Setari Cookie-uri

de ce nu vrea?????

as dori si eu un sfat din partea voastra sau poate ati intampinat o astfel de problema si voi.
suntem impreuna de 2 ani, ne intelegem f bine (bine ca mai sunt unele certuri ca si in orice relatie). problema este urmatoarea nu ma prezentat parintilor lui, iar pe mine ma deranjeaza, il cunosc pe unul din fratii lui, pe unul numai din vedere. il intreb si acuma de ce nu vrea imi zice ca este timp sau mai nou ca in curand.
chertita_loredana
Postat pe 18 Mai 2009 15:16
Am avut si eu o relatie de 2 ani cu un tip. La mine a fost invers, eu nu am vrut sa-l prezint parintilor mei. Si stii de ce? Pentru ca desi l-am iubit f mult, am stiuat tot timpul in adancul sufletului meu ca nu este el "the one" si nu avea rost sa il prezint... si lucrurile au ramas asa, oricum ne-am despratit.

Vezi sa nu fie si la tine ceva de genul, incearca sa afli sa-l descosi cumva....

Bafta!
pisicuta_trista
Postat pe 18 Mai 2009 15:20
Nu te iubeste indeajuns.
deeadeutza99
Postat pe 11 Iunie 2009 20:12
Cred ca are ceva de ascuns .Ceva ce crede ca te-ar deranja...
Varianta ca are sau ca a avut o casnicie iese din calcul ?
Nu trebuie sa iei de bun toate parerile de pe forum ,cel mai corect ar fi sa-l intrebi pe el.Dupa doi ani cred ca puteti purta o discutie e tema asta .

ella_c
Postat pe 11 Iunie 2009 20:22
dei ar fi urm obtiuni:
ii este rusine..
este prea devreme
unul dintre parinti este rau..
sau amandoi..
nu vrea..
poate cauta pe cineva mai bun

nuj...
zic sh eo
kudika050245
Postat pe 13 Iulie 2009 17:40
nu te iubeste,asta este clar...
micutadaria
Postat pe 13 Iulie 2009 19:42
Eu zic ca iti ascunde ceva,sau intr-adevar nu e pregatit pentru a te prezenta familiei lui,dar totusi........dupa 2 ani????
Poate ai aflat tu deja motivul si o sa ni-l spui si noua..
eclau
Postat pe 14 Iulie 2009 01:44
Nu crezi ca te grabesti? Eu n-am inteles niciodata care e faza cu prezentatul la parinti? Crezi ca asta il va obliga cumva sa ramana mai departe cu tine sau va oficializa relatia?Daca amesteci si familiile s-ar putea sa fie mai rau si de multe ori chiar complica lucrurile.Te-ai gandit ca ai lui s-ar putea sa nu te placa si sa inceapa sa faca presiuni cum se intampla de multe ori.Lasa relatia sa se cimenteze si sa vina de la sine toate astea cu prezentatul si cu oficializarea relatiei tale.

Postat pe 14 Iulie 2009 08:40
Multi barbati se tem de angajamente serioase si fug cand e vorba de pezentarile familiilor.nu mai grabi lucrurile.

Postat pe 14 Iulie 2009 08:41
Propunere sau discutii despre o eventuala casatorie? Sau acum nu se mai dezbat subiecte din acestea? Din punctul lui de vedere cred ca ii convine sa mai stea, dar tu ca fata sa lasi sa treaca timpul (totusi e o relatie de 2 ani, nu 2 luni) nu stiu... vremea nu asteapta.. si apoi mai intervin si pretentiile. Dupa o anumita varsta incepi sa vezi defectele mai bine si incepi sa alegi, si culegi....
quantex
Postat pe 26 Octombrie 2009 11:41
De la: quantex, la data 2009-10-26 11:41:18Propunere sau discutii despre o eventuala casatorie? Sau acum nu se mai dezbat subiecte din acestea? Din punctul lui de vedere cred ca ii convine sa mai stea, dar tu ca fata sa lasi sa treaca timpul (totusi e o relatie de 2 ani, nu 2 luni) nu stiu... vremea nu asteapta.. si apoi mai intervin si pretentiile. Dupa o anumita varsta incepi sa vezi defectele mai bine si incepi sa alegi, si culegi....


Raspunsul de mai sus mi se pare OK esti fata si ai grija, cu barbatii e alta chestie, spre exemplu incaruntirea la ei denota ceva sexi, insa la noi...nu chiar
oana84onutza
Postat pe 7 Aprilie 2010 22:47
nici eu nu am inteles faza cu prezentatul parintilor...ce treaba au parintii cu...relatia tinerilor?!...si uneori e chiar prea devreme...adica daca s/ar stabili...cum se zice ...data nuntii...atunci as intelege...dar asha...o simpla relatie...nu vad rostul!!
andreea_n_x
Postat pe 8 Aprilie 2010 10:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
SEMINAR STRESUL SI DEZVOLTAREA ABILITATILOR DE A-L GESTIONA: 4 SEPT. 2010 1 De la: kudika310794 31 Iulie 2010 12:16
INTELIGENTA EMOTIONALA. CONDUITA IN VIATA SI REUSITA: 13-15 MAI 2011. 1 De la: kudika310794 30 Martie 2011 12:29
Incep inscrierile pentru anul scolar 2014-2015 Scoala de Muzica Boem Club 1 De la: kudika_970539 24 August 2014 19:52
Barbatii Berbeci!!! 25 De la: dolceK 24 Aprilie 2014 21:32
Proiecte, vise, idealuri ce au nevoie de finantare! 1 De la: 9 Ianuarie 2010 09:57