Setari Cookie-uri

Nu pot sa-l uit

Buna , sunt noua pe situl acesta si simt nevoia sa impartasesc cuiva gandurile mele si sa primesc sfaturi . M-am despartit recent de primul meu iubit ( 1 luna martia asta) si nu pot sa il uit nicicum , pe strada ma uit dupa el , imi amintesc de el tot timpul , vorbesc desptre el incontinu . Toti apropiati mei spun ca am facut bine caci eu m-am despartit , simteam ca nu mai ma vrea caci: desi vorbeam prin sms-uri nu isi facea timp ptr mine noi ne intalneam o data la 3 4 zile , dupa o perioada de o luna in care a fost plecat in alt oras cu serviciul , cand s-a intors , joi seara, noi ne-am intalnit sambata , duminica de pasti s-a dus la un gratar cu prieteni lui ,luni m-a sunat si am vb rece eu caci asa simteam nu a insistat deloc , mi-a zis ca vb mai tarziu si nu mi-a mai dat tel deloc pana a doua zi cand mi-a zis ca i s-o stricat telu , bine si eu as fii putut da dar am asteptat sa vad daca tine la mine si vrea sa ma inpace , cand a dat tel ne-am cerata vre-o ora ca de ce nu am dat eu si mi-a reprosat ca am fost cu alti si poate si duminica eu am fost cu unu si tot taios mi-a vb pana i-am zis ca mai bine ramanem prieteni , simteam ca nu ma mai iubeste , ca numa mai vrea , ca ii sunt indiferenta , mi-a si spus ultima data cand ne-am intalnit ca nu mai vede nici un viitor caci eu ma supar repede si in plus ma cunoaste si se cunoaste si pe el si daca pica ceva el nu refuza , facea misto mult si nu ma implica in activitatile lui. Dupa ce ne-am despartit nu a mai dat semn timp de o sapt si jumate asa , eu am cedat si dupa cateva zile ii cerusem iertare si l-am intrebat daca vrea sa mai incercam la care a zis ca il cred prost ? caci noi ne mai despartisem o data si atunci din vina mea , atunci ne-am certat timp de o sapt pe niste chestii minore ( ca mi s-o stans telu si i-am zis ca vb cand ajung acas dar am ajuns pe la 8) iar dupa ce ne-a impacat , dupa 2 zile , a intrat pe mes si l-am intrebat daca vrea sa ma vada pe web si mi-a zis ca nu ca fac baieti misto de el si ca vb cand ajunge in camera si nu mai are treaba am reactionat fara sa ma ganesc i-am zis ca daca ii e rusine cu mine mai bine ne despartim si ne-am despartit tot prin sms-uri :)) apoi ne-am inpacat la fel numai ca dupa ce nu mai daduse nici un semn vre-o 3 zile( noi erm despartiti) eu am iesit cu un tip si i-am zis lui, am iesit cu aceela din orgoliu si ca sa isi deea seama ca ma poate pierde caci in dimi acea vb i-am dat un mes sa il intreb daca mai simte ceva ptr mine si daca mai are rost sa sper iar el mi-a trimis mes inapoi ca tine la mine si ii e dor de mine da nu are rost sa ne inpacam cat suntem despartiti de distanta caci nu merit sa incerce sa umble cu altele si sa fie cu mine in acelas timp , in total am iesit cu acela de 2 ori si am vorbit tot timpul despre el si acel tip despre fosta sa , in tot aces timp adik 3 zile m-a tot sunat si vb prin sms-uri mi-a zis ca ma iubeste si ca ii e dor de mine si eu i-am zis tipului acela ca nu mai vreau sa ma intalnesc cu el caci simt ca ii tradez pe asta, si m-am "inpacat" in ghilimele caci el a zis ca mai bine ramanem amici cand e plecat si cand e acasa suntem inpreuna , am trecut si peste asta vb mult prin tel si inainte de past cu o luna mai venise o data acasa smbata si noi ne intalnisem duminica pe la 9 seara caci a fost la un gratar cu prieteni . Acuma ma simt ingrozitor de rau , tot la el ma gandesc , ma gandesc ca nu voi mai gasi niciodata unu care sa ma faca sa ma simt la fel caci ma simteam f. b cand eram cu el . Acuma vb pe net dar rar de tot . Cum sa il uit ? Oare cat ma voi gandi la el? Am facut bine ca m-am despartit? Am fii avut vre-o sansa daca iertam ? Mai are rost sa incerc? Sa ma gandesc? Daca v-am dat o durere de cap imi pare rau , da am scris si eu cum mi-a venit multumesc anticipat ptr raspunsurii . Merit sa fiu iubita?
SexintheCity
Postat pe 16 Mai 2009 17:01
deelisha
Postat pe 16 Mai 2009 18:58
normal ca meriti sa fii iubita,dar el te merita pe tine?interesul trebuie sa fie din ambele parti,daca vezi ca nu sepoate.....
kudika010134
Postat pe 16 Mai 2009 22:00
da' cati ani ai puisor!?
geo_x
Postat pe 16 Mai 2009 22:11
De la: geo_x, la data 2009-05-16 22:11:14da' cati ani ai puisor!?

12 ani
coffeeta
Postat pe 16 Mai 2009 22:14

las' ca o sa creasca!!
geo_x
Postat pe 16 Mai 2009 22:23
Am mai multi da tot naiva sunt si tot cred in povesti :)) si risc si nu ma gandesc la consetiinte si visez cu ochii deschisi si pun mult suflet in tot ceea ce fac , sunt orgolioasa si mandra si nu accept nimik material de la nimeni, banii mei mi castig singura aaaa da si sunt un pic sarita de pe fix :)))))))))))) i-am acceptat multe si ptr ca a fost primul si poate si de aceea nu pot trece peste , de aceea ma doare inca "za soul " si ptr ca m-am indragostit ptr prima
SexintheCity
Postat pe 18 Mai 2009 12:08
De la: rinah, la data 2009-05-18 12:08:18Am mai multi da tot naiva sunt si tot cred in povesti :)) si risc si nu ma gandesc la consetiinte si visez cu ochii deschisi si pun mult suflet in tot ceea ce fac , sunt orgolioasa si mandra si nu accept nimik material de la nimeni, banii mei mi castig singura aaaa da si sunt un pic sarita de pe fix :)))))))))))) i-am acceptat multe si ptr ca a fost primul si poate si de aceea nu pot trece peste , de aceea ma doare inca "za soul " si ptr ca m-am indragostit ptr prima data , am citi pe site ceva interesant ca daca iubesti pe cineva ii oferi libertate ei bine eu i-am oferit-o cand m-a intrebat daca sa plece in alt oras l-am sustinut fiindca era o oportunitate faina , mi-a reprosat ca sunt geloasa ei bine am fost mai ales cand imi zicea ca se duce la altele daca are ocazia ca sunt razbunatoare de fapt eu cand ma supar nu mai zic nimik offf nu ma cunostea deloc :(( of ce urat !!!!!!!
SexintheCity
Postat pe 18 Mai 2009 18:46
....:) am trecut prin asta...de 1000 de ori....si de vreo 100 de ori definitiv....s-a intors la mine( tinand cont ca-s fraiera si iert mult) si a mai mers 4 luni fara certuri,..dupa care, de 2 zile...gata...cica e definitiv...:P eu am ajuns la concluzia ca mai bine te pui pe tine pe primul loc....dar nu pot sa fac asta...totusi incerc....cred ca asta ar trebui sa faci si tu...:P...daca te iubeste...si daca e sa fie al tau, o sa fie! :D si la mine tot primul e...tot prima dragoste...relatie de 3ani jum...:P...deci sufar..ma doare...ma abtin :D te pup si sa fii IUBITA!
ioanaeu20
Postat pe 19 Mai 2009 00:09
Au trecut 3 luni , aproximativ, am intrat sa imi recites postul , din ce prostii ne-am despartit si din ce nimikuri , acuma vad alfel lucrurile insa tot sufar dupa el si nu imi mai place de nici unu , am iesit cu 2 la prima intalnire dar atata , nu mi-au placut si am vb si refuzat mai multi :(. Am momente in care sper sa fim din nou inpreuna , sa ma caute , sa vrea sa fie cu mine , asta ma ranit cel mai mult nu a vrut sa ma pastreze , nu m-am mai vrut in viata lui , m-am simtit i plus acolo unde doream sa fiu totul . Ce de prostii am facut desi tineam la el , viata merge inainte , acum astept sa imi treaca si sa ma indragostesc iara intr-o zi , sper sa ma indragostesc iara pt ca merit sa fiu iubita :) nu a fost sa fie a meu , nu m-a vrut in his life pt ca vrea distractie si sa isi traiasca viata exact ce vreau si eu ,numai eu vreau in alte moduri , adika si iubind o singura persoana , nu toate bucatiile :)) , nu a vrut sa fie primul in toate( ma refer la ...) credea si e adevarat ca dupa aia imi va fii mie mai greu sa ma despart de el ,si il apreciez ca nu a vrut sa o faca , m-a facut si pe mine mai sceptica in privinta tipilor , mai neingrezatoare , sunt destui care vor sa profite si sa insele asa ca tre sa am grija .
Momentan ies mult in oras , merg cu, cortul with my fiends , jucam fotbal :)) cu orele , mergem in cluburi , mai ne ametim din cand in cand , mergem la bronz la strand si ocna , ne uitam dupa tipi si tipe :)) imi caut de lucru :( si mai pic din cand in cand examene:)))))))))) e tot in mintea mea dar nu mai e mai mereu , asta cred ca e cel mai bun sfat iesiti din casa :))
SexintheCity
Postat pe 29 Iunie 2009 10:51
"caci nu merit sa incerce sa umble cu altele si sa fie cu mine in acelas timp"??!???? astea nu sunt vorbe ale unui baiat indragostit care isi doreste o relatie alaturi de tine sau de o singura persoana. e clar : acest baiat nu te merita. te inteleg perfect:e greu sa uiti o relatie frumoasa si mai ales pt ca iti raman amintirile; dar trebuie sa incerci pt ca altfel iti va fi si mai greu
steffy91
Postat pe 29 Iunie 2009 19:07
da, te inteleg prin ce treci. stiu ca e foarte greu. si eu m-am despratit de primul...el a fost pt mine primul, dar eu pt el nu am fost prima sau nu eram ceea ce-si dorea. i-am iertat multe, l-am iubit mai mult decat credeam ca am sa pot iubi vreodata...ne-am certat de multe ori, ne-am impacat la fel de multe ori...apoi totul era ok, foarte bine chiar pana intr-o zi cand mi-a spus ca nu poate sa vorbeasca cu mine ca trebuie sa se uite la film, si intr-o alta cand trebuia sa ne vedem la el la facultate iar cand l-am sunat mi-a spus ca e acasa si la fel "se uita la film" si ne vedem alta data, cand nu o sa se mai uite la film,am adaugat eu. si uite asa ne-am vazut tot mai rar pentru ca el "trebuia sa se uite la filme"....
inca il iubesc, ma doare si sper ca urmatorul sa nu fie la fel de D.... (a se citi "dobitoc"). :((
o relatie in care am iubit eu iar lui i-am fost doar draga....(draga ii sunt si mamei :D)
sa iubesti nu e nimic, sa fii iubit e ceva, iar sa iubesti si sa fii iubit este totul! credeam ca prima dragoste inseamna sa iubesti si sa fii iubit dar nu a fost chiar asa.
ai griga de tine si sa fii iubita!
SunShadow
Postat pe 1 Iulie 2009 20:38
ms fetelor in momentele acestea imi e greu fiindca fratemi-o e prieten cu el si cand il suna pe fratemi-o si vorbesc si merg sa se distreze simt un nod in gat , imi vine sa plang , tin mult la fra dar abia astept sa plece de acasa inapoi la echipa lui din alt oras ca sa nu imi mai aminteasca de el zilnic:((((( , imi mai revenisem dar de cand s-a intors fra parca sunt tot in regresie azi chiar mi-a venit sa plang iara :((
SexintheCity
Postat pe 5 Iulie 2009 12:11
da' nici acu nu ti-a trecut?
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 12:18
De la: greierash, la data 2009-07-05 12:18:54da' nici acu nu ti-a trecut?


dureaza.....
monaq
Postat pe 5 Iulie 2009 12:25
De la: monaram, la data 2009-07-05 12:25:27
De la: greierash, la data 2009-07-05 12:18:54da' nici acu nu ti-a trecut?


dureaza.....



ce? autoflagerarea?
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 12:32
De la: greierash, la data 2009-07-05 12:32:15
De la: monaram, la data 2009-07-05 12:25:27
De la: greierash, la data 2009-07-05 12:18:54da' nici acu nu ti-a trecut?


dureaza.....



ce? autoflagerarea?


pai dureaza... fie shi autoflagerarea. pun pariu k in lunile astea nu a facut decat sa stea shi sa se gandeasca c naiba ma itb sa faca pt a nu ajunge in aceasta situatie... shi poate k nu a mai ieshit cu nimeni in speranta k relatia se va relua...exista astfel de persoane care inca spera.... shi spera degeaba...
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 5 Iulie 2009 14:13
greierash_is_back
Postat pe 5 Iulie 2009 14:53
A citit cineva pana la capat?
(nu ma luati la "Traiasca republica" ca mi-e lene sa citesc, ca nu e asta!
N-am nimic impotriva cititului cu conditia ca textul sa aiba fluentza, sa fie scris in grupuri de propozitii. Cand se trece de la o idee la alta, se scrie un nou paragraf, sa inteleaga fraierii aia de citesc ca e idee noua si sa isi si odhineasca ochii, nu sa iasa cu ei incrucishati din experienta). Plus, sunt dispusa sa ascult orice idee, daca e expusa cu oarece talent. In rest, sa-mi fie cu iertare, da' viata e prea scurta si am decis sa nu ma joc de-a Maica Tereza. Cel putin, nu in viata asta. Dati-ma-n judecata

Ma rog, din ce am citit eu e unu' care a devenit rece, ea l-a trimis la plimbare si (din titlu) reiese ca nu-l poate uita.
Sfat: Fata, gaseste-ti de treaba. Am sa rezist la imboldul de a-ti recomanda sa pui mana pe niste carti, chiar daca romane politiste, tot ajuta la modelarea stilului in care expui o problema in scris. Deci, nu zic de carti, da' zic de amici, prieteni, un hobby ( )... Ce sa mai, get a life. Si sa vezi cum il uiti...
Dor_a
Postat pe 5 Iulie 2009 15:23
Dor_a - Scuze , stiu ca am fost cam incoerenta , atunci scriam printre lacrimi . Promit ca iti voi urma sfatul in a citi niste carti .
greierash - Nu , vad ca inca nu mi-a trecut , si da am iesit si cu alti dar nu mi-a placut nici unul , in aceste 3 luni , inca mai sper desi stiu ca nu va mai fii nimik .
Momentan m-am angajat si vreau sa merg la sala cand iau primul salariu , m-am inconjurat de prieteni dar tot ma simt singura .

SexintheCity
Postat pe 5 Iulie 2009 18:58
draga rinah..stiu exact ce simti..cu toate am trecut prin asta a un momentdat.nu vreau sa fiu una dintre acele persoane care sa iti spuna sa il uiti..k nu te merita..etc ect.draga dor a nu ai cums a intelegi dak nici tu nu ai trecut prin asta..persoanele neexperimentate vorbesc de lucruri pe care nu le inteleg si nu le cunosc...deci te sfatuiesc sa taci si sa nu iti mai dai cu presupusul k nu e cazul

Stiu k multi dintre voi ati intrat p site din lipsa de ocupatie dar unii si pentru a va destainui ..pentru a spune lucruri ce nu le-ati spus nimanui pana acum ..ei bine si eu ma numar printre acele persoane...dragele mele..capul sus..se spune k acolo undeva exista cineva pentru oricine..si cred in asta ..chiar dak uneori am momente de slabiciune. toATE meritam sa fim iubite..
fantasie
Postat pe 6 Iulie 2009 14:19
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 21 Ianuarie 2010 18:52

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de ajutor 3 De la: Barbie30_ 19 Martie 2011 09:04
ce o fi in mintea lui...? heeeelp please!!! 4 De la: Allexis 5 Iunie 2010 09:59
Nu stiu ce sa fac 5 De la: cutzu_schiop 17 Ianuarie 2010 12:05
Un sfat va rog 12 De la: iulia_stratulat 18 August 2011 08:30
povestea mea 5 De la: nico_dana2006 1 Iunie 2009 19:46