Setari Cookie-uri

Sunt atat de trista............

Vad ca toata lumea a suferit si totusi de fiecare data credem ca nimeni nu a facut-o ca noi....binenteles ca la fiecare dintre noi au fost mai multe lacrimi,mai multe nopti nedormite,nu am manacat zile intregi.........intr-un cuvant suferinta a fost cea mai cea.........dar nu e chiar asa:adevarat ,fiecare se manifesta in felul sau dar credeti-ma suferinata este la fel indiferent de persoana......suferinata nu are un barometru(nu poti suferi mai mult sau mai putini),suferi si gata........Vad,de asemenea si cazuri fericite......carora va doresc din inima toata linistea sufleteasca din lume(de care sper sa am parte si eu intr-o zi!!!!!!)In concluzie de acum incolo o sa incerc sa merg si eu pe principiul:dupa nor apare si soarele(poate avand speranta de mai bine asa se va intampla).........un lucru il mai stiu clar:pe el clar nu-l mai vreau in viata mea indiferent de ce se va mai intampla dar o alta persoana(sper sa am mai mult norok de data asta pentru ca vb voastra''D-zeu ni le da cu cu scop''si stiu ca El nu va uita si de mine si imi va da ceea ce merit,binenteles si lui la fel;:''dupa fapta si rasplata''
Sa aveti grija de voi,sper sa ne mai auzim cu bine(mi-ar face placere),sa fiti puternici,va pup......
mirela_ely
Postat pe 7 Iulie 2009 11:44
BUNA!IMI PARE RAU DE CELE INTAMPLATE DRAGA MEA!AM POVESTIT SI EU INTAMPLAREA MEA
!UNDE ESTI?
lupul_alb
Postat pe 7 Iulie 2009 14:32
Yumalai de fapt corect este "vise" ... da eu is "visuri" k is mai cu motz .... Sper k te`am lamurit acuma
ViSuRi_DuLcI
Postat pe 11 Iulie 2009 13:32
REGRET PT TINE SI STIU CUM E PT CA SIEU AM TRAIT ASEMENEA TRAGEDIE SI INCA NU REUSESC SA AGSESC PE CINEVA CARE SAMI FIE ALTURI SA AM O ALTA RELATIE SERIOASA... DESI INCERC DE 10 LUNI,,,
NU SUNT PRETENTIOS , POATE DOAR AM UN DEFECET CA MA ATSEZ F REPDE SI IUBESC ENORM,,, DACA L POT NUMI DEFECT...

INSA SFATUL MEU E CA DUPA C ETE LINISTESTI E SA INCERCI CU O PEROSANA CARE CHIAR MERITA( AICI E PR SA NU ALEGI PE CINE NU TREBUIE CA MAI RAU ITI FACI TIE) O RELATIE SA TE APROPI DE ECEA PERSOANA S ATE FACA SA UITI DE PROBLEME, CA O S AUITAM IN TIMP, DACA OMU NU AR UITA AR INEBUNI... SI ODATA CU TIMPUL SE VA REZOLVA SI CHINUL ASTA SUFLETESC, ORICUM E BINE CA SA INTAMPLAT ASA ACUM SI NU DUPA 1 2 ANI CE ERAI AMRITATA SI CU EVENTUAL COPIL COPII ETC
TOT RAUL IN SPRE BINE, CAUTA SI TU PE CINEVA CARE A TRECUT PRIN ACEEASI PROBLEMA CA SA VA SPRIJINITI SI COMPLETATI RECIPROC SA VA APROPIATI MULT MAI MULT INT UN TIMP SCURT.
FARA FALSA MODESTIE NU CA EU AS FI IN ACEEASI SITUATIE DAR... SINCER CHIA MIAS DORISA TE CUNOSC
baiatfinut
Postat pe 14 Iulie 2009 01:01
De la: Rock_this, la data 2009-06-24 11:08:44
De la: mirela_ely, la data 2009-06-15 17:48:37Nu stiu cum sa incep.........da,tot eu gasesc raspunsul:probabil cu inceputul.Simteam nevoia sa vorbesc cu cineva,sa ma descarc..........simteam nevoia sa vorbesc.Am avut o relatie frumoasa timp de 3 ani de zile,o relatie probabil invidiata de multi as putea spune........planuri de nunta, vise si multe altele...totul s-a spulberat intr-o clipa si probabil in momentul in acre ma asteptam cel mai putin(de parca ar fii fost vreodata momentul potrivit pentru asta)El a trebuit sa plece in alta tara(asta tot pentru noi),eu nu am putut sa-l urmez imediat iar cand as fii putut nu s-a mai vrut(poate intelegeti ce vreau sa spun..)El s-a schimbat atat de mult intr-un timp atat de scurt,s-a indepartat de mine si din gura lui singura explicatie pe care am putut sa o obtin a fost:esti prea cuminte pentru mine..........Nu pot sa inteleg si nu stiu nici daca vreau sa inteleg de ce omul pe care l-am iubit,l-am respectat,l-am adorat si langa am fost fericita in adevaratul sens al cuvantului imi da o lovitura ca asta........in primele luni si lui i-a fost greu fara mine acolo si acum ???Toata lumea este suparata pe el....ai lui....ai mei....de mine ce sa mai zik ca nu stiu cum sa trec peste,nu-mi gasesc rostul si puterea..........eu nu stiu decat sa plang(chiar ma intreb uneori de unde atatea lacrimi?)si sa ma intreb de ce???Incerc din rasputeri sa mi revin,ies afara ca sa nu mai stau inchisa in casa(pentru ca ar fii ingrozitor sa stau inchisa intre patru pereti...as lua-o razna)dar trebuie sa se gaseasca cineva sa ma intrebe de el......sa-mi aminteasca....si la cum sunt acum doar atata imi trebuie pentru a ma bufni iarasi plansul........bine nu-i condamn pentru ca noi oricum eram zilnik impreuna ,eram nedespartiti.........Gata nu vreau sa-mi plangeti de mila (cu toate ca sunt o fire sensibila)si nici sa va plictisiti dar va rog din tot sufletul meu spuneti-mi voi de unde sa gasesc eu putere sa trec peste.......pentru ca imi e atat de greu.............


avem o situatie cat de cat asemanatoare (nu vreau sa intru in detalii, ca sunt la munca si poate ma apuc de bocit pe aici ). tot ce pot sa iti spun e sa incerci sa fii puternica. nu meritai asta si nu merita sa te consumi si sa iti strici sanatatea. O sa treaca, ai sa vezi




SUNT UNELE PERSOANE DIN JURUL TAU CARE SUFERA DUPA TIEN DAR TU IN LOC SAI VEZI LE AMPLIFICI SUFERINTA SUFERIND DUPA ALTUL,,, DESCHIDE OCHII CATRE LUMEA CARE PROBABIL ITI VREA BENELE, NU TOTI VOR ASTA ISNA SIGUR SUNT CATEVA PERSOANE ALATURI APROPAITE CUNOSCUTE SAU CARE OSA LE CUNOSTI PE VIITOR, INCERCA SA NU MAI TRATEZI PE ALTI CU DISPRET SI DEZINTERES PT CA CE TIE NU TI PLACE ALTUIA NU I FACE.. FI CNVINSA CA PE VIIITOR VEI FI LA FEL SAU MULT MAI FERICITA,.
SUCCES
baiatfinut
Postat pe 14 Iulie 2009 01:12
ai grija ca aici sant critici muti si care se afla aici pt a jigni nu pt a da un sfat bun , ce sa zic poate vor avea nevoie si ei vreodata..
fiecare trecem prin perioade dificile in viata , trebuie sa fim tari capul sus si inainte asa e viata cu bune,cu rele dak nu ar fi raul nu am cunoaste binele bafta
mario12m
Postat pe 14 Iulie 2009 01:20
De la: mirela_ely, la data 2009-07-02 15:12:34Buna .....din nou!!!!Cate cazuri cat de cat asemanatoare si ce este cel mai dureros .....:suferinta asta care fiecare o traim la randul nostru!H ai sa va mai spun ceva:nu stiu de ce dar am ajuns sa am momente in care cred ca nu ma sperie ca nu mai sunt cu el cat ma sperie singuratatea asta(pe care eu oricum o consider cel mai urat lucru de pe pamantul asta binentreles alaturi de boala..),probabil si fiindca el insemna prea mult pentru mine...........si mai ma sperie ca nu stiu,cel putin momentan simt ca nu mai pot avea incredere in nimeni..asta pentru ca nu mai imi doresc lacrimi si suferinta dar in acelasi timp sunt constienta ca nu sunt toti la fel asa ca.....dar stiti ,IN ACELASI TIMP IMI DORESC SA MA STRANGA CINEVA IN BRATE,IMI DORESC UN UMAR PE CARE MA POT SPRIJINI SI PE CARE POT SA PLANG CAND IMI ESTE GREU........IMI DORESC SA IUBESC DIN NOU(ESTE UN SENTIMENT TARE PLACUT)SPER SA LE POT AVEA IN CURAND PENTRU CA CEL PUTIN EU NU CRED CA NU CER PREA MULT..........insa de data asta sper sa am mai mult noroc as putea spune(sa fiu mai mult iubita decat sa iubesc cu toate ca ma intreb daca o fii mai bine asa?...cine mai stie?)dar parca atunci cand iti doresti mai mult un lucru atunci nu se intampla(sunt o fata simpatica as putea spune si totusi parca nu se mai uita nimeni la mine sau nu mai vad eu treaba ?????????).......si chiar imi doresc sa apara cineva si in viata mea

Suferinta......nu se merita....te rog sa ma crezi!Viata este prea scurta ....Stiu ca este usor cand dai sfaturi altei persoane dar.....capul sus,privirea inainte....autocontrol,il scoti pur si simplu din mintea ta....Iti schimbi numarul de telefon,jobul,anturajul...
Cat despre el(nu cunosc amanunta dar...)....sunt sigura ca intr-o zi...atunci cand vei inceta sa il mai cauti,sa mai vorbesti despre el ,sa.....Bafta

Postat pe 14 Iulie 2009 01:21
De la: mirela_ely, la data 2009-07-07 11:44:55Vad ca toata lumea a suferit si totusi de fiecare data credem ca nimeni nu a facut-o ca noi....binenteles ca la fiecare dintre noi au fost mai multe lacrimi,mai multe nopti nedormite,nu am manacat zile intregi.........intr-un cuvant suferinta a fost cea mai cea.........dar nu e chiar asa:adevarat ,fiecare se manifesta in felul sau dar credeti-ma suferinata este la fel indiferent de persoana......suferinata nu are un barometru(nu poti suferi mai mult sau mai putini),suferi si gata........Vad,de asemenea si cazuri fericite......carora va doresc din inima toata linistea sufleteasca din lume(de care sper sa am parte si eu intr-o zi!!!!!!)In concluzie de acum incolo o sa incerc sa merg si eu pe principiul:dupa nor apare si soarele(poate avand speranta de mai bine asa se va intampla).........un lucru il mai stiu clar:pe el clar nu-l mai vreau in viata mea indiferent de ce se va mai intampla dar o alta persoana(sper sa am mai mult norok de data asta pentru ca vb voastra''D-zeu ni le da cu cu scop''si stiu ca El nu va uita si de mine si imi va da ceea ce merit,binenteles si lui la fel;:''dupa fapta si rasplata''
Sa aveti grija de voi,sper sa ne mai auzim cu bine(mi-ar face placere),sa fiti puternici,va pup......


Postat pe 14 Iulie 2009 01:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de idei...sugestii.... 18 De la: chalon 17 Iulie 2012 00:43
Vreau o pauza 39 De la: rvnlv 13 Martie 2012 14:13
Nodul la san 21 De la: kudika002139 6 Iulie 2009 22:33
scorpion 74 De la: Max2 21 Decembrie 2011 14:34
despartiti pt prima oara..e definitiv?! 23 De la: woman33 7 Decembrie 2009 20:34