Setari Cookie-uri

Ati inselat vreodata iubita/iubitul ,si daca DA ati regretat vreodata??

da,s-a intamplat de curand...si regret
O_Fetita
Postat pe 14 Decembrie 2009 16:40
Iubitul nu l-am inselat si nici nu-l voi insela vreodata,dar pe sot nu pot spune ca l-am inselat, am ales sa fiu cu altcineva, si asta inseamna tot inselata dupa voi??/Adica daca nu te mai intelegi cu o persoana si-ti gasesti alta persoana cu care te intelegi si respectivul, adica sotul stie, dar din n motive ramanem prieten si convietuim sub acelasi acoperis fara injuraturi sau scuipaturi, doar respect...oare se cheama inselat???
Sunt o persoana deschisa, nu pot umbla cu minciuni, chiar niciodata nu-mi complic memoria cu ele.
Deci dupa mine socotesc ca nu am inselat,stie ca am pe cineva, mai mult nu discutam.E complicata viata,cu cat inaintam in varsta cu atat de mult apreciem partea sentimentala si nu cea materiala.Pentru ce am muncit eu 20 de ani daca nu am fost fericita...dar am fost de casa cum se spune ;)
kudika021741
Postat pe 14 Decembrie 2009 16:52
poti merge in paralel cu 2 sau chiar 3 daca se completeaza intre ei...vorba aia ...nu exista barbatul perfect si bun la toate...sotul e bun pt casa...amantul e f bun la pat si tot asa...se completeaza intre ei atat timp cat stii sa manevrezi situatia
infidela
Postat pe 14 Decembrie 2009 22:38
nu nu am inselat
si daca as faceo mai bn ii spun ca nu mai putem continua relatia si apoi asi faceo
nu-mi lace sa insel dc nici el nu face asta
pisoimikpitik
Postat pe 15 Decembrie 2009 11:51
si daca l-am inselat tot el a regretat.imi reprosa de ziua lui cum de mi-am amintit.pai daca are atatea cunume si zile.am retinut doar numele cu litere mai putine.la cate minciuni a spus si el..ca s-a insurat...si la cat de devreme ar fi facut acel pas...ma lasa rece.si sincer decat un betiv si un violent, a trada e mic copil.imi e si scarba sa-mi mai amintesc de el.repulsie.merita demult.la cat era de gelos.dar lui i s-ar fi cuvenit sa nu rateze ocazia.imi pare rau ca nu i-am spus vara-sii ca am pe altcineva.
kudika084096
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:11
si daca l-am inselat tot el a regretat.imi reprosa de ziua lui cum de mi-am amintit.pai daca are atatea cunume si zile.am retinut doar numele cu litere mai putine.la cate minciuni a spus si el..ca s-a insurat...si la cat de devreme ar fi facut acel pas...ma lasa rece.si sincer decat un betiv si un violent, a trada e mic copil.imi e si scarba sa-mi mai amintesc de el.repulsie.merita demult.la cat era de gelos.dar lui i s-ar fi cuvenit sa nu rateze ocazia.imi pare rau ca nu i-am spus vara-sii ca am pe altcineva.
kudika084096
Postat pe 15 Decembrie 2009 20:11
hello.....sunt intr-o relatie de aproape 8 luni si nu am inselat pana acum....dar am un gand au fost vre-o 2 "tentative" de a insela dar m-am oprit....pe moment am regretat dar umpic....singurul gand care ma face sa nu regret este aceala k si el poate face acest lucru si poate nu regreta/poate nu-i pasa... si el m-a facut sa cred asta....are o vb "ce nu stii nu-ti face rau"...voi ce intelegeti din asta? pe mne ma duce gandu doar la prostii!!!

by happy
crista91
Postat pe 16 Decembrie 2009 16:11
De la: crista91, la data 2009-12-16 16:11:21hello.....sunt intr-o relatie de aproape 8 luni si nu am inselat pana acum....dar am un gand au fost vre-o 2 "tentative" de a insela dar m-am oprit....pe moment am regretat dar umpic....singurul gand care ma face sa nu regret este aceala k si el poate face acest lucru si poate nu regreta/poate nu-i pasa... si el m-a facut sa cred asta....are o vb "ce nu stii nu-ti face rau"...voi ce intelegeti din asta? pe mne ma duce gandu doar la prostii!!!

by happy [/quote
Daca iti zice des " ce nu stii nu-ti face rau" sa te gandesti la prostii :)
ori ascunde prea multe, ori te minte ori... chiar te inseala.
Suzanna
Postat pe 17 Decembrie 2009 16:44
Cred ca unii inseala de bine ce le e..., sau de plictisiti ce sunt de viata in general... si cer ups and downs
DRAGOMIR_ALEXANDRA
Postat pe 17 Decembrie 2009 16:57
De la: DRAGOMIR_ALEXANDRA, la data 2009-12-17 16:57:09Cred ca unii inseala de bine ce le e..., sau de plictisiti ce sunt de viata in general... si cer ups and downs


Oare de ce sesizez o oarecare inversunare si amaraciune in ceea ce scrii , nu numai aici dar si pe alte topice? Am impresia ca vrei sa pari mai viteaza decat esti.Pari ca ascunzi un suflet ranit sau care tanjeste dupa ceva .

Postat pe 17 Decembrie 2009 19:30
De la: kudika084096, la data 2009-12-15 20:11:36si daca l-am inselat tot el a regretat.imi reprosa de ziua lui cum de mi-am amintit.pai daca are atatea cunume si zile.am retinut doar numele cu litere mai putine.la cate minciuni a spus si el..ca s-a insurat...si la cat de devreme ar fi facut acel pas...ma lasa rece.si sincer decat un betiv si un violent, a trada e mic copil.imi e si scarba sa-mi mai amintesc de el.repulsie.merita demult.la cat era de gelos.dar lui i s-ar fi cuvenit sa nu rateze ocazia.imi pare rau ca nu i-am spus vara-sii ca am pe altcineva.


Suparaaaaaaaaaat, suparaaaaaaaaaat sunt doamneeeeeeeeeeeeeeee euuuuuuuuuuuuuu! Mama lor de barbatzi, asa fii rea,arata-le tu ce si cum!
miss_darine
Postat pe 18 Decembrie 2009 18:51
shi eu am inselat ...si inu numai o data
ingerash_nebunatic
Postat pe 2 Ianuarie 2010 19:16
[cu ochii si cu gandul nu se pune....
anybody08
Postat pe 30 Aprilie 2010 07:23
shi eu l-am inselat ,am regretat in sinea mea...dar si-a meritat-o ;)
kudika075512
Postat pe 30 Aprilie 2010 17:45
De la: jojo86, la data 2009-07-07 20:36:52Ce credeti despre femeile care inseala si ma refer doar la cele care se afla intr'o relatie nu la cele maritate ..
Dar despre barbati care isi inseala iubita ..de fapt la ei se stie deja raspunsul ca asa sunt ei prin natura lor aventurieri ,dar de ce oare o femeie este criticata cand inseala mai aspru decat un barbat

nu l-am inselat niciodata.....si acum regreeeeet
regrete eterne
YullyNar3
Postat pe 30 Aprilie 2010 20:20
interesanta intrebare. Da i-am inselat aproape pe toti cu care am fost. de ce? pt ca meritau, pt ca si ei m-au inselat, pt ca ma plictiseau...dupa ce i-am inselat i-am parasit pt ca nu mai exista respectul. de regretat... nu regret. inteleg ca nu e bine ce am facut. partea buna e ca a fost un tip fain pe care nu l-am inselat (si nu ma refer la fizic, e vb de felul lui de a fi) si apoi a aparut un tip extraordinar pe care nu am sa-l insel o viata. E bine sa treci prin toate pt ca apoi sa stii ce vrei si ce trebuie sa faci.
ot_lia
Postat pe 30 Aprilie 2010 21:28
De la: FLORY_DULCIK, la data 2009-11-27 23:02:04nu am inselat si nici nu am de gand,mai bine pun punct relatiei...decat sa fac asta.dar aceeasi pretentie o am si eu de la iubitul meu,desi el e baiat si.....ei nu prea se pot abtine,dar dak ar face-o si as afla,nu l-as ierta...

da ai dreptete
de aceeasi parere sunt si eu.
tudo
Postat pe 30 Aprilie 2010 23:25
Dac am avut ganduri sa-l insel , imediat dupa n-a mai fost iubitul meu si am trecut la cucerirea urmatoarei victime.

Postat pe 2 Mai 2010 13:56
cat de tare esti omule ..si eu am inselat si nu`mi pare rau deloc ..imi pare rau k nu am facut`o mai devreme...
kudika156220
Postat pe 3 Mai 2010 16:22
Nu am inselat si nici nu am de gand...cu toate ca sunt intr-o relatie de 4 ani si nu mai sunt fluturasii de la inceput Mi se pare o atitudine lasa si parsiva inselatul + ca il/o iei de prost/proasta pe cel/cea pe care cica il/o iubesti. Poti foarte simplu sa-i spui acelei persoane ca nu mai vrei sa fii cu ea si dupaia poti sa zbori prin cate flori vrei. Numai ca unii/unele sunt prea curve (din mai multe puncte de vedere, valabil la ambele sexe) si li se potriveste perfect zicala: "scopul scuza mijloacele", avaritatea si lacomia au luat locul ratiunii, moralitatii si caracterului. Parerea mea
bogdandbm
Postat pe 3 Mai 2010 18:09



EXOTIQUE DESIGNER LINGERIE

Capitala Mondiala A Chiloteilor SENSUALLE BRASIL

ACUM SI IN ROMANIA !

Lenjerie intima, lucrata manual, cu/fara swarovski, MARIMI UNIVERSALE !!!

www.lenjeriata.ro

navdixt
Postat pe 7 Mai 2010 01:04
Nu l-am inselat niciodata, dar el m-a inselat tot timpul.dar nega acest lucru pt. ca nu aveam dovezi ,,negru pe alb''. Cand am avut dovezile m-a parasit.
Si acum concluzia: Cui a folosit fidelitatea mea? Mie ! Sunt o persoana onesta, cinstita dar singura.
Si asist de pe margine la noua lui idila cu fosta mea prietena si ma intreb deseori mie ce mi-a lipsit?
Curajul de a fi femeie, de a privi si alti barbati, de a le asculta cu interes complimentele, poate mi-a lipsit curajul de a raspunde provocarilor macar pana la un anumit punct.... Nu pot sa-mi dau seama daca din ceea ce am scris se poate intelege ca regret sau....Acum e prea tarziu. Cine imi poate raspunde?
kudika074708
Postat pe 10 Mai 2010 19:28
De la: kudika074708, la data 2010-05-10 19:28:15Nu l-am inselat niciodata, dar el m-a inselat tot timpul.dar nega acest lucru pt. ca nu aveam dovezi ,,negru pe alb''. Cand am avut dovezile m-a parasit.
Si acum concluzia: Cui a folosit fidelitatea mea? Mie ! Sunt o persoana onesta, cinstita dar singura.
Si asist de pe margine la noua lui idila cu fosta mea prietena si ma intreb deseori mie ce mi-a lipsit?
Curajul de a fi femeie, de a privi si alti barbati, de a le asculta cu interes complimentele, poate mi-a lipsit curajul de a raspunde provocarilor macar pana la un anumit punct.... Nu pot sa-mi dau seama daca din ceea ce am scris se poate intelege ca regret sau....Acum e prea tarziu. Cine imi poate raspunde?


Draga mea , toti si toate am fost parasiti la un moment dat chiar daca unii spun mie nu mi s-a intamplat niciodata.E o lectie de viata din care trebuie sa analizezi si sa tragi invatamintele.Ai gresit de la inceput ca l-ai ales si chir daca ai vazut defectele le-ai trecut cu vederea .ai simtit ca te inseala si nu ai facut nimic , el a continuat convins ca habar nu ai sau te duce cu presul mult prea usor.Si singura data cand ai avut curajul pe care trebuia sa-l ai mai de mult , te-a parasit.Daca nu acum tot se intampla alta data.Pastreza momentele frumoase si mergi mai departe .Nu te razbuna pe altul ce va veni pentru infidelitatile astuia :nu toti sunt la fel dar fii mai precauta.

Postat pe 10 Mai 2010 19:36
Crezi ca ar mai putea fi unul altul? E tarziu pentru mine, nu mai am timpul, rabdarea si dorinta de a o lua de la capat. Inerc de cateva saptamani sa prind curaj sa privesc lumea in ochi, un curaj care nu exista. E o lasitate care este prea naturala ca sa fie fortata. Momente frumoase? Am rascolit in memorie si nu am gasit nici unul ca sa-l pot pastra. A fost un cosmar. Acum a trecut. A trecut pe hartie, adica negru pe alb, pentru ca ....culmea ironiei....lucram impreuna toti 3 si el este seful nostru! No!.....acu ce mai ziceti?
Sper ca nu ma invidiati.
kudika074708
Postat pe 11 Mai 2010 19:50
De la: kudika074708, la data 2010-05-11 19:50:58Crezi ca ar mai putea fi unul altul? E tarziu pentru mine, nu mai am timpul, rabdarea si dorinta de a o lua de la capat. Inerc de cateva saptamani sa prind curaj sa privesc lumea in ochi, un curaj care nu exista. E o lasitate care este prea naturala ca sa fie fortata. Momente frumoase? Am rascolit in memorie si nu am gasit nici unul ca sa-l pot pastra. A fost un cosmar. Acum a trecut. A trecut pe hartie, adica negru pe alb, pentru ca ....culmea ironiei....lucram impreuna toti 3 si el este seful nostru! No!.....acu ce mai ziceti?
Sper ca nu ma invidiati.


Lasa timpul sa se astearna intre tine si evenimente si totul va fi mai suportabil.Trebuie musai sa te respecti mai mult si sa ai mai multa incredere in tine.Daca e seful tau ai 2 variante:
- te porti rece ca si cu orice sef, profesional
- iti cauti alt loc de munca daca nu mai poti suporta

Postat pe 17 Mai 2010 13:01
De la: jojo86, la data 2009-07-07 20:36:52Ce credeti despre femeile care inseala si ma refer doar la cele care se afla intr'o relatie nu la cele maritate ..
Dar despre barbati care isi inseala iubita ..de fapt la ei se stie deja raspunsul ca asa sunt ei prin natura lor aventurieri ,dar de ce oare o femeie este criticata cand inseala mai aspru decat un barbat

Pt ca femeile is luate drept proaste de catre barbatzi!
am o relatie dragutza de 1 an si 7 luni,el zice ca nu ma inselat dar inainte a fost un mare pervers(toti is la fel oricum) si facea si sex in grup si altele so..ma tot gandesc dak is luata si eu de fraiera sau nu.
Eu nu l`am inselat..nu simt nevoia..el e tot ce`mi doresc nu vreau sa insel,nu am de ce.Insa,,el ii cam fuge ochiu dupa femei...
JustAGrl
Postat pe 19 Mai 2010 16:08
E cea mai mare prostie sa inseli....daca stii k ai langa tine o persoana care te iubeste,cu siguranta merita acelasi lucru din partea ta. nu inteleg si nu voi putea intelege vreodata motivele care te-ar putea determina sa inseli....deoarece nu exista atunci cand iubesti cu adevarat,nu poti face asa ceva.dar se pare k pe zi ce trece,lucrul acesta pare tot mai normal.....din nefericire din pacate,multi isi cauta scuze in acest sens,sa para ca ceea ce fac e de inteles,dar se inseala........ fiecare trebuie sa se multumeasca cu ce are acasa,nu sa caute in alta parte...... ce tie nu-ti place,altuia nu-i face!
Camelia_Hanteg
Postat pe 7 Iulie 2010 05:42
inselat??? ce cuvant ... minunat asa se mentine o relatie "interesanta"
sorindoc_87
Postat pe 8 Iulie 2010 21:17
De la: sorindoc_87, la data 2010-07-08 21:17:50inselat??? ce cuvant ... minunat asa se mentine o relatie "interesanta"


FAAAAAAAAAAAS !!!

Postat pe 20 Iulie 2010 20:32
De la: scorpio67, la data 2010-07-20 20:32:02
De la: sorindoc_87, la data 2010-07-08 21:17:50inselat??? ce cuvant ... minunat asa se mentine o relatie "interesanta"


FAAAAAAAAAAAS !!!



Scorpiii...il uitasi pe '' L ''.....HAI SA TE

anastasia_m
Postat pe 20 Iulie 2010 20:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Yahoo Messenger 8 De la: yumy 8 Iulie 2011 12:14
sotul meu inca se mai intereseaa de fosta lui prietena 49 De la: kudika161532 16 Februarie 2020 13:47
Am sot si imi iubesk amantul! 135 De la: misoginu 18 Februarie 2010 21:17
ce fac cu socrii? 13 De la: kudika406558 4 Iulie 2011 16:37
realitatea asa cum o vezi cu ochii eliberati de percepte morale 21 De la: strasss3 5 Decembrie 2009 07:42