Setari Cookie-uri

Este foarte dificil sa lupti cu morile de vant!!

Traim intr-o lume atat de meschina unde ura,invidia si lasitatea nu se vor sfarsi niciodata.

Multi vor sa se reculeaga,sa se relaxeze ascultand o melodie sau scriind cate ceva!
O poezie sau un monolog =>solutia ideala pentru a te lapada de tot raul!
Sunt satula de lumea asta si de tot ce misca in ea ,sunt satula sa vad ca fratii se omoara intre ei,copilul isi ucide mama,fratele isi violeaza sora ... totul este cu sus`ul in jos si asta numai din cauza celui mai periculos animal de pe fata pamnatului=>OMUL!
Poate daca OMUL nu exista pe acest PAMANT mirifc,totul era verde.
Uneori,nici atunci cand scrii nu reusesti sa te descarci pe cat ai dori, nici atunci cand asculti o melodie nu reusesti sa te eliberezi de tot raul,asa cum ti-ai propus!
De ce verdele de pe acest pamant se schimba in galben,si de ce galbenul in maro?
Multi nu inteleg ce vreau eu sa descriu aici,dar cu siguranta cei care scriu un monolog sunt in stare sa imi descifreze cuvintele!
Nu inteleg de ce omul vrea sa fie mereu primul in toate,de ce se evidentiaza prin atitudini necorespunzatoare,de ce ii cumpara pe ceilalti si se folosesc de ei ca si cand ar fi niste carpe de sters podeaua? De ce? Pentru ca incet,incet si sigur, omul ramane fara suflet!
Este ridicol!!!Groaznic ce se intampla…eu una,nu stiu cum sa fac sa ies si sa scap din/de aceasta mizerie produsa tot de oameni,de acei oameni care nu stiu ce inseamna viata,care nu au trecut prin momente grele,prin multe incercari...de acei oameni la care lumea este roz si tot ceea ce zboara se si mananca.
Incerci sa plangi pe umarul unui prieten!...Te incurajeaza sa versi lacrimile amare si sa ii spui tot ce ai pe suflet!Pare atat de credibil totul! Pentru ca mai apoi sa afli ca tot secretul tau,nu mai e secret!! Deja il stiu toti,si ti-e rusine de tine,ti-e rusine de deciziile tale,esti disperat,nu stii unde sa cauti ajutorul! Cauti, dar unde? In neant ! Prietenul iti este dusman,un foarte bun actor,te dezamageste cand iti este lumea mai draga..de ce? Ce ai facut ca sa ti se intample tie toate astea?Cu ce esti tu de vina?Intrabari fara raspuns...
Larysszuka
Postat pe 23 Iunie 2009 01:21
TRIST DAR ADEVARAT!INTR-ADEVAR ASA ESTE...ITI DAU DREPTATE....raspunsurile le gasim in noi....in adancul nostru....in colturi de suflet in care nu am mai umblat de foarta multa vreme....
monaq
Postat pe 7 Iulie 2009 22:22
De la: monaram, la data 2009-07-07 22:22:36TRIST DAR ADEVARAT!INTR-ADEVAR ASA ESTE...ITI DAU DREPTATE....raspunsurile le gasim in noi....in adancul nostru....in colturi de suflet in care nu am mai umblat de foarta multa vreme....


Este greu sa raspunzi din adancul sufletului,mai ales daca nu ai mai umblat de mult timp la " resurse " ... :) dar nimic nu este imposibil ! Cu putina vointa,se rezolva ...
Larysszuka
Postat pe 25 Iulie 2009 20:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CUM TRAIM? 46 De la: ema_iordanescu 27 Mai 2008 23:02
Sfanta Marta 15 De la: kudika_3565 31 August 2016 16:23
Copiii indigo 103 De la: 23 Iunie 2013 09:23
ce parere aveti despre islamism si traditile lor 876 De la: micabis 23 Octombrie 2011 22:01
nu ma inteleg cu mama 46 De la: kudika109268 28 Decembrie 2013 13:56