Setari Cookie-uri

Buna ziua as dori niste informatzii despre un remediu minune al parului!

Stiti de gazul kare se dadea mamaia pe vremuri pe cap? Se mai numea si gaz de lampa! Kind eram adolescenta, pot sa va spun ka aveam un par oribil: firele foarte subtziri, imi kadea foarte mult, de aceea aveam si parul foarte rar, fara pik de stralucire si vitalitate, in plus imi krestea si foarte greu! Dar am inceput sa ma dau ku gazul asta natural pe par, il aplikam in kantitate mika, kit era necesara ptr intidere / aplikare pe parul meu, deoarece sa nu se skurga pe alaturi, ptr. ka altfel imi facea rani, dupa kare imi acopeream kapul, ku un batik si stateam ku gazu acesta pina a - 2 - a zi, dupa kare ma spalam ku sampon de urzika (se numea tot in acea vreme Zefir)! Pot spune ka dupa un timp, kit fakusem aceasta kura cu gaz, mi-a fakut un par atit de frumos, ku toate ka avea un miros destul de puternik gazul acesta natural, sau gaz de lampa ii mai spunea pe vremurile de demult, mi-a fakut un par...
Sincer am avut un par de invidiat, inkit toata lumea ma stia ku un par atit de rar si nasol, s-au mirat ce i-am fakut parului meu de arata asa de bine si, ka de ce e atit de frumos?
Pina si frizeritzele de la koafor se minunau si se mirau de parul meu kit de frumos il aveam si tot ma sfatuiau ka nu merita sa mi-l tund, e prea frumos!
Dar kind au aflat kolegele mele de liceu, kare era secretul de ma dadeam ku gaz, ma luase in kip de ris astfel: - " A, tu ai paduki, deea te dai tu cu gaz, nu ka sa itzi faca paru asa de frumos!"
Pur si simplu am trecut cu vederea peste toate astea, ca n-am vrut sa ma uit in gura lumii, desi invidia e mare mai ales intre fete si, am mers mai departe, mi-am vazut de ale mele, lasid pe fiekare sa "vorbeakca in limba lui / ei"!
Am incerkat sa mai kaut gazul acesta minune, dar spre nefericirea mea nu mai exista, kum era o data, pur si simplu nu stiu de la cine sa-l mai kumpar, sau sa mi-l rekuperez; la fel si acest sampon, tot minune de urzika Zefir, care i-au bagat akum tot felu de prostii in el!
Nimik nu mai e ka pe vremuri in ziua de azi, fara alte timpenii si fara tot felu de kimikale, plus ka dupa ce sa nu sunt naturale, mai sunt si skumpe pe deasupra, kontzinid la ora aktuala tot felu se substantze nocive organismului nostru!
Unde oare l-as mai putea gasi oare? Am intzeles ca se gaseste la unele benzinarii gaz, dar nu mai are aceleasi proprietatzi, aceeasi kalitate ka pe timpuri, i-au adaugat tot felu de kimicale in el si nu mai zik…
Daka stitzi unde pot gasi acest gaz, va rog din suflet sa ma anuntzatzi, kiar sunt dornika sa-l kumpar, kiar si-n kantitatzi mai mari!
Multzi pupici, va doresk o zi kit mai frumoasa si astept ku nerabdare koncluziile / parerile D - STRA, VA multzumesk, numai bine!
kamyvaly
Postat pe 12 Iunie 2009 10:13
OanaTrifu
Postat pe 16 Iunie 2009 12:39
hai ca mi-ai masturbat ochisorii cu "K"-urile tale.Am citit jumate si am obosit.Scrie fata mai intai in word si citeste ce ai scris inainte de a posta.,ca obosesti omul de-l gaseste dracii cititnd.
Wicked_Girl
Postat pe 16 Iunie 2009 16:44
sampon cu urzica bio + masca de par cu ulei de masline. daca te intereseaza, contacteaza-ma pe adresa de mail: florescucm@yahoo.com
hereea
Postat pe 17 Iunie 2009 09:26
Al naibii de obositor e scrisul tau, daca ai trecut de liceu si inca scrii asa e trist
dany_elle87
Postat pe 17 Iunie 2009 13:56
RAUTACIOASE MAI SUNTETI FETELOR!!!
DACA VREI CITESTI DACA NU ITI CONVINE NU IL CITI,CA NU TE OBLIGA NIMENI,NU TE FORTEAZA CU ABSOLUT NIMIC.SUNTEM LIBERI A SCRIE CUM VREM ,SI A NE EXPRIMA.NU AI NICI UN DREPT A JUDECA

DimaRoxanaS
Postat pe 20 Iunie 2009 23:41
In ziua de azi slabe sanse mai ai sa gasesti asa ceva fara sa contina si chimicalele de rigoare. asta e n-ai ce-i face....
si pe mine m-ar interesa foarte mult daca s-ar mai gasi la consistenta care era inainte....
la ce poluare e mai ales in orasele mari, nu mai ai sanse sa ai parul frumos, fara sa-ti cada sau sa ai matreatza...eu am un par superb, des dar tot imi mai cade, nu am ce sa-i fac, chiar daca de mult am renuntat la vopsele, tot nu gasesc un remediu impotriva caderii parului...si sa fereasca Dumnezeu!!!! cate am incercat si tot timpul fac tratamente naturale care mai de care pt stralucire, etc etc...tot degeaba.
Spor la cautat , poate ai mai mult succes decat mine
kittycrys
Postat pe 21 Iunie 2009 14:03
De la: DimaRoxanaS, la data 2009-06-20 23:41:32RAUTACIOASE MAI SUNTETI FETELOR!!!
DACA VREI CITESTI DACA NU ITI CONVINE NU IL CITI,CA NU TE OBLIGA NIMENI,NU TE FORTEAZA CU ABSOLUT NIMIC.SUNTEM LIBERI A SCRIE CUM VREM ,SI A NE EXPRIMA.NU AI NICI UN DREPT A JUDECA



pai problema e ca noi chiar vrem sa-l citim dar nu reusim ca este obositor...asa ca no offence..

Postat pe 21 Iunie 2009 14:16
Iti multumesc din suflet ca incerci "sa imi iei apararea" esti o persoana destul de emancipata, dar daca ar sti totzi ca acest subiect deskis era de pe un site...;))
Am vrut sa fak un amuzament pe kestia asta :) sa vad unde duce!
In skimb era subiectul asta foarte interesant si are unele parti destul de VEROSIMILE, kiar dak are greseli mari de ortografie, fie la aprecierea fiecaruia!
Si nu pun la suflet toate astea ptr ca-s obisnuita, asa ca merg totdeauna ku , kapu' sus!
POOPICI DULCI!
kamyvaly
Postat pe 21 Iunie 2009 20:51
pfffffff .Praf esti fata.
Wicked_Girl
Postat pe 22 Iunie 2009 16:11
De la: katwoman, la data 2009-06-21 14:16:29
De la: DimaRoxanaS, la data 2009-06-20 23:41:32RAUTACIOASE MAI SUNTETI FETELOR!!!
DACA VREI CITESTI DACA NU ITI CONVINE NU IL CITI,CA NU TE OBLIGA NIMENI,NU TE FORTEAZA CU ABSOLUT NIMIC.SUNTEM LIBERI A SCRIE CUM VREM ,SI A NE EXPRIMA.NU AI NICI UN DREPT A JUDECA



pai problema e ca noi chiar vrem sa-l citim dar nu reusim ca este obositor...asa ca no offence..




IEGZACT :))))))
Wicked_Girl
Postat pe 22 Iunie 2009 16:12
Ms mult ptr complimente, nu oblig pe nimeni sa ma creada, dar nu e frumos ceea ce faci, de ce te crezi m superioara, nu mai fi asa de increzuta; de m-ai fi cunoskut m bn, n-ai m fi asa de circotasha!
kamyvaly
Postat pe 23 Iunie 2009 17:26
Si sa stii ca nu-s ceea ce itzi par, dar nu vreau sa duc cu nimeni o munca de lamurire si sa tot mai dau nota explicativa cum si cine sunt de fapt in realitate!
kamyvaly
Postat pe 23 Iunie 2009 17:31
Pe alte diskutii de pe forum nu ai mai gasit cumva si alte greseli, numa pe " ale mele?"
Ia incearca sa vezi si u!
Si apoi comenteaza!
E adevarat ca noi nu ne vedem defectele noastre, ci le vedem pe-a altora din jurul nostru!
Asa tufa cum ma crezi u!
kamyvaly
Postat pe 23 Iunie 2009 18:35
draguto..''cura cu gaz''? ala nu se numea petrol? dute in farmacie si acolo gasesti ce cauti tu..pt par ce contine si ''gaz'' este de la gerovital
rahella
Postat pe 23 Iunie 2009 18:48
Afla cum am slabit 5 kg si am scapat de celulita !
Detalii pe www.super
slimnew. webs . com
dyane_
Postat pe 26 Iunie 2009 11:59
....daca vei fi mai explicita putin in ceea ce priveste problema podoabei capilare cu siguranta vei primi sugestii eventual retete
... '' Buna ziua as dori niste informatzii despre un remediu minune al parului! ''....
Tu.. la un asa titlu....ce sfaturi dai ??? ( in conditiile in care nu sti pt ce anume cere remediu...ala minune...)
Inainte de a aplica un tratament....este indicat un set de analize si investigatii medicale.
F putine persoane stiu ca anumite boli din organism nedepistate ...netratate sunt '' anuntate de cadera parului ''Afectiunile din zona intestinala sau a aparatului genital...sunt ' semnalizate' de caderea parului....dar...femeile.....tot blond se vopsesc....si o tin cu zeci de tratamente minune....ca sa-si tina parul pe cap...sml-happy0009:
Din pacate foarte putine teme de mare strigenta umana sunt abordate pe forumuri....
Lumea este interesata de sexaraie...de ce nu i se mai scola...iubitului...., ca este parasita si sufera in dragoste....la 15 ani ...( de rasul curcilor....asa subiecte...)....cate nr ii da iubitul pe noapte...daca sexul oral este benefic.....( si multe femei habar nu au ca este extrem de periculos pentru ele..)..samd...
Colonul...acest canal de reziduri al organismului.....daca nu este ingrijit...tratat si curatat la timp produce multe boli....care incetdar sigur......ne trimit in ceruri...
Putem spune ca moartea începe în 'colon".....Poate nici nu aþi auzit despre aceastã temã, fiind considerat secretul cel mai murdar al lumii dezvoltate. Starea intestinelor noastre este ultima ca subiect pe lista conversaþiilor noastre mondene. Sã privim lucrurile pe faþã: colonul iritabil, constipaþia, balonarea, diverticulita ºi cancerul de colon nu sunt teme despre care am putea vorbi cu plãcere. Dar existã zicala veche: moartea începe în colon....intrebati orice morfopatolog.

Cu simpatie
George :
BBK59
Postat pe 5 Iulie 2009 10:16
si eu ma dau cu gaz. e singurul remediu sa nu mai cada parul, in cazul meu. eu il mai combin cu galbenus de ou, ulei de masline, zeama de lamaie. daca il pun direct, imi arde pielea capului si se rupe in bucati (pielea uscata). apoi vreo luna tot stau sa le culeg si e fff neplacut si urat la aspect dar dupa aia, incepe sa creasca un par...cum zisesi
candy_girl79
Postat pe 12 Iulie 2009 22:58
corect!!! mi-ai schilodit ochii....sa pui "k" in loc de "ca",pt a face e conomie de caractere( ca sa spun asa ) mai inteleg dar sa-l folosesti constant in loc de "c"-ul nostru romanesc nu vad care-i faza,pt ca tot o tasta apesi....
pusha2
Postat pe 10 August 2009 16:36
eu am incercat o solutie de la plafar care se numea "set de par"...era destul de buna :)...incearca poate te ajuta :)
missy03
Postat pe 11 August 2009 19:34
Renunta la e asa greu sa intelegi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
bebelusaruxi
Postat pe 3 Noiembrie 2009 13:32
Eu stiu ca pt par este bun uleiul de ricin si mai exista in farmaciile naturiste un sampon f bun, nu am retinut numele insa imi voi intreba niste prietene si revin cu un raspuns.
Summer_
Postat pe 3 Noiembrie 2009 14:04
..
michaela23
Postat pe 3 Noiembrie 2009 18:39
AM AUZIT CA TINCTURA DE ARDEI IUTE E GROZAVA.Dar ai grja sa nu-ti intre i ochi.
laura_aly
Postat pe 21 Noiembrie 2009 11:32
eu folosesc KLORANE si functioneaza de minune
Georgii
Postat pe 25 Decembrie 2009 20:28
eu ma vopsesc tot blond si n-am probleme.......am avut dar folosesc produse naturiste cat pot de mult.........imi aplic o masca din ou,ulei de ricin si vitamina a,le gasesti la farmacie...............si nici nu sunt scumpe.........dar ai grija cand vrei sa te speli pe cap,sa folosesti apa numai putin calduta,aproape rece,ca sa nu te tresezti cu ou fript........apoi un smapon adecvat si neaparat balsam.......mult succes.................si K-ul e fffffffff misto!
elenaalina
Postat pe 9 Ianuarie 2010 00:58
imi cer scuze pentru greselile de ortografie ..............pt cele care isi obosesc ochii citind................
elenaalina
Postat pe 9 Ianuarie 2010 01:00
De la: Wicked_Girl, la data 2009-06-16 16:44:52hai ca mi-ai masturbat ochisorii cu "K"-urile tale.Am citit jumate si am obosit.Scrie fata mai intai in word si citeste ce ai scris inainte de a posta.,ca obosesti omul de-l gaseste dracii cititnd.
draga fata,inainte sa bagi de vina,uita-te la tine...........ai pus punct apoi virgula dupa cuvantul 'a posta'.......si e corecdt 'de-' gasesc dracii',nu ''gaseste'',cum ai scris tu.......asa ca nu va dati mari ca n-are rost........
elenaalina
Postat pe 9 Ianuarie 2010 01:03
De la: elenaalina, la data 2010-01-09 01:03:45
De la: Wicked_Girl, la data 2009-06-16 16:44:52hai ca mi-ai masturbat ochisorii cu "K"-urile tale.Am citit jumate si am obosit.Scrie fata mai intai in word si citeste ce ai scris inainte de a posta.,ca obosesti omul de-l gaseste dracii cititnd.
draga fata,inainte sa bagi de vina,uita-te la tine...........ai pus punct apoi virgula dupa cuvantul 'a posta'.......si e corecdt 'de-' gasesc dracii',nu ''gaseste'',cum ai scris tu.......asa ca nu va dati mari ca n-are rost........
ooooooooooooooopps!i did it again!..........inca o greseala,pfffffffffff............cat de perfecte sunt altele....atata desteptaciune in tara asta!
elenaalina
Postat pe 9 Ianuarie 2010 01:05
baga-ti capul in cuptor,circa 20 de minute...si la foc mic ca sa nu se arda....
freakbabe
Postat pe 9 Ianuarie 2010 01:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hei fetelor (studente) 1 De la: kudika030542 22 Iunie 2009 13:26
cumparaturi online de lux 11 De la: alexnails 29 Septembrie 2011 19:32
Accesorii handmade 9 De la: peppermint 12 Aprilie 2010 20:25
BARBATII SPECIALIZATIIN "VIOLENTA SALBATICA" ...ARTA....NU ! ! ! 33 De la: marilenalorena 13 Ianuarie 2010 19:53
vine primavara nu va aranjati ??? 3 De la: mahy33 26 Martie 2010 19:23