Setari Cookie-uri

Mi-a dat papucii dupa ce a aflat ca nu-i pot face copii!

Spune-ti parerea voastra despre acea persoana.
Madia75
Postat pe 31 Mai 2009 11:30
Care persoana? sotul tau?
Este un subiect delicat...Nu poti da cu pietre in cineva care isi doreste un copil...

Nu poti ,adica ai incercat sa faci diverse tratamente ...sau nu ai ramas insarcinata?
Puteam sa bat campii si sa-ti spun ca daca te iubea ,asta nu era un impediment.Si poate nu e o buna perioada...
ella_c
Postat pe 31 Mai 2009 11:38
ok...iti voi da ceva detalii....casatorit deja de 2 ori...divortat de 2 ori....cu 2 copii din prima casatorie...renunta la cei 2 copii sa-i ia la el, acest an, pentru ca se gandeste la un altul doar pentru el cu o noua sotie....eu trebuia sa fiu noua sotie.... ...suntem constienti amandoi ca ne iubim ca doi nebuni, se simte, se vede, suntem compatibili din toate punctele de vedere....si totusi cand a aflat ca eu nu pot tine sarcina .....mi-a inchis toate portile....explicatia lui....asta isi doreste de la viata....un alt copil.....SI ATUNCI NOI?....EU?....EL?....nu contam...?
Madia75
Postat pe 31 Mai 2009 11:52
Deci nu poti tine sarcina.Asta inseamna ca ramai insarcinata...
Cred ca se poate rezolva , mergi la un medic bun.Daca va iubiti asa cum spui , poti sta in repaus total pe perioada sarcinii si sub supravegere medicala.
Asta daca doar acesta este motivul pentru care renunta la tine Permite-mi sa ma indoiesc ...
ella_c
Postat pe 31 Mai 2009 12:01
...am fost deja la medic....nu se poate face nimic...am fost la cei mai buni din tara, Timisoara, Bucuresti....trebuie sa gasesc o mama purtatoare de sarcina ....exclus...nu vrea....dar cred ca ai dreptate....poate este altceva....soacra?
Madia75
Postat pe 31 Mai 2009 12:09
Mda... nu ma pricep ,nu m-am informat pentru ca nu a fost cazul.Dar banuiesc ca este intr-adevar o mare problema.
Tinand cont ca mai are alti copii nu ar trebui sa fie asa categoric...dar dupa cum am spus mai sus ,nu pot da cu pietre in cineva care isi doreste un copil.

Daca va iubiti asa cum scriai in mesajul anterior, soacra nici nu are ce cauta in discutie Nu sunt adepta aruncarii pisicii moarte in curtea soacrei
Numai voi doi stiti ce nu merge ...
ella_c
Postat pe 31 Mai 2009 12:17
Pai poate sa nu mearga ceva, dar nu parasesti o femeie pe care o iubesti "ca nebunul" doar pt ca nu-ti poate face copii! Atunci ce iubire mai e aia?! Serios acuma...
emyia
Postat pe 31 Mai 2009 12:51
poate este chiar el de vina?poate el nu mai poate face?

Postat pe 2 Iunie 2009 10:31
am mai auzit un caz cu unu, care a divortat de prima nevasta si avea un copil cu ea, cu urmatoarea nevasta a purtat-o la toti doctorii, ca nu putea face copii...
cand erau la doctori, fiecare ii spunea ca nu vede nicio problema la ea, ca e bine, ca poate problema e la el, la care el zice ca nu se poate ca el are un copil, si doctorita ii spuse, esti sigur ca e al tau?!
si-a facut analizele si el si i-a iesit ca nu poate face copii, deci copilul nu era a lui....
nu-ti pierde speranta si credinta, sunt sigura ca daca gandesti pozitiv o sa se intample o minune...
eu am o cumnata care credea ca nu poate face copii, tot au umblat pe la doctori, si pe la manastiri, nu stiu daca au avut efect rugaciunile dar a ramas insarcinata pana la urma, iar acum au o fetita...
chiar nu inteleg cum un barbat si-ar lasa femeia doar pentru ca nu poate avea copii, sunt atatia copii fara parinti, iubesti copii chiar daca nu sunt ai tai pt ca ii cresti...eu imi iubesc si copilul si nepotii, nu fac diferenta intre ei...

Postat pe 2 Iunie 2009 14:05
l_diana_c
Postat pe 2 Iunie 2009 14:15
De la: l_diana_c, la data 2009-06-02 14:15:52


sper ca n-ai ramas si cu guritza cascata?ntz,ntz
donttouch
Postat pe 2 Iunie 2009 14:21
Dragoste "nebuna" si totusi te lasa??? Mie imi suna doar a imaginatie... Mai ales in conditiile in care. exista totusi o rezolvare, nu? Spuneai ca poti cauta o mama purtatoare si avea un copil. Pai, daca ar exista acea dragoste nebuna. si acea dorinta imensa de a avea un copil cu tine... nu ar umbla ca disperatul sa caute acea femeie?
Daca tot ti-a dat papucii... poate ar fi mai bine sa ii iei si sa inchizi usa in urma ta. Si sa-ti pui multe semne de intrebare in privinta sentimentelor lui.

"Renunta la ceilalti doi copii".. Serios daca asta am inteles-o!!! Mai stiu eu pe unul care tot "puiaza"... cu neveste (devenite foste).. doar doar s-o nimeri si un baiat.... Evident, la fete renunta.
rashela
Postat pe 2 Iunie 2009 15:08
Mda , si mie mi se pare ciudata partea cu ,,renunta la cei doi copii'' pentru ca din ce spui aici se pare ca defapt el este interesat mai mult de urmasi decat de femeia care-i naste !

Daca nu avea niciun copil atunci ar fi fost de inteles atitudinea lui , nu e foarte usor sa accepti ideea ca nu vei avea niciodata copii din cauza partenerului ( si nu numai ) dar de vreme ce el deja e tatic .....povestea asta cam pute .

Iubeste copii ok dar daca-i iubeste atunci cum poate renunta la copiii lui ?
Te iubeste pe tine de nu mai poate si cu toate astea iti da papucii ca nu poti tine o sarcina ....
iris_4_ever
Postat pe 2 Iunie 2009 17:21
Aveti dreptate, cred ca este vorba de sentimente. Nu sunt la fel de intense cum sunt ale mel. Poate ca acesta este destinul meu sa nu sufar mai tarziu. Eu as fi capabila sa renunt la orice pentru persoana pe care o iubesc.... Nu merita sa-l jelesc...din contra...sa-l compatimesc.
ii doresc o cautare cat mai benefica...si nu un copil....trei. Probabil destinul meu este sa cresc un copil deja parasit de mama lui...sa-i daruiesc toata dragostea pe care am acumulat-o....alaturi de un barbat care stie sa pretuiasca sentimentele....Va multumesc.
Madia75
Postat pe 2 Iunie 2009 19:47
De la: Madia75, la data 2009-06-02 19:47:21Aveti dreptate, cred ca este vorba de sentimente. Nu sunt la fel de intense cum sunt ale mel. Poate ca acesta este destinul meu sa nu sufar mai tarziu. Eu as fi capabila sa renunt la orice pentru persoana pe care o iubesc.... Nu merita sa-l jelesc...din contra...sa-l compatimesc.
ii doresc o cautare cat mai benefica...si nu un copil....trei. Probabil destinul meu este sa cresc un copil deja parasit de mama lui...sa-i daruiesc toata dragostea pe care am acumulat-o....alaturi de un barbat care stie sa pretuiasca sentimentele....Va multumesc.[/quote


Concluzia ta mi se pare corecta. Nu te iubeste cu aceeasi intensitate cred ca doreste doar sa-si traiasca viata iar faptul ca nu poti tine sarcina a fost doar un motiv de despartire.... mie cam asa imi suna !! Ar mai fi niste intrebari : de celelalte de ce s-a despartit ? Daca iubeste atat de mult copiii de ce i-a traumatizat divortand de mama lor ?
In ceea ce te priveste, iti dau un sfat: SA NU TE SIMTI VINOVATA. Nu este vina ta ca nu poti tine sarcina iar in privinta destinului, tot ce ni se intampla ne pregateste si ne intareste pentru viitor. Toate cele bune.
kudika032635
Postat pe 18 Iunie 2009 12:04
De la: Madia75, la data 2009-05-31 12:09:25...am fost deja la medic....nu se poate face nimic...am fost la cei mai buni din tara, Timisoara, Bucuresti....trebuie sa gasesc o mama purtatoare de sarcina ....exclus...nu vrea....dar cred ca ai dreptate....poate este altceva....soacra?


care dintre ele? soacre... ca in propozitie sunt vreo 4... ale lui, 3 sau a ta viitoare... parerea mea, daca alege intre tine si copil... e usor deplasat...
crissa_909
Postat pe 23 Iunie 2009 16:46
De la: Madia75, la data 2009-06-02 19:47:21Aveti dreptate, cred ca este vorba de sentimente. Nu sunt la fel de intense cum sunt ale mel. Poate ca acesta este destinul meu sa nu sufar mai tarziu. Eu as fi capabila sa renunt la orice pentru persoana pe care o iubesc.... Nu merita sa-l jelesc...din contra...sa-l compatimesc.
ii doresc o cautare cat mai benefica...si nu un copil....trei. Probabil destinul meu este sa cresc un copil deja parasit de mama lui...sa-i daruiesc toata dragostea pe care am acumulat-o....alaturi de un barbat care stie sa pretuiasca sentimentele....Va multumesc.


draga mea, ma inclin in fata ta pentru ideea adoptiei unui copil... sunt atatia pe strazi care mor de foame... iti cladesti o casuta in cer cu treaba asta... bravos!
crissa_909
Postat pe 23 Iunie 2009 16:49
Buna ! Ma numesc Mihaela si sincer cand am citit povestea ta ma atins la inima,nici eu nu pot tine nici o sarcina,si crede-ma ca imi pare atat de rau,eu deja cresc unul ,un baietel frumos acum are 9 anisori si crede-ma ca este cea mai mare bucurie pe care cred ca mi-a dat-o Dumnezeu,nici mie in dragoste nu imi merge bine,de fapt nu mi-a mers niciodata usor,fiecare avem pe cineva acolo,undeva pregatit sa raspunda la dragostea noastra,si daca acel cineva va fi de acord sa adopti un copil atunci sa sti ca este al tau mult noroc iti doresc si sa sti ca dumnezeu nu doarme..te pup si iti tin pumnii iubita ai grija de tine bye bye
anabel24
Postat pe 23 August 2009 21:09
Buna,
Imi pare rau pentru tine pentru faptul ca nu poti tine sarcina, dar chiar nu te inteleg...cum poti crede ca te iubeste asa cum spui cand se comporta astfel?!! ... mai ales ca refuza si posibilitatea unei mame purtatoare, caz in care copilul ar fi al vostru doar ca nu porti tu sarcina, mie imi suna mai mult ca isi doreste un "uter" care sa ii poarte progenitura decat o femeie pe care s-o iubeasca neconditionat si careia sa ii fie alaturi. Chiar nu inteleg cum poti iubi o astfel de persoana, inteleg ca dragostea e oarba, dar nici chia asa!!! Lasa-l in plata Domnului, continua-ti viata si incearca sa fi fericita si sa gasesti un barbat care te vrea pe tine, nu uterul tau, crede-ma chiar NU MERITA!! Si pana la urma pentru ce ai vrea sa-i faci un copil unuia care si i-a abandonat pe primii, ce iti garanteaza ca nu va face la fel si cu al tau?! Dupa cate imi pare mie omul asta e obsedat de a face copii, scuza-ma daca am fost prea dura, probabil ca il iubesti dar ar trebui sa iti deschida cineva ochii sa constientizezi ca n-are nici un rost sa suferi dupa asa ceva. Pana la urma poate o sa poti avea chiar copilul tau si al unui barbat care te iubeste cu adevarat, cu ajutorul unei mame purtatoare. Numai bine iti doresc.
nightsky
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:12
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-02 17:21:42Mda , si mie mi se pare ciudata partea cu ,,renunta la cei doi copii'' pentru ca din ce spui aici se pare ca defapt el este interesat mai mult de urmasi decat de femeia care-i naste !

Daca nu avea niciun copil atunci ar fi fost de inteles atitudinea lui , nu e foarte usor sa accepti ideea ca nu vei avea niciodata copii din cauza partenerului ( si nu numai ) dar de vreme ce el deja e tatic .....povestea asta cam pute .

Iubeste copii ok dar daca-i iubeste atunci cum poate renunta la copiii lui ?
Te iubeste pe tine de nu mai poate si cu toate astea iti da papucii ca nu poti tine o sarcina ....


sunt de acord: nu poti iubii copii si in acelasi timp sa renunti la ei, asa cum nu te poate iubi pe tine ptr ca mai apoi sa renunte asa usor..cunosc cupluri care nu pot avea copii, dar nu s-au despartit: au adoptat, si sunt fericiti. el nu te merita, si denota un egoism atroce daca nu se gandeste deloc la tine, la cum te simti tu in aceasta situatie. ai incredere in tine si mergi mai departe...
geanigi
Postat pe 4 Septembrie 2009 12:28
nu te supara dar partenerul tau este de joasa speta. eu nici nu m-as mai gandi la impacare. fiecare pe drumul lui. si nu te simti vinovata din cauza faptului k nu poti tine o sarcina. o sa gasesti un barbat adevarat care va fi alaturi de tine si la bine si la rau.
lao_kudika
Postat pe 8 Septembrie 2009 02:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum sa depasesc fosta relatie? 99 De la: kudika_18248 22 Februarie 2013 19:51
O relatie cu profu`.... 290 De la: Ralukutzza 14 Septembrie 2009 13:08
Probleme!! 8 De la: kudika886327 23 Iunie 2013 13:14
buna! 11 De la: Barbie30_ 18 Aprilie 2011 08:47
Intre a ierta si a nu ierta! 7 De la: rahela11 20 Noiembrie 2009 14:19