Setari Cookie-uri

Vreau sa ma ajutati si pe mine cu o parere

Am o relatie de 1 an de zile cu un barbat cu 15 ani mai mare decat mine, dar el inainte a avut o relatie de 10 ani. Acum am ajuns intr-o situatie limita pentru ca lui ii e frica de diferenta de varsta si oscileaza intre a se impaca cu fosta lui prietena si a ramane cu mine. Problema e ca eu il iubesc enorm si vreau sa fiu cu el toata viata, insa el nu intelege. Nu mi s-a mai intamplat niciodata sa astept dupa un raspuns. Care credeti ca e cea mai buna reactie pe care as putea-o avea? Va multumesc celor care ma ajutati
Bibyshol
Postat pe 18 Iunie 2009 13:45
hmmm nasola situatia in care te afli...inteleg ca il iubesti...dar el? el te iubeste? ziceai ca a avut o relatie 10 ani, esti sigura ca nu mai simte nimic pt fosta? sau tine la amandoua si nu stie ce sa aleaga? imi dau seama ca nu ti-e deloc usor sa astepti "verdictul". Eu l-as ruga sa se gandeasca bine la ceea ce vrea cu adevarat si sa nu se joace cu sentimentele mele, chiar daca mi-e greu, sufar dar vreau sa ia o hotarare...
mady_puppy
Postat pe 18 Iunie 2009 14:04
nasollll.......si de ce a ajuns sa oscileze???ceva ,ceva s-antamplat de a ajuns si la "varianta ajutatoare"de a se intoarce la fosta,ceva il nemultumeste eu iti doresc sa fii fericita,si atept mai multe detali
yza79
Postat pe 18 Iunie 2009 14:57
el spune ca ma iubeste, si spune ca nu e vina mea, ca e vina lui ca nu are puterea sa o ia de la inceput...
Bibyshol
Postat pe 18 Iunie 2009 15:29
De la: Bibyshol, la data 2009-06-18 15:29:38el spune ca ma iubeste, si spune ca nu e vina mea, ca e vina lui ca nu are puterea sa o ia de la inceput...
el cati ani are?pe cte se vede esti destul de frumusica arati destul de bine,dc sa'si ia tot abatoru acasa cand poate lua la kg
scorpyoW
Postat pe 19 Iunie 2009 23:31
De la: scorpyoW, la data 2009-06-19 23:31:55
De la: Bibyshol, la data 2009-06-18 15:29:38el spune ca ma iubeste, si spune ca nu e vina mea, ca e vina lui ca nu are puterea sa o ia de la inceput...
el cati ani are?pe cte se vede esti destul de frumusica arati destul de bine,dc sa'si ia tot abatoru acasa cand poate lua la kg [/quote


tu sti de ce oscilez intre ras si plans
yza79
Postat pe 20 Iunie 2009 02:39
are deja 33 de ani,iar tu 18..la varsta lui probabil cauta pe cineva cu care sa-si intemeieze o familie,si toate astea si se teme de diferenta de varsta..nestiind daca esti pregatita pt toate astea,avand inca atatea vise de implinit si inca esti ff tanara pt asa ceva.
desi are o varsta,poate inca se teme de responsabilitate si de nou.
esti fff draguta,si crede-ma ca fiecare poate suferi de o dezamagire....dar ai viata inainte..asteapta un raspuns,insa nu la nesfarsit...ai tot timpul din lume sa cunosti pe altcineva care sa te merite si sa te doreasca din toata inima:)
multa bafta:*
rox_gabrielle
Postat pe 20 Iunie 2009 11:52
Buna ziua,
Va impartasesc cateva detalii despre un nou produs (unic si patentat). Este vorba despre absorbante active (Love Moon) ale corporatiei Winalite,si care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat), ce in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.Este un produs revolutionar,cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva), au efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni(eroziune si infectii cu toate tipurile de bacterii pe colului uterin,candidoze,chist ovarian,miom uterin,fibromiom,endometrioza,infectia cailor urinare,prolaps vaginal,incontinenta de urina,arsuri termice,dismenoree,scurgeri excesive,herpes,cancer de col uterin,etc).Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.In plus,elimina mirosurile. Semnificativ este ca se folosesc si de catre barbati, cu efecte benefice in adenom de prostata, hemoroizi, etc. In plus,foarte important este ca se livreaza impreuna cu seturi (carduri) de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate(in special a colului uterin) etc. In Romania deabea incep sa fie cunoscute,in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului (intotdeauna fiind printre primii informati este un imens avantaj, in caz ca doriti sa faceti o afacere din simpla promovare a absorbantelor si nu doar sa fiti un simplu consumator). In lume , inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. Relatii : loapersonal@yahoo.com sau 0745.074.755
kudika028076
Postat pe 30 Iunie 2009 19:40
De la: kudika028076, la data 2009-06-30 19:40:55Buna ziua,
Va impartasesc cateva detalii despre un nou produs (unic si patentat). Este vorba despre absorbante active (Love Moon) ale corporatiei Winalite,si care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat), ce in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.Este un produs revolutionar,cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva), au efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni(eroziune si infectii cu toate tipurile de bacterii pe colului uterin,candidoze,chist ovarian,miom uterin,fibromiom,endometrioza,infectia cailor urinare,prolaps vaginal,incontinenta de urina,arsuri termice,dismenoree,scurgeri excesive,herpes,cancer de col uterin,etc).Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.In plus,elimina mirosurile. Semnificativ este ca se folosesc si de catre barbati, cu efecte benefice in adenom de prostata, hemoroizi, etc. In plus,foarte important este ca se livreaza impreuna cu seturi (carduri) de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate(in special a colului uterin) etc. In Romania deabea incep sa fie cunoscute,in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului (intotdeauna fiind printre primii informati este un imens avantaj, in caz ca doriti sa faceti o afacere din simpla promovare a absorbantelor si nu doar sa fiti un simplu consumator). In lume , inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. Relatii : loapersonal@yahoo.com sau 0745.074.755



greierash_is_back
Postat pe 30 Iunie 2009 19:42
Cred ca ar fi bine sa luati o pauza si sa il lasi sa aleaga,daca nu vei fi tu aleasa,nu e nici o pierdere inseamna ca nu te-a iubit.Dar nu e bine nici sa oscileze intre tine si ea.
rain75
Postat pe 1 Iulie 2009 10:56
scumpo fara sa fiu rea...ai 18 ani cel putin asa scrie la profil...nu-ti pierde vremea asteptand raspunsuri la varsta asta!!! traiesteti viata,distreazate cat de mult poti si nu ast dupa un barbat care se comporta k un copil si la 30 si ceva de ani nu stie cate urechi are....intr-un fel are dreptate sa se gandeasca la diferenta de varsta, pt k tu la 25 de ani nu vei mai gandii k la 18 si vei vedea un pic altfel lucrurile...sfatul meu zi k nu mai astepti k te-ai hotarat tu....si dak el nu poate lua o decizie ai luato tu....
bruneagra25
Postat pe 1 Iulie 2009 11:02
De la: kudika028076, la data 2009-06-30 19:40:55Buna ziua,
Va impartasesc cateva detalii despre un nou produs (unic si patentat). Este vorba despre absorbante active (Love Moon) ale corporatiei Winalite,si care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat), ce in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.Este un produs revolutionar,cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva), au efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni(eroziune si infectii cu toate tipurile de bacterii pe colului uterin,candidoze,chist ovarian,miom uterin,fibromiom,endometrioza,infectia cailor urinare,prolaps vaginal,incontinenta de urina,arsuri termice,dismenoree,scurgeri excesive,herpes,cancer de col uterin,etc).Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.In plus,elimina mirosurile. Semnificativ este ca se folosesc si de catre barbati, cu efecte benefice in adenom de prostata, hemoroizi, etc. In plus,foarte important este ca se livreaza impreuna cu seturi (carduri) de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate(in special a colului uterin) etc. In Romania deabea incep sa fie cunoscute,in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului (intotdeauna fiind printre primii informati este un imens avantaj, in caz ca doriti sa faceti o afacere din simpla promovare a absorbantelor si nu doar sa fiti un simplu consumator). In lume , inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani.Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. Relatii : loapersonal@yahoo.com sau 0745.074.755


TU lipseai cu reclama ta
_dulcik_
Postat pe 1 Iulie 2009 11:17
Parerea mea este ca esti mult prea tanara si nu are rost sa suferi iar lega de el din moment ce a avut o relatie atat de lunga cu alta fata e imposibil sa numai tina la ea..ceva ceva tot a ramas
_dulcik_
Postat pe 1 Iulie 2009 11:19
multumesc mult pentru sfaturi, si mai astept. Multumesc din suflet
Bibyshol
Postat pe 1 Iulie 2009 20:31
Fereste-te in viata de barbati oscilanti si nesiguri, exista multi hotarati si statornici.

Postat pe 3 Iulie 2009 10:31
De la: Bibyshol, la data 2009-07-01 20:31:41multumesc mult pentru sfaturi, si mai astept. Multumesc din suflet

sa stii ca nu e bine sa astepti prea mult...ti-o spun din experienta
_dulcik_
Postat pe 4 Iulie 2009 10:13
De la: _dulcik_, la data 2009-07-04 10:13:15
De la: Bibyshol, la data 2009-07-01 20:31:41multumesc mult pentru sfaturi, si mai astept. Multumesc din suflet

sa stii ca nu e bine sa astepti prea mult...ti-o spun din experienta



daaa.... si tu cum ai foarteeeeee multaaa experienta....... offf offf maii maiii
Diavolyta_
Postat pe 4 Iulie 2009 23:38
De la: Diavolyta_, la data 2009-07-04 23:38:33
De la: _dulcik_, la data 2009-07-04 10:13:15
De la: Bibyshol, la data 2009-07-01 20:31:41multumesc mult pentru sfaturi, si mai astept. Multumesc din suflet

sa stii ca nu e bine sa astepti prea mult...ti-o spun din experienta



daaa.... si tu cum ai foarteeeeee multaaa experienta....... offf offf maii maiii


da sa sti ca am cu toate ca sunt asa tanara....
_dulcik_
Postat pe 6 Iulie 2009 10:46
Orice femeie trece de-a lungul vietii prin cel putin 2 schimbatri majori.Nu stiu daca el stie acest lucru sau o face instinctiv.Tu esti exact la inceput de drum si poate ca acum crezi ca ai vrea sa ramai cu el toata viata insa pe masura ce vei inainta in viata vei suferi cateva modificari.Sigur,exista cazuri in care diferenta de varsta nu a avut efect asupra relatiei insa sunt doar cazuri execptionale care confirma regula.Nu bagam in discutie relatiile din interes pentru ca sunt situatii aparte care trebuies tratate separat.Plecam de la premisa ca voi doi doar va iubiti.Asadar reticenta lui este justificata iar daca nu stie ca se produc astfel de schimbari, instinctul e cel mare il guverneaza.Vei vedea pe parcursul vietii ca nu il vei mai privi cu aceiasi ochi peste 5-6 ani iar in apropierea varstei de 40 de ani lucrurile se vor schimba radical.la 18 ani ai ari[i si trebuie sa zbori insa viata e la orice varsta.Nu dau sfaturi din principiu insa poate te pune pe ganduri si disperarea de acum se trasforma cumva in intelegere .daca va fi sa ramaneti impreuna veti ramane pentru ca stii probabil zicala -daca il/o iubesti lasa-l liber.daca se intoarce inseamna ca a fost al tau /a ta ,daca nu inseamna ca nu a fost nicioadata
bebita67
Postat pe 21 Octombrie 2009 08:49
De la: scorpyoW, la data 2009-06-19 23:31:55
De la: Bibyshol, la data 2009-06-18 15:29:38el spune ca ma iubeste, si spune ca nu e vina mea, ca e vina lui ca nu are puterea sa o ia de la inceput...
el cati ani are?pe cte se vede esti destul de frumusica arati destul de bine,dc sa'si ia tot abatoru acasa cand poate lua la kg



adelheida
Postat pe 21 Octombrie 2009 16:23
De la: Diavolyta_, la data 2009-07-04 23:38:33
De la: _dulcik_, la data 2009-07-04 10:13:15
De la: Bibyshol, la data 2009-07-01 20:31:41multumesc mult pentru sfaturi, si mai astept. Multumesc din suflet

sa stii ca nu e bine sa astepti prea mult...ti-o spun din experienta



daaa.... si tu cum ai foarteeeeee multaaa experienta....... offf offf maii maiii


taiko_delia
Postat pe 21 Octombrie 2009 16:31
daca oscileaza e clar cã pe anterioara o vrea inapoi....nu te mai umili oricât de mult ar durea...iar faptul cã el a afirmat cã are o vârsta ºi nu are curajul sã o ia de la capãt astea s vrãjli....te minte....ºi eu am trecut prin ceva asemãnãtor....m am umilit pinã am luat hotãrârea sã mã retrag din viaþa lui DEIFINITIV....ºi s-a meritat....acum sunt fericitã....zãu....sunt bãrbaþi cu miiile...sigur vei gãsi pe cineva care te meritã...ºtiu ºi te înþeleg cã doare....în timp îþi vei da seama cã ai greºit umilindu-te pentru un rãspuns care de fapt îl dorea i pozitiv pentru tine....mergi mai departe...eºti tânãrã, frumoasã, viaþa îþi rezervã multe surprize....
catalina69
Postat pe 27 Octombrie 2009 14:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
fetelor! ajutatzi ma! 7 De la: Kathara 29 August 2009 21:01
salut 1 De la: Clauda 18 Aprilie 2011 00:37
buna..:) 22 De la: alfredodecurtofreco 29 Noiembrie 2010 17:25
Jurnal Mr.S v2.0 108 De la: Nebunatik91 11 Octombrie 2010 02:54
Ce se intampla cu mine??? 32 De la: peggy184 19 Octombrie 2009 23:15