Setari Cookie-uri

In cat timp se uita o iubire?

asta depinde cel mai mult de vointa ta. daca u chiar vrei sa-l uiti ai putea sa iesi si cu alti baieti care te pot ajuta sa-l uiti. sau ai putea sa iesi cat mai mult in oras cu prietenii sa te distrezi,pt ca in acest final CUI II PASA CA TU SUFERI??????/ lui ,in niciun caz. el poate acum se distreaza si u stai si suferi. daca l-ai vedea cu alta fata pe strada,zambind,distrandu-se? CUM AI REACTIONA?
nu ti-ar parea rau ca ai suferit atat?
steffy91
Postat pe 29 Iunie 2009 19:15
O iubire nu se uita, o iubirea se iarta... sau se aseaza in coltul inimii de unde a rasarit prima data. O iubire nu se uita, insa noi oamenii daca nu stim sa mentinem iubirea, macar sa nu o uitam. Ce poate fi mai frumos decat sentimentul de lesin cand il/o vedeai venind in primele zile?

Postat pe 29 Iunie 2009 19:38
offf e greu... eu am avut o relatie de 4 ani...am 18 ani akum..:)stiu..e ciudat..dar se uita foarte foarte greu..de cate ori am incercat sa l uit,.,.nam reusit..de cele mai multe ori eu puneam punct dar intrun final tot eu il cautam...e greu obisnuinta..si multe altele..:)asa k cu dragostea nu e de glumit..:|

Postat pe 3 Iulie 2009 12:56
sunt fel si fel de iubiri care se impart in 2 categorii. dragoste trecatoare si dragoste eterna(mai rar dar exista).depinde de ce fel de dragoste suferi daca este una trecatoare atunci in maxin2-3 ani va trece dar daca este o dragoste eterna nu mai potzi scapa de ea.daca vrei sa-ti dau un sfat:gandeste-te la toate defectele lui,imagineaza-ti ca exista cineva pe planeta asta care nu8 are acele defecte,chiar daca vei trai un timp intr-o lume imaginara asta va trece. si sa sti de la mine o raceala o vindeci cu un algocalmnin,o raceala trece cu o compresa,dar o dragoste adevarata nu poate fi vindecata nici de cel mai bun doctor din lume
dolcik1
Postat pe 3 Iulie 2009 19:35
Ideea e ca,,,nu mai am incredere in mine si in puterea mea de discernamant in ceea ce priveste dragostea si relatiile. Si am ceva pretendenti acuma dar pe toti ii privesc cu suspiciune si zau ca nu mai cred in iubire si-n vorbe dulci...si mi se pare imposibil sa ma mai indragostesc, pt ca mi-e tare frica sa nu mai fiu deceptionata din nou si sa-mi arunc tot ce am eu mai scump in bratele unuia care sa-mi dea cu piciorul undeva;(
Asa ca am o intrebare,,,cam in cat timp se uita o iubire?,,,si care-s metodele cele mai eficiente de "vindecare"?
P.S. am mai avut prieteni dar asta e cu siguranta prima mea iubire si mi-e frica sa nu fie adevarata afirmatia aia cu"prima iubire nu se uita niciodata"...Eu chiar vreau sa uit pt ca el nu merita sa sufar atat pt el.[/quote]

te inteleg ce simti....asta am simtit si inca simt si eu....am 5 luni de zile....de cand tot sper sa l uit si ma rog in fiecare clipa sa se intample cat mai rpd....DEGEABA.....acelasi sentiment...inca il port in mine si in suflet...merg pe strada...si sper sa l zaresc in multime....inca mai ma uit la geamul de la apt lui cand trec prin zona....(nu pot ocoli ca e in drumul meu...cateodata)in fine...oricum....nu ai sa-l uiti niciodata...chiar de vei ajunge sa iubesti din nou....pt k vei iubi....pe fiecare in alt fel....
monaq
Postat pe 3 Iulie 2009 19:49
in primu rand trebuie tu sincer sa vrei sa l uiti....sa nu te mai gandesti le el..
sa te gandesti la defectele lui...
sa incepi sa vb si cu alti tipi...sa nu i mai compari...sa incerci sa le vezi calitatile..apoi poate sa incerci sa ti faci o relatie...oricum...macar sa iesi...prin oras..cluburi...
io..ca sa uit de cineva..la care am tinut..am incercat sa mi fac alta relatie..si am reusit..oricum timpul cred k te ajuta cel mia mult...sterge ti nr lui de tel..nu ami vb cu el o perioada...
sper k te am ajutat cumva..multa bafta..
missyandreea18
Postat pe 27 Septembrie 2009 19:47
heyy stii... eu una am ajuns la concluzia k prima iubire nu se uita niciodata (ptr ka acolo in suflet exista acele amintiri cu acel EL,cu toate ca a facut multe greseli k nu , dar..deh.._)prima iubire nu se uita ptr k e PRIMA, cu toate ca vor urmaaa....multe,multe,multe,muuuullllteee dar ata ete.. cauta`ti pe cnv ... nou..dar poate nu e bn sa faci nici asa k...>BANG!?
ktnutza
Postat pe 27 Septembrie 2009 21:34
2-3 ore cam aja...
adrianoo33
Postat pe 27 Septembrie 2009 23:11
dragoste dureaza trei ani
Aphrodite
Postat pe 29 Septembrie 2009 17:49
..intr-o(zi).
kudika066423
Postat pe 29 Septembrie 2009 18:17
buna, si eu am trecut printr-o despartire de curand, mai exact acum 3 saptamani. Am fost impreuna 4 ani de zile, si chiar daca nu as fi vrut sa fiu deschisa tot am facut-o:|....nu regret nimic din ce a fost , au fost 4 ani plini de tot ce-ti puteai dorii, si cel mai mult si cel mai important eu credeam k exista comunicare. cand s-a despartit de mine, eu nu m-am asteptat deloc, eram constienta ca intr-o zi o sa se intample dar parca nu vroiam sa cred. dupa primii 2 ani petrecuti impreuna, ne-am dat seama k ne iubim mult, dar ne-am cunoscut prea devreme in viata, eu avem 17, el 16 ani, am continuat totusi ptr k nu ne puteam despartii. desi toti in jurul meu spun ca nu merita sa plang ptr el, eu nu cred, am plans ptr el, dar nu i-am aratat, am plans ptr k am pierdut un prieten, un confident etc...sa rezum, cel care pana in momentul despartirii a insemnat totu ptr mine. cand s-a despartit de mine mi-a zis , k nu stie daca face un lucru corect, stie doar ca nu ma mai iubeste ca inainte si ca nu mai poate profita de iubirea mea, si eu acum ii multumesc ca m-a scutit de o suferinta si mai mare, el putea sa mai stea cu mine probabil mult timp de acum incolo, dar ce rost avea, mai bine ca a facut pasul asta acum si nu a asteptat poate inca 4 ani cand deja ca om ai alte planuri in viata, ai alta mentalitate. mi-am dat seama in astea 3 saptamani pline de plansete si de suferinta...ca nimeni nu merita sa treaca prin asa ceva, tre sa luam intotdeauna partea buna a lucrurilor, toate se intampla cu un scop in viata, si nu trebuie sa stam pe loc, sau mai rau, sa dam inapoi, trebuie sa mergem inainte mereu...cu capul sus...si in special nu trebuie sa speram ca vezi doamne intr-o buna zi el o sa-si dea seama k tu esti speciala si sa se intoarca la tine, daca te gandesti la chestia asta, nu o sa poti merge mai departe, trebuie sa te gandesti ca asa a fost sa fie, nu te asteptai, dar sigur te astepata alte lucruri frumoase de trait in viata
niciodata nu tre sa renuntam la noi si sa ne lasam invinse de barbati, cum a spus si Steffy91 mai sus, cui ii pasa daca tu suferi??...si sincer si eu pot spune acelasi lucru, LUI IN NICI UN CAZ. asa ca dragele mele...sa ne revenim,sa zambim si sa profitam ca suntem tinere si frumoase si sa ne traim viata la maxim...fara regrete, fara indoieli si fara lacrimi...
zile excelente va doresc
ana_maria2588
Postat pe 30 Septembrie 2009 14:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
divortul 211 De la: dia36 25 Noiembrie 2009 17:29
o asa zisa despartire 4 De la: nebuna94 11 Iulie 2009 23:30
depresie... 205 De la: Barbie30_ 11 Decembrie 2010 03:50
cat de deschisi sant barbati spre a experiminta alte si ale metode de satisfacere 44 De la: Tharr 6 Noiembrie 2010 06:30
Ne iubim dar fiecare isi vede de viata lui... 8 De la: Eva32 23 Mai 2011 23:57