Setari Cookie-uri

raspundetzi va rog.. poti ramane insarcinata de la petting?

buna..am o nelamurire..am facut petting cu prietenul meu d 2 ori in ultimele 2 sapt.. mi`a intarzit menstruatzia 2 zile iar acum sunt pe stop ji am gretzuri d 2-3 zile.. eu sunt virgina dar am auzit k se poate intampla sa ramai :-s prietenul meu n`a ejaculat..dar jtiu k si lichidul preseminal are spermatozoizi ..desi el mi`a zis k niciodata n`a avut lichid de ala.. totuji imi fac griji :-s ma putetzi ajuta cu nijte pareri? :((
kudika039492
Postat pe 8 Iulie 2009 18:36
hei draga mea... ce sa zic.. cica se spune ca de la pitting nu ai cum sa ramai insarcinata... pt ca inital va jucati..daca nu exista penetrare... e total aiurea.. nu ai cum.. insa e foarte posibil sa se scurga si "infractori" prin zonele interzise dar asta daca el ejaculeaza prin jurul vaginului.. doar asa sunt sanse... insa initial NU AI CUM SA RAMAI INSARCINATA DE LA PITTING/ ;)
natylove
Postat pe 8 Iulie 2009 18:43
si iti mai zic o chestie nu te baza p lichidu ala.. toti il au numai ca el nu isi da seama.. acum depine... cea mai buna metoda... e sa folosesti prezervativul.. macar stai linistita.. si nu te stresezi.. (prin pitting ... se zice ca ar trebui sa se inteleaga ca nu exista penetrare..;) )
natylove
Postat pe 8 Iulie 2009 18:46
Ce-i maica ala "petting"? Vine de la pet, adica animal de casa? Adica...?
koph
Postat pe 8 Iulie 2009 19:51
Cum sa ramai insarcinata de la asa ceva??? numai gandeste-te cum se chinuie altii sa faca toata ziua copii si nu reusesc , iar tu de la o "ceva acolo"...o joaca...ramai insarcinata ...eu zic sa stai linistita si sa nu te mai gandesti atat la asta ....daca acum faci asa , atunci cand o sa faci sex probabil n-o sa mai dormi nopti intregi de grija ...totul tine si de autosugestie...zic eu...
FuckBine
Postat pe 8 Iulie 2009 20:45
io zic ca esti insarcinata....clar
gargaritamica
Postat pe 8 Iulie 2009 20:57
1 toti au acel lichid...
2.ti-a intarziat 2 zile? e ceva f normal...s a dereglat sunt n motive :)
3. ai greturi? greturile nu sunt neaparat simptome ale sarcinii :)...o alimentatatie neechilibrata,stres,caldura,oboseala etc toate aceastea iti pot cauza greturi :)
+ esti pe stop. si ultimul esti virgina deci :) cum spune acineva mai sus...unii se chinuie din rasputeri sa faca un bebe...u ai n motive pt care nu ai dc sa te ingrijorezi ;)
Ameelya
Postat pe 8 Iulie 2009 21:08
am si balonari de vreo saptamana.. poate astea sunt din cauza menstruatziei.. dar mi`e frik sa nu fi avut din greseala lichid d ala p maini :-s olus k eu eram in perioada ovulatziei :((
kudika039492
Postat pe 8 Iulie 2009 21:19
plus*
kudika039492
Postat pe 8 Iulie 2009 21:20
De la: kudika039492, la data 2009-07-08 21:19:47am si balonari de vreo saptamana.. poate astea sunt din cauza menstruatziei.. dar mi`e frik sa nu fi avut din greseala lichid d ala p maini :-s olus k eu eram in perioada ovulatziei :((


daca esti asa speriata......de ce nu-ti iei un test de sarcina si termini balci-ul
gargaritamica
Postat pe 8 Iulie 2009 21:21
pai mi`am facut acu cateva zile si a iesit negativ.. dar aveam abia 10 zile si se zice k trebuie facut cam dupa 2 saptamani.. o sa`l mai repet peste cateva zile :(((
kudika039492
Postat pe 8 Iulie 2009 21:27
deci cat traiesc , invat!
ce-i ala pitting!?
geo_x
Postat pe 8 Iulie 2009 21:55
îi d'ala cu mangaieri sagalnice pe buric!
Lillix
Postat pe 8 Iulie 2009 21:56
De la: geo_x, la data 2009-07-08 21:55:23deci cat traiesc , invat!
ce-i ala pitting!?
nici eu nu stiu....dar sunt sigura ca fata-i insarcinata tu nu?
io zic sa felicitam fata
gargaritamica
Postat pe 8 Iulie 2009 21:59
De la: geo_x, la data 2009-07-08 21:55:23deci cat traiesc , invat!
ce-i ala pitting!?



neshte chestii neste treburi ...un preludiu ...care nu se finalizeaza cu penetrare..adica ciucurelul ...nu intra pe kolo pe kolo ...Geo, vezi ma mami ce fac eu pentru tine ???:))) Dau sexplicatii chinuitoare


Iote ce am gasit dupa un googalit :D:D:D::P


Definitie: Termenul de petting acopera mai multe activitati sexuale : lasarea de sperma pe gât, sarutul profound si atingerea erotica a partenerului. Atingerea, mângâierea, masajul si sarutarea corpului partenerului poate avea loc prin haine sau pe sub haine si termenul de "heavy petting" de obicei implica înlaturarea unor obiecte de îmbracaminte si atingerea sub mijloc.
Consecinte negative: Faptul de fi prins este deseori o consecinta negativa pe care majoritatea tinerilor o sufera la un moment dat în adolescenta – uneori dau de necaz , alteori e doar stânjenitor. Pe un ton mai serios, este logic ca atât timp cât petting-ul devine din ce în ce mai sexual sa atraga din ce în ce mai multe riscuri si consecinte. Acesta este primul comportament sexual care poarta riscul de însarcinare sau de îmbolnavire, desi nu e frecvent.
Am mai discutat despre riscurile sarutatului si nu exista consecinte negative la atingerea deasupra mijlocului sau la atingerea sub mijloc prin haine (unii ar putea argumenta ca riscul acestor atingeri ar fi ca duc la "heavy petting" si ca tinerii nu se pot controla si ajung la a face sex – noi nu suntem de acord ca tinerii nu au autocontrol si consideram ca o educatie sexuala bine facuta din timp va ajuta tinerii sa-si controleze hormonii).
Riscul mai mare este cu "heavy petting", si anume petting sub mijloc, sub hainele celuilalt ,dar doar daca aceeasi mâna atinge oreganele genitale ale amândurora (astfel se poate face transfer de fluide, incluzând sperma, la organul genital al partenerului). Acelasi risc este valabil în cazul în care doua persoane folosesc în comun jucarii sexuale. Chiar si o cantitate mica de fluid este de ajuns sa transfere o boala sau sa provoace sarcina (sperma poate supravietui si în afara corpului, chiar daca pentru putin timp).

Un alt risc al petting-ului, mai rar discutat, este ca poate deveni periculos sa sugi sânii unei femeii care alapteaza, deoarece se pot transmite boli prin lapte.

Consecinte pozitive: Pe lânga faptul ca este extrem de placut si excitant, petting-ul este un pas normal în dezvoltarea sexuala, permitându-ti sa experimentezi si sa înveti ce este intimitatea. Chiar daca stii cum arata sexul opus din copilarie, în adolescenta afli cum e. Petting-ul îti permite sa descoperi ce atingeri si mângâieri excita partenerul si sa înveti mai multe despre corpul partenerului. Majoritatea adultilor, daca încearca, îsi vor aminti cu placere prima atingere a unui sân sau a unui penis.
Riscuri specifice: Transferul de fluide de la organele genitale ale unui partener la ale celuilalt poate duce la sarcina sau la B.T.S.. Cea mai buna protectie o reprezinta cunoasterea partenerului, a istoriei lui sexuale si testarea împotriva B.T.S.. "Heavy petting"-ul cu mai multi parteneri creste dramatic riscul de B.T.S..
___LL___
Postat pe 8 Iulie 2009 21:59
adica ramai la stadiul de preludiu fara ca ciucurelu' si persicuta sa se uneasca intr-un munte de placeri!!
am inteles.
daca nu s-a uitat la ea , e ok, nu ramane gravida!
pentru ca dupa glontul plin de sperma , baia in spermatozoizi, sexul oral, asta ar fi urmatoarea pe lista cu posibiltatile de a ramane gravida!
geo_x
Postat pe 8 Iulie 2009 22:04
petting= va mangaiati,va atingeti,va frecati etc ;)) decat ca te opresti aici. nu exista penetrare desii :))) ....

stai mai linistita... cazurile in care ramai insarcinata si iti vine menstruatia sunt f rare,+ ca nu este menstruatia in mod normal ...dureaza mai putin isi schimba culoarea etc :)...

si asa cum ai zis esti virgina deci iar un motiv pt care nu ai dc sa iti faci griji...
ai numai asta in cap si orice ti s eintampla ai impresia ca se datoreaza unei sarcini...
STAI LINISTITA pt linistea ta fa un test de sarcina dupa ce iti trece menstruatia ;) :*
Ameelya
Postat pe 8 Iulie 2009 22:05
pt mai multe lamuriri intra aici http://www.loveandsex.pmedia.ro/pettingpreludiul/
R_F
Postat pe 8 Iulie 2009 22:13
mai pe romaneste zis, baiatu' ramane cu ooutele umflate si fata cu piersicuta umeda !

de ce ai sters? ca citeam cu patos!
geo_x
Postat pe 8 Iulie 2009 22:15
De la: koph, la data 2009-07-08 19:51:06Ce-i maica ala "petting"? Vine de la pet, adica animal de casa? Adica...?

un fel de sex virtual,dara fara penetrare
R_F
Postat pe 8 Iulie 2009 22:16
De la: geo_x, la data 2009-07-08 22:15:03mai pe romaneste zis, baiatu' ramane cu ooutele umflate si fata cu piersicuta umeda !

de ce ai sters? ca citeam cu patos!

intra pe adresa aceea pt mai multe detalii.cand eram mai ''tanara''am facut si eu cu iubitul meu de pe vremea aceea petting.era cam aiurea pt ca ramaneam amandoi intelegi tu,mai ales el
R_F
Postat pe 8 Iulie 2009 22:18
Geo e un fel de "nici prea mult dar nici deloc" exact cum ai zis....tu ;)))
Ameelya
Postat pe 8 Iulie 2009 22:21
cred ca o pun pe soata sa ma pettingeasca nitel!!
geo_x
Postat pe 8 Iulie 2009 22:27
De la: geo_x, la data 2009-07-08 22:27:10cred ca o pun pe soata sa ma pettingeasca nitel!!

acu`?
mitura
Postat pe 8 Iulie 2009 22:29
De la: yrtdssdd, la data 2009-07-08 22:29:21
De la: geo_x, la data 2009-07-08 22:27:10cred ca o pun pe soata sa ma pettingeasca nitel!!

acu`?


nu, maine!
geo_x
Postat pe 8 Iulie 2009 22:55
e bn ca macar pe tn are cn sa te pettingeascaacum :))
Ameelya
Postat pe 8 Iulie 2009 22:59
De la: geo_x, la data 2009-07-08 22:55:03
De la: yrtdssdd, la data 2009-07-08 22:29:21
De la: geo_x, la data 2009-07-08 22:27:10cred ca o pun pe soata sa ma pettingeasca nitel!!

acu`?


nu, maine!

aaaaaa..in noaptea asta stai si-ti faci temele!?
mitura
Postat pe 8 Iulie 2009 22:59
De la: yrtdssdd, la data 2009-07-08 22:59:45
De la: geo_x, la data 2009-07-08 22:55:03
De la: yrtdssdd, la data 2009-07-08 22:29:21
De la: geo_x, la data 2009-07-08 22:27:10cred ca o pun pe soata sa ma pettingeasca nitel!!

acu`?


nu, maine!

aaaaaa..in noaptea asta stai si-ti faci temele!?


curioas-o!
geo_x
Postat pe 8 Iulie 2009 23:01
De la: Ameelya, la data 2009-07-08 22:59:38 e bn ca macar pe tn are cn sa te pettingeascaacum :))


si acum , si maine, si poimaine!!
rasucesc un maaare cutit, nu!? :P
geo_x
Postat pe 8 Iulie 2009 23:02
De la: geo_x, la data 2009-07-08 23:02:13
De la: Ameelya, la data 2009-07-08 22:59:38 e bn ca macar pe tn are cn sa te pettingeascaacum :))


si acum , si maine, si poimaine!!
rasucesc un maaare cutit, nu!? :P


unde e acel geo care vroia dragoste cu penetrare? ...ca petting e fara !
_oktober_
Postat pe 8 Iulie 2009 23:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna tuturor 16 De la: simonik911 31 August 2009 20:30
femeile dornice 110 De la: DiavolytaTa 30 Aprilie 2009 22:36
E posibil oare? 17 De la: felixcat 22 Mai 2010 10:52
neincredere 42 De la: __LL__ 1 Aprilie 2009 04:23
povestea mea... 32 De la: nicoleta_miky 16 Iulie 2009 20:17