Setari Cookie-uri

Tatal isi atinge fiica, ce e de facut?

Am o buna prietena, cu toate ca are numai 16 ani, are o gandire destul de matura, cu ceva ani peste varsta ei. Problema e urmatoarea, parintii ei mi se par a fi niste dezaxati, mama ei mereu o cearta si se poarta urat cu ea, o critica, nu o apreciaza, nu o sfatuieste, o descurajeaza... Tatal ei o controleaza si o poseda ca pe un obiect. Ii controleaza agenda, telefonul, calculatorul, ii verifica prietenele, ca prieteni nu are voie sa isi faca, nu o lasa sa faca mai nimic din ce ii place, dar ce e cel mai rau, o confunda cu po iubita, asa zic eu, o atinge, o saruta de multe ori chiar pe gura, o musca de gat, de urechi, o atinge pe sani si pe fund, o tine de mana cat merge pe strada cu ea, doarme uneori cu ea... daca incearca sa riposteze sare la ea, urla , o terorizeaza. Mie mi se pare ca nu mai e mult pana la un viol aici. Nu are ce sa faca din pct de vedere legal. Nu are dovezi, nu are curajul sa o faca, eu sunt singurul acre stie, sunt departe , prea departe de ea, nu am cum sa o ajut. Poate daca isi ia inimia in dinti si isi schimba atitudinea.. dar se teme de el, pana nu demult, cand era mai muca, o lovea crunt. Ce e de facut? Comentariile in care il criticati nu isi au rostul , trebuie gasita o solutie, trebuie facut ceva in privinta asta, altfel va ramane cu sechele si cosmarul continua.
staff
Postat pe 15 Mai 2009 17:01
sa se duca la Protectia copilului sau/si la Politie
Diavolyta_
Postat pe 15 Mai 2009 17:03
Poate se sa adreseze Protectiei copilului...Oricum astfel de oameni ar trebui impuscati
E impotriva naturii sa faci astfel de lucruri cu copilul tau...
kidzuite
Postat pe 15 Mai 2009 17:04
si eu m-am gandit la asta, dar cum dovedeste? tatal o sa iasa basma curata si atunci sa vezi circ din partea lui. O sa o tortureze si mai rau. Nu are curajul sa o faca, sa mearga la protectia copilului, tocmai din cauza lui. Nici unele femei mature nu merg la politie cand sunt batute de sot, tocmai de teama.
staff
Postat pe 15 Mai 2009 17:06
De la: staff, la data 2009-05-15 17:01:07Am o buna prietena, cu toate ca are numai 16 ani, are o gandire destul de matura, cu ceva ani peste varsta ei. Problema e urmatoarea, parintii ei mi se par a fi niste dezaxati, mama ei mereu o cearta si se poarta urat cu ea, o critica, nu o apreciaza, nu o sfatuieste, o descurajeaza... Tatal ei o controleaza si o poseda ca pe un obiect. Ii controleaza agenda, telefonul, calculatorul, ii verifica prietenele, ca prieteni nu are voie sa isi faca, nu o lasa sa faca mai nimic din ce ii place, dar ce e cel mai rau, o confunda cu po iubita, asa zic eu, o atinge, o saruta de multe ori chiar pe gura, o musca de gat, de urechi, o atinge pe sani si pe fund, o tine de mana cat merge pe strada cu ea, doarme uneori cu ea... daca incearca sa riposteze sare la ea, urla , o terorizeaza. Mie mi se pare ca nu mai e mult pana la un viol aici. Nu are ce sa faca din pct de vedere legal. Nu are dovezi, nu are curajul sa o faca, eu sunt singurul acre stie, sunt departe , prea departe de ea, nu am cum sa o ajut. Poate daca isi ia inimia in dinti si isi schimba atitudinea.. dar se teme de el, pana nu demult, cand era mai muca, o lovea crunt. Ce e de facut? Comentariile in care il criticati nu isi au rostul , trebuie gasita o solutie, trebuie facut ceva in privinta asta, altfel va ramane cu sechele si cosmarul continua.

cine ti-a spus ca nu exista solutii?
pai parca exista protectia copiilor nu?de ce nui spune mamei ca tatal o atinge ?poate va avea o reactie?
din punct de vedere legal violul inseamna un act sexual fara pemisiune dar.....un act sexual fara permisiune cu o ruda de acelasi sange inseamna incest si se pedepseste cu inchisoarea
daca prietena ta a fost abuzata sexual de tatal sau atunci este incest si poate lua masuri daca intradevar vrea pt ca nici o masura legala nu se poate lua daca ea nu zice nimic
sfatuiesti-o sa ia legatura cu protectia copilului aici e vorba de abuz psihic si fizic (ma refer la bataie)iar daca a fost si abuz sexual atunci trebuie specificat si asta
lovelybuterfly05
Postat pe 15 Mai 2009 17:18
De la: staff, la data 2009-05-15 17:06:24si eu m-am gandit la asta, dar cum dovedeste? tatal o sa iasa basma curata si atunci sa vezi circ din partea lui. O sa o tortureze si mai rau. Nu are curajul sa o faca, sa mearga la protectia copilului, tocmai din cauza lui. Nici unele femei mature nu merg la politie cand sunt batute de sot, tocmai de teama.


am auzit cazuri cand doar pentru o palma sau doar un moft de a se razbuna pe parinti copii au sunat la protectia copiilor asta da este exagerat si totusi sa facut o ancheta daca o agreseaza fizic nu iti trebuie dovezi clare asta se poate efectua dupa un examen medical si pt agresiunile psihice un examen psihologic ,psihiatric nu stiu exact
intreab-o sigu daca vrea sa faca ceva in legatura cu situatia ei poti suna chiar tu si explica tot ceea ce stii ce ai vazut ce tia spus ea sau fii langa ea cand suna daca sunati acolo e imposibil sa nu se faca vreo ancheta
lovelybuterfly05
Postat pe 15 Mai 2009 17:25
Nu e vorba de abuz sexual, iar bataile le-a primit pana la varsta de 11-12 ani, atunci a incetat. Mama ei vede unele lucruri pe care i le face, dar nu reactioneaza, de asta spun ca sunt niste dezaxati. Ce sa spuna la protectia copilului? M-ia pus tata mana pe fund? E ceva ce nu poate sa dovedeasca. Ma gandesc ce solutii ar mai fi sa ii trezeasca pe ei din inconstienta in care se afla. PArca ar fi niste retardati amandoi. Ea e o minunatie de copil, rezultate exceptionale la scoala, e frumoasa foc, foarte inteligenta, e o aberatie tot ce i se intampla. Poate ajunge o femeie de succes, sa aiba o cariera stralucita, numai ca ai ei parinti in loc sa o sprijine, o tortureaza de-a dreptul. Repet, nu a fost violata!! Iar tatal nu mai e violent, dar se comporta exact ca s cu o iubita, o atinge cu tandrete, cu "dragoste" pe fund si pe sani. Deocamdata, pastreaza totusi o limita.
staff
Postat pe 15 Mai 2009 17:26
exista solutii pt orice dar fetele de frica nu se duc si de aceea nu scapa
ASASIN_9
Postat pe 15 Mai 2009 17:28
De la: staff, la data 2009-05-15 17:06:24si eu m-am gandit la asta, dar cum dovedeste? tatal o sa iasa basma curata si atunci sa vezi circ din partea lui. O sa o tortureze si mai rau. Nu are curajul sa o faca, sa mearga la protectia copilului, tocmai din cauza lui. Nici unele femei mature nu merg la politie cand sunt batute de sot, tocmai de teama.

trocmai de aia pt ca nu se duc cine stie cum sfarsesc chinuite toata viata sau chiar ucise
prietena ta trebuie sa faca ceva acum nu sa astepte sa vada daca tatal ei o va abuza sexual sau daca o va bate mai rau un contact cu legea il poate atata sau il poate calma
lovelybuterfly05
Postat pe 15 Mai 2009 17:30
De la: staff, la data 2009-05-15 17:26:27Nu e vorba de abuz sexual, iar bataile le-a primit pana la varsta de 11-12 ani, atunci a incetat. Mama ei vede unele lucruri pe care i le face, dar nu reactioneaza, de asta spun ca sunt niste dezaxati. Ce sa spuna la protectia copilului? M-ia pus tata mana pe fund? E ceva ce nu poate sa dovedeasca. Ma gandesc ce solutii ar mai fi sa ii trezeasca pe ei din inconstienta in care se afla. PArca ar fi niste retardati amandoi. Ea e o minunatie de copil, rezultate exceptionale la scoala, e frumoasa foc, foarte inteligenta, e o aberatie tot ce i se intampla. Poate ajunge o femeie de succes, sa aiba o cariera stralucita, numai ca ai ei parinti in loc sa o sprijine, o tortureaza de-a dreptul. Repet, nu a fost violata!! Iar tatal nu mai e violent, dar se comporta exact ca s cu o iubita, o atinge cu tandrete, cu "dragoste" pe fund si pe sani. Deocamdata, pastreaza totusi o limita.

de ce crezi ca o simpla atingere pe fund si pe sani nu ar fi de ajuns pt cei de la protectia copilului sa ia o masura? pana si asazisa teama de tata teama de mama pe care multi parinti o pun in practica este un abuz psihic
lovelybuterfly05
Postat pe 15 Mai 2009 17:33
sa ia o initiativa daca nu vrea sa faca nimic sa vorbeasca clar cu parintii ei cu amandoi de fata si daca nu rezolva nimic sa apeleze la protectie
nu conteaza cati ani are este un om unii oameni sunt mai sensibili si chiar cateva palme sau cateva cuvinte care nu trebuie spuse declanseaza ceva in inconstient ceea ce ai numit tu traume
lovelybuterfly05
Postat pe 15 Mai 2009 17:38
efecte psihice
Orice formã de violenþã asupra persoanei poate conduce la inducerea unei stãri de teamã, anxietate, furie, fobii, a sentimentului de vinovãþie, jenã, senzaþie de insecuritate. Acestea pot conduce la:
•depresii,
•scãderea stimei de sine,
•amintiri obsesive,
•neîncredere în propria persoanã,
•anxietate conjuncturalã (determinatã de persoane, situaþii, evenimente ce au caracterizat situaþia de abuz),
•disfuncþii sexuale (hipersexualitate sau respingerea actului sexual, pedofilie, homosexualitate)

Efecte sociale
Impulsivitatea, dificultãþile adaptative de comunicare ºi relaþionare, de respectare a normelor sociale, comportamente antisociale, comportamentul adictiv (consum exagerat de alcool, droguri), aderarea la grupuri delinctogene ºi implicarea în acte criminogene, neîncrederea în ceilalþi, tulburãrile de integrare profesionalã, dificultãþile în construirea unui cuplu stabil ºi a unei familii îl transformã într-un pãrinte violent care, la rândul lui, se va purta violent cu proprii lui copii ºi cu ceilalþi din viaþa lui.
lovelybuterfly05
Postat pe 15 Mai 2009 17:55
E foarte usor sa spui din afara, du-te la politie, dar cum ramane cu destramarea familiei? Daca se dovedeste ca tatal e vinovat de ceva , (repet, nu a violat-o) ea va putea fi ridicata din familie si data inspre un centru de plasament sau tatal va fi arestat sau amendat. Lucrurile nu vor mai decurge niciodata normal in familia lor. De asta vreaus a gasesc urgent o alta solutie. Imi pare rau ca eu sunt in vestul tarii iar ea este tocmai in est. Nu imi era greu sa il iau de gat pe nemernic. Este alta treaba cand cineva din afara observa comportamentul lui si cand nu o expune pe ea pericolului. El nu ar trebui sa stie ca ea mi-a zis, ci pur si simplu ca am observat. Nu se abtine nici in afara casei. Daca nu intelege de vorba buna si nu se poate face nimic atunci trebuie sa mearga la politie si la protectia copilului, dar merita incercat si altfel inainte. Trebuie sa creasca intr-o familie, nu intr-un centru de plasament, ganditi-va numai ce impact ar avea asta asupra ei.
staff
Postat pe 15 Mai 2009 18:12
vrei sa fie abuzata sau nu ea poate sa stea pana la urma la rude nu neaparat cu parintii

daca ii vrei binele te duci la ea o iei de mana te duci la politie sau protectia copilului si rezolvati totul . daca se intampla as prietenei mele ma duceam demult sau intamplat multe cazuri si fetele au ajuns sa faca si copii cu parintii pana la urma numai e mult si va fi mult mai grav nu as suporta sa o vad atinsa de tatal ei nu e o tarfa e chiar fata lui cum poti sa stai sa nu faci nimic dami mie adresa nume ceva si ma duc eu si o ajut
ASASIN_9
Postat pe 15 Mai 2009 18:19
De la: staff, la data 2009-05-15 18:12:52E foarte usor sa spui din afara, du-te la politie, dar cum ramane cu destramarea familiei? Daca se dovedeste ca tatal e vinovat de ceva , (repet, nu a violat-o) ea va putea fi ridicata din familie si data inspre un centru de plasament sau tatal va fi arestat sau amendat. Lucrurile nu vor mai decurge niciodata normal in familia lor. De asta vreaus a gasesc urgent o alta solutie. Imi pare rau ca eu sunt in vestul tarii iar ea este tocmai in est. Nu imi era greu sa il iau de gat pe nemernic. Este alta treaba cand cineva din afara observa comportamentul lui si cand nu o expune pe ea pericolului. El nu ar trebui sa stie ca ea mi-a zis, ci pur si simplu ca am observat. Nu se abtine nici in afara casei. Daca nu intelege de vorba buna si nu se poate face nimic atunci trebuie sa mearga la politie si la protectia copilului, dar merita incercat si altfel inainte. Trebuie sa creasca intr-o familie, nu intr-un centru de plasament, ganditi-va numai ce impact ar avea asta asupra ei.

nu cred ca vroeo cineva urmareste destramarea familiei in cazul in care nu este nevoie am mentionat sa-si ia inima in dinti si sa expuna problema in fata parintilor sa vorbeasca cu ei ca un om matur nu ca un copil
eu doar am oferit solutii in cazul in care vrea sa le aplice
nu o cunosc si nu cunosc familia asa ca nu am cum sa stiu exact care e situatia numai ea stie care e
lovelybuterfly05
Postat pe 15 Mai 2009 18:21
De la: staff, la data 2009-05-15 17:26:27Nu e vorba de abuz sexual, iar bataile le-a primit pana la varsta de 11-12 ani, atunci a incetat. Mama ei vede unele lucruri pe care i le face, dar nu reactioneaza, de asta spun ca sunt niste dezaxati. Ce sa spuna la protectia copilului? M-ia pus tata mana pe fund? E ceva ce nu poate sa dovedeasca. Ma gandesc ce solutii ar mai fi sa ii trezeasca pe ei din inconstienta in care se afl. PArca ar fi niste retardati amandoi. Ea e o minunatie de copil, rezultate exceptionale la scoala, e frumoasa foc, foarte inteligenta, e o aberatie tot ce i se intampla. Poate ajunge o femeie de succes, sa aiba o cariera stralucita, numai ca ai ei parinti in loc sa o sprijine, o tortureaza de-a dreptul. Repet, nu a fost violata!! Iar tatal nu mai e violent, dar se comporta exact ca s cu o iubita, o atinge cu tandrete, cu "dragoste" pe fund si pe sani. Deocamdata, pastreaza totusi o limita.


Acea fetita sufera in adancul sufletelului ei. Ar trebui sa se sesizeze la protectia copilului. Este practic o hartuire sexuala la adresa unei fetite. Iar cel care o hartuiete este un individ care are pretentia sa-si spuna tata. Este un jeg, un c***t de om. Cat creeti voi ca va mai dura pana o va viola? 1 an, max. 2 ani. Cine stie despre cine este vorba si nu reactioneaza ar putea fi considerat/ a responsabila fata de acea fetita.
nina_ciuciuc
Postat pe 15 Mai 2009 18:25
Cum dracu',iarta-mi limbajul,se poate vorbi despre limita in cazul asta? E de-a dreptul aberant sa o numim limita..............nu numai ca e anormal dar e si strigator la cer..........de ce nu iei tu legatura cu cei de la protectia copilului si cu politia? Daca ceea ce ai spus este veridic si ii esti prieten,atunci ai datoria morala sa anunti autoritatile.In cazul in care ii plangi de mila si astepti sa cada drobul de sare,atunci.........fara cuvinte.
messalinda
Postat pe 15 Mai 2009 18:29
De la: nina_ciuciuc, la data 2009-05-15 18:25:32
De la: staff, la data 2009-05-15 17:26:27Nu e vorba de abuz sexual, iar bataile le-a primit pana la varsta de 11-12 ani, atunci a incetat. Mama ei vede unele lucruri pe care i le face, dar nu reactioneaza, de asta spun ca sunt niste dezaxati. Ce sa spuna la protectia copilului? M-ia pus tata mana pe fund? E ceva ce nu poate sa dovedeasca. Ma gandesc ce solutii ar mai fi sa ii trezeasca pe ei din inconstienta in care se afl. PArca ar fi niste retardati amandoi. Ea e o minunatie de copil, rezultate exceptionale la scoala, e frumoasa foc, foarte inteligenta, e o aberatie tot ce i se intampla. Poate ajunge o femeie de succes, sa aiba o cariera stralucita, numai ca ai ei parinti in loc sa o sprijine, o tortureaza de-a dreptul. Repet, nu a fost violata!! Iar tatal nu mai e violent, dar se comporta exact ca s cu o iubita, o atinge cu tandrete, cu "dragoste" pe fund si pe sani. Deocamdata, pastreaza totusi o limita.


Acea fetita sufera in adancul sufletelului ei. Ar trebui sa se sesizeze la protectia copilului. Este practic o hartuire sexuala la adresa unei fetite. Iar cel care o hartuiete este un individ care are pretentia sa-si spuna tata. Este un jeg, un c***t de om. Cat creeti voi ca va mai dura pana o va viola? 1 an, max. 2 ani. Cine stie despre cine este vorba si nu reactioneaza ar putea fi considerat/ a responsabila fata de acea fetita.

ei uite ca nu-s singura care se zbate in van am incercat si eu sa-i explica dar degeaba
lovelybuterfly05
Postat pe 15 Mai 2009 18:32
Daca te consideri prietena ei trebuie sa faci ceva in aceasta privinta...........iti poti salva prietena,chiar daca ea are anumite retineri.Ce e mai important: sa o salvezi ,cu riscul de a afla cunoscutii si rudele cat e de ticalos asa numitul ei tata,sau sa pastrezi aparentele,gandindu-te ca poate nu se va ajunge la viol? Iti va multumi mai tarziu,crede-ma!
messalinda
Postat pe 15 Mai 2009 18:36
daca tii la ea si chiar ii vrei binele dute la ea si ajuto in caz ca nu esti chiar ea si te dai altcineva


noi vrem sa te ajutam sau sa o ajutam doar sa ne dai informatii despre ea
ASASIN_9
Postat pe 15 Mai 2009 18:40
nu astept nimic, stiu abia de aseara, am tras-o de limba mult pana sa imi vorbeasca si trebuie incetisor , fara sa o sperii sa aflu totul de la ea, nu vreau sa fie mai mult decat mi-a zis si sa nu stiu. trebuie sa aflu asta seara totul. Nu ii stiu adresa, nu ii cunosc parintii, eu doar pe ea o cunosc. Dar o sa pot afla mai multe afland siteuri-le pe care intra gen hi5, o sa ii caut prietenii si o sa aflu adresa, daca ea nu vrea sa mi-o spuna .
staff
Postat pe 15 Mai 2009 18:43
tocmai am spus ca nu stiu decat numele ei complet. Si stiu abia de aseara ce i se intampla. Tatal ei este plecat , se intoarce in 2 zile, iar cand el ajunge acasa pleaca mama ei pentru 2 saptamani sau o luna, imi e teama de ce s-ar putea intampla si trebuie sa aflu mai multe despre ea, trebuie sa imi spuna mai multe. Nu comunic decat pe messenger cu ea. Trebuie sa o fac sa se deschida cat mai repede.
staff
Postat pe 15 Mai 2009 18:46
De la: staff, la data 2009-05-15 18:43:17nu astept nimic, stiu abia de aseara, am tras-o de limba mult pana sa imi vorbeasca si trebuie incetisor , fara sa o sperii sa aflu totul de la ea, nu vreau sa fie mai mult decat mi-a zis si sa nu stiu. trebuie sa aflu asta seara totul. Nu ii stiu adresa, nu ii cunosc parintii, eu doar pe ea o cunosc. Dar o sa pot afla mai multe afland siteuri-le pe care intra gen hi5, o sa ii caut prietenii si o sa aflu adresa, daca ea nu vrea sa mi-o spuna .

lovelybuterfly05
Postat pe 15 Mai 2009 18:46
De la: staff, la data 2009-05-15 18:46:02tocmai am spus ca nu stiu decat numele ei complet. Si stiu abia de aseara ce i se intampla. Tatal ei este plecat , se intoarce in 2 zile, iar cand el ajunge acasa pleaca mama ei pentru 2 saptamani sau o luna, imi e teama de ce s-ar putea intampla si trebuie sa aflu mai multe despre ea, trebuie sa imi spuna mai multe. Nu comunic decat pe messenger cu ea. Trebuie sa o fac sa se deschida cat mai repede.

incearca sa aflii mai multe ca sa stii sigur ce se intampla
lovelybuterfly05
Postat pe 15 Mai 2009 18:49
Imi e sa nu fi patit mai mult decat niste atingeri ... mai am o ora pana iau legatura cu ea. Asa e mereu, nimeni nu recunoaste de la inceput. Cred ca mi se face rau, am citit asta e al doilea link de pe pagina, nu primul , se cheama cand parintii inceteaza a mai fi parinti http://www.google.ro/search?q=abuzul+in+familie+fiica&hl=ro&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official&hs=ayJ&start=10&sa=N
staff
Postat pe 15 Mai 2009 19:07
dami numele ei tot orasul si judetul si varsta si poza daca ai pot sa aflu la urma mai multe eu de la politie
ASASIN_9
Postat pe 15 Mai 2009 19:13
asta nu se va intampla.
staff
Postat pe 15 Mai 2009 19:19
Crede-ma, protectia copilului o sa faca ceva. Poti sa suni acolo si sa intrebi numai si ei o sa iti spuna cum sa procedezi mai departe si ce pot ei face.
Kathara
Postat pe 16 Mai 2009 01:03
Parerea mea e ca ar trebui sa ifi faca putin curaj si sa mearga la protectia copilului. Sa discute cu cineva autorizat in domeniu. Problema e ca nu are dovezi care sa demonstreze abuzurile.
Daca spui ca ii esti intradevar prieten ...ai putea sa o insotesti la PC pentru a-i sustine versiunea. Insa mare grija ...deocamdata legea e destul de tampita si multe cazuri sunt finalizate stupid.
Nu fac pe avocatul diavolului dar gandeste-te putin la ce ai scris...
Spuneai ca tatal ii verifica agenta , telefonul , calculatorul...inafara de faptul ca ea are camera ei. Deci ...in primul rand se analizeaza starea ei materiala. Are camera ei ...deci parintii i-au asigurat un oarecare confort si intimitate. Are calculator ...poate are si internet. Un plus in educatie. Inseamnand ca parintii sunt interesati ca "odorul" sa invete.
Daca nu sunt dovezi clare care sa ateste abuzurile tatalui ...si nepasarea mamei ...e foarte greu. Macar martura ta o ajuta. Insa e prea putin. Vb cu ea ...poate mai sunt persoane care ii cunosc situatia. Insa ar fi tare bine daca ar fi vecini sau rude...si toti peste 18 ani.
Gandeste-te ca se poate interpreta si faptul ca la varsta asta prietena ta poate trece printr-o criza de personalitate (caracteristica varstei) si ca vrea doar sa atraga atentia asupra sa. Cum? pozand in victima. Si cum e la moda abuzul din partea parintilor...
Nu vreau sa fiu rea...departe de mine gandul ...insa daca stai sa analizezi din exterior...vezi problemele si sub alta forma.
Stiu ca nu e cea mai roz realitatea cea pe care ti-am expus-o ...insa cam ar putea pune problema si cei de la PC.
E multa birocratie ...si multe cazuri in care copii fabuleaza ...tocmai pentru a atrage atentia.
Motivul pentru care ti-am expus problema in acest fel ...e pentru ca am o cunostinta care lucreaza la PC si care mi-a povestit o gramada de grozavii :(.
Trebuie sa ai dovezi solide ...sau sa reusesti sa convingi pe cineva de acolo (sau politie) sa ancheteze putin cazul fetei.
Numai bine pentru prietena ta

A.
angelofsorrow
Postat pe 16 Mai 2009 09:34
Daca ai vorbit cu ea doar pe mess,nu cred ca poti fi sigur daca ce iti spune e adevarat sau nu.Crede-ma,is multe fete frumoase care va iau capul voua,baietilor,si vi-l umplu cu tot felul de aberatii,iar voi puneti botul.Daca ti-a spus tie lucrurile astea,pe net,fii sigur ca are pe cineva mai de aproape care le stie.Si care ar putea-o ajuta!Si muuulti,f muuulti copii isi imagineaza lucruri oribile despre parintii lor,lucruri care de altfel is doar in capul lor.Si fetele se imbraca(dezbraca) extrem de provocator in fata tatilor,acum nu caut o scuza pt incest,dat ganditi-va si voi...Ma uit la pustoaicele astea de la mine care se dau pe role cu funduletul iesind din niste pantalonasi extreeem de scurti,iar mosii stau pe geam si isi rup gatul dupa ele...Dracul nu este chiar atat de negru.Barbatul este un animal,domestic cand il lasi in pace,dar f salbatic daca il provoci.Pana acum n-am prea auzit sa viloeze nimeni o fata care isi vede de treaba ei,se imbraca decent.Asa ca fetelor,nu va mai jucati in fundul gol pe langa p... stiti voi...
kudika019386
Postat pe 16 Mai 2009 10:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Poate un copil sa mentina o casnicie? 36 De la: catalina69 11 Noiembrie 2009 13:40
Imi place de el dar nu stiu cum sa ii spun. 6 De la: vitamina_c 22 Februarie 2011 12:00
despartire 19 De la: kudika018755 30 Aprilie 2009 01:14
NU IL MAI SUPORT.... dar il iubesc... 39 De la: Rocs 15 Iulie 2009 23:31
sufar 8 De la: gabitzatanas 15 Iunie 2010 00:14