Setari Cookie-uri

De 7 ani il doresc!!!!! pls help !!!

Boala lunga ,moarte sigura,parca asa se spune.Eu am avut o relatie de 9 ani degenul asta,cu diferenta ca eu stateam dupa nesimtit ,nu aveam pe altcineva si ne vedeam ceva mai des.(la o luna maxim trei luni)
Si mai stiu ca ce simti pentru el nu e dragoste ,este ambitia de a-l avea combinata cu obsesie.Nu vei ajunge nicaieri cu el.Iti spun din experienta.Si acum ma suna la cateva luni ca si cum nimic nu s-a intamplat .Nu respecta faptul ca m-am maritat,ca imi iubesc sotul,ca ne tulbura linistea.E un om fara caracter ,lipsit de scrupule,nu are nici un fel de sistem de valori,e plin de rautate,de egoism.

Postat pe 10 Iulie 2009 08:31
uite,shi mie mi se intampla ceva asemanator. baiatula de care sunt indragostita pur shi simolu ishi bate joc de mine
u shtii ce sa faci?cand mai vine sa te caute arata-i ca nu te mai intereseaza.fii indiferenta.asha o sa-tzi dai seama de ceea ce simte pt tine. daca se tzine dupa tine mai mult de 5 luni inseamna ca chiar simte ceva pt tine.(o sa-mi spui acum daka o sa rezishti 5 luni??? aici am citit ca ai rezistat un an,deci potzi) insa daka baiatul nu te cauta shi nu da nici un semn de viatza inseamna ca pur shi simplu nu e ceva serios de el
shi inka ceva, gandeshte-te ca daka akum ishi insheala actuala prietena,maine cand o sa fitzi impreuna te poate inshela shi pe tine.....
kudika049386
Postat pe 10 Iulie 2009 08:37
De la: AndreiD, la data 2009-07-10 08:16:04
De la: heaven_2906, la data 2009-07-09 12:04:56intotdeauna cand cineva nu poate fi al nostru ,il dorim tot mai mult,nu cred sa fie dragoste ci o dorinta puternica ........


E orgoliu combinat cu atractie sexuala nesatisfacuta. Sau dorinta, cum i-ai zis tu.

Partea proasta e ca o "dragoste" neimplinita de felul asta poate sa dureze foarte mult...si cu cat dureaza mai mult sansele sa se rezolve sunt din ce in ce mai mici.

De aia trebuie ori sa ia atitudine, ori sa mearga mai departe.


o da, e orgoliul mareee!!! si atractie e , pt ca de cate ori ne intalneam nici nu mai stiam pe ce planeta sunt...ideea e ca am trecut oarecum peste asta..a trecut cam 1 an de cand nu am mai vb si in general imi duc viata normal mai departe....mai am zile proaste, mai ales daca raman singura si atunci imi sare gandul ..cred ca atunci cand am postat acest mesaj, eram in perioada melancolica...Ș)

anyway, merci mult de tot pt mesaje, eram tare curioasa cum se vede din exterior aceasta poveste....
lorelei83
Postat pe 10 Iulie 2009 13:01
De la: kudika049386, la data 2009-07-10 08:37:12uite,shi mie mi se intampla ceva asemanator. baiatula de care sunt indragostita pur shi simolu ishi bate joc de mine
u shtii ce sa faci?cand mai vine sa te caute arata-i ca nu te mai intereseaza.fii indiferenta.asha o sa-tzi dai seama de ceea ce simte pt tine. daca se tzine dupa tine mai mult de 5 luni inseamna ca chiar simte ceva pt tine.(o sa-mi spui acum daka o sa rezishti 5 luni??? aici am citit ca ai rezistat un an,deci potzi) insa daka baiatul nu te cauta shi nu da nici un semn de viatza inseamna ca pur shi simplu nu e ceva serios de el
shi inka ceva, gandeshte-te ca daka akum ishi insheala actuala prietena,maine cand o sa fitzi impreuna te poate inshela shi pe tine.....



o da, de fiecare data imi faceam scenariul ca daca ma mai suna ii spun ca sunt foarte ocupata, ca nu are rost..etc...am putut ? nu! o singura data am reusit..dar doar sa aman pe a doua zi ca eram cu o prietena in oras si i-am spus...sau o noapte in care am vb pe mess si a inceput cu faze ca sa merg la el, etc ...si nu m-am dus ..dar a doua zi tot ne-am vazut...
Eu stiu unde am gresit, ca prea am fost la dipozitia lui cand i se scula lui..daca as putea da inapoi as proceda cu totul altfel...dar ..intr-o alta viata
si oricum problema e rezolvata ca el nu ma mai suna, iar eu nu mai pun mana pe tel ever..Ș)

lorelei83
Postat pe 10 Iulie 2009 13:05
De la: lorelei83, la data 2009-07-10 13:01:01
De la: AndreiD, la data 2009-07-10 08:16:04
De la: heaven_2906, la data 2009-07-09 12:04:56intotdeauna cand cineva nu poate fi al nostru ,il dorim tot mai mult,nu cred sa fie dragoste ci o dorinta puternica ........


E orgoliu combinat cu atractie sexuala nesatisfacuta. Sau dorinta, cum i-ai zis tu.

Partea proasta e ca o "dragoste" neimplinita de felul asta poate sa dureze foarte mult...si cu cat dureaza mai mult sansele sa se rezolve sunt din ce in ce mai mici.

De aia trebuie ori sa ia atitudine, ori sa mearga mai departe.


o da, e orgoliul mareee!!! si atractie e , pt ca de cate ori ne intalneam nici nu mai stiam pe ce planeta sunt...ideea e ca am trecut oarecum peste asta..a trecut cam 1 an de cand nu am mai vb si in general imi duc viata normal mai departe....mai am zile proaste, mai ales daca raman singura si atunci imi sare gandul ..cred ca atunci cand am postat acest mesaj, eram in perioada melancolica...Ș)

anyway, merci mult de tot pt mesaje, eram tare curioasa cum se vede din exterior aceasta poveste....


Mai lorelai, trebuie sa rezolvi intr-un fel problema asta, pentru ca o sa te bantuie si o sa te muste de fund cand o sa te astepti mai putin
Ca sa nu spun ca o sa fie o piedica (chiar si subconstienta ) in calea relatiilor tale.
Uita-te la tipa de mai sus care a stat 9 ani dupa el si tot nu s-a rezolvat treaba.

Ce folos ca ai un prieten daca atunci cand ramai singura sau cand vezi doi indragostiti sau cat dai de anumite "ancore" mentale, cum ar fi un parfum o imagine o melodie etc, gandul ti se duce invariabil tot la el? Si nu imi zice ca nu e asa pentru ca stiu cum e.

Rezolva situatia odata pentru totdeauna.
AndreiD
Postat pe 10 Iulie 2009 13:32
De la: AndreiD, la data 2009-07-10 08:16:04
De la: heaven_2906, la data 2009-07-09 12:04:56intotdeauna cand cineva nu poate fi al nostru ,il dorim tot mai mult,nu cred sa fie dragoste ci o dorinta puternica ........


E orgoliu combinat cu atractie sexuala nesatisfacuta. Sau dorinta, cum i-ai zis tu.

Partea proasta e ca o "dragoste" neimplinita de felul asta poate sa dureze foarte mult...si cu cat dureaza mai mult sansele sa se rezolve sunt din ce in ce mai mici.

De aia trebuie ori sa ia atitudine, ori sa mearga mai departe.


asta am zis si eu ,nu?
heaven_2906
Postat pe 10 Iulie 2009 14:43
De la: kudi_onutsa, la data 2009-07-08 08:48:43Da-mi un mesaj daca esti de acord* .. scuze


ok, da-mi te rog un mesaj...
astept..e mai rau decat azi vara...
lorelei83
Postat pe 29 Septembrie 2009 13:23
De la: lorelei83, la data 2009-09-29 13:23:50
De la: kudi_onutsa, la data 2009-07-08 08:48:43Da-mi un mesaj daca esti de acord* .. scuze


ok, da-mi te rog un mesaj...
astept..e mai rau decat azi vara...



Cum adica e mai rau decat asta vara? Te-ai intalnit cu el intre timp?
ionyk_the_witch
Postat pe 18 Noiembrie 2009 09:45
Deci , povestestene si noua ce s-a mai intamplat intre timp.
rahela11
Postat pe 18 Noiembrie 2009 13:21
Evident ca te place, dar sa fie indragostit de tine, ori sa te iubeasca...ioc!
Si oricum , cred ca are cateva tipe in situatia ta...cand are nevoie, apeleaza la voi.
Ar trebui sa iti dai cu apa rece pe fata si sa iti impui sa "gata!".
Chiar nu are nici un rost, nu vezi?
Bagal-l in amintirile ""tineretii "" si punct.

http://verze.ro Site-ul verzelor, fff simpatic!
tequila_cu_varza
Postat pe 18 Noiembrie 2009 14:16
Hmm,scrisesem un reply mai lung dar se pare ca nu a aparut..
In fine..o sa fiu cat mai crud cu tine ca se pare ca nimeni nu avut curaj pana acuma..
Esti c... lui,intelegi?ptr el esti doar o panaramA pe care o suna cand are el chef,nu m-ar mira sa te aibe in tel cu detalii de genu asta.
Nu-ti distruge viata cu el,si nici pe cea a prietenului tau care saracu nu are nici o vina,poate doar aia ca sta cu o c... ca tine.
Karbon
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:20
De la: Karbon, la data 2009-11-19 14:20:42Hmm,scrisesem un reply mai lung dar se pare ca nu a aparut..
In fine..o sa fiu cat mai crud cu tine ca se pare ca nimeni nu avut curaj pana acuma..
Esti c... lui,intelegi?ptr el esti doar o panaramA pe care o suna cand are el chef,nu m-ar mira sa te aibe in tel cu detalii de genu asta.
Nu-ti distruge viata cu el,si nici pe cea a prietenului tau care saracu nu are nici o vina,poate doar aia ca sta cu o c... ca tine.




uau ce palma mi-ai dat!
ps: nu mai sunt cu prietenul meu , deci.....

as fi fost curioasa cum suna acel reply lung...dar probabil afirmatiile de mai sus sunt esenta si rezumatul...
lorelei83
Postat pe 23 Noiembrie 2009 15:31
De la: lorelei83, la data 2009-11-23 15:31:41
De la: Karbon, la data 2009-11-19 14:20:42Hmm,scrisesem un reply mai lung dar se pare ca nu a aparut..
In fine..o sa fiu cat mai crud cu tine ca se pare ca nimeni nu avut curaj pana acuma..
Esti c... lui,intelegi?ptr el esti doar o panaramA pe care o suna cand are el chef,nu m-ar mira sa te aibe in tel cu detalii de genu asta.
Nu-ti distruge viata cu el,si nici pe cea a prietenului tau care saracu nu are nici o vina,poate doar aia ca sta cu o c... ca tine.




uau ce palma mi-ai dat!
ps: nu mai sunt cu prietenul meu , deci.....

as fi fost curioasa cum suna acel reply lung...dar probabil afirmatiile de mai sus sunt esenta si rezumatul...


Pai in mare cam asta e rezumatul.Varianta initiala ar fi fost o palma mai"tare" ca sa zic asa.
Cum poti tu sa visezi la unu care in afara de faptu ca te f...1 data pe an,nici macar nu-ti mai trimite mesaj de bine,etc.Cat de proasta poti sa fii?Si nu o lua ca pe o jignire ptr ca nu am nici un interes sa te jignesc, ci ca pe o realitate cruda de care te lovesti in momentu de fata.Cum poti sa crezi ca cineva care te f...de 7 ori in 7 ani?(tu stii mai exact de cate ori) AR VREA VREODATA SA AIBE O RELATIE CU TINE?
Daca eu as fi fost in locul lui crede-ma cand iti spun ca nu m-as fi combinat cu tine nici daca ai fi fost pen-ultima femeie de pe pamant si ultima ar fi fost o urata cat 2 magari si-un cal.
Tu daca aveai un amant cu care te vedeai doar 1 data pe an,ai avea incredere in el ca daca te combinai cu el nu te-ar fi inselat?ce respect poti sa ai ptr o persoana de genul asta?
Karbon
Postat pe 24 Noiembrie 2009 22:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce faci cand EL se afla intre doua? 68 De la: kudika069526 18 Septembrie 2009 22:48
Am o meserie 13 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 14:40
Exista o doar o iubire adevarata?Restul sunt compromisuri? 19 De la: Dor_a 21 Iulie 2009 09:54
sa il astept sau sa imi vad de viata mea??? 2 De la: doi_ochi_caprui 5 August 2011 18:29
de ce iubesc in trecut? 16 De la: Denisa_Mihaela 12 Mai 2009 07:58