Setari Cookie-uri

nu stiu ce se petrece cu mine...

as vrea sa va cer si eu un sfat ca de un timp nu stiu ce se petrece cu mine.,,,,,,,simt ca imi tremura tat corpul mai ales cand vb cu cineva simt ca imi tremura si capul,,,,,cand umblu p strada mii se pare ca umblu ciudat si cand se uita cineva la mine in timp ce umblu ma simt emotionat si umblu anapoda..in plus cand ma obosesc simt pur si simplu de parka as fii bat de cap,,,in plus am observat cand fumez tremur mai tare,,,,,sa ma ajute cineva cu un sfat daka va rog ca nu mai stiu ce sa fack,am fost si la un psihiatru si mi-o dat ceva calmante Rivotril da nici un folos cand iau medicamentele ma simt mai bine si cand ma trezesc dim aceasi poveste,,,,,nu mai stiu ce se intampla cu mine,,,,ma poate ajuta cineva cu un sfat?????????rog seriozitate din parte voastrea plsss

Postat pe 13 Iunie 2009 14:14
Daca esti nascut in '89 esti cu un anisor mai mare decat mine... Destul de tinerel ca sa ai asemenea probleme la varsta ta. Poate ai vreun stres sau probleme din cauza carora reactionezi asa. Sau poate e din cauza tigarilor. Eu zic sa te duci la doctor sa iti dea trimitere la doctor de specialitate, poate neurolog, sa nu fie ceva pe fond fizic, nu numai psihic. Ai grija, multa sanatate, sper sa fie bine
kudi_onutsa
Postat pe 13 Iunie 2009 14:19
si eu a avut o perioada dintr asta si am fost la un control psiho iar cauzele erau stresul si faptul ca fumam.dupa respectiva consultatie am vizitat si medicul de familie si mi a gasit o lipsa considerabila de calciu...acum iau magne b6 si ma simt mai bine. dar m am lasat de fumat
just_sexy
Postat pe 13 Iunie 2009 14:27
De la: just_sexy, la data 2009-06-13 14:27:15si eu a avut o perioada dintr asta si am fost la un control psiho iar cauzele erau stresul si faptul ca fumam.dupa respectiva consultatie am vizitat si medicul de familie si mi a gasit o lipsa considerabila de calciu...acum iau magne b6 si ma simt mai bine. dar m am lasat de fumat

Hmm... nu sunt doctor si nici nu ma atrage, dar este clar ca atat stresul cat si tutunul afecteaza, mai ales la varsta noastra. De fumat nu fumez, iar stresul este extrem de prezent in aceasta etapa a vietii mele. Lipsa de calciu am si eu si am incercat tot felul de pastile, insa nu ii dau de capat :(
In mod ciudat... acum cateva zile, am inceput sa tremur din senin... fara niciun motiv
kudi_onutsa
Postat pe 13 Iunie 2009 14:36
Te sfatuiesc sa te interesezi si daca cineva din familia a a avut boala Parkinson
kudi_onutsa
Postat pe 13 Iunie 2009 14:37
De la: Omega1989, la data 2009-06-13 14:14:31as vrea sa va cer si eu un sfat ca de un timp nu stiu ce se petrece cu mine.,,,,,,,simt ca imi tremura tat corpul mai ales cand vb cu cineva simt ca imi tremura si capul,,,,,cand umblu p strada mii se pare ca umblu ciudat si cand se uita cineva la mine in timp ce umblu ma simt emotionat si umblu anapoda..in plus cand ma obosesc simt pur si simplu de parka as fii bat de cap,,,in plus am observat cand fumez tremur mai tare,,,,,sa ma ajute cineva cu un sfat daka va rog ca nu mai stiu ce sa fack,am fost si la un psihiatru si mi-o dat ceva calmante Rivotril da nici un folos cand iau medicamentele ma simt mai bine si cand ma trezesc dim aceasi poveste,,,,,nu mai stiu ce se intampla cu mine,,,,ma poate ajuta cineva cu un sfat?????????rog seriozitate din parte voastrea plsss

Eu sunt de parere ca nu psihiatrul te poate ajuta ci neurologul.
Lucia1971
Postat pe 13 Iunie 2009 14:40
tremuratul si ameteala sunt datorate fie lipsei de calciu,stessukui excesiv sau alimentatiei insuficiente parkinson la o varsta asa de frageda????
just_sexy
Postat pe 13 Iunie 2009 14:42
De la: Omega1989, la data 2009-06-13 14:14:31as vrea sa va cer si eu un sfat ca de un timp nu stiu ce se petrece cu mine.,,,,,,,simt ca imi tremura tat corpul mai ales cand vb cu cineva simt ca imi tremura si capul,,,,,cand umblu p strada mii se pare ca umblu ciudat si cand se uita cineva la mine in timp ce umblu ma simt emotionat si umblu anapoda..in plus cand ma obosesc simt pur si simplu de parka as fii bat de cap,,,in plus am observat cand fumez tremur mai tare,,,,,sa ma ajute cineva cu un sfat daka va rog ca nu mai stiu ce sa fack,am fost si la un psihiatru si mi-o dat ceva calmante Rivotril da nici un folos cand iau medicamentele ma simt mai bine si cand ma trezesc dim aceasi poveste,,,,,nu mai stiu ce se intampla cu mine,,,,ma poate ajuta cineva cu un sfat?????????rog seriozitate din parte voastrea plsss


esti gravid
Diavolyta_
Postat pe 13 Iunie 2009 14:45
nici eu nu as avea vre o pasiune legata de medicina dar un supliment magneziu este binevenit crede ma faza naspa e ca nu e indicat sa iei si calciu si magneziu in acelasi timp...
just_sexy
Postat pe 13 Iunie 2009 14:56
Eu cred ca ai un deficit de calciu. Ia incearca sa-ti faci analizele.
Kathara
Postat pe 13 Iunie 2009 14:59
De la: just_sexy, la data 2009-06-13 14:42:51 tremuratul si ameteala sunt datorate fie lipsei de calciu,stessukui excesiv sau alimentatiei insuficiente parkinson la o varsta asa de frageda????

Poi nu stim inca ce varsta are, pentru ca nu a precizat. Eu doar am presupus din cauza nikc-ului.
kudi_onutsa
Postat pe 13 Iunie 2009 15:07
De la: just_sexy, la data 2009-06-13 14:56:43 nici eu nu as avea vre o pasiune legata de medicina dar un supliment magneziu este binevenit crede ma faza naspa e ca nu e indicat sa iei si calciu si magneziu in acelasi timp...

Eu abia am scapat de o infectie cu care m-am luptat vreo jum' de an. Am luat numai antibiotice, dar acum o sa incep sa iau ceva sa imi creasca sistemul imunitar si calciu pentru ca am nevoie.
kudi_onutsa
Postat pe 13 Iunie 2009 15:09
De la: just_sexy, la data 2009-06-13 14:42:51 tremuratul si ameteala sunt datorate fie lipsei de calciu,stessukui excesiv sau alimentatiei insuficiente quote]
sa stii ca sunt cam ametita Lipsa de calciu - da, stres excesiv - da, alimentatie insuficienta - da. N-am pofta sa mananc deloc si absolut nimic. Ai patit asa ceva?
kudi_onutsa
Postat pe 13 Iunie 2009 15:12
Eu zic ca ar fi cazul sa te duci sa iti faci un set de analize complete,ca aici se da cu presupusul,cel mai bine iti poate spune un medic,sincer din descrierila tale pri anemic.....dar eu ne fiind doctor.multa bafta in viata si nu dispera
Ele_ely
Postat pe 2 Iulie 2009 20:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
operatie la ochi 1 De la: kudika025436 13 Mai 2009 21:32
Care mai esti racit? 9 De la: battleofwits 23 Ianuarie 2011 10:51
Va rog un mic ajutor 4 De la: Ioana_Cautis 9 Septembrie 2011 20:30
daca stie cineva???? 4 De la: iulia069834 6 Decembrie 2009 17:36
Radiologia periculoasa?? 1 De la: healthy009442 11 Septembrie 2010 19:38