cum pot extermina un sarpe din curtea mea?

Voteaza:
Rating curent cum pot extermina un sarpe din curtea mea?: (5 din 1 vot)

goldangel2006 Avatarul lui goldangel2006

2 mesaje

buna tuturor! am vazut astazi un sarpe in curtea gainilor (stau la casa si am gaini) dar s-a ascuns cand am inceput sa tip si sa dau din picioare. s-a ascuns sub niste boltari depozitati pe-acolo. stie cineva ce sa fac pentru a scapa de musafirul nepoftit? am si puisori de gaina si mi-e frica sa nu-i pape. va rog,dati-mi un sfat.multumesc tuturor anticipat
Fosta membra Kudika.ro
da-i cu ddt!
Raporteaza abuz de limbaj
au pus mochetaaaa in tren , baaaaaaa'!!
Fosta membra Kudika.ro
Ia-ti un soim!
Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people.
Diavolyta_ Avatarul lui Diavolyta_

7696 mesaje
Oras: iasi

sarpe
Sweet Little Devil
Fosta membra Kudika.ro
da, e o chestie lunga , miscatoare, din carne si care te papa daca nu esti cuminte.
au pus mochetaaaa in tren , baaaaaaa'!!
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1400 mesaje

Adu o pisica matura sau un catel. Sarpele o sa fie ocupat sau prins. Daca nu ti-l pinde animalul adus, trebuie sa il arzi cu o nuielusa. Vezi ca nu e veninos, ce mai probabil e de apa sau de padure. Dupa ce l-ai prins, du-l intr-un sac la padure si da-i drumul. Daca te musca, nu e o problema te inteapa doar un pic ca doua ace mici.
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

De la: Diavolyta_, la data 2009-05-20 16:15:48sarpe

da sarpeeeeeeeeeeeee
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.
cristi_nne Avatarul lui cristi_nne

1173 mesaje
Oras: slatina

ala e sarpele casei. ce ai cu el?? lasa-l acolo. am si eu unul care vroia sa-mi intre in casa, atunci cand am construit-o, da' am pus gheruta pe obraznic. nu eu un tovaras de-al meu.
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

De la: cristi_nne, la data 2009-05-21 07:56:37ala e sarpele casei. ce ai cu el?? lasa-l acolo. am si eu unul care vroia sa-mi intre in casa, atunci cand am construit-o, da' am pus gheruta pe obraznic. nu eu un tovaras de-al meu.

te-ai folosit de gherutza prietenului
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.
cristi_nne Avatarul lui cristi_nne

1173 mesaje
Oras: slatina

De la: yumalai, la data 2009-05-21 07:57:48
De la: cristi_nne, la data 2009-05-21 07:56:37ala e sarpele casei. ce ai cu el?? lasa-l acolo. am si eu unul care vroia sa-mi intre in casa, atunci cand am construit-o, da' am pus gheruta pe obraznic. nu eu un tovaras de-al meu.

te-ai folosit de gherutza prietenului

recunosc. guilty

7696 mesaje

De la: geo_x, la data 2009-05-20 16:16:31da, e o chestie lunga , miscatoare, din carne si care te papa daca nu esti cuminte.

ce face?
gata ma duc deja sa ma ascund
Sweet Little Devil

7696 mesaje

De la: yumalai, la data 2009-05-21 07:43:33
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-20 16:15:48sarpe

da sarpeeeeeeeeeeeee

urasc serpiiiiii

Sweet Little Devil
kudika_nikole Avatarul lui kudika_nikole

3568 mesaje
Oras: tg mures

Serpi sunt cei mai infioratori - daca ar fi sa-l asemeni pe cel rau cu ceva acesta ar fi sarpele- tocmai mi-am amintit de legamantul facut de dumnezeu cu Eva ,, Vrajamasie voi pune intre tine si sarpe - Tu ii vei zdrobi capul iar el calcaiul '' Este foarte periculos sa ai un sarpe in gradina ...gandeste-te ca-ti poate intra chiar si in casa -ai grija sa nu lasi usa sau geamul deschis ...totusi vad ca este cam vechi topicul...sant tare curioasa daca ai reusit sa omori sarpele...din cate stiu eu iarna serpii stau in pamant si primavara inviu - ai grija...