala sa se mai duca pe la orele de grmatica limbii romane, una la mana
Iar o parola nu se sparge asa usor, mai ales daca folosesti si litere mari si caractere ca $% si cifre, toate in aceeasi parola, doi la mana
kitty_krieger
Postat pe 15 Mai 2009 15:05
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-15 15:05:55tu ori vrei sa-i faci reclama la blog, ori nu prea te pricepi la calculatoare

Pustiu' ala sa se mai duca pe la orele de grmatica limbii romane, una la mana
Iar o parola nu se sparge asa usor, mai ales daca folosesti si litere mari si caractere ca $% si cifre, toate in aceeasi parola, doi la mana

Auzi nu ma lua pe mine cu gramatica...am scris in graba si am facut 2 sau 3 greseli...si nu fac reclama la nici un blog..iar daca tu nu ai legatura cu acest subiect nu te mai baga...si daca ma uit bine si tu ai facut greseli...Nu fi asa de sigura ca nu se poate sparge...Intra pe site-ul ala si incearca si tu dar pe o alta adresa de a ta si ai sa te convingi singura...
camelusha83
Postat pe 15 Mai 2009 16:33
De la: camelusha83, la data 2009-05-15 16:33:53
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-15 15:05:55tu ori vrei sa-i faci reclama la blog, ori nu prea te pricepi la calculatoare

Pustiu' ala sa se mai duca pe la orele de grmatica limbii romane, una la mana
Iar o parola nu se sparge asa usor, mai ales daca folosesti si litere mari si caractere ca $% si cifre, toate in aceeasi parola, doi la mana

Auzi nu ma lua pe mine cu gramatica...am scris in graba si am facut 2 sau 3 greseli...si nu fac reclama la nici un blog..iar daca tu nu ai legatura cu acest subiect nu te mai baga...si daca ma uit bine si tu ai facut greseli...Nu fi asa de sigura ca nu se poate sparge...Intra pe site-ul ala si incearca si tu dar pe o alta adresa de a ta si ai sa te convingi singura...

citeste cu atentie si o sa vezi ca vorbeam de pustiul ala...uoooffff

da, am facut si eu greseli, tastez f repede si mi se intampla sa mananc litere sau sa le incurc, dar nu scriu "cine pe cine COPIE" sau "v-a urma"

si NU! o parola nu se sparge asa usor
si el zice clar ca nu le sparge, ci le afla si ghici de la cine.... chiar de la tine care apelezi la programul lui, insa nu afla parola care te intereseaza pe tine, ci chiar parola ta... si asa face o baza de date si daca se intampla sa aiba o parola in baza de date cand cineva cauta un id, o da...

Hai mah camelusha, ce naiba.....
kitty_krieger
Postat pe 15 Mai 2009 16:38
De la: camelusha83, la data 2009-05-15 16:33:53.iar daca tu nu ai legatura cu acest subiect nu te mai baga...

automat, sunt fata sunt afona la computere, nu????
kitty_krieger
Postat pe 15 Mai 2009 16:40
care'i faza aci pan' la urma??
Diavolyta_
Postat pe 15 Mai 2009 16:44
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-15 16:40:07
De la: camelusha83, la data 2009-05-15 16:33:53.iar daca tu nu ai legatura cu acest subiect nu te mai baga...

automat, sunt fata sunt afona la computere, nu????

da...scuza-ma...ai dreptate... dar nu pot sa inteleg de ce au unii nevoie de parola ta... na...am deschis si eu un subiect deoarece m-am enervat tare dimineata si trebuia sa ma descarc cumva...Oricum s-a rezolvat ...mi-am facut alta adresa de mail si mi-am pus acolo cei mai apropiati prieteni ca sa nu ma mai trezesc cu surprize ...Intr-adevar tipul cam asta face pe blogul lui...fura parole...Pe mine nu m-a deranjat ca trimite mail-uri la aia verificati ca oricum nu aveam cu nimeni nimik personal...chiar le-am scris la unii parola care mi-a dat-o... dar m-a deranjat ca fura parole...si nici eu nu le am asa de bine cu calculatorul...si m-am chinuit vreo ora ca sa-mi dau seama de unde se schimba parola...
camelusha83
Postat pe 15 Mai 2009 20:05
Pot sa te anunt ca POTI afla parola cuiva de yahoo, hi5 sau oricare alta parola, dar NU iti voi spune cum. Nu trbuie sa ai pe cineva in lista sunt spamuri pe care le primesti doar pe mail. Mailul respectiv era probabil tot un spam care te punea sa dai click pe un mesaj, poza, etc. Cat despre programu miraculos de pe "Blogu' lu Coinacu" bineinteles k e tot o caterinca, mai exact e un joc flash pe care il jucam cand aveam windows 98 instalalt in calculator. Parerea mea e sa va gasiti un scop in viata si sa va lasati de "spart parole" si alte prostii. Multa bafta iti doresc si sa fii iubita
Costello
Postat pe 8 Decembrie 2010 00:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
concurs 1 De la: dana92 11 Iulie 2009 17:43
pachetul anticriza 1 De la: catyandreescu 7 Februarie 2009 11:30
Alimentara Libera 3 De la: kudika029113 26 Septembrie 2010 10:09
am probleme cu pc... cine stie sau cui i sa mai intamplat??? 31 De la: geo_reincarcat_iara 1 Septembrie 2010 22:55
Despre risc 16 De la: ralu_zar 3 Iunie 2009 17:57