Setari Cookie-uri

E posibila asa o relatie?

Sunt indragostita de prietenul meu, care e cu 13 ani mai mare. In mod normal nu ar fi o problema, dar in sitoatia de fata este. Eu sunt inca la liceu iar el....om la casa lui.
Avem o relatie minunata!
Mi'a marturisit ca ma iubeste si ca ii e groaza ca e asa o diferenta intre noi. Problema e ca ai mei nu sunt de acord cu relatia noastra iar in ceva timp plecarea mea la facultate ne va separa...Are relatia noastra vrio sansa de reusita? Daca ati trecuti si voi prin asa ceva, va rog dati'mi un sfat, o idee sau pur si simplu o incurajare de care sa ma agat. Imi e groaza ca relatia noastra s'ar putea termina asa...
CarrieS
Postat pe 20 Iunie 2009 17:24
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 17:24:28 Sunt indragostita de prietenul meu, care e cu 13 ani mai mare. In mod normal nu ar fi o problema, dar in sitoatia de fata este. Eu sunt inca la liceu iar el....om la casa lui.
Avem o relatie minunata!
Mi'a marturisit ca ma iubeste si ca ii e groaza ca e asa o diferenta intre noi. Problema e ca ai mei nu sunt de acord cu relatia noastra iar in ceva timp plecarea mea la facultate ne va separa...Are relatia noastra vrio sansa de reusita? Daca ati trecuti si voi prin asa ceva, va rog dati'mi un sfat, o idee sau pur si simplu o incurajare de care sa ma agat. Imi e groaza ca relatia noastra s'ar putea termina asa...


cum adica la casa lui?
e insurat?
scorpyoW
Postat pe 20 Iunie 2009 17:32
poate-i la casa alba!
geo_x
Postat pe 20 Iunie 2009 17:37
De la: scorpyoW, la data 2009-06-20 17:32:06
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 17:24:28 Sunt indragostita de prietenul meu, care e cu 13 ani mai mare. In mod normal nu ar fi o problema, dar in sitoatia de fata este. Eu sunt inca la liceu iar el....om la casa lui.
Avem o relatie minunata!
Mi'a marturisit ca ma iubeste si ca ii e groaza ca e asa o diferenta intre noi. Problema e ca ai mei nu sunt de acord cu relatia noastra iar in ceva timp plecarea mea la facultate ne va separa...Are relatia noastra vrio sansa de reusita? Daca ati trecuti si voi prin asa ceva, va rog dati'mi un sfat, o idee sau pur si simplu o incurajare de care sa ma agat. Imi e groaza ca relatia noastra s'ar putea termina asa...


cum adica la casa lui?
e insurat?


nu..nu e insurat, dar are o vila in care locuieste de unul singur. Parintii lui locuiesc intr'un sat la prox 40 km de orasul in care locuieste el. E independent si deocamdata nu lucreza nicaieri....bani a strans in anii precendenti si casa si masina sunt din banii unei mosteniri substantiale.
CarrieS
Postat pe 20 Iunie 2009 17:48
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 17:48:16
De la: scorpyoW, la data 2009-06-20 17:32:06
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 17:24:28 Sunt indragostita de prietenul meu, care e cu 13 ani mai mare. In mod normal nu ar fi o problema, dar in sitoatia de fata este. Eu sunt inca la liceu iar el....om la casa lui.
Avem o relatie minunata!
Mi'a marturisit ca ma iubeste si ca ii e groaza ca e asa o diferenta intre noi. Problema e ca ai mei nu sunt de acord cu relatia noastra iar in ceva timp plecarea mea la facultate ne va separa...Are relatia noastra vrio sansa de reusita? Daca ati trecuti si voi prin asa ceva, va rog dati'mi un sfat, o idee sau pur si simplu o incurajare de care sa ma agat. Imi e groaza ca relatia noastra s'ar putea termina asa...


cum adica la casa lui?
e insurat?


nu..nu e insurat, dar are o vila in care locuieste de unul singur. Parintii lui locuiesc intr'un sat la prox 40 km de orasul in care locuieste el. E independent si deocamdata nu lucreza nicaieri....bani a strans in anii precendenti si casa si masina sunt din banii unei mosteniri substantiale.


sa vad daca am inteles are ceva malai,vila masina,si nu prea ai vrea sa'l perzi,
atunci stai langa el,laso la naiba de facultate,unde mai gasesti u un barbat ca el!!?
scorpyoW
Postat pe 20 Iunie 2009 17:54
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 17:24:28 Sunt indragostita de prietenul meu, care e cu 13 ani mai mare. In mod normal nu ar fi o problema, dar in sitoatia de fata este. Eu sunt inca la liceu iar el....om la casa lui.
Avem o relatie minunata!
Mi'a marturisit ca ma iubeste si ca ii e groaza ca e asa o diferenta intre noi. Problema e ca ai mei nu sunt de acord cu relatia noastra iar in ceva timp plecarea mea la facultate ne va separa...Are relatia noastra vrio sansa de reusita? Daca ati trecuti si voi prin asa ceva, va rog dati'mi un sfat, o idee sau pur si simplu o incurajare de care sa ma agat. Imi e groaza ca relatia noastra s'ar putea termina asa...



mai , ca ti-a marturisit ce te iubeste , nu-i mare lucru , cu totii o facem la randul nostru , odata si-odata . ar trebui - dupa parerea mea - sa nu uiti ca e-nsurat si ca tu esti acel ceva "special" care-a aparut in rutina casniciei :) apoi ... e posibil sa mai fie la mijloc si mandria lui de mascul "uite de ce sunt eu in stare , desi sunt insurat si ea stie asta".
in fine , lasa timpul sa le rezolve :) iubeste-l , tine legatura cu el si dac-o fi sa fie ... o sa ramaneti impreuna . asta daca nu cumva - dupa plecarea ta la facultate - isi va incerca "farmecul" cu o alta novice . nu te supara , mai ai de invatat . decizia iti apartine , nu vei asculta nici un sfat , pana cand nu vei invata singura din experienta . asta nu-nseamna ca nu-ti vei aminti de ce-ai citit aici , in urma anuntului tau :)
goruna
Postat pe 20 Iunie 2009 18:02
Cand l'am cunoscut nu stiam absolut nimic despre el, doar ca are un vw Golf 6. M'am indragostit de el fara sa imi dau seama si cat despre "malai" si vila nu imi pasa. Si eu am malaiul meu. Suntem la acelasi nivel social, doar ca al lui momentan scade. La facultate nu renunt. Culmea el a spus ca nu si'ar ierta'o niciodata, daca ar renunta la asa ceva pentru el....Ba chiar e dispus sa vina cu mine la Bucuresti( suntem din Suceava amandoi)...dar totusi....
CarrieS
Postat pe 20 Iunie 2009 18:03
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 18:03:47Cand l'am cunoscut nu stiam absolut nimic despre el, doar ca are un vw Golf 6. M'am indragostit de el fara sa imi dau seama si cat despre "malai" si vila nu imi pasa. Si eu am malaiul meu. Suntem la acelasi nivel social, doar ca al lui momentan scade. La facultate nu renunt. Culmea el a spus ca nu si'ar ierta'o niciodata, daca ar renunta la asa ceva pentru el....Ba chiar e dispus sa vina cu mine la Bucuresti( suntem din Suceava amandoi)...dar totusi....


yo vad ca u nu ai inteles nimic,e treci u o noapte 2 prin patu lui sa vezi cum nu'i mai arde sa vina la bucuresti cu u
scorpyoW
Postat pe 20 Iunie 2009 18:08
De la: goruna, la data 2009-06-20 18:02:00
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 17:24:28 Sunt indragostita de prietenul meu, care e cu 13 ani mai mare. In mod normal nu ar fi o problema, dar in sitoatia de fata este. Eu sunt inca la liceu iar el....om la casa lui.
Avem o relatie minunata!
Mi'a marturisit ca ma iubeste si ca ii e groaza ca e asa o diferenta intre noi. Problema e ca ai mei nu sunt de acord cu relatia noastra iar in ceva timp plecarea mea la facultate ne va separa...Are relatia noastra vrio sansa de reusita? Daca ati trecuti si voi prin asa ceva, va rog dati'mi un sfat, o idee sau pur si simplu o incurajare de care sa ma agat. Imi e groaza ca relatia noastra s'ar putea termina asa...



mai , ca ti-a marturisit ce te iubeste , nu-i mare lucru , cu totii o facem la randul nostru , odata si-odata . ar trebui - dupa parerea mea - sa nu uiti ca e-nsurat si ca tu esti acel ceva "special" care-a aparut in rutina casniciei :) apoi ... e posibil sa mai fie la mijloc si mandria lui de mascul "uite de ce sunt eu in stare , desi sunt insurat si ea stie asta".
in fine , lasa timpul sa le rezolve :) iubeste-l , tine legatura cu el si dac-o fi sa fie ... o sa ramaneti impreuna . asta daca nu cumva - dupa plecarea ta la facultate - isi va incerca "farmecul" cu o alta novice . nu te supara , mai ai de invatat . decizia iti apartine , nu vei asculta nici un sfat , pana cand nu vei invata singura din experienta . asta nu-nseamna ca nu-ti vei aminti de ce-ai citit aici , in urma anuntului tau :)


Da...in mare ai dreptate. Multumesc pentru sfat, am sa il iau in considerare. Tin sa mentionez ca el nu e casatorit...orasul e mic si se afla orice asa ca orice alta posibila relatie i'ar fi imposibila din moment ce pe amandoi ne cunosc mai mult de jumatate din oras iar "binevoitori" apar mereu.
CarrieS
Postat pe 20 Iunie 2009 18:08
si care e diferenta ? de 13 ani pai si eu sunt intr-o situatie similara. Bine ca eu desi am 30 de ani arat cam de 25 asa si sunt indragostit de o fata de 18 ani jumate, e dintr-un oras nici prea indepartat, nici prea apropiat de Bucuresti, oricum ma gandesc numai la ea si de vazut ne vedem o data pe luna. Ideea e ca o diferenta de 13 ani nu e mare problema, ce-i drept e ca in orasele mici lumea barfeste si v-as propune sa va vedeti nu e musai sa mergeti mereu de mana, daca iti place de el merita sa incerci. Diferenta ideala intre un barbat si o femeie este de 10 ani asa ca nu e cine stie ce 13 ani nu inseamna chiar atat de mult, tata nu ti-ar putea fi oricum.
Merlin_The_Wizzard
Postat pe 21 Iunie 2009 19:26
cand iubesti nu-ti pasa ce zice lumea...fa cum simti! sigur o sa ajungeti la o cale de mijloc ca sa bucurati in continuare de iubirea voastra daca va pasa ce zice lumea inseamna ca nu va iubiti destul si atunci mai bine ramaneti cu lumea
no_more
Postat pe 21 Iunie 2009 19:49
Cand incepi sa iti pui intrebari de genul ,, e posibila o asa relatie '' este clar ca tu personal ai dubii in privinta ei ...... .

Eu zic sa lasi lucrurile asa cum sunt , termini liceul , te duci la facultate si daca e sa fie ...va fi asta in cazul in care nu vei descoperi ca ai nush ce coleg de grupa cu care te intelegi nemaipomenit de bine
iris_4_ever
Postat pe 22 Iunie 2009 04:21
De la: iris_4_ever, la data 2009-06-22 04:21:43Cand incepi sa iti pui intrebari de genul ,, e posibila o asa relatie '' este clar ca tu personal ai dubii in privinta ei ...... .

:


Dubiile apar din cauza prejudecatilor.
Merlin_The_Wizzard
Postat pe 24 Iunie 2009 00:58
La 18 ani... nu prea putem vorbi de prejudecati ci mai mult de educatie. iar mediul in care te nasti si cresti.. are un impact imens. Si fata spunea mai sus ca "e un orasel mic unde te stie toata lumea.. AR FI IMPOSIBIL sa.. " Tìpic! Sa stie cel din vale tot ce face cel din deal...
Sigur ca diferenta de varsta nu este si nu va fi in veci o problema pentru cei care se iubesc cu adevarat.. Dar l a18 ani, cu dorinta de a face o facultate... in capitala, of, doamne!!! Atatea perspective si drumuri noi, atatea tentatii... absolut firesti. Ce sens ar avea sa spuna NU... viitorului? El va ramane acolo.. pare destul de trantor.
rashela
Postat pe 24 Iunie 2009 01:27
varsta chiar nu e o problema............eu am o relatie cu un barbat cu 21 de ani mai in varsta ca mine...(eu am 21....) dar asta chiar nu e o problema...........si nbici distanta......el e in austria, eu in romania....ne vedem destul de rar(max de 10 ori/an)........si o tinem asa de aproape 4 ani........parerea mea e ca in iubire nimic nu e imposibil....nici o distanta nu e destul de mare pt a opri sentimentele.....si cu atat mai putin varsta
black3kobra
Postat pe 24 Iunie 2009 01:45
ok...eu aveam 20 de ani el 33...scandal mare in familie...
nu l-au vtru sub nici o forma...
dar...iata a suntem casatoriti de 4 ani,iar fam mea tine acum foarte mult la el.
Andre_Ioana
Postat pe 25 Iunie 2009 12:21
iubirea invinge...daca este adevarata da are mari sanse
pamela_1
Postat pe 25 Iunie 2009 12:52
din cate inteleg eu, tu esti o fata deosebita, el un baiat deosebit, ce impart o iubire deosebita.care-i problema? acum niciuna, dar mai tarziu vei intelege ca nu are niciun viitor!
greierash_is_back
Postat pe 25 Iunie 2009 12:56
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 17:48:16
De la: scorpyoW, la data 2009-06-20 17:32:06
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 17:24:28 Sunt indragostita de prietenul meu, care e cu 13 ani mai mare. In mod normal nu ar fi o problema, dar in sitoatia de fata este. Eu sunt inca la liceu iar el....om la casa lui.
Avem o relatie minunata!
Mi'a marturisit ca ma iubeste si ca ii e groaza ca e asa o diferenta intre noi. Problema e ca ai mei nu sunt de acord cu relatia noastra iar in ceva timp plecarea mea la facultate ne va separa...Are relatia noastra vrio sansa de reusita? Daca ati trecuti si voi prin asa ceva, va rog dati'mi un sfat, o idee sau pur si simplu o incurajare de care sa ma agat. Imi e groaza ca relatia noastra s'ar putea termina asa...


cum adica la casa lui?
e insurat?


nu..nu e insurat, dar are o vila in care locuieste de unul singur. Parintii lui locuiesc intr'un sat la prox 40 km de orasul in care locuieste el. E independent si deocamdata nu lucreza nicaieri....bani a strans in anii precendenti si casa si masina sunt din banii unei mosteniri substantiale.


pune mana fata pe el,ce mai astepti
d_a
Postat pe 25 Iunie 2009 13:34
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 17:24:28 Sunt indragostita de prietenul meu, care e cu 13 ani mai mare. In mod normal nu ar fi o problema, dar in sitoatia de fata este. Eu sunt inca la liceu iar el....om la casa lui.
Avem o relatie minunata!
Mi'a marturisit ca ma iubeste si ca ii e groaza ca e asa o diferenta intre noi. Problema e ca ai mei nu sunt de acord cu relatia noastra iar in ceva timp plecarea mea la facultate ne va separa...Are relatia noastra vrio sansa de reusita? Daca ati trecuti si voi prin asa ceva, va rog dati'mi un sfat, o idee sau pur si simplu o incurajare de care sa ma agat. Imi e groaza ca relatia noastra s'ar putea termina asa...


Ti-as da exemplu meu, dar eu am alta varsta. De la varsta ta pana la varsta mea eu m-am schimbat foarte mult. Asa ca nu stiu daca sa te incurajez.
Nu stiu ce inseamna om la casa lui. Daca are familie NICI NU SE PUNE PROBLEMA ! E imoral si nici nu merita sa mai discutam !
Poate sa fie o amagire a unui om experimentat fata de o adolescenta cum esti tu !
Conteaza enorm si trecutul lui !
Concluzia o tragi doar tu. Tu ai toate premisele problemei, eu doar pot sa-ti mai spun unele lucruri la care poate nu te-ai gandit .
kudikaroxi
Postat pe 25 Iunie 2009 13:45
De la: kudikaroxi, la data 2009-06-25 13:45:28
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 17:24:28 Sunt indragostita de prietenul meu, care e cu 13 ani mai mare. In mod normal nu ar fi o problema, dar in sitoatia de fata este. Eu sunt inca la liceu iar el....om la casa lui.
Avem o relatie minunata!
Mi'a marturisit ca ma iubeste si ca ii e groaza ca e asa o diferenta intre noi. Problema e ca ai mei nu sunt de acord cu relatia noastra iar in ceva timp plecarea mea la facultate ne va separa...Are relatia noastra vrio sansa de reusita? Daca ati trecuti si voi prin asa ceva, va rog dati'mi un sfat, o idee sau pur si simplu o incurajare de care sa ma agat. Imi e groaza ca relatia noastra s'ar putea termina asa...


Ti-as da exemplu meu, dar eu am alta varsta. De la varsta ta pana la varsta mea eu m-am schimbat foarte mult. Asa ca nu stiu daca sa te incurajez.
Nu stiu ce inseamna om la casa lui. Daca are familie NICI NU SE PUNE PROBLEMA ! E imoral si nici nu merita sa mai discutam !
Poate sa fie o amagire a unui om experimentat fata de o adolescenta cum esti tu !
Conteaza enorm si trecutul lui !
Concluzia o tragi doar tu. Tu ai toate premisele problemei, eu doar pot sa-ti mai spun unele lucruri la care poate nu te-ai gandit .


Kudicaroxi vad ca te grabesti sa sari la concluzii. Daca citeai posturile anterioare vedeai ca tipul e necasatorit. Si ai si prejudecati destule. Un om de 30 de ani nu e musai un mare Casanova, cateodata poate fi mai complexat decat un tanar de 20 de ani. Daca citeai posturile anterioare era mai bine.
Merlin_The_Wizzard
Postat pe 25 Iunie 2009 17:47

Din moment ce tu zici ca ai un asa prieten , sigur ca relatia e posibila... chiar tu o traiesti acum cu acel barbat cum zici tu - insurat , la casa lui . Asta trebuia sa intrebi inainte de a avea relatii de nici un fel cu el - daca merita sau nu.. atunci alta ar fi fost situatia, nu mai treceai prin criza despartirii probabile sau nu...
Acum totul depinde de cat de rezistenta esti , daca vei merge sau nu la facultate -poate nu va mai fi cazul- si atunci vei putea sta cu el si iti va fi mai bine.. Daca el vrea sa ramai cu el tu decizi... Eu vreau sa zic ca ti-am raspuns sincer, deziteresat, din solidaritae umana...,
ElainaD
Postat pe 3 Iulie 2009 20:33
Ei , uite asta va fi o incercare peste care se va vedea dak veti trece sau nu.Tie ti se deschid atatea perspective,un nou inceput,oameni noi,oportunitati...De ce sa te privezi de sansa de a-ti continua studiile?Ai tineretea de partea ta,sansa de a-ti desavarsi educatia,zici ca nu e cazul sa fii dependenta de finantele acelui barbat,deci,ce mai vrei,independenta,sigura pe tine,mergi pe drumul tau.Iar el,dak te iubeste cu adevarat,te va astepta...Problema este dak il vei mai vrea tu ,dupa ce vei incepe viata de studenta,lume noua,colegi mult mai apropiati de varsta ta...Ochii care nu se vad....
lumimari
Postat pe 4 Iulie 2009 07:08
stai sa inteleg este bogat,are masina,vila,frumusete,intelegere si te iubeste? lasa facultatea unde mai gasesti tu unu ca asta?sa sti ca n se gasesc oameni de acest fel pe toate drumurile
dolcik1
Postat pe 4 Iulie 2009 09:35
Urmeaza -ti calea ta,da la facultate,vino in Bucuresti.Daca te iubeste asa cum spune v-a fi mereu alaturi de tine.Daca nu e sa fie al tau, nu v-a fi niciodata.Daca vei ramane cu el si vei renunta la facultate acest lucru se v-a vedea in timp, te v-a macina.Ai spus ca esti la fel de bogata ca el,asa ca de bani nu ai nevoie.Din spusele tale cred ca este un barbat de treaba,dar o relatie inainte de a fi matura trebuie sa treaca prin multe incercari.Ceea ce nu ma omoara ma face mai puternic.SUCCES.
Oneday1303
Postat pe 4 Iulie 2009 10:59
De ce ai ales sa ne spui toate bunurile lui?Poate pentru ca asta te-a atras la el?La inceput nu stiai decat ca are un Golf deci te-a atras asta altfel nu punctai asta!!!!
_Barbie30
Postat pe 4 Iulie 2009 11:40
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 17:48:16
De la: scorpyoW, la data 2009-06-20 17:32:06
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 17:24:28 Sunt indragostita de prietenul meu, care e cu 13 ani mai mare. In mod normal nu ar fi o problema, dar in sitoatia de fata este. Eu sunt inca la liceu iar el....om la casa lui.
Avem o relatie minunata!
Mi'a marturisit ca ma iubeste si ca ii e groaza ca e asa o diferenta intre noi. Problema e ca ai mei nu sunt de acord cu relatia noastra iar in ceva timp plecarea mea la facultate ne va separa...Are relatia noastra vrio sansa de reusita? Daca ati trecuti si voi prin asa ceva, va rog dati'mi un sfat, o idee sau pur si simplu o incurajare de care sa ma agat. Imi e groaza ca relatia noastra s'ar putea termina asa...


cum adica la casa lui?
e insurat?


nu..nu e insurat, dar are o vila in care locuieste de unul singur. Parintii lui locuiesc intr'un sat la prox 40 km de orasul in care locuieste el. E independent si deocamdata nu lucreza nicaieri....bani a strans in anii precendenti si casa si masina sunt din banii unei mosteniri substantiale.

EXTRAORDINAR
mitura
Postat pe 4 Iulie 2009 11:45
dar de ce nu faci facultate la iasi sau la suceava? oricum sa nu tii cont de ce barfeste lumea ca lumea zice si apoi uita dar o astfel de decizie iti va afecta toata viata ;) bafta multa
selket
Postat pe 4 Iulie 2009 21:55
De la: geo_x, la data 2009-06-20 17:37:02poate-i la casa alba!



Doamne Geo,esti total
ViSuRi_DuLcI
Postat pe 5 Iulie 2009 00:37
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 17:24:28 Sunt indragostita de prietenul meu, care e cu 13 ani mai mare. In mod normal nu ar fi o problema, dar in sitoatia de fata este. Eu sunt inca la liceu iar el....om la casa lui.
Avem o relatie minunata!
Mi'a marturisit ca ma iubeste si ca ii e groaza ca e asa o diferenta intre noi. Problema e ca ai mei nu sunt de acord cu relatia noastra iar in ceva timp plecarea mea la facultate ne va separa...Are relatia noastra vrio sansa de reusita? Daca ati trecuti si voi prin asa ceva, va rog dati'mi un sfat, o idee sau pur si simplu o incurajare de care sa ma agat. Imi e groaza ca relatia noastra s'ar putea termina asa...
maissa
Postat pe 5 Iulie 2009 11:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de un sfat 2 De la: kudika421339 31 August 2011 08:14
Diferenta dintre aspirati se resimte si in relatie??? 19 De la: kudika003451 22 Martie 2009 18:42
Nu stiu ce sa fac actualul, fostul,sau niciunul? 3 De la: Nicoleta01 26 August 2009 14:17
Intrebare 13 De la: kudika_964406 27 Mai 2014 22:09
Inceputurile sunt cele mai dificile 30 De la: nebuna94 24 Mai 2009 21:40