Setari Cookie-uri

E posibila asa o relatie?

Draga mea...eu am o idee mai buna....da-mi mie adresa lui sau macar numarul de telefon ...iti rezolv problema promit.......ti-l fur:)))))))))))))))))))))))
maissa
Postat pe 5 Iulie 2009 11:56
stiu ca fac offtopic,dar imi pun intrebrea.v-am vazut pe toti foarte (imi cer scuze dac exprimarea mea e inadecvata) isterizati de ideea ca el ar fi casatorit.si daca e un barbat casatorit,daca realizeaza ca a gresit si ca poate s-a reindragostit de altcineva,acesta nu are voie?pana la urma e vorba de sentimente si acestea nu corespund totdeauna unei logic matematici.
dac el e necasatorit si e si cu ''zestre'' ia-l fato.caci e nasol sa te casatoresti cu unul sarac.o spun ca stiu.:)
rinaa
Postat pe 5 Iulie 2009 23:24
Poate ar trebui sa traiesti prezentul draga mea, sa lasi la o parte gandurile negative si sa fii pregatita si daca dureaza relatia ta cu el si daca nu dureaza. E important sa-ti pastrezi individualitatea, sa iubesti, dar sa-ti pastrezi libertatea si sa nu renunti la viata ta pentru el. Confirmarile pe care le astepti din exterior sa-ti clarifici daca relatia este sau nu posibila s-ar putea sa nu te ajute prea mult. Ia-ti timp. analizeaza situatia si asculta-ti inima. Din pacate ratiunea ti-a fost educata de societate cu prejudecatile ei, de parinti, de prieteni, vocea ta interioara e singura care iti poate raspunde la intrebari. Ramai deschisa catre lume, experimenteaza si asuma-ti deciziile pe care le iei.
Arta_feminina
Postat pe 6 Iulie 2009 02:28
De la: CarrieS, la data 2009-06-20 18:03:47 Suntem la acelasi nivel social, doar ca al lui momentan scade. Ba chiar e dispus sa vina cu mine la Bucuresti( suntem din Suceava amandoi)...dar totusi....


Lamureste-ma, te rog, ce e cu "al lui momentan scade".... Spuneai undeva ca banii lui provin din mostenire si, parca, ajutorul parintilor... Si ca el nu munceste. Sa inteleg ca banii incep sa se duca?
Si mai spuneai ca si tu stai binisor cu banii... (ma rog, parintii tai) si ca pleci la Bucuresti. Banuiesc ca vei sta cu chirie intr-o garsoniera si nu la popota cantinei unui camin studentesc. Domnul te va urma, zice el.. Cand? Cand i se vor termina banii... ? Sau te urmeaza pentru a munci .. in sfarsit!!! si a va gospodari si la bine si la rau??
rashela
Postat pe 6 Iulie 2009 02:55
Buna,
Relatia mea cu prietenul meu dureaza de 7 ani. Mentionez ca diferenta dintre noi este de 14 ani...
Si noi am trecut prin aceeasi situatie... eu am plecat al facultate.. el a ramas acasa... fiind asa cum spui si tu "la casa lui" ...
A fost greu ... nu pot spune ca nu ... 4 ani am facut naveta facultate-casa ... dar au fost si clipe minunate pe care nu cred ca le-as fi trait cu altcineva...
Oricum ar fi am trecut peste, iar anul acesta in octombrie ne vom casatori...
Asa ca daca e sa fie, va fi, nu iti face griji...
Bafta multa....si nu dispera ca nu e cazul....
ali_me
Postat pe 6 Iulie 2009 14:05
Sa nu faci prostia sa renunti la facultate...o sa regreti toata viata, asta e o incercare pt voi, sa fiti separati, si sa vedeti cat de rezistenta e iubirea voastra..o sa fie greu, te duci intr.un oras mare, nu mic cum e Suceava,( apropo, eu sunt din Falticeni dar am facut facultate la Iasi), tentatiile o sa fie mari, cluburile multe , o sa vezi altfel viata, o sa ai alte oportunitati. si daca nu o sa incerci nu o sa stii cum e...si astfel vedeti si voi cat de mare e iubirea voastra daca reusiti sa treceti peste acest prag...bafta multa si take care!!!
magdonek
Postat pe 8 Iulie 2009 17:35

Tin sa va multumesc tuturor pentru pareri si sfaturi Incet incet trec peste toate impasurile si relatia evolueaza spre perfectiune!
CarrieS
Postat pe 26 Iulie 2009 13:45
Ve-ti trai si ve-ti vedea...lasa-ti sa decurga totul de la sine,va intelegeti ,va iubiti..totul va fi bine///
cami_goanga10
Postat pe 7 Aprilie 2010 23:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce e de facut 4 De la: gabrielita26 1 Iulie 2011 23:26
Vreau sa o impresionez 59 De la: daniella_s 25 Septembrie 2009 13:13
ANGAJEZ MASEUZA! 33 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:13
metropolitan 1 De la: miulet 1 Martie 2009 08:06
m-am indragostit 16 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:11