Setari Cookie-uri

Va rog sa-mi dati si mie un sfat :((

salut..sunt raluca..nu am crezut ca o sa iubesc vreodata pt ca d mica aveam in cap ideea ca toti barbatii inseala..pe parcursul vietii m-am si lamurit cu tb asta iar acum nu mai stiu c sa cred dar un singur lucru stiu sigur:sunt ff geloasa si nu am incredere in nimeni de doua luni m-am impacat cu iubitul meu cu care nu mai vorbisem de vreo 3 ani,el e in italia si peste 2- 3 saptamani zice ca vine in romania si plecam amandoi incolo,deci ne-am facut planuri mari de viitor.ne intelegeam super bine la tel-pt ca doar asa vb cu el..eu d fel ma supar f repede iar el la fel si niciunu nu lasa d la el asa ca ieri vorbeaam la tel si el asculta muzica f tare in masina si iam zis sa dea mai incet sa ne intelegem (mentionez ca e creca a 100-a oara cand ii zic asta) si el nici ca ma asculta..nul inteleg...si mam enervat f tare si iam inchis tel...am asteptat sa sune dar nimic am mai vb prin cateva mesaje..iam zis la nervi sa nu ma mai sune..iar azi nu mia dat niciun msg :((( nu stiu c sa mai fac..acum imi dau seama ca il iubesc f mult..si nici nu imi vine sai dau eu un semn...oare el nu ma iubeste sau dc nu ma suna?oare asa sunt eu invatata sa fiu doar cautata?:(((voi ce ziceti ca ar tb sa fac?
skumpy_1
Postat pe 14 Iunie 2009 16:59
vezi tu ce inseamna iubirea draga mea.....acum realizezi si tu ce greu e......dar toate au un inceput si o sa fie bine pt totzi si toate........eu ce sfat itzi pot da este sa nu mai fi asa geloasa ca nu castigi nimic in viatza....pup ai grija de tine si de iubitul tau ca asa o sa rezolvi multe....
russ
Postat pe 16 Iunie 2009 16:27
eu cred ca nu ai incredere in tine de esti asa geloasa adica nu ai incredere ca-l poti tine lg tine.nu mai fii asa nu rezolvi nimica.cat despre muzica din masina sincera sa fiu a fost cam taran.pup mlt
fiammetta
Postat pe 17 Iunie 2009 09:16
In dragoste si in razboi este permis orice! stati linistiti si nu va mai consumati atat pentru niste certuri marunte...o sa va impacati voi. O sa te sune el odata si odata daca te iubeste.Stai linistita si nu mai fi si tu asa geloasa si fii diplomata.Ai grija de tine
Samatha04
Postat pe 17 Iunie 2009 09:25
De la: Samatha04, la data 2009-06-17 09:25:42In dragoste si in razboi este permis orice! stati linistiti si nu va mai consumati atat pentru niste certuri marunte...o sa va impacati voi. O sa te sune el odata si odata daca te iubeste.Stai linistita si nu mai fi si tu asa geloasa si fii diplomata.Ai grija de tine

ms..deja ma sunat...:D park a stiut k am skris aici dp el k a sunat intr-un minut ...pai am uitat sa zik k a mai incerkat atunci sa sune dar iam dat respins deci asta era raspunsul lui..dc nu ma mai sunat imediat:P
skumpy_1
Postat pe 17 Iunie 2009 16:42
Gelozia vine din dragoste....dar cand gelozia e foarte exagerata deja vrei control asupra celeilalte persoane.....noi femeile oricum suntem geloase si care zice ca nu-i as nu o cred....
Maddallena
Postat pe 17 Iunie 2009 18:50
diplomatie....incearca sa fii diplomata de acum in colo problemele nu se rezolva trantind telefonul in nas cuiva, ci discutandu'le fata in fata....trebuie sa ai rabdare pana te vezi cu el si apoi sa aveti o discutie k altfel se ajunge la certuri mai mari
inna_1688
Postat pe 18 Iunie 2009 19:10
De la: skumpy_1, la data 2009-06-17 16:42:46
De la: Samatha04, la data 2009-06-17 09:25:42In dragoste si in razboi este permis orice! stati linistiti si nu va mai consumati atat pentru niste certuri marunte...o sa va impacati voi. O sa te sune el odata si odata daca te iubeste.Stai linistita si nu mai fi si tu asa geloasa si fii diplomata.Ai grija de tine

ms..deja ma sunat...:D park a stiut k am skris aici dp el k a sunat intr-un minut ...pai am uitat sa zik k a mai incerkat atunci sa sune dar iam dat respins deci asta era raspunsul lui..dc nu ma mai sunat imediat:P


te'a sunat!?ce fraer!!!lumea e mare,daca as fii in locu lui ai sta mult si bine,cu tel in mana
dar lasa asta,cati ani ai?
scorpyoW
Postat pe 18 Iunie 2009 19:23
Draga mea..dragostea si relatia va implica pe aman2..impartiti impreuna tot..si bune si rele..suna`l tu daca el nu te suna..sunteti impreuna..nu`i faci nici un favor lui ci il faci pt voi si pt relatia voastra..IUBITI-VA MULT si bafta in continuare
kudika034693
Postat pe 18 Iunie 2009 20:20
De la: scorpyoW, la data 2009-06-18 19:23:06
De la: skumpy_1, la data 2009-06-17 16:42:46
De la: Samatha04, la data 2009-06-17 09:25:42In dragoste si in razboi este permis orice! stati linistiti si nu va mai consumati atat pentru niste certuri marunte...o sa va impacati voi. O sa te sune el odata si odata daca te iubeste.Stai linistita si nu mai fi si tu asa geloasa si fii diplomata.Ai grija de tine

ms..deja ma sunat...:D park a stiut k am skris aici dp el k a sunat intr-un minut ...pai am uitat sa zik k a mai incerkat atunci sa sune dar iam dat respins deci asta era raspunsul lui..dc nu ma mai sunat imediat:P


te'a sunat!?ce fraer!!!lumea e mare,daca as fii in locu lui ai sta mult si bine,cu tel in mana
dar lasa asta,cati ani ai?

nu e fraier ma iubeste..poate mai mult dekay il iubesk eu p el
am 21 d ani si el la fel
skumpy_1
Postat pe 19 Iunie 2009 16:25
ni cred,la 21 gandesti ca o pustoaica de 14
scorpyoW
Postat pe 19 Iunie 2009 20:07
nu vreau aa fiu rea...dar la 21 de ani sincer gandesti destul de bine.eu am doar 18 fac 19 in octombrie si credeti-ma k necazul te maturizeaza mai mult decat linistea.si inca ceva "iubrea nu are varsta"
nicoleta26
Postat pe 20 Iunie 2009 18:42
De la: scorpyoW, la data 2009-06-19 20:07:27ni cred,la 21 gandesti ca o pustoaica de 14

skumpy_1
Postat pe 20 Iunie 2009 19:53
diferenta 14-21 cam tot acolo
no_more
Postat pe 20 Iunie 2009 19:55
Hmmm... :D
Poveste asemanatoare cu a mea
Sincer,cand am inceput sa citesc,m`a apucat rasul Si stii de ce? Pentru ca mi`am dat seama unde e greseala la NOI si cat de copii putem fii uneori Iti spun doar ca barbatilor le place sa fie liberi ! Si inca ceva : nu`l controla pentru ca oricat ai incerca tu sa afli un anume CEVA,nu vei reusi in momentul ala. Iti va spune singur "beleaua"...
PUP
Larysszuka
Postat pe 22 Iunie 2009 09:02
De la: Larysszuka, la data 2009-06-22 09:02:39Hmmm... :D
Poveste asemanatoare cu a mea
Sincer,cand am inceput sa citesc,m`a apucat rasul Si stii de ce? Pentru ca mi`am dat seama unde e greseala la NOI si cat de copii putem fii uneori Iti spun doar ca barbatilor le place sa fie liberi ! Si inca ceva : nu`l controla pentru ca oricat ai incerca tu sa afli un anume CEVA,nu vei reusi in momentul ala. Iti va spune singur "beleaua"...
PUP


pai km asa e tot ei se dau d gol odata si odata
skumpy_1
Postat pe 22 Iunie 2009 17:17
De la: skumpy_1, la data 2009-06-14 16:59:20salut..sunt raluca..nu am crezut ca o sa iubesc vreodata pt ca d mica aveam in cap ideea ca toti barbatii inseala..pe parcursul vietii m-am si lamurit cu tb asta iar acum nu mai stiu c sa cred dar un singur lucru stiu sigur:sunt ff geloasa si nu am incredere in nimeni de doua luni m-am impacat cu iubitul meu cu care nu mai vorbisem de vreo 3 ani,el e in italia si peste 2- 3 saptamani zice ca vine in romania si plecam amandoi incolo,deci ne-am facut planuri mari de viitor.ne intelegeam super bine la tel-pt ca doar asa vb cu el..eu d fel ma supar f repede iar el la fel si niciunu nu lasa d la el asa ca ieri vorbeaam la tel si el asculta muzica f tare in masina si iam zis sa dea mai incet sa ne intelegem (mentionez ca e creca a 100-a oara cand ii zic asta) si el nici ca ma asculta..nul inteleg...si mam enervat f tare si iam inchis tel...am asteptat sa sune dar nimic am mai vb prin cateva mesaje..iam zis la nervi sa nu ma mai sune..iar azi nu mia dat niciun msg :((( nu stiu c sa mai fac..acum imi dau seama ca il iubesc f mult..si nici nu imi vine sai dau eu un semn...oare el nu ma iubeste sau dc nu ma suna?oare asa sunt eu invatata sa fiu doar cautata?:(((voi ce ziceti ca ar tb sa fac?


eu cred ca s-a saturat de crisparile tale, si de stresul tau....

Postat pe 22 Iunie 2009 17:38
De la: skumpy_1, la data 2009-06-19 16:25:54
De la: scorpyoW, la data 2009-06-18 19:23:06
De la: skumpy_1, la data 2009-06-17 16:42:46
De la: Samatha04, la data 2009-06-17 09:25:42In dragoste si in razboi este permis orice! stati linistiti si nu va mai consumati atat pentru niste certuri marunte...o sa va impacati voi. O sa te sune el odata si odata daca te iubeste.Stai linistita si nu mai fi si tu asa geloasa si fii diplomata.Ai grija de tine

ms..deja ma sunat...:D park a stiut k am skris aici dp el k a sunat intr-un minut ...pai am uitat sa zik k a mai incerkat atunci sa sune dar iam dat respins deci asta era raspunsul lui..dc nu ma mai sunat imediat:P


te'a sunat!?ce fraer!!!lumea e mare,daca as fii in locu lui ai sta mult si bine,cu tel in mana
dar lasa asta,cati ani ai?

nu e fraier ma iubeste..poate mai mult dekay il iubesk eu p el
am 21 d ani si el la fel


cred ca esti cam rasfatata si ti s-a dat mereu ce voiai...trebuie sa incerci sa te maturizezi,nu te juca in dragoste,ca poate intr-o zi din joaca te va parasi
dalilascumpy
Postat pe 22 Iunie 2009 17:47
Larysszuka
Postat pe 23 Iunie 2009 00:49
De la: skumpy_1, la data 2009-06-22 17:17:09
De la: Larysszuka, la data 2009-06-22 09:02:39Hmmm... :D
Poveste asemanatoare cu a mea
Sincer,cand am inceput sa citesc,m`a apucat rasul Si stii de ce? Pentru ca mi`am dat seama unde e greseala la NOI si cat de copii putem fii uneori Iti spun doar ca barbatilor le place sa fie liberi ! Si inca ceva : nu`l controla pentru ca oricat ai incerca tu sa afli un anume CEVA,nu vei reusi in momentul ala. Iti va spune singur "beleaua"...
PUP


pai km asa e tot ei se dau d gol odata si odata


Sau nu chiar sa se dea de gol.. dar stii vb aceea: niciodata nu e prea tarziu.
SI totusi,la 21 de ani... copilariile astea nu`si au locul :|
PAREREA MEA!
Larysszuka
Postat pe 23 Iunie 2009 00:51
De la: Larysszuka, la data 2009-06-23 00:51:22
De la: skumpy_1, la data 2009-06-22 17:17:09
De la: Larysszuka, la data 2009-06-22 09:02:39Hmmm... :D
Poveste asemanatoare cu a mea
Sincer,cand am inceput sa citesc,m`a apucat rasul Si stii de ce? Pentru ca mi`am dat seama unde e greseala la NOI si cat de copii putem fii uneori Iti spun doar ca barbatilor le place sa fie liberi ! Si inca ceva : nu`l controla pentru ca oricat ai incerca tu sa afli un anume CEVA,nu vei reusi in momentul ala. Iti va spune singur "beleaua"...
PUP


pai km asa e tot ei se dau d gol odata si odata


Sau nu chiar sa se dea de gol.. dar stii vb aceea: niciodata nu e prea tarziu.
SI totusi,la 21 de ani... copilariile astea nu`si au locul :|
PAREREA MEA!


pai ink nu m-am maturizat ...ms d sfaturi orikum
skumpy_1
Postat pe 23 Iunie 2009 16:55
asa mama,tranteste-i telefonul in nas,injura-l de stramosi,spune-i hotarat ca ai terminat cu el! apoi asteapta sa vina in genunchi si sa-si ceara iertare,iar tu nu-l ierta asa din prima,mai fa niste mutre..
apoi......... nu uita sa pretinzi si sa bati din piciorus ori de cate ori ai ocazia ca barbatul e egal cu femeia,ca nu mai e ca pe vremuri. ok?
aaaaa..
aha,ca uitam. deci,ori te comporti ca o domnita de la pension care-si vara nasucul in saruri sa nu lesine cu orice ocazie,ori traiesti ca o femeie a zilelor noastre care cand pretinde egalitate stie si sa ofere. egalitate.
deci,iubita,cand te mai taie o toana si-i trantesti telefonul,pune manusita iute si cere-ti niste scuze,sms sau cum doresti. asa cum ai pretinde si tu de la el daca situatia ar fi inversa.
mimoz
Postat pe 23 Iunie 2009 22:57
WTF....daca te iubeam, implicit te si respecta, daca tu l-ai rugat sa dea muzica mai incet ca sa va puteti intelege era frumos sa te asculte, ca la urma urmei nu ii cereai mare lucru........


eu zic sa-l lasi;)


parerea mea:D:D
kkt
Postat pe 25 Iunie 2009 14:55
De la: kkt, la data 2009-06-25 14:55:15WTF....daca te iubeam, implicit te si respecta, daca tu l-ai rugat sa dea muzica mai incet ca sa va puteti intelege era frumos sa te asculte, ca la urma urmei nu ii cereai mare lucru........


eu zic sa-l lasi;)


parerea mea:D:D


acu pe bune...cum vrei sa te ia cineva inserios cand tu ai id-u KKT?
greierash_is_back
Postat pe 25 Iunie 2009 15:04
De la: skumpy_1, la data 2009-06-14 16:59:20salut..sunt raluca..nu am crezut ca o sa iubesc vreodata pt ca d mica aveam in cap ideea ca toti barbatii inseala..pe parcursul vietii m-am si lamurit cu tb asta iar acum nu mai stiu c sa cred dar un singur lucru stiu sigur:sunt ff geloasa si nu am incredere in nimeni de doua luni m-am impacat cu iubitul meu cu care nu mai vorbisem de vreo 3 ani,el e in italia si peste 2- 3 saptamani zice ca vine in romania si plecam amandoi incolo,deci ne-am facut planuri mari de viitor.ne intelegeam super bine la tel-pt ca doar asa vb cu el..eu d fel ma supar f repede iar el la fel si niciunu nu lasa d la el asa ca ieri vorbeaam la tel si el asculta muzica f tare in masina si iam zis sa dea mai incet sa ne intelegem (mentionez ca e creca a 100-a oara cand ii zic asta) si el nici ca ma asculta..nul inteleg...si mam enervat f tare si iam inchis tel...am asteptat sa sune dar nimic am mai vb prin cateva mesaje..iam zis la nervi sa nu ma mai sune..iar azi nu mia dat niciun msg :((( nu stiu c sa mai fac..acum imi dau seama ca il iubesc f mult..si nici nu imi vine sai dau eu un semn...oare el nu ma iubeste sau dc nu ma suna?oare asa sunt eu invatata sa fiu doar cautata?:(((voi ce ziceti ca ar tb sa fac?


e si ce? l-ai lovit la nas? bine i-ai facut ca sa inteleaga de acum ca adac nu da muzica incet cand vb tu nu mai vb cu el la telefon.ai ambitie si asteapta ca el sa te caute....

Postat pe 25 Iunie 2009 15:11
Urata e gelozia...si daca niciunu nu lasti d la voii...teai gandit ca poate nu te cauta pt ca nu vrea sa lase d la el..intro relatie daca iubesti cu adevarat lasi d la tine mai mult decat trebuie...parerea mea e sa lasi d la tine ca intrun fel pt tine o faci..iubitiva mult si laso mai moale cu gelozia..
lavy_girl92
Postat pe 26 Iunie 2009 00:25
da intradevar daca te iuberte te va cauta nu va putea rezista sa nu stie ce faci si ar trebui sa lasi gelozia deoparte pentruca nu te ajuta la nimic o relatie se bazeaza pe respect unu fata de celalalt , incredere reciptoca si foarta multa dragoste
nisu_antonio
Postat pe 27 Iunie 2009 17:53
De la: mimoz, la data 2009-06-23 22:57:24asa mama,tranteste-i telefonul in nas,injura-l de stramosi,spune-i hotarat ca ai terminat cu el! apoi asteapta sa vina in genunchi si sa-si ceara iertare,iar tu nu-l ierta asa din prima,mai fa niste mutre..
apoi......... nu uita sa pretinzi si sa bati din piciorus ori de cate ori ai ocazia ca barbatul e egal cu femeia,ca nu mai e ca pe vremuri. ok?
aaaaa..
aha,ca uitam. deci,ori te comporti ca o domnita de la pension care-si vara nasucul in saruri sa nu lesine cu orice ocazie,ori traiesti ca o femeie a zilelor noastre care cand pretinde egalitate stie si sa ofere. egalitate.
deci,iubita,cand te mai taie o toana si-i trantesti telefonul,pune manusita iute si cere-ti niste scuze,sms sau cum doresti. asa cum ai pretinde si tu de la el daca situatia ar fi inversa.


da exakt asa fak.probleme? asa sunt eu invatata
skumpy_1
Postat pe 28 Iunie 2009 17:17
ok,daka exakt asa faki nicyo problema,tzine-o marunt

ai vrut sfaturi dar ai vrut sa fii sfatuita sa faci cum ai fost TU invatata? mehehehe,domnita suava,fugi inapoi in castel!
mimoz
Postat pe 14 August 2009 01:43
Ofer servicii de divinatie in Tarot, probabil cele mai bune servicii de pe internet, moralitate, profesionalism. Analize personalizate realizate cu mult suflet si pasiune analizele personalizate care nu sunt generate automat de vreun program de calculator precum pe alte site-uri. Nu lasa viitorul sa te prinda nepregatit.Fii cu un pas inainte si lasa tarotul sa iti dezvaluie viitorul si de ce nu chiar sa te ajute sa iti schimbi viata in bine.
Prezicerile mele sunt intotdeauna sincere .

Confidentialitatea este respectata si garantata. pt. mai multe detalii accesati site-ul http://tarotkitty.webs.com/
Cristinakitty
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu el si ea... 7 De la: Eva32 18 Mai 2011 01:25
help! 4 De la: scorpyoW 20 Iunie 2009 18:45
Consiliere in probleme de dragoste si parteneriat, etc pe eUniversum 3 De la: faith74 22 Octombrie 2011 18:01
Probleme in relatie 16 De la: Max2 20 Noiembrie 2011 18:34
e iubire s-au ...doar...placere ? 35 De la: kudika462415 16 Noiembrie 2012 00:40