Setari Cookie-uri

de ce ma tot gandesc la el?

Ma gandesc de ceva timp daca sa incep acest subiect sau nu. Cam de anul trecut stau in umbra si citesc ce scrieti voi pe-aici si de ceva timp ma tot roade o idee. Ma incanta faptul ca o sa pot vorbi despre asta, poate imi iese din sistem, pentru ca nu prea am cum sa discut lucrul asta cu cineva cunoscut.
Motivul pentru care nu as fi vrut sa deschid topicul: sunt sigura ca o sa ma invinovatesc aiurea pentru ca i-am dat acestui subiect atat de multa atentie.
Ok, sa incepem povestea. Am un iubit, am o relatie frumoasa de 3 ani de zile, ba chiar as putea spune ca in ultimul timp merge din ce in ce mai bine, il iubesc mult, pe partea asta totul e ok.
Daaar, am avut un coleg la birou, R. sa-i zicem (intre timp a plecat de la noi), care era tare simpatic.
Ne intelegeam super, ieseam impreuna la tigara, povesteam vrute si nevrute, ba chiar ma mai si pupacea uneori (pe frunte, pe par, nimic deplasat).
Totul a luat o alta intorsatura la o petrecere a firmei...la care mi-am dat seama ca fara sa vreau il caut cu privirea, si imi facea o mare placere sa il suprind facand acelasi lucru.
Mentionez ca si el are o relatie ok, exact ca si in cazul meu. Nici acolo nu sunt probleme.
Initial am zis ca nu e niciun pericol, el imi da atentie, eu, ca sa ma conving, probabil, in sinea mea, ca inca mai sunt interesanta si pentru altii, ma bucur de ea si ... atat. Numai ca deja incepeam sa ma gandesc la el prea mult, involuntar. Ba chiar la urmatoarea petrecere am fost la un pas sa trecem in extrema cealalta, noroc ca eram atat de euforica incat nu am inteles ce tot insinua el...
Dar, dupa cum v-am zis, a plecat din firma noastra cam de vreo 3 luni. Am fost foarte bucuroasa pentru ca ma gandeam ca pericolul a disparut si o sa pot sa imi controlez mai usor gandurile daca nu il vad zilnic.
Acum vreo luna si ceva...am inceput sa vorbim pe mess...si dintr-una intr-alta am inceput sa vorbim de fantezii ..... si am vorbit o zi intreaga .... si ne cam luase valul, mai ales pe el...
Ajunsesem in punctul in care era de ajuns sa zic eu da si venea la mine. Numai ca m-am trezit la timp, l-am rugat sa incetam povestea asta si sa revenim la prietenia de dinainte, pentru ca deja simteam ca depasim limita.
Probabil ca o sa vi se para un subiect plictisitor, dar eu ma simt ingrozitor de vinovata, ca si cand l-as fi inselat pe iubitul meu ...
Si acum, inca mai trece pe la noi (la birou), a spus ca imi respecta decizia, dar ca nu promite ca o sa se poata controla si ca o sa vina la toate petrecerile/iesirile noastre, ale firmei, chiar daca nu mai lucreaza aici.
Peste problema nr. 1, cea cu vinovatia sa zicem ca am trecut, pt ca practic nu s-a intamplat nimic, doar aluzii pe mess ... (si aici incerc sa ma conving si singura de asta).
Problema nr. 2 este ca acum, eu si R. nu mai suntem nici cum eram inainte de petrecerea nr. 1, nu ma mai baga deloc in seama ... bine...aproape deloc. Dar ma obisnuisem sa vbesc cu el in fiecare zi, imi facea placere ... nu il vreau ca o a doua relatie, sau cel putin nu vreau sa il vreau ca o a doua relatie daca intelegeti ce vreau sa zic ...dar il vreau ca amic .... ma simt bine vbind cu el.
O sa ma intrebati cu siguranta ce vreau de la voi. Vreau sa imi spuneti daca aveti si voi experiente similare, daca sunt o nenorocita, daca doar imi imaginez lucrurile astea, daca aveti idee cum sa abordez problema in asa fel incat sa nu imi zica "tu esti cea care a zis sa ne oprim, acum ce faci?" .. nu vreau sa inteleaga gresit ...
cookiee
Postat pe 21 Mai 2009 16:42
io una n'am inteles nimic.... tu ai inteles ceva din ce'ai scris??
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 17:24
nu prea inteleg nici eu ce se intampla in capul meu, dar am pus niste intrebari pentru cine are chef sa imi raspunda
... nu vad legatura: tu ce raspuns astepti sa-ti dau la intrebarea ta?
cookiee
Postat pe 21 Mai 2009 17:27
si daca nici tu habar n'ai ce vrei... crezi ca noi stim??
oricate sfaturi ti'am da noi tu tot dupa capu' tau ai sa faci...
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 17:31
nu am cui sa-i spun lucrurile astea, vorbind, schimband idei cu oamenii de pe forum ma gandesc ca o sa ma ajute. daca ai trecut prin asta sau poti sa te pui in locul meu, hai sa vbim despre asta, daca nu, iti multumesc oricum pentru mesaj.
cookiee
Postat pe 21 Mai 2009 17:40
Nu cred ca l vrei doar ca amic,parerea mea e ca simti ceva pt el
in schimb ,domnul R pur si simplu a sperat la o aventura....cum l ai refuzat ,a disparut...
niko8
Postat pe 21 Mai 2009 17:56
cred ca de asta mi-e frica de fapt.....
cookiee
Postat pe 21 Mai 2009 18:11
atunci vezi'ti in continuare de viata ta si uita'l
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 18:14
De la: cookiee, la data 2009-05-21 18:11:10cred ca de asta mi-e frica de fapt.....

Da,e clar ca-ti place dar din cate am inteles ai deja un iubit...cu el cum ramane???
niko8
Postat pe 21 Mai 2009 18:25
De la: elli_di, la data 2009-05-21 18:25:14
De la: cookiee, la data 2009-05-21 18:11:10cred ca de asta mi-e frica de fapt.....

Da,e clar ca-ti place dar din cate am inteles ai deja un iubit...cu el cum ramane???


Vrea s'o faca'n grup inca nu ti'ai dat seama?
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 18:27
De la: elli_di, la data 2009-05-21 17:56:49Nu cred ca l vrei doar ca amic,parerea mea e ca simti ceva pt el
in schimb ,domnul R pur si simplu a sperat la o aventura....cum l ai refuzat ,a disparut...


Corect.
G_Bogdan
Postat pe 21 Mai 2009 18:33
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:27:02
De la: elli_di, la data 2009-05-21 18:25:14
De la: cookiee, la data 2009-05-21 18:11:10cred ca de asta mi-e frica de fapt.....

Da,e clar ca-ti place dar din cate am inteles ai deja un iubit...cu el cum ramane???


Vrea s'o faca'n grup inca nu ti'ai dat seama?

hai sa nu fim rautacioase
niko8
Postat pe 21 Mai 2009 18:37
diavolito, nu inteleg ce urmaresti tu, dar nu o sa imi mai bat capul cu tine
cookiee
Postat pe 21 Mai 2009 18:38
hai sa fim seriosi acum.. tu singura ai spus ca ai o relatie de 3 ani cu cineva si ca acum va este din ce in ce mai bine... cum te'ai simti daca iubitului tau i'ar fugi ochii dupa alta? ti'ar conveni?
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 18:40
De la: elli_di, la data 2009-05-21 18:37:49
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:27:02
De la: elli_di, la data 2009-05-21 18:25:14
De la: cookiee, la data 2009-05-21 18:11:10cred ca de asta mi-e frica de fapt.....

Da,e clar ca-ti place dar din cate am inteles ai deja un iubit...cu el cum ramane???


Vrea s'o faca'n grup inca nu ti'ai dat seama?

hai sa nu fim rautacioase



sunt constienta ca nu e bine ce imi dicteaza dracusorul din capul meu. refuz sa-l ascult, imi iubesc partenerul, nu am reusit pana acum sa rezolv situatia prin a o ignora si deja ma seaca. nu credeam ca mi se poate intampla asa ceva, mai ales ca eu tin mereu prelegeri despre fidelitate si ma dau asa rotunda..... ma simt foarte aiurea in momentul asta :(
cookiee
Postat pe 21 Mai 2009 18:42
De la: cookiee, la data 2009-05-21 18:42:30
De la: elli_di, la data 2009-05-21 18:37:49
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:27:02
De la: elli_di, la data 2009-05-21 18:25:14
De la: cookiee, la data 2009-05-21 18:11:10cred ca de asta mi-e frica de fapt.....

Da,e clar ca-ti place dar din cate am inteles ai deja un iubit...cu el cum ramane???


Vrea s'o faca'n grup inca nu ti'ai dat seama?

hai sa nu fim rautacioase



sunt constienta ca nu e bine ce imi dicteaza dracusorul din capul meu. refuz sa-l ascult, imi iubesc partenerul, nu am reusit pana acum sa rezolv situatia prin a o ignora si deja ma seaca. nu credeam ca mi se poate intampla asa ceva, mai ales ca eu tin mereu prelegeri despre fidelitate si ma dau asa rotunda..... ma simt foarte aiurea in momentul asta :(


draga mea... daca iti iubeai parteneru' nu iti fugeau ochii dupa altu'..... asa ca nu mai vorbi prostii
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 18:43
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:40:58hai sa fim seriosi acum.. tu singura ai spus ca ai o relatie de 3 ani cu cineva si ca acum va este din ce in ce mai bine... cum te'ai simti daca iubitului tau i'ar fugi ochii dupa alta? ti'ar conveni?

NUUUUUUUUU ... si probabil ca asa as reactiona si eu cand as vedea pe cineva postand asa ceva ... dar va cer ajutorul ...am ignorat faptul ca ma simt atrasa de el....si s-a inrautatit ..acum ce fac?
cookiee
Postat pe 21 Mai 2009 18:44
incearca sa'ti vezi in continuare de relatia ta.... asa e cel mai bine... pune'te macar un pic in locul iubitului tau....
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 18:47
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:43:46
De la: cookiee, la data 2009-05-21 18:42:30
De la: elli_di, la data 2009-05-21 18:37:49
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:27:02
De la: elli_di, la data 2009-05-21 18:25:14
De la: cookiee, la data 2009-05-21 18:11:10cred ca de asta mi-e frica de fapt.....

Da,e clar ca-ti place dar din cate am inteles ai deja un iubit...cu el cum ramane???


Vrea s'o faca'n grup inca nu ti'ai dat seama?

hai sa nu fim rautacioase



sunt constienta ca nu e bine ce imi dicteaza dracusorul din capul meu. refuz sa-l ascult, imi iubesc partenerul, nu am reusit pana acum sa rezolv situatia prin a o ignora si deja ma seaca. nu credeam ca mi se poate intampla asa ceva, mai ales ca eu tin mereu prelegeri despre fidelitate si ma dau asa rotunda..... ma simt foarte aiurea in momentul asta :(


draga mea... daca iti iubeai parteneru' nu iti fugeau ochii dupa altu'..... asa ca nu mai vorbi prostii


crezi?
parca as vorbi cu mine acum un an :| ... asa gandeam si eu - tocmai d-aia e asa frustrant.


Ok, hai ca nu asta am urmarit postand aici si nici nu ma ajuta ce fac eu aici. (certandu-ma cu tine)... o sa gasesc o solutie singura, nu am fost inspirata azi...
cookiee
Postat pe 21 Mai 2009 18:48
io chiar nu m'am certat deloc cu tine....
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 18:50
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:50:09io chiar nu m'am certat deloc cu tine....


inseamna ca ai un stil foarte ciudat de a comunica.
cookiee
Postat pe 21 Mai 2009 18:52
De la: cookiee, la data 2009-05-21 18:52:07
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:50:09io chiar nu m'am certat deloc cu tine....


inseamna ca ai un stil foarte ciudat de a comunica.


Mutzumesssc
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 18:56
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:43:46
De la: cookiee, la data 2009-05-21 18:42:30
De la: elli_di, la data 2009-05-21 18:37:49
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-21 18:27:02
De la: elli_di, la data 2009-05-21 18:25:14
De la: cookiee, la data 2009-05-21 18:11:10cred ca de asta mi-e frica de fapt.....

Da,e clar ca-ti place dar din cate am inteles ai deja un iubit...cu el cum ramane???


Vrea s'o faca'n grup inca nu ti'ai dat seama?

hai sa nu fim rautacioase



sunt constienta ca nu e bine ce imi dicteaza dracusorul din capul meu. refuz sa-l ascult, imi iubesc partenerul, nu am reusit pana acum sa rezolv situatia prin a o ignora si deja ma seaca. nu credeam ca mi se poate intampla asa ceva, mai ales ca eu tin mereu prelegeri despre fidelitate si ma dau asa rotunda..... ma simt foarte aiurea in momentul asta :(


draga mea... daca iti iubeai parteneru' nu iti fugeau ochii dupa altu'..... asa ca nu mai vorbi prostii
Nu inteleg de ce iti complici situatia???nu tu ai spus ca te ignora?incearca sa l uiti :sml-happy0144
niko8
Postat pe 21 Mai 2009 19:02
eiii ea inca n'o auzit de proverbu' ala: "Daca fugi dupa doi iepuri, nu prinzi niciunul"

Vrea sa simta pe pielea ei cum e
Diavolyta_
Postat pe 21 Mai 2009 19:05

hei fetelor !nu stiu de ce va tot certati ,intotdeauna este mai simplu sa critici pe ceilalti
inimi nui poti ordona pe cine sa adore sau ochilor dupa cine sa se uite!
"ochi vad,inima cere"intotdeauna ce nui al nostru este mai bun
dutza30
Postat pe 31 Mai 2009 17:12
ceva similar mi s-a intamplat si mie.Dar asta cu un fost prieten, cu care ramasesem amici.Tu deja ai pus putin suflet in prietenia asta, iar el considera ca daca nu ajunge undeva cu tine (sex), nu are de ce sa si bata capul.Daca l vei lasa o perioada vei vedea, ca nu te va cauta.Daca te va cauta...inseamna ca aceasta legatura intre voi chiar exista.Poti glumi, poti flirta cu el, dar mai tragi linie: ii spui:"stii ca totul ramane la capitolul gluma".
Spne mi cum a decurs situatia.Poate te-ai indragostit de el cine stie..
ravenik_swwet
Postat pe 2 Iunie 2009 12:42
in primul rand pentru post.ul bine scris. prima data cand citesc unul atat de lung, integral.
in al 2-lea rand: nu cred ca-l iubesti pe partenerul tau atat de mult cum crezi. altfel nu-mi explic de ce iti doresti atentia lui R. pentru simplul fapt ca iti pui toate problemele astea...mie imi arata ca esti foarte indragostita de colegul tau. aici trebuie sa te lamuresti singura! sa pui in balanta, sa te gandesti serios daca merita sau nu un viitor relatia cu oricare dintre cei doi.
in al 3-lea rand: R s-ar putea sa vrea doar o aventura. stia de tine si partenerul tau, el are o relatie serioasa. poate s-a indragostit si el de tine....dar inafara de priviri, dirty talk si pupaceala pe par, nu vad semne! spui ca el merge in continuare la chefurile firmei. poate cauta alte victime...
in concluzie: stai de vorba cu tine....stai de vorba cu el!!! fa-ti curaj! daca si el simte la fel...nu-ti doresc asta! sincer....cred cel mai bun raspuns al lui ar fi ca vrea sa te ****. poate suna aiurea. dar asa lucrurile nu s-ar mai complica. asta, desigur, daca tu esti femeie "de treaba" si nu vrei sa-ti inseli iubitul! bafta!
l_diana_c
Postat pe 2 Iunie 2009 13:16
fata draga ce sa-ti spun...problema este cu 2 taishuri....acum depinde de ce vrei....te cred ca ti-e bine cu prietenul care ai o relatie de 3 ani...normal ca el nici nu banuieste nimic stiind ca tu esti o fata fidela si nici nu ar banui ca ai fi in stare de asa ceva dar..se mai intampla...sa mai pui si ochii pe alt cineva.Asa ca, restul (cei care postati pe acest forum, la aceasta tema), sa nu fim absurzi(e)...oricui i se poate intampla, fara sa va dati seama!!!!!!. ce, femeilor nu li se poate intampla...de ce numai barbatilor??? poate tu vrei doar sex si ti-e greu sa recunosti..si daca s-ar intampla..asta e pana la urma....o viata avem....si apoi el, R, nu mai lucreaza in firma respectiva...deci posibilitatea sa va intalniti des nu va mai fi...doar tu sa nu ai remuscari pe urma..sau invata sa nu ai, pt ca pana la urma de fapt asta vrei..sex...ca daca doreai o relatie atunci nu iti mai doreai sa fii cu cel de acum si erai in limba dupa cel,,R,,! E CAM ASA? invata sa traiesti clipa...pt ca numai una o avem!!!
eu nu spun sa inseli...e o prostie..tu fa doar ce simti...si ce vrei....ce gandesti..doar atat!!!!
.pt ca inima de obicei te duce in eroare.
dar daca tu la R doresti sa ai o relatie atunci gandeste de 2 ori si vezi ce vrea si el de fapt....pt ca intr-adevar sa fugi dupa 2 iepuri..nu prinzi nici unul...
Vrei sa te simti iubita....satisfacuta..femeie...altfel, decat monotonia de zi cu zi in relatia pe care o ai deja (si nu zice NU ca nu este monotonie pt ca nu e asa..la oricine intervine monotonia in orice relatie dupa un timp,fara sa vrei), atunci du-te la R, vrb., iubiti-va nebuneste, faceti sex sau ce vreti voi dar apoi uitati ca s-a intamplat.....si comportati-va normal...iar daca nu vrei asta (sex)..repet : vrb cu el R vezi ce vrei,vrea , si poate v-a fi mai mult decat dorinta..dar daca il iubesti pe prietenul de 3 ani...lasa situatia asa...si intoarce-te la relatie...si ofera-i ce este mai bun....daca si el merita....
de gresit nu ai gresit cu nimic...oricui i se intampla...a fost o joaca care te incita si atrage pe oricine...deci sa nu ai mustrari de constiinta!!!!
stii cum se zice ... orice lucru care iti este interzis te atrage si mai tare....
deci concluzia mea e, oricum o poti lua..traieste viata astfel incat sufletul TAU sa fie mereu fericit!!!
va pup pe toti!!!!
magdut25
Postat pe 2 Iunie 2009 15:26
In primul rand multumesc fetelor, mi-a facut placere sa va citesc raspunsurile :) .. Va multumesc pentru sfaturi! si pentru faptul ca ati citit cu atentie ce incercam sa comunic ;)
@dutza30: Corect, ai pus punctul pe i. Probabil faptul ca este tipul de barbat care ma atrage si o relatie ar fi imposibila in conditiile date - m-au facut sa ma gandesc la el mai mult decat ar fi cazul....cred ca aici se aplica foarte si bine psihologia inversa : cat timp mi-a dat atentie, a fost ok, cand a plecat si nu m-a mai bagat in seama, am inceput sa tanjesc dupa atentia aia...
@ravenik_swwet: Chiar a trecut iar pe aici pe la birou zilele trecute ... si a fost foarte surprins ca mi-am vazut de treaba si nu prea m-am sinchisit de prezenta lui ...si m-a intrebat de ce sunt asa, dar i-am zis ca am treaba...si sentimentul cu care am ramas dupa vizita lui a fost ca sunt satula de faptul ca se asteapta ca toata lumea sa graviteze in jurul lui, asa ca mi-au cam trecut ideile vechi pe care le aveam: m-a lasat rece. Tu ce ai facut? nu ai continuat povestea ...
@l_diana_c: Multumesc si ma bucur ca ti-a placut ce am scris... am incercat sa fiu cat mai concisa..povestea ar fi fost mult mai lunga...Am pus in balanta totul si nu merita sa ma complic cu idei aiurea, il am pe iubitul meu langa mine si avem ceva frumos, nici nu ma gandesc sa pierd asta...de aceea o sa pun punct oricarui contact cu R. Si nu o mai spun cu strangere de inima. Pana la urma facand topicul asta pot sa zic ca m-a ajutat destul de mult, a fost ca un dus rece de care aveam mare nevoie
@magdut25: "Vrei sa te simti iubita....satisfacuta..femeie...altfel, decat monotonia de zi cu zi in relatia pe care o ai deja" - Da, vreau sa ma simt iubita, vreau sa ma simt admirata, atragatoare, poate asta m-a facut sa ajung la intrebari de genul asta...faptul ca la el am gasit lucrurile astea..Cat despre relatia mea, nu pot sa zic ca e perfecta, nu cred de fapt ca exista asa ceva, cine sustine asta cred ca incearca sa se convinga singur. Cred cu tarie ca micile certuri constructive sunt nelipsite dintr-o relatie. Problema intervine la certurile mai mari, dar si alea trec daca exista comunicare si iubire..Si asa ajung la alta conceptie de-a mea... fiecare intelege altfel termenul de relatie frumoasa, poate pentru cineva libertatea dusa la extrem inseamna perfectiune, iar pentru altii inseamna chiar motivul marilor certuri...si tot asa..Asadar, eu consider ca in astia 3 ani ne-am maturizat, am invatat multe unul despre celalalt si cu fiecare mica cearta am evoluat cate un pic. Nu vreau sa par ipocrita, dar chiar consider ca a fost doar o perioada mai ciudata .. ma mai apuca uneori ..... si chiar am avut dreptate la inceputul topicului ..regret ca i-am dat atat de multa atentie acestui "subiect" ...

Va puuuup si va doresc un weekend prelungit de exceptie!
cookiee
Postat pe 5 Iunie 2009 20:22
DA,AI DREPTATE .SUNTEM INCONJURATE DE BARBATI IN COLECTIVUL NOSTRU CARE NE MAI OFERA ATENTIE SHI DACA NU OBTIN DE LA NOI CEEA CE ISI DORESC PLECA SHI NU NE MAI BAGA IN SEAMA.DAR NOI FEMEILE TREBUIE SA MERGEM MAI DEPARTE CU FRUNTEA SUS,CHIAR DACA SUFLETUL NE ESTE RANIT.
TE PUP SHI AI GRIJA DE TINE SHI DE RELATIA PE CARE O AI ,SA TI FIE TIE BINE NU ALTORA!
dutza30
Postat pe 6 Iunie 2009 19:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CEL MAI BUN MAGAZIN LA ORA ACTUALA 6 De la: Diavolyta_ 27 Mai 2009 01:53
de ce ma tot gandesc la el? 34 De la: bea79 16 Mai 2011 15:16
baiatu Capricorn 9 De la: andra_ale 8 Septembrie 2009 12:37
Ce sa fac...? 21 De la: pryntzesyta 24 Iunie 2009 14:55
Ati ramane cu un barbat de care nu sunteti multumita , doar de teama singuratatii?? 36 De la: Kathara 11 Martie 2010 13:55