Setari Cookie-uri

eu sunt vinovata,sau el,a simtit ceva pt mine sau m-am inselat?pot sa mai fac ceva?

Buna,sunt intr-o situatie ff dificila pentru mine si ma simt f singura.Acum cateva luni credeam ca in sfarsit voi fi si eu fericita,pentru ca ma facea fericita il aveam zi de zi si noapte de noapte langa mine,era ceea ce imi doream,de fapt si acum as minti daca as spune ca nu mai e,da chiar pot spune ca il iubesc.Toate au luat o intorsatura neasteptata,el a plecat,a trebuit sa plece,eu am stiut ca va pleca pentru 3 luni,dar nu m-am asteptat sa fie asa.Cand eram impreuna nici o clipa nu am stiut care e relatia dintre noi,pentru ca nu s-a pus niciodata in discutie faptul ca suntem impreuna,dar faptele spuneau altceva,ne purtam de parca eram impreuna,nu am crezut ca am ajuns sa il iubesc de abia cand a plecat mi-am dat seama ca il iubesc si am avut curajul sa-i spun.El atunci mi-a zis ca ar fi preferat asta sa o auda de la mine spunandu-i in fata,mi-a zis ca el nu imi poate spune ca ma iubeste dar ca imi simte lipsa si ca ii este dor de mine.Acum na nu stiu cat de adevarat au fost toate cuvintele,sau mi-a zis doar pt ca eu i-am zis ca il iubesc si ca imi este f greu acum fara el.Pe zi ce trece el s-a indepartat de mine vb din ce in ce mai rar,si destul de distant,si cand l-am intrebat ce se intampla mi-a zis ca nu e nimic ca doar e obosit,ca nu e nimic si sa nu mai insist cu asta ca la un moment dat asta o sa-l enerveze.Minunat nu?eu sunt in sesiune si nu pot face nimic,nu ma pot concentra,stau si ma gandesc toata ziua la el,ce sa fac,de ce trebuie sa trec prin asta,cum sa fac sa-l am doar al meu.Aseara in disperarea mea,i-am trimis un sms.Sms era trimis cu buna stiinta la el,dar continutul era adresat altcuiva unei prietene si ii ziceam ca:" nu,numai e nimic,de fapt din partea lui nu a fost nimic,eu acum stau si sufar si ce crezi ca lui ii pasa?"i l-am trimis lui,am vrut sa vad cum reactioneaza,am primit un sms in care imi zice:vezi ca ma enervezi rau cu fazele astea!eu m-am facut ca nu stiu despre ce vb si ca nu mi-am dat seama ca am trimis sms gresit.azi dimineata mi-a trimis sms si mi-a zis cum suna sms si sa nu mai fac faze de genul ca nu imi sta bine deloc.Daca e asa cum zic eu,sa raman eu cu ideile mele,toate lucrurile pe care le are la mine sa i le trimit acasa,(da el are o parte din lucruri la mine asta pt ca urma din toamna sa stam impreuna),si ca mai bine sa lasam lucrurile asa cum tot zic eu,si gata.apoi si-a inchis tel si asta e.Ce o sa se intample nu stiu,ideea e ca nu stiu ce sa fac cum sa fac,chiar nu vreau sa-l pierd si nu inteleg de ce s-a ajuns aici.
bufica
Postat pe 14 Iunie 2009 11:01
hmmm, eu zic sa te retragi o vreme, lasa-l sa gandeasca
ce zodie e ?
no_more
Postat pe 14 Iunie 2009 11:06
Draga mea, faza cu mesajul e infantila rau, nu te supara pe mine ca-ti spun.....el si-a dat seama ca i l-ai trimis intentionat....parerea mea e sa nu-l mai cauti un timp, vezi-ti de examene( stiu, usor de spus, mai greu de facut)....gandeste-te si la tine.....viata ta nu depinde de el sau de urmatorul barbat...nu fi disperata....asta le place cel mai mult.....ignore o perioada pentru domnu`....daca te iubeste se va intoarce la tine, daca nu, inseamna ca n-a fost al tau niciodata.....

Un sfat pt tine ....mereu iubeste-te pe tine.....si fii tu pe primul loc...
Multa putere si bafta!
arianne_35
Postat pe 14 Iunie 2009 11:13
Pune mana si invata, si nu uita ca pentru un barbat devii interesanta in momentul in care faci pe indiferenta si il refuzi , iar copilaria cu mesajul e cam de 16 ani nu de om matur.
valivieru96
Postat pe 14 Iunie 2009 11:26
Bufico, cred ca a intervenit ceva sau cineva in relatia voastra. Nu ne schimbam decat atunci cand intervine ceva .
Probabil ca isi dorea o relatie mai relaxata , sau doar ii placeai ...Poate ca nu te iubea..
Cum sa fi impreuna cu un barbat si sa nu puneti in discutie tema relatiei dintre voi?
Parerea mea este ca ar trebui sa-ti aduni fortele si sa bagi o doza puternica de indiferenta.Nu forta lucrurile , nu-i trimite lucrurile acasa.Pur si simplu asteapta sa dea el urmatorul semn .Si cand il da ,fi extrem de relaxata ,ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic.Chiar daca ti se rupe sufletul..
Daca nu vrea sa ramana cu tine ,oricum nu o va face ...indiferent de ce ai face tu.

ella_c
Postat pe 14 Iunie 2009 11:30
este varsator,nu stiu cat de relevant acest lucru!!
bufica
Postat pe 14 Iunie 2009 13:23
Da recunosc ca am exagerat la faza cu sms,de 3 zile stau in casa singura,si imi vine sa ma urc pe pereti,imi fac mii de ganduri nu am chef de nimic.Deci aseara cand i-am trimis sms chiar am facut-o pt ca nu mai avem stare,negandindu-ma la ce va putea urma.Nu o sa-i trimit lucrurile acasa asta e clar,momentele sunt dese si sunt constienta ca nu rezolv nimic daca stau si ma gandes tot timpul la el,chiar de vreo saptamana am asteptat ca el sa de-a un semn,deci nu pot sa zic ca l-am sufocat,chiar nu,dar cum a fost aseara mai am si momente de slabiciune si fac nefacute ca sa zic asa.Na mi s-au intamplat multe lucruri neplacute in ultima vreme si mi se pare deja mmult prea mult pt mine,cand era aici mai uitam,dar acum zi de zi singura,doar cu al meu catel,nu e asa usor,am prieteni dar nu am nici o stare sa ma intalnesc.La partea cu discutatul faptului ca avem sau nu o relatie,eu una nici o clipa nu m-am gandit la asta,nu stiu am avut momente cand am zis ca nu nu e nimic intre noi,eu nu ma vad langa el,suntem doar prieteni,la-m ajutat cand a avut nevoie,a fost langa mine cand am avut nevoie si atat,dar in sufletul meu se pare ca nu e chiar asa.
bufica
Postat pe 14 Iunie 2009 13:32
incearca sa te detasezi de problema cu el, si concentreaza-te asupra ta, pana la urma o sa-ti dai seama ce a fost. incearca si nu te mai gandi, cu cat o faci mai mult cu atat are sa-ti fie mai greu
no_more
Postat pe 14 Iunie 2009 13:35
si apoi, nu te mai tot invinovati atat ca nu e cazu, ai facut o pozna,gata, nu ai dat in cap la nimeni....eiiii...mare scofala...crezi ca el e perfect?
no_more
Postat pe 14 Iunie 2009 13:36
da ai dreptate nu am dat in cap la nimeni,si nimeni nu e perfect.Incerc sa nu ma mai gandesc si sa imi vad in continuare la ce am de facut,imi e super greu dar ma gandesc ca la un moment dat o sa treaca asta stiu si sunt constienta.Eu nu o sa-i mai dau nici un semn,nici un sms nimic.Acum o sa vad ce are el de zis si o sa vad ce e de facut.
bufica
Postat pe 14 Iunie 2009 13:58
daca simte...va lua atitudine, iar daca nu....asta e viata, poate mai bine acum decat mai tarziu. dar nu uita ca tu contezi!
no_more
Postat pe 14 Iunie 2009 14:41
De la: bufica, la data 2009-06-14 11:01:17.Ce o sa se intample nu stiu,ideea e ca nu stiu ce sa fac cum sa fac,chiar nu vreau sa-l pierd si nu inteleg de ce s-a ajuns aici.


aici s-a ajuns pe motiv ca ti-ai facut cont si ai postat un mesaj!
geo_x
Postat pe 14 Iunie 2009 14:55
De la: bufica, la data 2009-06-14 13:32:00La partea cu discutatul faptului ca avem sau nu o relatie,eu una nici o clipa nu m-am gandit la asta,nu stiu am avut momente cand am zis ca nu nu e nimic intre noi,eu nu ma vad langa el,suntem doar prieteni,la-m ajutat cand a avut nevoie,a fost langa mine cand am avut nevoie si atat,dar in sufletul meu se pare ca nu e chiar asa.


Stii...era un topic pe acest forum unde se discuta daca exista prietenie intre un barbat si o femeie...Iata , tu esti inca o dovada ca NU!
Te -ai indragostit de "prietenul" tau .Pacat ca el nu simte la fel...
ella_c
Postat pe 16 Iunie 2009 08:07
Intr-adevar, nu cred ca e prea relevant. Dar daca tot am citit povestea si cum am avut de-a face cu 3 varsatori in total ... pot sa-ti spun ca recunosc oarecum scenariul. Fara sa te increzi orbeste in zodii, am observat insa din comportamentul lor SI din cea ce am mai citit despre ei ca au un simt exacerbat al libertatii, au nevoie sa se simta liberi, orice discutie initiata de tine despre sentimente, relatie etc. le trage un semnal de alarma, ca libertatea lor ar fi in pericol. Am avut si eu parte de asemenea discutii si situatii (pe unele dintre replicile lui le recunosc deja cuvant cu cuvant), el chiar pronunta de fiecare data cuvantul "libertate", se vedea clar ca-si doreste sa aiba controlul exclusiv asupra a ceea ce se va intampla mai departe, si mai ales "daca" se va intampla. Nu am avut de ales, a trebuit sa iau situatia asa cum era, am renuntat sa-i cer raspunsuri, am suferit in tacere si am asteptat. De fiecare data s-a dovedit ca "am suferit" degeaba, el chiar era ocupat sau nu putea sa vorbeasca. Si de fiecare data cand "isi facea timp" se vedea clar ca tine la mine, mult mai mult decat speram eu sau voia el sa spuna prin cuvinte.
Partea proasta e am suferit ca un caine, i-am innebunit pe toti din jurul meu cu intrebari interminabile, mi-am stricat multe treburi (vezi examene), am pierdut mult timp si mi-am facut multi nervi incercand sa inteleg un comportament pe care nici acum nu reusesc sa-l inteleg, dar asta e ...
Lasa-l sa uite chestia cu sms-ul, a fost o idee nefericita. Arata-i ca are din partea ta multa incredere, libertate deplina si caldura sufleteasca, fara a cere ceva concret in schimb. De cate ori vorbesti cu el incearca sa fii vesela si haioasa, povesteste-i DOAR lucruri pozitive, Numai asa se va simti bine vorbind cu tine si va dori sa te auda din nou.
Fiti in continuare foarte buni "prieteni", caci si asta este pentru un varsator foarte important.
Cu timpul s-ar putea sa vezi cum (probabil) aceasta "prietenie" va deveni o "relatie", dar lasa-l sa creada ca decizia a venit din partea lui. Sunt doar niste biete cuvinte, dar pe unii dintre barbati aceste cuvinte ii sperie
ingrid2009
Postat pe 16 Iunie 2009 08:57
Va multumesc mult pt sfaturi,eu nu i-am mai dat nici un semn,binenteles ca s-a sesizat si a inceput sa sune si sa imi de-a sms,ba chiar sa-mi zica,ca ma viseaza ca e bolnav si ca se simte singur,eu am incercat sa par ca am uitat tot si ca sunt super stresata cu exam si cu licenta.Ma rog incerc sa ma incurajez singura si sa trec peste asta,daca e sa fie v-a fi daca nu nu,oricat de mult ma stresez eu.Va multumesc inca o data,o seara buna si take care!
bufica
Postat pe 16 Iunie 2009 21:35
bafta
no_more
Postat pe 16 Iunie 2009 21:39
Nu mai comentez ca sfaturile deja sunt date.Dar ma intereseaza si pe mine subiectul.Varsatorii sunt f libertini,cred ca mai mult prieteni decat iubiti.Si iubirile sunt de multe feluri.Nu gasim intotdeauna ce vrem.

Postat pe 1 Iulie 2009 15:09
De la: bufica, la data 2009-06-14 11:01:17Buna,sunt intr-o situatie ff dificila pentru mine si ma simt f singura.Acum cateva luni credeam ca in sfarsit voi fi si eu fericita,pentru ca ma facea fericita il aveam zi de zi si noapte de noapte langa mine,era ceea ce imi doream,de fapt si acum as minti daca as spune ca nu mai e,da chiar pot spune ca il iubesc.Toate au luat o intorsatura neasteptata,el a plecat,a trebuit sa plece,eu am stiut ca va pleca pentru 3 luni,dar nu m-am asteptat sa fie asa.Cand eram impreuna nici o clipa nu am stiut care e relatia dintre noi,pentru ca nu s-a pus niciodata in discutie faptul ca suntem impreuna,dar faptele spuneau altceva,ne purtam de parca eram impreuna,nu am crezut ca am ajuns sa il iubesc de abia cand a plecat mi-am dat seama ca il iubesc si am avut curajul sa-i spun.El atunci mi-a zis ca ar fi preferat asta sa o auda de la mine spunandu-i in fata,mi-a zis ca el nu imi poate spune ca ma iubeste dar ca imi simte lipsa si ca ii este dor de mine.Acum na nu stiu cat de adevarat au fost toate cuvintele,sau mi-a zis doar pt ca eu i-am zis ca il iubesc si ca imi este f greu acum fara el.Pe zi ce trece el s-a indepartat de mine vb din ce in ce mai rar,si destul de distant,si cand l-am intrebat ce se intampla mi-a zis ca nu e nimic ca doar e obosit,ca nu e nimic si sa nu mai insist cu asta ca la un moment dat asta o sa-l enerveze.Minunat nu?eu sunt in sesiune si nu pot face nimic,nu ma pot concentra,stau si ma gandesc toata ziua la el,ce sa fac,de ce trebuie sa trec prin asta,cum sa fac sa-l am doar al meu.Aseara in disperarea mea,i-am trimis un sms.Sms era trimis cu buna stiinta la el,dar continutul era adresat altcuiva unei prietene si ii ziceam ca:" nu,numai e nimic,de fapt din partea lui nu a fost nimic,eu acum stau si sufar si ce crezi ca lui ii pasa?"i l-am trimis lui,am vrut sa vad cum reactioneaza,am primit un sms in care imi zice:vezi ca ma enervezi rau cu fazele astea!eu m-am facut ca nu stiu despre ce vb si ca nu mi-am dat seama ca am trimis sms gresit.azi dimineata mi-a trimis sms si mi-a zis cum suna sms si sa nu mai fac faze de genul ca nu imi sta bine deloc.Daca e asa cum zic eu,sa raman eu cu ideile mele,toate lucrurile pe care le are la mine sa i le trimit acasa,(da el are o parte din lucruri la mine asta pt ca urma din toamna sa stam impreuna),si ca mai bine sa lasam lucrurile asa cum tot zic eu,si gata.apoi si-a inchis tel si asta e.Ce o sa se intample nu stiu,ideea e ca nu stiu ce sa fac cum sa fac,chiar nu vreau sa-l pierd si nu inteleg de ce s-a ajuns aici.

:)))) e cumva din alexandria iubitul taufostul meu iubit avea..genul asta de comp..am stat 6 ani impreuna..de vis dar presarati cu muuulte faze de genul prezentat de tine..;) Pup bafta prefa-te joaca teatru fii actrita cu el..
te dai preocupata si ocupata...ii dai cu picatura..chestii dragutze...cat sa nu fuga de tot cat sa fie interesant barbatii sunt animale de prada..;):):):) lasa-te cucerita nu invers..
Aesma_Daeva
Postat pe 2 Iulie 2009 15:06
Nu,nu e din Alexandria.Am ajuns la concluzia ca e mai bine sa las lucrurile asa cum sunt sa nu mai disper sa schimb ceva pt ca nu am cu cine,imi vad de mine si de ceea ce am de facut.Pot spune ca m-am resemnat in ceea ce-l priveste,cu atat de multa indiferenta chiar nu vad cum as fi putut sa ajung la alta concluzie,iar calcata in picioare nu ma voi mai lasa ca nu am pt cine,cred ca voi reveni la relatia de prietenie si nimic mai mult,sufletul imi spune altceva dar ratiunea ma indreapta catre alte drumuri,stiu ca o sa-mi fie greu dar nici sa fiu papusa lui sa faca ce vrea din mine cand are el chef nu se poate,pot trece cu vederea dar cand se transforma tot in mare indiferenta si telefoane sau msg doar cand are nevoie chiar nu se poate,trec cu vederea dar nu uit.Asa ca sa mergem mai departe!!!
bufica
Postat pe 2 Iulie 2009 20:51
:))si eu ma gandesc la chestia asta....voi pana la urma erati prieteni ft buni si a degenerat in altceva..dar tu nu stii daca doar ti s-a parut tie..a fst asa doar pt tine sau chiar a fost ceva dar nu ati pus in practica...corect?...raspunsul e:se joaca cu tine,ii place sa se stie important pentru cineva,cui nu i-ar placea.daca le permitem ei isi iau..asta cam asa e.si eu m-am indragostit rau ...de un ft bun prieten,fost coleg acum dupa liceu...ma despartisem de iubitul meu de 3 ani jumate,ajunsesem sa vb cu fostul de el cand ma suna(te-ai mai gandit la noi?vreau sa te vad!ce ti-a facut copilul ala?esti cu el?) si cu el de fostul(pt k aducea vorba desi nu ma gandeam la ex niciodata,nu-mi trebuia nimic altceva cand ieseam cu el,i-am zis dar krek era peste puterea lui sa inteleaga)..noi spre deosebire de voi am discutat de ft multe ori despre "relatia noastra" desi practic nu am avut-o..a fst platonica dar cu atingeri si mangaieri care insemnau mai mult decat un sarut ;)).femeile cauta barbati perfecti (prietenii sunt oamenii perfecti pe care ii pastram in preajma),iar ei barbatii cauta femei imperfecte(care sa-i puna pe ganduri,sa ii macine putin,sa-i contrarieze,sa-i atace)..asa se face ca dintre femei unele sfarsesc amorezate de prieteni,iar barbatii lor iubiti sunt atrasi de dusmance;)))
kudika_jo
Postat pe 10 August 2009 10:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vitamina D3 100.000 si 300.000 ui injecabil 1 De la: kudika475382 22 Noiembrie 2011 09:30
Unde gasesc si eu Medici Ginecologi in vederea unei colaborari? 1 De la: CornelG 2 Iunie 2013 14:20
ABSORBANTE SI PROSUSE CU ANIONI 1 De la: vivircn 30 Octombrie 2009 10:52
eu sunt vinovata,sau el,a simtit ceva pt mine sau m-am inselat?pot sa mai fac ceva? 20 De la: kudika_jo 10 August 2009 10:51
Ajutor! 9 De la: CLM100 5 Noiembrie 2012 15:26