Setari Cookie-uri

am patit-o :( ma ajuta cineva cu un sfat?

ok fetelor, s-a intamplat ce nu trebuia. a trebuit sa recurg la faimoasa pastiluta de a doua zi si mi s-a dat de la farmacie postinor. bineinteles ca am citit si recitit prospectul dar nu ma asteptam la asta. abia s-a terminat perioada menstruatiei fix acum o saptamana (pastila am luat-o a doua zi, adica marti) si de doua zile sunt iar in acea perioada.in plus am si o sensibilitate crescuta la nivelul sanilor....
a mai patit cineva asta, la efecte ma refer, e normal sau ar trebui sa ma ingrijorez?
lil_li
Postat pe 22 Iunie 2009 21:55
cel mai bine treci pe la un ginecolog
eu am luat postinor doar o data (slava domnului) si mi-a venit si mie ciclul de doua ori in aceeasi luna (dar cam la 2 sapt distanta) - o data din cauza pastilei, evident, a doua oara atunci cand trebuia sa-mi vina in mod normal
kitty_krieger
Postat pe 22 Iunie 2009 22:10
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-06-22 22:10:56cel mai bine treci pe la un ginecolog
eu am luat postinor doar o data (slava domnului) si mi-a venit si mie ciclul de doua ori in aceeasi luna (dar cam la 2 sapt distanta) - o data din cauza pastilei, evident, a doua oara atunci cand trebuia sa-mi vina in mod normal

mie mi se pare ciudata diferenta de doar 5 zile...in rest nu ma pot vaita de celelalte posibile efecte, nu au existat
lil_li
Postat pe 22 Iunie 2009 22:13
sunt normale efectele p care le-ai descris dupa ce ai luat postinor.si eu am luat o sg data si de atunci m-am ferit sa mai ajung in situatia asta.o sa fie bn.menstruatia o sa revina la normal,dar sfatul meu e sa consulti si un ginecolog pt linistea ta in rest ..nu-i capat de tara..stai linistita!
jussst_me
Postat pe 9 Iulie 2009 16:12
sunt normale simtomele tale,nu cred ca ai ceva...am patit si eu asa.dar totusi poti lua un test,sa fii sigura
puyaroxy
Postat pe 10 Iulie 2009 00:44
neata.
se pare ca totul e ok, chiar daca in decurs de mai putin de 1 luna sunt iarasi la menstruatie ( a 3a oara!!!), oricum, orice ar fi pastila aia n-o mai iau niciodata.
ms pt raspunsuri si o zi super tuturor.
lil_li
Postat pe 10 Iulie 2009 11:02
anu trecut patisem o faza.. :)) pe 22 iunie imi venise ciclu mi-a tinut 3 zile etc.. apoi am plkt la mare pe 27 si pe 3 iulie iar mi-a venit ciclu... yo n-am luat niciodata pastile anticonceptionale..etc.. dar e posibil asa:)) ca m-am si speriat.. plus ca m-am oftikt.. ca eram la mare...:))
pappy
Postat pe 10 Iulie 2009 12:20
eu am patit cam acceasi problema ... ciclul mi s-a terminat pe 10 iulie 2009, pe 17 am luat pastila de dupa si pe 23 mi-a venit ciclul a doua oara in acceasi luna?!?!? e normal sau ar trebui sa ma ingrijorez?
christina1982
Postat pe 23 Iulie 2009 18:09
se pare ca asa se intampla. eu m-am linistit, acum totul e in regula. ai grija insa ca vei resimti ceva efecte ale pastilei in urmatoarele luni, in functie de organism.
lil_li
Postat pe 24 Iulie 2009 17:54
Da aceasta e un efect normal..... s-a intimplat si la mine. Am fost la ginecolog si mi s-a explicat ca aceasata nu-i menstruatie e doar o singerare.... si dupa singerari trebuie de folosit obligatoriu o metoda de contraceptie....

Efectele secundare care apar dupã folosirea Postinor-ului!!!!
Cel mai des apar greþurile sau voma. De asemenea, în zilele urmãtoare dupã folosirea pastilelor Postinor pot apare sîngerãri între 2 menstruaþii (menstruaþia care a precedat utilizarea contracepþiei de urgenþã ºi cea care va urma).

Adri79
Postat pe 15 Septembrie 2009 09:46
De la: Adri79, la data 2009-09-15 09:46:49Da aceasta e un efect normal..... s-a intimplat si la mine. Am fost la ginecolog si mi s-a explicat ca aceasata nu-i menstruatie e doar o singerare.... si dupa singerari trebuie de folosit obligatoriu o metoda de contraceptie....

Efectele secundare care apar dupã folosirea Postinor-ului!!!!
Cel mai des apar greþurile sau voma. De asemenea, în zilele urmãtoare dupã folosirea pastilelor Postinor pot apare sîngerãri între 2 menstruaþii (menstruaþia care a precedat utilizarea contracepþiei de urgenþã ºi cea care va urma).


Sangerarea respectiva este echivalenta cu un avort nu cu o menstruatie. Pastila este foarte agresiva pesntru organism, este doar mai "lejer" decat un chiuretaj, insa este echivalent. De preferat mai multa grija si mai putina nepasare!
Junia
Postat pe 28 Septembrie 2009 22:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog frumos am mare nevoie de un sfat!!! 5 De la: avatar21 6 Aprilie 2010 10:26
absorbante LOVE MOON 27 De la: doracarmen 5 Octombrie 2014 14:25
informatii utile alimente si produse cosmetice 1 De la: kudika502622 31 Ianuarie 2012 13:02
Sutiene medicale cu suport pentru proteza 1 De la: tizia 5 Ianuarie 2011 21:11
Ajutoor!! 3 De la: kudika_963348 30 Aprilie 2014 22:26