Setari Cookie-uri

Creme fara parfum? Mi-a recomandat medicul dermatolog

Mi s-a spus ca pretul pe care il platesti pentru o crema bine mirositoare poate fi deteriorarea epidermei, modificarea pH-ul pielii si alte neplaceri. M-am hotarat (la recomandarea medicului) sa incep sa folosesc doar creme fara miros. Imi recomanda cineva astfel de produse?
kudika047387
Postat pe 2 Iulie 2009 13:12
cremele facute in casa...asta daca reusesti sa stai in fata aragazului sa ti le prepari singurica...altfel.... mergi la un laborator farmaceutic si cere sfatul celor de acolo evident dupa ce in prealabil ai trecut pe la medicul dermatolog sa iti dea si o reteta...
apropo mai exista si produsele naturale... to pe la plafar sau magazinase ca vand produse bio....
bafta
dandanaua_reloaded
Postat pe 2 Iulie 2009 13:15
http://images.google.ro/imgres?imgurl=http://www.elmiplant.ro/pics/products/big/93.jpg&imgrefurl=http://www.elmiplant.ro/index.php%3FLANG%3DRO%26loc%3Dintroduction_prod%26prodid%3D93%26new%3DYES&usg=__m7cL1OAu2Iu21Hh5Kmp1EBocMNI=&h=210&w=230&sz=11&hl=ro&start=33&um=1&tbnid=jBYmIvMxnPDE9M:&tbnh=99&tbnw=108&prev=/images%3Fq%3Dcreme%2Bde%2Bfata%2B%2Bfara%2Bmiros%26ndsp%3D20%26hl%3Dro%26sa%3DN%26start%3D20%26um%3D1
pamela_1
Postat pe 2 Iulie 2009 13:44
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii cu toate tipurile de bacterii pe colului uterin, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta de urina, arsuri termice, dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus,elimina mirosurile. Semnificativ este ca se folosesc si de catre barbati , cu efecte benefice in adenom de prostata, hemoroizi etc. In plus, foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de catre consumatorii acestor produse : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa previna aceste probleme. Veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau protej slip, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, discomfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : bonavitae2009@yahoo.com sau 0745.074.755
kudika028076
Postat pe 10 Iulie 2009 19:58
Mi-am luat din Germania niste creme pe baza de plante,nu miros frumos,au doar un oarecare miros de plante-sunt cu musetel,catina,arnica,ginseng,ceai verde,sare de mare-si sunt extraordinare pt piele.Le-am folosit ,am mai daruit si prietenelor care au fost la plaja si se prajisera si cea cu arnica ,a facut minuni,a calmat usturimile .Alta prietena a avut un fel de furuncul la subrat,am uitat cum se num afectiunea,i-am dat o crema cu ginseng si in timp s-a retras galma de acolo.Deci si eu inclin sa cred ca sunt mai bune cremele mai putin frumos mirositoare,pt ca au in compozitie alte elemente decat parfumuri!
luyyzz
Postat pe 14 Iulie 2009 16:31
As putea sa te ajut eu cu crema aia
Loredana_Eu__gen_eu
Postat pe 15 Iulie 2009 10:29
o crema buna nu trebuie sa fie si frumos mirositoare ,incearca sa-ti prepari acasa dupa retetele MARIEI TEREBAN abea atunci o sa vezi caci au un efect miraculos ,dar nici nu au un miros parfumat
piper
Postat pe 30 Iulie 2009 12:54
De la: kudika047387, la data 2009-07-02 13:12:54Mi s-a spus ca pretul pe care il platesti pentru o crema bine mirositoare poate fi deteriorarea epidermei, modificarea pH-ul pielii si alte neplaceri. M-am hotarat (la recomandarea medicului) sa incep sa folosesc doar creme fara miros. Imi recomanda cineva astfel de produse?


marca CLINIQUE nu foloseste deloc parfum. sunt special concepute pentru pielea sensibila predispusa la iritatii si alergii. sunt cam scumpe dar dureaza mult si sunt foarte bune.

(off topic: au si un spray de protectie ptr plaja care nu miroase deloc si nu e gras absolut deloc, insa e foarte eficient.)
DayC
Postat pe 10 Octombrie 2009 22:22
Buna ,
Iti recomand crema neparfumata cu ph neutru de la Abena.
•ideala pentru hidraterea pielii uscate
•alina inflamatiile, zonele dureroase si fisurile de la nivelul pielii
Podusul caesta si multe altele gasesti la link-ul urmator:: http://medintex.bizoo.ro/vanzare/51578/Lotiune-hidratanta
kudika076021
Postat pe 21 Octombrie 2009 15:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sotret 3 De la: kudika_19331 29 Octombrie 2012 23:46
sotret/roaccutane 16 De la: a_dorina 12 Septembrie 2013 15:37
Pete albe 4 De la: AvocatCuculis 6 August 2015 11:54
Cicatrici post-acneice 3 De la: CristiannaS 8 Aprilie 2016 19:17
cum skpam de porii negri?stie cineva? 35 De la: kudika226898 2 Septembrie 2010 10:35