Setari Cookie-uri

Inca o problema cu parul...

Parul meu este subtire,moale si destul de sensibil. L-am tinut o perioasa mai lung dar fiindca nu arata tocmai sanatos m-am gandit sa-l tund ceva mai scurt...un bob deasupra umerilor...dar acum nu sta deloc cum trebuie sa stea o tunsoare bob:varfurile o iau in toate directiile Fiindca parul meu e k vai de capu' lui as prefera sa nu folosesc placa sau uscatorul ca sa-l aranjez(in cazuri k acestea mi se inspica varfurile foarte tare chiar dak folosesc un ulei cu protectie termica)...poate are cineva vreo solutie ,vreun produs minune care sa nu faca rau parului...si sa nu'l inarece
Va rog dati-mi si mie nishte sfaturi k nush ce sa ma mai fac
zazizu
Postat pe 6 Iulie 2009 22:27
Ciudat... si parul meu e moale si subtire, si pe deasupra si vopsit. App, al tau e natural? Pai daca ai ales sa te tunzi bob, nu ar trebui sa fie prea greu de intretinut..mai ales ca e mai scurt.. adica nah, balsam si masca da, k sa intareasca firul d par..plus nah, ar fi bine dc, dupa ce-l speli sa-l usuci totusi putin cu uscatorul si o perie rotunda...sau cauta bigudiuri mari, si astfel o sa se mai cuminteasca,,, aaa, si poti sa-l tapezi putin..si dc la final folosesti putin fixativ, ar trebui sa reziste forma..
In principal, ai grija cum il ingrijesti, ca sa poata sa-ti fie si el pe plac
Miss_Stardust
Postat pe 13 Iulie 2009 02:04
masca hidratanta...
funny_samanta
Postat pe 13 Iulie 2009 15:01
Foloseste samponul de la forever.
ancaid
Postat pe 17 Iulie 2009 18:31
ce culoare imi va iesi?
am avut parul negru vopsit..acum s a dus culoarea..bate spre negru..maro inchis cafeniu ceva..
vreau sa imi fac parul rosu cu sampon colorant(de preferinta rosu aprins)
fara sa ma decolorez...am parul ars aspru parca am dreaduri:|..multemec:)
sabina_kayla
Postat pe 26 Iulie 2009 12:59
si eu am acceasi problema
imi cade ff mult par :| si se jegoseste repede
ajutor?
rulzemo
Postat pe 26 Iulie 2009 13:10
De la: sabina_kayla, la data 2009-07-26 12:59:28ce culoare imi va iesi?
am avut parul negru vopsit..acum s a dus culoarea..bate spre negru..maro inchis cafeniu ceva..
vreau sa imi fac parul rosu cu sampon colorant(de preferinta rosu aprins)
fara sa ma decolorez...am parul ars aspru parca am dreaduri:|..multemec:)

fetelor da nu stiu de ce va mai chinuiti parul cu vopsitul.Sabina, dak zici k e aspru deja de ce vrei sa il mai vopsesti o data sa se strice si mai rau. Incearca intai sa folosesti ceva regenerator sa iti insanatosesti parul si dupa aia mai vopseste-l k astfel o sa iti creasca greu o sa se inspice si o sa arate urat,nu cred k e un produs minune pentru ce vrei tu care sa nu faca nici un rau.

p.s. multumesc mult celor care mi-au dat sfaturi pentru problema mea
zazizu
Postat pe 26 Iulie 2009 16:30
De la: rulzemo, la data 2009-07-26 13:10:16si eu am acceasi problema
imi cade ff mult par :| si se jegoseste repede
ajutor?

dak iti cade parul incearca sa folosesti revalid (samponul este vreo 40 de lei) sau o crema cu petrol(ceva mai ieftina) .O prietena de-a mea a folosit si a zis k sunt bune amandoua,nu strica sa incerci.
zazizu
Postat pe 26 Iulie 2009 16:33
Eu de la Revalid am facut matreata si mi s-a uscat parul foarte tare, parca era o matura. Am trecut pe Pantene si parca e mai bine. Oricum, nu e prea bine sa te speli tot timpul cu acelasi sampon (cred).
amr2009
Postat pe 26 Iulie 2009 16:39
De la: sabina_kayla, la data 2009-07-26 12:59:28ce culoare imi va iesi?
am avut parul negru vopsit..acum s a dus culoarea..bate spre negru..maro inchis cafeniu ceva..
vreau sa imi fac parul rosu cu sampon colorant(de preferinta rosu aprins)
fara sa ma decolorez...am parul ars aspru parca am dreaduri:|..multemec:)




shi eu am parul shaten inkis shi miam dat cu shampon roshu shi mia ieshit un roshkt inkis iar dupa ce mam spalat prima data un roshkt spre mov inkis
punk_lover_11
Postat pe 9 August 2009 19:11
Si eu am avut fel de fel de probleme cu parul- matreata, nu puteam sa-l aranjez in nici un fel, imi cadea foarte mult. Bine, eu recunosc, mi-am cam batut joc de el- de la brunet am trecut prin doua decolorari catre roascat, apoi iar brunet, apoi, dupa cativa ani din nou roscat- cu decolorarile eferente....
Plus ca folosesc si placa foarte des- cand lucram imi intindeam parul o data la 2 zile.
Si am foslosit toate sampoanele de pe piata, de la cel mai scump pana la cel mai ieftin... M-am oprit la CLEAR rosu, cel impotriva caderii parului, iar dupa sampon imi dau cu masca de la KALLOS cu lapte. Stiu ca sunt si niste fiole impotriva caderii parului, din pacate nu stiu cum se numesc, stiu doar ca sunt cam scumpe, dar isi fac efectul.
De asemenea conteaza foarte mult si vopseaua pe care o folositi. Eu de vreo cinci ani folosesc doar PALETTE, nu este foarte scumpa, dar este foarte eficienta, plus ca este singura vopsea dupa care nu este obligatoriu sa te speli cu sampon.
AlexandraV
Postat pe 9 August 2009 19:28
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 15:11

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hello 2 De la: Kathara 8 Februarie 2009 19:27
EXTENSII DE PAR CU CLIPSURI 38 De la: elenitagrig 26 Decembrie 2015 22:13
permanent 2 De la: kudika016376 3 Mai 2009 17:39
extensii cu cheratian;) 1 De la: andreea_x 14 Februarie 2009 16:19
suvite blonde 4 De la: balrog 14 Martie 2011 12:55