Setari Cookie-uri

cand a aflat ca sunt insarcinata a fugit:((

cu atat mai mult poti sa le sfatuiesti pt ca stii f bine ce inseaman aun avort pe termen lung.daca nu stii iti pot trimite un material care spune multe
oga_RUL
Postat pe 13 Iunie 2009 19:57
Dragul meu, sfaturi eu ii dau numai fetei mele. Restul, daca doresc sfaturi, trebuie sa mi le ceara si le dau cu tot dragul. Dar sa ma apuc eu sa tin acum teorii unora care nu sunt interesate de problema, e pierdere de timp si-atat. Asta am zis-o din experienta mea profesionala care de vreo 20 de ani e legata de subiect...
Lucia1971
Postat pe 13 Iunie 2009 20:04
De la: Kathara, la data 2009-06-13 19:47:33Daca la doua saptamani te zbantui cu unul prin discoteci, nuc red ca te simti nici asa de rau ca ai facut avort.

Nu sunt genul kre sa stau sa plang si sa sufar.....merg mai departe demonstrandu-le tuturor k sunt puternica si ma pot ridik dupa fiekre cazatura....si am plekt cu ala in discotek sa-i arat lu' Emil k ma pot ridik de unde ma daramat el si kiar de ma lasat in drum...pot merge mai departe...si asta am facut si atunci a vzt kt a gresit si el si k sa inselat in privinta mea
misterrrr
Postat pe 13 Iunie 2009 20:05
Ti s-au dat sfaturi o groaza,insa vad ca tu mergi pe premiza "cine nu e cu mine - e impotriva mea ! "

-A gresi este omeneste. A da vina pe altul este si mai omeneste.

Trei lucruri din viata care sunt irevocabile:
Timpul …
Vorbele spuse …
Faptele tale....
Trei lucruri care deterioreazã viaþa ta sunt:
Orgoliul …
Aroganþa …
ªi furia.
Trei lucruri care sunt la alegerea ta:
Visurile tale …
Succesul tãu …
ªi destinul tãu.
Perle pe care trebuie sã le ai în viaþa ta sunt:
Respectul de sine …
Dragostea …

Floare_de_castan
Postat pe 13 Iunie 2009 20:06
De la: karla_08, la data 2009-06-13 19:43:09 a fata da' de pilula de a 2- a zi ai auzit ?[/quote
Mi-a fost frik sa o iau sa nu ma ingras sau chestii de genul...pt k am auzit k la unele fete le-a fost km rau de la aia....
misterrrr
Postat pe 13 Iunie 2009 20:09
De la: elisabyy, la data 2009-06-13 19:35:39
De la: monaram, la data 2009-06-13 18:56:39mai fatuca mai....vai de capul tau ...daca de la varsta asta sari din c u c in c u c...ma tem unde ai sa jungi cand ai sa cresti mai mare....ai incepui sa fi exact ca un wc...toti isi fac treaba ...si pleaca...SA TI FIE RUSINE....este parerea mea...si rog sa fie luata k atare....

mah fato cred k ai probleme....o problema vizuala....nu ai citit ce am scris akolo k primul baiat din viata mea a fost EMIL?eram virgina pana acum o luna....si m-am culkt cu el k tineam si tin la el! AM IESIT CU ALTU SA IL FAC GELOS NU K IMI PLACEA DE ALTU....A FOST VORBA DE O SEARA!vad k pe aici se interpreteaza numai aiurea....vai de forumul asta.....si de persoanele kre sunt pe aici!!!ceri un sfat si te fac WC-u k ti-ai pierdut virginitatea cu unu....maicutza oi fi tu:P:P
atunci e clar din necunostinta de caua ai ramas insarcinata desi nu prea cred ca abia acum ti-ai inceput viata sexuala dar ma rog fie si nu trebuie sa te superi sau sa te sperii ca la inceput si pe mine m-au luat asa si crede-ma ca acuma le multumesc la toate mai ales KATHAREI ca ea m-a luat mai tare.
miha3dana
Postat pe 13 Iunie 2009 20:11
De la: elisabyy, la data 2009-06-13 20:05:49
De la: Kathara, la data 2009-06-13 19:47:33Daca la doua saptamani te zbantui cu unul prin discoteci, nuc red ca te simti nici asa de rau ca ai facut avort.

Nu sunt genul kre sa stau sa plang si sa sufar.....merg mai departe demonstrandu-le tuturor k sunt puternica si ma pot ridik dupa fiekre cazatura....si am plekt cu ala in discotek sa-i arat lu' Emil k ma pot ridik de unde ma daramat el si kiar de ma lasat in drum...pot merge mai departe...si asta am facut si atunci a vzt kt a gresit si el si k sa inselat in privinta mea


Nu esti puternica, esti un animal.
Kathara
Postat pe 13 Iunie 2009 20:12
ok.este dreptul tau sa faci ce crezi.din pacate multe nu stiu ce implicatii au aceste fapte la prima vedere marunte dar care mai tarziu echivaleaza cu o catasrofa.daca la vremea respectiva stiam si eu poate ca acum nu ajungeam sa dau sfaturi,dara asta e viata .spunea cineva mai sus ca asa cum iti asterni asa dormi.sunt sigur ca daca s-ar stiia numite lucruri altfel ar reactiona oamenii
oga_RUL
Postat pe 13 Iunie 2009 20:13
De la: Floare_de_castan, la data 2009-06-13 20:06:58Ti s-au dat sfaturi o groaza,insa vad ca tu mergi pe premiza "cine nu e cu mine - e impotriva mea ! "

-A gresi este omeneste. A da vina pe altul este si mai omeneste.

Trei lucruri din viata care sunt irevocabile:
Timpul …
Vorbele spuse …
Faptele tale....
Trei lucruri care deterioreazã viaþa ta sunt:
Orgoliul …
Aroganþa …
ªi furia.
Trei lucruri care sunt la alegerea ta:
Visurile tale …
Succesul tãu …
ªi destinul tãu.
Perle pe care trebuie sã le ai în viaþa ta sunt:
Respectul de sine …
Dragostea …


Nu e vb sa fie cu mine k si eu realizez k am gresit dar de la a imi pierde virginitatea cu omul iubit si a fi un wc-u cum s-au exprimat nijte"domnisoare "pe aici,e cale lunga......Nu sunt asa proasta precum cred unele k la varsta mea am realizat multe la kre unele dintre ele nici la 30 de ani nu vor face....eu la 20 de ani mi-am pierdut virginitatea altele la 16 ani deja o iau prin santuri....eu am facut-o o data si am gresit asta e....nu au ele dreptul sa ma faca pe mn in toate felurile
misterrrr
Postat pe 13 Iunie 2009 20:13
De la: Kathara, la data 2009-06-13 20:12:22
De la: elisabyy, la data 2009-06-13 20:05:49
De la: Kathara, la data 2009-06-13 19:47:33Daca la doua saptamani te zbantui cu unul prin discoteci, nuc red ca te simti nici asa de rau ca ai facut avort.

Nu sunt genul kre sa stau sa plang si sa sufar.....merg mai departe demonstrandu-le tuturor k sunt puternica si ma pot ridik dupa fiekre cazatura....si am plekt cu ala in discotek sa-i arat lu' Emil k ma pot ridik de unde ma daramat el si kiar de ma lasat in drum...pot merge mai departe...si asta am facut si atunci a vzt kt a gresit si el si k sa inselat in privinta mea


Nu esti puternica, esti un animal.

Animal d c?
misterrrr
Postat pe 13 Iunie 2009 20:15
De la: oga_RUL, la data 2009-06-13 20:13:19ok.este dreptul tau sa faci ce crezi.din pacate multe nu stiu ce implicatii au aceste fapte la prima vedere marunte dar care mai tarziu echivaleaza cu o catasrofa.daca la vremea respectiva stiam si eu poate ca acum nu ajungeam sa dau sfaturi,dara asta e viata .spunea cineva mai sus ca asa cum iti asterni asa dormi.sunt sigur ca daca s-ar stiia numite lucruri altfel ar reactiona oamenii

In mod normal, parintii, scoala, internetul, revistele, te invata multe in ziua de azi. Dar daca tanarul/tanara nu e interesat/a de aceste lucruri, nu poti sa-i bagi in cap cu forta. Am patit de nenumarate ori ca am vrut sa dau un sfat bun si raspunsul a fost ceva de genul: "si ce ma fredonezi la cap cu chestiile astea?". No, acuma sper ca ai inteles de ce nu ma aventurez sa dau sfaturi neinvitata.
Lucia1971
Postat pe 13 Iunie 2009 20:17
chiar te inteleg .de asta nu progreseaza omenirea pt ca nu vrea sa profite de experienta inaintasilor.tin toti cu tot dinandinsul sa ia pragul cu capul propriu trecand pragul de jos.
oga_RUL
Postat pe 13 Iunie 2009 20:27
De la: miha3dana, la data 2009-06-13 20:11:58atunci e clar din necunostinta de caua ai ramas insarcinata desi nu prea cred ca abia acum ti-ai inceput viata sexuala dar ma rog fie si nu trebuie sa te superi sau sa te sperii ca la inceput si pe mine m-au luat asa si crede-ma ca acuma le multumesc la toate mai ales KATHAREI ca ea m-a luat mai tare.


Ce mai faci? Ti-e bine? Chiar ma gandeam la tine zilele astea.
Kathara
Postat pe 13 Iunie 2009 20:48
De la: elisabyy, la data 2009-06-13 19:35:39
mah fato cred k ai probleme....o problema vizuala....nu ai citit ce am scris akolo k primul baiat din viata mea a fost EMIL?eram virgina pana acum o luna....si m-am culkt cu el k tineam si tin la el! AM IESIT CU ALTU SA IL FAC GELOS NU K IMI PLACEA DE ALTU....A FOST VORBA DE O SEARA!vad k pe aici se interpreteaza numai aiurea....vai de forumul asta.....si de persoanele kre sunt pe aici!!!ceri un sfat si te fac WC-u k ti-ai pierdut virginitatea cu unu....maicutza oi fi tu:P:P




Vezi ca esti si o mincinoasa proasta? Cum poti sa fii virgina acum o luna, daca acum 2-3 saptamani ai facut un avort? Ai avortat in prima saptamana de sarcina?
Kathara
Postat pe 13 Iunie 2009 20:50
De la: Kathara, la data 2009-06-13 20:48:56
De la: miha3dana, la data 2009-06-13 20:11:58atunci e clar din necunostinta de caua ai ramas insarcinata desi nu prea cred ca abia acum ti-ai inceput viata sexuala dar ma rog fie si nu trebuie sa te superi sau sa te sperii ca la inceput si pe mine m-au luat asa si crede-ma ca acuma le multumesc la toate mai ales KATHAREI ca ea m-a luat mai tare.


Ce mai faci? Ti-e bine? Chiar ma gandeam la tine zilele astea.
da imi e bine m-am despartit de el si e mult mai bine fara el . multumita tie am renuntat sa mai stau carpa lui.tu esti ok?
miha3dana
Postat pe 13 Iunie 2009 20:51
De la: miha3dana, la data 2009-06-13 20:51:30da imi e bine m-am despartit de el si e mult mai bine fara el . multumita tie am renuntat sa mai stau carpa lui.tu esti ok?


Eu, grozav, ma chinuieste caldura. Ma bucur pentru tine si iti urez mult succes.
Kathara
Postat pe 13 Iunie 2009 20:52
De la: Kathara, la data 2009-06-13 20:52:41
De la: miha3dana, la data 2009-06-13 20:51:30da imi e bine m-am despartit de el si e mult mai bine fara el . multumita tie am renuntat sa mai stau carpa lui.tu esti ok?


Eu, grozav, ma chinuieste caldura. Ma bucur pentru tine si iti urez mult succes.
mersi esti o draguta!
miha3dana
Postat pe 13 Iunie 2009 20:55
De la: elisabyy, la data 2009-06-13 19:35:39
De la: monaram, la data 2009-06-13 18:56:39mai fatuca mai....vai de capul tau ...daca de la varsta asta sari din c u c in c u c...ma tem unde ai sa jungi cand ai sa cresti mai mare....ai incepui sa fi exact ca un wc...toti isi fac treaba ...si pleaca...SA TI FIE RUSINE....este parerea mea...si rog sa fie luata k atare....

mah fato cred k ai probleme....o problema vizuala....nu ai citit ce am scris akolo k primul baiat din viata mea a fost EMIL?eram virgina pana acum o luna....si m-am culkt cu el k tineam si tin la el! AM IESIT CU ALTU SA IL FAC GELOS NU K IMI PLACEA DE ALTU....A FOST VORBA DE O SEARA!vad k pe aici se interpreteaza numai aiurea....vai de forumul asta.....si de persoanele kre sunt pe aici!!!ceri un sfat si te fac WC-u k ti-ai pierdut virginitatea cu unu....maicutza oi fi tu:P:P


mai fata...mi-am zis parerea si am tras concluziile pt ca am stat si am citit toate postarile de la inceput pana la sfrasit...asa ca mergi tu frumusel si vezi ce postari sunt facute ...de d-na floare de castan...SUNT CELE MAI BUNE ARGUMENTE....
monaq
Postat pe 13 Iunie 2009 23:03
De la: elisabyy, la data 2009-06-13 17:19:31
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-12 21:49:24
De la: Lucia1971, la data 2009-06-12 21:39:07Eu nu inteleg de ce sunteti suparate sau v-ati enervat. Totul e clar ca lumina zilei. daca fatuca asta in 2 saptamani de la acel nefericit eveniment a fost in stare sa se duca in discoteca cu alt individ, e clar ca a durut-o fix la 5 metri de cot de acea intrerupere. So, nu pricep de ce va agitati..


Cum patroana sa nu te enervezi cand vezi cum gandeste ?

Peste o luna de zile vine si se plange ca i-a rupt ala o coasta pentru ca si-a amintit ca a vazut-o la brat cu altul dupa 2 saptamani de cand a avortat si ne intreaba daca e bine ca l-a iertat sau nu

am 20:P


20 ce ?
SI care e legatura intre ,,am 20 '' si ce scrie in mesajele citate de tine ?
iris_4_ever
Postat pe 13 Iunie 2009 23:04
De la: elisabyy, la data 2009-06-13 17:23:45
De la: inamina, la data 2009-06-12 20:15:33Te a lasat balta cand aveai mai mu
Lasa l !!!

Multumesc pt cuvintele tale dar n-au niciun rost!Toata lumea greseste si nu ar trebui judecata dupa aparente nu crezi?S-au nu ai auuzit de asa ceva?In loc s aimi dai un sfat....ma critici....multumesc tuturor pt criticele voastre!!!!


Chiar esti tuta , asta nu a fost o critica ci un sfat
iris_4_ever
Postat pe 13 Iunie 2009 23:05
De la: elisabyy, la data 2009-06-13 17:25:13
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-12 20:05:07Eu cred ca tu esti o tuta care isi merita soarta , frumusica dar fara pic de creier



scz defapt tie vroiam sa-ti adresez cuvintele de mai sus dar m-am grabit


Vezi ca nu eu sunt aia care a fost lasata de iubit cand era gravida asa ca mai cauta

Am avut dreptate , chiar esti tuta
iris_4_ever
Postat pe 13 Iunie 2009 23:06
nici macar tu nuc rezi ce spui....lasa-neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee lasa neeeeeeeeeeeeeeeeeee
monaq
Postat pe 13 Iunie 2009 23:09
Postat pe: 13 Iunie 2009, ora 10:24 pe prima pagina!!!!citeste ....si baga la cap si nu uita ca minciuna are picioare scurte!
monaq
Postat pe 13 Iunie 2009 23:12
De la: elisabyy, la data 2009-06-13 19:42:57
De la: Floare_de_castan, la data 2009-06-13 18:39:26Am avut rabdare,sincer sa citesc tot ce ai postat...
Astfel imi fac o parere despre interlocutor,stiind cum gandeste si cum reactioneaza in diferite ipostaze..

Spui ca ai 20 de ani,o varsta frumoasa in care viitorul ti se deschide larg,depinde de tine sa-l fructifici in favoarea ta!
Continuati studiile,te exprimi foarte greoi pentru varsta ta,si tot ceea ce ai postat denota imaturitate !
Insa dupa cum ai inceput scuza-ma vei dormi dupa cum iti asterni !!!
Nu te judec,nu am dreptul,nu-ti sunt parinte ( multumesc lui D-zeu !),iti vei judeaca tu singura faptele si atitudinea peste ani....


Nu am vrut sa fiu judecata in halul asta vroiam un sfat si de la alte persoane dar vad k pe acest forum esti batjocorita si facuta in toate felurile!Cik sa ceri un sfat unor persoane straine si te fac in toate felurile....hai lasati-o balta k "m-ati ajutat destul in problema mea"Crede-ti k dak stiam ce sa fac va mai ceream ajutorul? Credeti k mie mi-e usor?am nevoie de prieteni nu de dusmani!!!!


Mai fata , dupa ce ca esti proasta mai esti si tare in gura ,
Nu e nimic rau in a fi prost ca na , nu putem fi toti la fle dar pana mea , daca vezi ca esti tuta taci dracu din gura si invata ceva din mesajele astea.

Nu te judeca nimeni ( prea tare ) daca ai fi fost in stare sa vorbesti ca lumea ,plm , daca nu esti in stare sa te aperi singura cine pana mea vrei sa te apere ?

Cand am citit titlul topicului ma gandeam ca dau peste o fata amarata care a avut ghinionul sa dea peste un nenorocit ....nu conteaza cum ai ramas gravida la o adica ci conteaza ce faci dupa ...
In loc sa aud ca nu stii ce sa faci si ca suferi ca nu intelegi de ce dracu te-a parasit dau peste o poveste de groaza in care tu rezolvi problema sarcinii din 2 cuvinte si te blochezi pe asa zisa lui gelozie cand te-a vazut cu altul dupa doar 2 saptamani de la avort .

Si vrei sa fiu altaturi de tine ?
La dracu , daca eram in locul baiatului probabil ca m-as fi comportat la fel , la cat de proasta esti de ce sa imi fac eu nervi de pomana cand pot sa te f u t oricum ?

Intre timp am descoperit ca defapt erai virgina ....ne lasi cu vriginitatea ta din buric ?
Nu asa se exprima o virgina pasarica , daca chiar erai virgina ai fi inceput mesajul altfel sau ai fi gaasit o modalitatea de a ne aduce la cunostiinta ca te-a f u t u t unul si te-a lasat gravida ......

Daca mai aud pe una ca zice ca barbatii sunt porci nush ce-i fac ....barbatii profita de ceea ce li se ofera pe tava si la dracu , cand gasesti asa o tuta prost sa fii si sa nu-i faci felul

iris_4_ever
Postat pe 13 Iunie 2009 23:26
Iris, cu asta ai desfiintat-o de tot pe biata fata....
Lucia1971
Postat pe 13 Iunie 2009 23:29
De la: Lucia1971, la data 2009-06-13 23:29:54Iris, cu asta ai desfiintat-o de tot pe biata fata....


M-a stresat sper totusi sa invete ceva din ce i-am spus aici pt ca daca ai ceva cap poti pricepe ce spun daca nu ....oricum nu doare
iris_4_ever
Postat pe 13 Iunie 2009 23:35
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-13 23:26:10
De la: elisabyy, la data 2009-06-13 19:42:57
De la: Floare_de_castan, la data 2009-06-13 18:39:26Am avut rabdare,sincer sa citesc tot ce ai postat...
Astfel imi fac o parere despre interlocutor,stiind cum gandeste si cum reactioneaza in diferite ipostaze..

Spui ca ai 20 de ani,o varsta frumoasa in care viitorul ti se deschide larg,depinde de tine sa-l fructifici in favoarea ta!
Continuati studiile,te exprimi foarte greoi pentru varsta ta,si tot ceea ce ai postat denota imaturitate !
Insa dupa cum ai inceput scuza-ma vei dormi dupa cum iti asterni !!!
Nu te judec,nu am dreptul,nu-ti sunt parinte ( multumesc lui D-zeu !),iti vei judeaca tu singura faptele si atitudinea peste ani....


Nu am vrut sa fiu judecata in halul asta vroiam un sfat si de la alte persoane dar vad k pe acest forum esti batjocorita si facuta in toate felurile!Cik sa ceri un sfat unor persoane straine si te fac in toate felurile....hai lasati-o balta k "m-ati ajutat destul in problema mea"Crede-ti k dak stiam ce sa fac va mai ceream ajutorul? Credeti k mie mi-e usor?am nevoie de prieteni nu de dusmani!!!!


Mai fata , dupa ce ca esti proasta mai esti si tare in gura ,
Nu e nimic rau in a fi prost ca na , nu putem fi toti la fle dar pana mea , daca vezi ca esti tuta taci dracu din gura si invata ceva din mesajele astea.

Nu te judeca nimeni ( prea tare ) daca ai fi fost in stare sa vorbesti ca lumea ,plm , daca nu esti in stare sa te aperi singura cine pana mea vrei sa te apere ?

Cand am citit titlul topicului ma gandeam ca dau peste o fata amarata care a avut ghinionul sa dea peste un nenorocit ....nu conteaza cum ai ramas gravida la o adica ci conteaza ce faci dupa ...
In loc sa aud ca nu stii ce sa faci si ca suferi ca nu intelegi de ce dracu te-a parasit dau peste o poveste de groaza in care tu rezolvi problema sarcinii din 2 cuvinte si te blochezi pe asa zisa lui gelozie cand te-a vazut cu altul dupa doar 2 saptamani de la avort .

Si vrei sa fiu altaturi de tine ?
La dracu , daca eram in locul baiatului probabil ca m-as fi comportat la fel , la cat de proasta esti de ce sa imi fac eu nervi de pomana cand pot sa te f u t oricum ?

Intre timp am descoperit ca defapt erai virgina ....ne lasi cu vriginitatea ta din buric ?
Nu asa se exprima o virgina pasarica , daca chiar erai virgina ai fi inceput mesajul altfel sau ai fi gaasit o modalitatea de a ne aduce la cunostiinta ca te-a f u t u t unul si te-a lasat gravida ......

Daca mai aud pe una ca zice ca barbatii sunt porci nush ce-i fac ....barbatii profita de ceea ce li se ofera pe tava si la dracu , cand gasesti asa o tuta prost sa fii si sa nu-i faci felul

irisssssssssss!!!!!!!!! pupici si nu te stresa.......face parte din generatia:"tineret mindria tarii"
FRANNNCE
Postat pe 13 Iunie 2009 23:40
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-13 23:35:23
De la: Lucia1971, la data 2009-06-13 23:29:54Iris, cu asta ai desfiintat-o de tot pe biata fata....


M-a stresat sper totusi sa invete ceva din ce i-am spus aici pt ca daca ai ceva cap poti pricepe ce spun daca nu ....oricum nu doare




TOT RESPECTUL ....
monaq
Postat pe 13 Iunie 2009 23:40
De la: Kathara, la data 2009-06-13 20:50:32
De la: elisabyy, la data 2009-06-13 19:35:39
mah fato cred k ai probleme....o problema vizuala....nu ai citit ce am scris akolo k primul baiat din viata mea a fost EMIL?eram virgina pana acum o luna....si m-am culkt cu el k tineam si tin la el! AM IESIT CU ALTU SA IL FAC GELOS NU K IMI PLACEA DE ALTU....A FOST VORBA DE O SEARA!vad k pe aici se interpreteaza numai aiurea....vai de forumul asta.....si de persoanele kre sunt pe aici!!!ceri un sfat si te fac WC-u k ti-ai pierdut virginitatea cu unu....maicutza oi fi tu:P:P




Vezi ca esti si o mincinoasa proasta? Cum poti sa fii virgina acum o luna, daca acum 2-3 saptamani ai facut un avort? Ai avortat in prima saptamana de sarcina?
aoleu.......Katy ce rea esti cu biata fata.......
FRANNNCE
Postat pe 13 Iunie 2009 23:41
^ Pai s-o fi schimbat ceva prin anatomia feminina si s-a pierdut pe drumul spre mine informatia.
Kathara
Postat pe 13 Iunie 2009 23:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello my people!!!! 2 De la: Barbie30 30 Iulie 2010 09:31
O fata cu sange rece 85 De la: bea79 22 Martie 2011 16:48
compatibilitate 1 De la: kudika414400 4 Decembrie 2011 18:27
Cum poti sa-l recuceresti pe cel de langa tine?... 44 De la: oana84onutza 29 Octombrie 2010 21:41
Femeia Leu si barbatul Fecioara ce relatie au.......? 5 De la: starone 25 Ianuarie 2009 23:12