Setari Cookie-uri

"Cura de slabire" Montignac

Tot am auzit lucruri miraculoase despre aceasta cura de slabire k drept urmare ieri mi-am cumparat cartea si am de gand k acest topic de acum in colo(mai exact de azi) sa va zic cum ma simnt si dac se simnt roadele sau nu...
Stiu ca sunt multe fete care doresc neaparat sa slabeasca...incercand n cure de pe diferite situri sau diferite pastile...insa nici o data nu vom reusi sa slabim pana cand nu reusim sa invatam ce se intampla cu organismul nostru cum functioneaza si de ce noi ne ingrasam(mai ales k mancam foarte putin) si ceilalti nu(mama si mananca de rup)...
Sper k o sa fie folositor...
Astept intrebari....


P.S.http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/22127/VREI-SA-SLABESTI-10-KG-.html despre asta vb k nu trebuie incercat
pysy_mai_2006
Postat pe 27 Mai 2009 10:02
salut, cum merge dieta?
ramonaaaa
Postat pe 17 Iunie 2009 22:53
Pana acum am reusit sa slabesc 6 kg, fara mare efort, pur si simplu am mancat conform curei si nimic mai mult....Cel mai greu este in prima saptamana cand toti te tenteaza si dupa aceea in cele din urma te sprizina....
Revin cu stiri dupa alte 6 kg slabite
pysy_mai_2006
Postat pe 21 Iunie 2009 22:35
Cum a decue=rs cura? Ai avut rezultate? Multumesc!
onutzaButterfly
Postat pe 31 Ianuarie 2010 09:34

Sper sa te ajute dieta mea, este foarte sanatoasa. Am citit foarte multe mesaje de pe forum. Felicitari celor care au reusit sa slabeasca cit mai sanatos.
Cred ca este important sa amintesc citeva lucruri esentiale. Bananele ca si merele sunt perfecte intr-o dieta. Dimineata o banana la pe linga cereale, iaurt,..si o cafea face micul dejun complet. Dimineata fructele sunt foarte importante, evitati grasimile si proteinele dimineata. La prinz o salata sau cruditati cu peste, pui, brinza, ulei de masline, suc proaspat de lamie, si citeva migdale sau nuci si o felie de piine de graham este suficient. Seara o fructa inainte de o supa (un polonic) sau o salata, citeva cruditati cu migdale, seminte, nuci, alune (atit cit intra intr-o lingura) e perfect. Nu se maninca dupa ora sase seara, eventual un ceai fierbinte fara zahar, ceai verde sau orice alt ceai.
Nu se maninca intre mese. Organismul nostru nu are nevoie de atita mincare, nu mai comandati prinzul la servici de la restaurante, evitati mincarea gatita pe cit posibil. Fructele si cruditatile trebuie sa fie in dieta noastra zilnica. O pilula de multivitamine si multiminerale e de recomandat zilnic. Necesita putina disciplina dar rezultatele sunt optime. cu aceasta dieta sanatoasa am reusit sa slabesc si sa ma mentin o buna perioada de timp, cum am incalcat aceasta dieta am luat-o razna cu khilogramele si acum incerc sa ma intorc la dieta mea. Sper sa fie de ajutor si altor fete, e buna si pentru diabetici de tip 2. Bineinteles ca este permise dar foarte rar sau foarte putin sa raspundem unor tentatii gen(inghetata, ciocolata, prajituri. Repet, a nu se minca intre mese si dupa ora 6 seara.
o zi buna
kudika_21150
Postat pe 14 Noiembrie 2012 18:26
De la: pysy_mai_2006, la data 2009-06-21 22:35:37Pana acum am reusit sa slabesc 6 kg, fara mare efort, pur si simplu am mancat conform curei si nimic mai mult....Cel mai greu este in prima saptamana cand toti te tenteaza si dupa aceea in cele din urma te sprizina....
Revin cu stiri dupa alte 6 kg slabite
in cat timp ai slabit 6 kg?
kudika_7869
Postat pe 30 Noiembrie 2012 23:32
Bag de seama ca initiatoarea a tot slabit cate 6 kg pana cand n-a mai ramas nimic din ea!
puiut_77
Postat pe 12 Ianuarie 2015 14:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"Cura de slabire" Montignac 7 De la: pysy_mai_2006 12 Ianuarie 2015 14:56
Solutia Obezitati 7 De la: _dulcik_ 3 Mai 2009 01:30
caut sala aerobic in Ploiesti 3 De la: onutza12 24 Ianuarie 2011 19:55
Dieta de azi 29 De la: YoClaudya 4 Decembrie 2012 23:45
dieta vegetarianna 21 De la: kudika_972424 19 August 2014 01:20