Setari Cookie-uri

Viata e frumoasa !

Viata este frumoasa ! O pretuim ?
machiajtatuaj
Postat pe 29 Iunie 2009 01:18
asa si? tu o pretuiesti? poti un exemplu pentru ceilalti nu cineva care arunca la intamplare o intrebare banala
yumy
Postat pe 29 Iunie 2009 06:47
nu intotdeauna o pretuim....mai ales cand ne-o distrugem singuri.de ex : fumatul
lao_kudika
Postat pe 19 Septembrie 2009 02:17
da,e frumoasa daca stii sa o traiesti/ :
:
denis_roxana
Postat pe 29 Decembrie 2010 07:01
De la: kudika344657, la data 2010-12-29 07:01:59da,e frumoasa daca stii sa o traiesti/ :
:


Asa 657,imi place de tine,tot timpul raspunzi prompt
Barbie30_
Postat pe 29 Decembrie 2010 20:06
Viata ti-o faci singur la fel si norocul!Mai intevine si factorii externi care o mai tulbura!
roz5blue6lila7
Postat pe 29 Decembrie 2010 20:11
De la: roz5blue6lila7, la data 2010-12-29 20:11:32Viata ti-o faci singur la fel si norocul!Mai intevine si factorii externi care o mai tulbura!

asa este insa sunt multi care nu o pretuiesc...daca am sti si ce decizi sa luam si mai ales cand viata ar fi mult mai frumoasa...am suferi mult mai putin si ne-am bucura mai mult de ce ne ofera viata.
Adella92
Postat pe 7 Ianuarie 2012 04:41
De la: machiajtatuaj, la data 2009-06-29 01:18:21Viata este frumoasa ! O pretuim ?

azi e ziua intrebarilor ciudate pe forum?
steffy91
Postat pe 7 Ianuarie 2012 11:44
De la: machiajtatuaj, la data 2009-06-29 01:18:21Viata este frumoasa ! O pretuim ?


Ar trebui pretuita -depinde de fiecare cum o pretuieste...
kudika_nikole
Postat pe 7 Ianuarie 2012 12:14
Normal ca trebuie s-o pretuim,ca nu le putem realiza pe toate,asta e.....dar la o vreme cand imbatraniti,veti spune doar:-am nevoie de sanatate sa ma pot bucura de toate!
Dar chiar si atunci ma bucur ca am realizat ceva-copii iubitori le casele lor....caci defapt traim pt ei-deci viata merita traita pt ca e frumoasa,asa cu bune cu rele.Nu ne-am cerut noi pe pamant,dar daca tot santem pe acest pamant este pt ca santem cu un scop....mai avem un examen de dat....sintem cu un scop...Dzeu are un plan cu noi care trebuie dus la indeplinire...si DA VIATA E FRUMOASA...daca sti sa te bucuri de ea si sa ne iubim aproapele asa cum la lasat Dzeu.Trebuie sa ne acceptam asa cum ne-a creat EL!!!Si in special IUBITI NATURA-datatoare de viata!!!
Titanika
Postat pe 7 Ianuarie 2012 13:07
De la: machiajtatuaj, la data 2009-06-29 01:18:21Viata este frumoasa ! O pretuim ?



Viata este sublima si rareori o pretuim ca pe un dar de pret ce ne-a fost harazit inca de la nasterea noastra!O pretuim atunci cand incepem sa o pierdem,cand ne atentioneaza ca nu-i acordam respectul cuvenit,cand suferintele ne doboara,cand lacrimile nu ne sunt sterse ori de cate ori vrem,cand obosim rugandu-ne ei!Viata este bucuria si tristetea,este lacrima izvorata de ras si cea nascuta de durere!Viata poate fi clipa sau nemurirea si de noi depinde sa traim frumos ,gustand,pe rand,atat din dulceata clipei ,cat si din stropii de nemurire!Viata este pretuita de abia cand vedem cat de usor se poate pierde!Viata poate fi traita si pretuita,chiar daca spinarile ne sunt incovoiate de poverile zilnice!Viata este insasi omul,respectandu-l,vei ajunge sa te inchini vietii insasi!Pretuim viata in momentele in care simtim loviturile destinului ,cand cerem imposibilul,dar uitam de valoarea ei ,in momentul in care trebuie sa daruim!Respectul de sine este o virtute,dar sa apreciezi viata ,este un gest de autorecunoastere a propriei inferioritati in fata complexitatii vietii!Sa pretuiesti viata,inseamana sa te pretuiesti pe tine insuti!
RAINBOWLADY
Postat pe 7 Ianuarie 2012 15:14
De la: Titanika, la data 2012-01-07 13:07:21Normal ca trebuie s-o pretuim,ca nu le putem realiza pe toate,asta e.....dar la o vreme cand imbatraniti,veti spune doar:-am nevoie de sanatate sa ma pot bucura de toate!
Dar chiar si atunci ma bucur ca am realizat ceva-copii iubitori le casele lor....caci defapt traim pt ei-deci viata merita traita pt ca e frumoasa,asa cu bune cu rele.Nu ne-am cerut noi pe pamant,dar daca tot santem pe acest pamant este pt ca santem cu un scop....mai avem un examen de dat....sintem cu un scop...Dzeu are un plan cu noi care trebuie dus la indeplinire...si DA VIATA E FRUMOASA...daca sti sa te bucuri de ea si sa ne iubim aproapele asa cum la lasat Dzeu.Trebuie sa ne acceptam asa cum ne-a creat EL!!!Si in special IUBITI NATURA-datatoare de viata!!!
iubeste tiristii din natura...ca ei te finanteaza...
MONSENIORUL
Postat pe 7 Ianuarie 2012 15:17


Da,viata este frumoasa,cu toate vicisitudinile ei,,este un dar divin si trebuie sa-l pretuim ca atare,,sa-i acordam respectul cuvenit!!Atunci cand ne palmuieste,trebuie sa o iubim,atunci cand ne ravaseste,trebuie sa-i multumim,si atunci cand ne paraseste,trebuie sa-i oferim sufletele noastre!!
MissRainbow
Postat pe 30 Martie 2012 09:37
complicat cu viata asta...rau de tot.
nicossia
Postat pe 30 Martie 2012 09:42

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fri Kultur 1 De la: kudika049038 6 Iulie 2009 19:35
Hristos a inviat!!!! 2 De la: SweetHappyButterfly 19 Aprilie 2009 11:09
Zebra Caffe cheama traditia martisorului in haine moderne 1 De la: Veenman 28 Februarie 2011 10:41
No Name cafe 1 De la: No_Name_cafe 20 Noiembrie 2011 11:50
hy 2 De la: branzaoana 2 Aprilie 2010 16:13