Setari Cookie-uri

Cura de slabire cu pui

Vreau sa impartasesc si cu alte persoane aceasta cura, pentru ca pe mine m-a ajutat .
Intai sa vb despre rezultate si beneficii ptr ca pe mine asta ma intereseaza cand citesc un topic
De la 60 kg la 1,55 inaltime am ajuns la 52 kg..si inca mai am de lucru
Nu te simti slabita deloc(cel putin asa mi s-a intamplat mie)
Daca ti-e foame si e normal in primele 3 zile bea multa multa apa sau ceai(la 2 litri de apa 9 pliculetze de fructe de padure si 3 pliculetze de "silueta perfecta"(doar 3,5 lei)-are un efect usor laxativ si simti efectic cu te cureti)
Mentionez ca mi-a fost greu la inceput intru-cat tre sa gatesc pentru al meu ,plus ca el are pofte tarziu in noapte,dar cu multa vointa poti-fara macar sa gustati ceva ptr ca riscati sa renuntati imediat
Asa.. acum sa va zic dieta:
Luni,miercuri,vineri,duminica
-mic dejun - o portocala
-pranz- piept de pui la gratar sau fiert(100gr)+200 gr maxim de castraveti sau rosii sau ciuperci(ideea e sa aiba putine calorii)sau ardei etc
-cina -un iaurt cu 0% grasimi 200ml maxim,si un ou fiert
Iar marti,joi,sambata
-mic dejun- un mar
-pranz la fel
-cina -salata de fructe(tot cu putine calorii),eu de exemplu mancam o portocala sau un mar in loc de salata si binenteles 200 ml de iuart 0% grasimi
Mi-a placut aceasta cura ptr ca mi se pare completa(proteine,legume,fructe si lactate de tot ce ai nevoie intr-o zi)
In concluzie o zi mar ,o zi portocala si in functie d ece mancati dimineatza difera cina ,cam asta e tot
Sper din tot sufletul sa va ajute si pe voi
Acum tin cura Nicoletei Luciu ptr ca organismul s-a obisnuit cu aceasta cura si slabesc mult mai greu ,cam 1 kg pe saptamana,si cu aceasta cura deja de 3 zile am dar jos 1 kg
Mult succes!!!!!!
adella_rose
Postat pe 18 Iunie 2009 09:51
multumim cand o sa functioneze te anuntam
yumy
Postat pe 18 Iunie 2009 09:55
Imi poti spune in ce consta,urmatoarea cura cea a Nicoletei?Ms
bufica
Postat pe 21 Iunie 2009 07:20
Neatza si felicitari pt rezultatele obtinute..:D ce voiam eu sa te intreb..este in cat timp ai reusit sa dai jos cele 8 kg...?
kudika039310
Postat pe 21 Iunie 2009 08:45
Trimite-ne te rugam si cura Nicoletei Luciu... Multumim mult ca te gandesti si la noi
kudika027198
Postat pe 21 Iunie 2009 09:04
Regimul-minune cu care a slãbit Nicoleta Luciu

Dieta-minune are la bazã apã platã, compot de mere fãrã zahãr ºi supã de pui. Regimul alimentar trebuie combinat cu 10 minute de exerciþii fizice, zilnic, iar rezultatul este uluitor - daþi jos 30 de kilograme în doar 6 sãptãmâni.

Compotul de mere se preparã astfel: la 2 litri de apã, se pun 7 mere tãiate cubuleþe sau felii. Compoziþia se fierbe pânã când se înmoaie puþin merele;
Supa de pui trebuie fãcutã cu mai multe feluri de legume: þelinã, ardei, gogoºar, morcovi, dar niciodatã cartofi, orez sau fidea. Supa este bunã ºi rece, ºi caldã;
Dimineaþa se bea o canã mare de compot. Dupã douã ore, dacã îþi este foame, bea iar 300 ml de compot de mere;
La prânz ºi toatã dupã-amiaza, câte o porþie de supã de pui în care sã fie ºi o bucatã de carne, ciocãnele sau pulpe superioare, neapãrat


PS As dori sa stiu si eu in cat timp ai pierdut cele 8 Kg.
Merci si spor la treaba!
elap211977
Postat pe 21 Iunie 2009 09:11
Buna ,cura pe care o tine acum e oarecum dupa principiul Nicoletei Luciu ,doar ca am modificat dupa gustul meu ,si anume ..in loc de compot mananc dimineatza jumate de mar si beau 500 ml de apa sau ceai obligatoriu,iar supa o mananc de 2 ori pe zi ,la 2 dupa-amiaza si la 7 seara cu cate o bucata de pulpa (ori ciocanele,oari parte din spate a puplei-adik impart o pupla intreaga pe durata unei zile,binentenels se fierbe fara pielita) iar supa am facut-o asa ..ptr a putea fi mancata am pus 5 rosii,4 ardei,putina telina,2 morcovi(nu-mi prea plac ),mult patrunjel si leustean cate o legatura ,supa pentru 5 zile ,adik pun 5 pulpe intregi pe care le impart in 2,le fierb ..iau nebunia aia de deasupra si dupa pun toate legumele iar la sf pun legaturile de patrunjel si leustean,aaaa eu mai pun si otet de mere
La inceput am dat 100gr pe zi ,dar acum in jur de 500 gr pe zi ,e super bine ,cu aceasta cura am slabit cam 3 kg intr-o sapt
Succes,sper ca am fost destul de explicita
adella_rose
Postat pe 21 Iunie 2009 09:17
Pai sa incep cu inceputul ..prima data am inceput de la 60 kg si am ajuns la 56 ,dupa care m-am lasat si in 2 luni am pus 2 kg inapoi ..si m-am suparat si am zis ca tin pana ajung la 45 fara oprire,daca nu ma opream slabeam 8 kg cam intr-o luna jumate ...cu acea cura prezentata am slabit cam 3 kg intr-o sapt dupa care 2kg in urmatoarele 2 sapt (am tinut strict) si cand am vazut ca slabesc cam 1 kg la saptamana am inceput cura Nicoletei Luciu ,si acum am ajuns de la 53 la 50 intr-o sapt,si o tot tin
adella_rose
Postat pe 21 Iunie 2009 09:21
Sincer nu stiu exact,cred ca in jur de 1 luna jumate combinat cu cele 2 cure,am trisat dar foarte putin si daca trisam bagam cel putin 15 min de bicicleta sau mergeam cu al meu la plimbare 1 ora pe jos ..fentam sa zic asa un pic,momentan slabesc 500 gr pe zi cu acea cura a Nicoletei Luciu ,vezi ca am postat si cum am personalizat-o eu ca sa o pot consuma
adella_rose
Postat pe 21 Iunie 2009 09:25
Am trimis-o intr-unul din posturi,eu am personalizat-o dupa gustul meu
adella_rose
Postat pe 21 Iunie 2009 09:27
Parerea mea este ca fara miscare si fara o viata activa poti tine 100 de cure de slabire!
A slabi nu inseamna a manca putin sau deloc ci a manca de 5 ori pe zi, mai ales mesele principale cea mai importanta fiind cea de dimineata ultima fiind la ora 18 ,si de a sti sa ti cantaresti mancarea si de a nu asocia unele alimente care sunt nefaste de exemplu:sa nu combini proteinele (carne peste oua sau branza)cu carbohidrati (paine paste cereale cartofi sau dulciuri) deoarece incetineste absorbtia principilor nutritive.daca vrei sa consumi fructe nu trebuie mancate la aceeasi masa cu carbohidratii si combinatia aceasta face ca enzimele sa fie distruse.Prajiturile iara combinate cu zaharul dulceata sau mierea sau chiar cu fructe este nociva asupra pancreasului si favorizeaza aparitia arsurilor.
Nu orice dieta se potriveste pentru fiecare organism asa ca inainte de a va apuca de slabit mergeti la un nutritionist.
Cat despre dieta Nicoletei Luciu ar trebui sa va ganditi ca ea pe langa orele la fitness si dieta mai consuma si batoane proteice sau suplimente nutritive (vezi revistele de fitness si culturism)
Asa ca va urez la toate bafta daca urmati dieta asta ....
chendis
Postat pe 21 Iunie 2009 09:29
Am postat in intregime in ce consta cura Nicoletei Luciu si cum o tin eu si pe subiectul Cura cu compot de mere si supa de pui ,pe ultima pagina,acum e dimineatza si poate nu am scris-o complet
adella_rose
Postat pe 21 Iunie 2009 09:33
Stiu ,si eu fac sport zilnic in cazul in care nu ies din casa si nu merg cel putin jumate de ora pe jos,si plus eu nu am tinut cura Nicoletei Luciu la fel ,am facut-o dupa placul meu ,am pus mult mai multe legume tocmai pentru a mai mari nr de calorii,mie imi face bine ,o tin si acum ,nu m-a afectat in nici un fel ,precizez ca sunt si in sesiune si am avut rezultate foarte bune la examene ..deci nu m-a afectat in nici un fel,oricum cam de 2 luni mananc mai putin si cred ca deja organismul meu s-a obisnuit.
adella_rose
Postat pe 21 Iunie 2009 09:37
Multumesc. Am sa incerc si eu. Am mare nevoie. 21 Iun 2009 Machiajtatuaj
machiajtatuaj
Postat pe 21 Iunie 2009 09:54
Cura Nicoletei Luciu e foarte ok atata timp cat organismul tau raspunde favorabil si nu te simti slabita, daca simti ca nu e bine cred ca cel mai bine e sa adaptezi cura pentru stilu tau de viata si dupa cat de mult vrei sa slabesti. Felicitari adella pt sarguinta si nu te lasa ademenita!
onutzaButterfly
Postat pe 21 Iunie 2009 10:22
Buna! Eu va sfatuiesc sa nu luati in serios cura Nicoletei Luciu deoarece poate avea efecte devastatoare asupra organismului pe o perioada lunga. Nu o sa puteti manca toata viata compot de mere si supa....iar acest lucru inseamna ca veti pune la loc kilogramele de indata ce terminati cura. Asta in cel mai bun caz. In cel mai rau...organismul va suferi dereglari serioase si foarte periculoase. Sfatul meu: miscarea, lichidele si renuntarea la prajeli si dulciuri sunt cele mai eficiente metode. Cu rabdare si cu certitudinea ca nu va veti imbolnavi, puteti sa va stabiliti ore fixe la care sa luati mesele si sa va feriti de ceea ce stiti ca ingrasa :fast food, dulciuri in exces si sedentarism. E vara....iesiti seara si alergati! Sau faceti exercitii acasa. E imposibil sa nu va simtit mai bine. Dietele sunt cu 2 taisuri. Trebuie sa adoptati un mod de viata sanatos, nu o dieta de 2 saptamani care va va slabi organismul din toate punctele de vedere. Fiert sau fript, fructe si legume, apa si ceaiuri.
Atat.
Multa bafta!
ssandyy
Postat pe 21 Iunie 2009 10:24
Ms frumos,eu initial am zis sa incerc,poate merge si la mine ..si cand am vazut ca nu e asa greu de tinut si ca ma simt atat de bine si curatata efectiv,eu o iau ca pe o cura de detoxifiere ptr ca beau si multe ceaiuri,cum spuneam eu deja m-am invatat cu abtinutul si nu mi-a fost atat de greu ,primele 2 zile sa zicem e greu ptr ca e perioada de tranzitie ,dar crede-ma ca abia ast pranzul sa mananc supitza ,depinde de fiecare si cum e obisnuit organismul ,daca obisnuiati sa mancati mai mult luati-o incet ..reducand ce nu e benefic si abia apoi cand deja te-ai antrenat treci la diete,e ca si sportul intai faci incalzirea si apoi te bagi la ceva mai greu ..ptr ca asa e mai sigur ca vei rezista tentatiei
Mult succes
adella_rose
Postat pe 21 Iunie 2009 10:30
dieta nicoletei luciu este: compot de mere si supa de piept de pui fara cartofi si paste fainoase
dm_hagiu
Postat pe 21 Iunie 2009 10:31
O sa va zic peste o sapt cat am mai slabit,am hotarat sa nu ma mai cantaresc zilnic ..desi e greu ..poate mai greu decat sa tin cura
adella_rose
Postat pe 21 Iunie 2009 10:35
Sunt in totalitate de acor cu ssandyy. Va distrugeti organismul in felul acesta. Va recomand un regim mult mai sanatos, care sa contina multa miscare, excludeti prajeli si dulciuri, si multe legume, fructe, carne alba (adica usoara), in orice cantitate, dar la ore fixe, si neparat sa aveti 3 mese pe zi. Nu stiu daca cineva pe lumea asta stie mai bine ca mine ce inseamna o cura de slabire, de la 15-16 ani tin tot felul de cure de slabire, nu ca as fi avut neaparat nevoie, dar aveam eu un fix
Dupa multi ani de cure de slabire, am ajuns aproape sa-mi distrug stomacul, in acest fel am ajuns la un medic, care imi-a dat sa am un regim, nu neaparat de slabire, bazat pe fructe , legume si carne alba, puteti manca si ciorbe usoare + miscare, minim 10 min pe zi. Da rezultate si va veti simti mult mai bine, si puteti face din acest regim (hipocaloric), un regim de viata
Monique_2009
Postat pe 21 Iunie 2009 10:42
buna fetelor!am si o intrebare.dupa ce slabesc kilogramele pe care le vreau cu aceasta cura si anume cea a Nicoletei Luciu ce program alimentar trebuie sa mi fac ca sa nu ma mai ingras?ca doar nu o sa stau toata viata sa mananc supa si compot!!!!!!!! .va rog sa mi raspundeti .va pusy dulce pe toate.si spor la cura si astept raspuns in legatura cu rezultatele pe care le ati obtinut
kudika040992
Postat pe 21 Iunie 2009 10:50
era un simplu joc de cuvinte...
crissa_alessa
Postat pe 21 Iunie 2009 10:58
gagici dimineata ati luato cu cura de slabit!!!!!!!!!!!!!
scorpyoW
Postat pe 21 Iunie 2009 11:00
Buna ziua! Va propun un program de slabire ce contine produse obtinute integral din plante, fara efecte secundare, fara a va agresa in vreun fel organismul si, cel mai important, fara a avea senzatie de foame! Pe www.cureslabire.eu sau www.slabeste-inteligent.ro puteti vedea rezultate obtinute cu astfel de produse si puteti afla amnunte interesante despre cum puteti slabi sanatos!
cureslabire
Postat pe 21 Iunie 2009 11:06
De la: kudika040685, la data 2009-06-21 08:33:18
De la: yumalai, la data 2009-06-18 09:55:20multumim cand o sa functioneze te anuntam
Nu am un comentariu anume ci doar sa o atentionez sa caute mai atenta cuvintele care vor sa exprime starea la un moment dat. Chestia cu "inima are ratiuni pe care ratiunea nu le cunoaste!! e o filozofie care te deruta. Primul "ratiuni" cred ca s-a referit la motive iar al doilea "ratiuni" sper ca se refera la puterea mintii de a da verdicte corecte. Nu trebuie sa se supere Yumalai` dar sunt atatea sinonime care ne ajuta sa ne apropiem de ceea ce am dorit sa spunem! E adevarat ca de la gand pana la exprimarea lui i se poate schimba directia si atunci dam pe hartie ceea ce a mai ramas din el.

citatul asta eu il stiam in farnceza, "l'amour a ses raisons que le raison ne connait pas"......ceva de genul asta...acum scuze daca am gresit cumva la scris, franceza nu e punctul meu forte... dar oricum, poate in franceza se intelege mai bine ce vrea sa zica...:)
ralukutya
Postat pe 21 Iunie 2009 11:07
Unii medici nici nu recomanda cantaritul. Pentru ca masa de grasime poate fi inlocuita de masa musculara. Si in felul asta, cantaru iti arata k ai slabit 3 kg, iar tu de fapt ai trecut la o masura mai mica la haine.. In legatura cu asta, cati centimetri au disparut o data cu cele 10 kg? Sa-mi fac o idee kt am si eu "de lucru"
punk_
Postat pe 21 Iunie 2009 11:10
De la: cureslabire, la data 2009-06-21 11:06:04Buna ziua! Va propun un program de slabire ce contine produse obtinute integral din plante, fara efecte secundare, fara a va agresa in vreun fel organismul si, cel mai important, fara a avea senzatie de foame! Pe www.cureslabire.eu sau www.slabeste-inteligent.ro puteti vedea rezultate obtinute cu astfel de produse si puteti afla amnunte interesante despre cum puteti slabi sanatos!


ae poate adauga in reteta,si mult sex?????
scorpyoW
Postat pe 21 Iunie 2009 11:11
orce cura ati tine daca nu e pe un timp foarte lung nu o sa va afecteze organismul, adik daca nu o tineti mai mult de o luna jumatate. ca sa nu va ingrasati dupa beti in continuare multa apa si incepeti sa mancati usor usor diferite alimente. dupa parerea mea..si dupa experienta care o am (si eu am slabit de la 71 kg la 60 si am 1,72 in inaltime) nu trebuie sa tii o cura stricta ci sa mananci putin si cva mai sanatos, sa nu mai mananci dupa 7 seara iar totatlul caloriilor sa fie undeva la 500 kal pe zi. asta inseamna ca daca intr-o zi ai pofta poti sa mananci si o ciocolata. mancarea prajita este inacceptabila in orice cura;)
mult succes
cori_benny
Postat pe 21 Iunie 2009 11:13
buna cura...o sa o inkerk sh yo

Postat pe 21 Iunie 2009 11:17
Nu ne-ai spus cat timp tine aceasta cura... :)

Postat pe 21 Iunie 2009 11:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cartea mihaela bilic 80 De la: Ginutza03 25 Octombrie 2018 12:20
dieta.. 9 De la: valentinawtc 21 Iulie 2013 12:41
Cura de slabire Catalin Crisan 17 De la: kudika_972249 23 Octombrie 2014 15:43
? pareri ? 5 De la: Ronnie_Coleman 18 Aprilie 2010 20:40
Am 17 ani, si nu pot scapa de kg in plus.. cine ma oate ajuta? 20 De la: denis_roxana 23 Mai 2011 17:29