Setari Cookie-uri

imi impartaseste careva sentimentele?si ma intelege si imi da un sfat?

iubesc....iubesc de 3 ani un barbat...un barbat caruia ii multumesc....m-am saturat de baieti...noroc de mine ca il am pe EL in viata mea...am avut ''n''relatii..am incercat si cu el...n-a mers..suntem atat de diferiti si totodata ne intelegem fara prea multe cuvinte!el are o relatie de jumatate de an..tine la tipa respectiva doar pentru ca ea depinde de el..e f gelos..si ea e tipul de fata cuminte dar nu prea frumoasa....a gastit multe la mine...o sora o amica o prietena o amanta o iubita..de toate...ii place ca arat f bine....a stiu sa il iubesc stiu sa traiesc cu adevarat momentele cand sunt cu el ca stiu sa il inteleg si ascult ca poate discuta orice cu mine..dar ceva ne impiedica sa fim oficial impreuna...suntem verisori de-a 3-lea...de multe ori am rabufnit..si am zis ca nu pot sa am si eu o relatie in paralel...tin enorm de mult la el....dar ne-am pus reciproc bariere..... ne-am fc planuri..mergem la mare la sf luni..dar nu imi pot scoate din minte ca imparte totul cu alta...a zis ca el nu inseala o combinatie intre mine si ea ar fi perfecta pentru el..ar e constient ca nu se poate asa cv..eu il vreau doar pt mine...de vreo 3 ori i-am zis ca renunt la tot cu riscul de a-l pierde...de a pierde si de a sterge tot ce ne-a legat 3 ani de ani de zile...dar nu am putu l-am cautat inapoi si am deci sa contnuam asa pentru ca el e ceea ce vreau eu si el ma face sa ma simt femeie si sa ma simt iubita si protejata...dar in schimbul asta tre'sa particip la niste compromisuri...help!!!crede-ti ca se merita saimi incarc unele principii si orgoliul meu de femeie care iubeste?
kudika049911
Postat pe 8 Iulie 2009 19:10
De la: kudika049911, la data 2009-07-08 19:10:27iubesc....iubesc de 3 ani un barbat...un barbat caruia ii multumesc....m-am saturat de baieti...noroc de mine ca il am pe EL in viata mea...am avut ''n''relatii..am incercat si cu el...n-a mers..suntem atat de diferiti si totodata ne intelegem fara prea multe cuvinte!el are o relatie de jumatate de an..tine la tipa respectiva doar pentru ca ea depinde de el..e f gelos..si ea e tipul de fata cuminte dar nu prea frumoasa....a gastit multe la mine...o sora o amica o prietena o amanta o iubita..de toate...ii place ca arat f bine....a stiu sa il iubesc stiu sa traiesc cu adevarat momentele cand sunt cu el ca stiu sa il inteleg si ascult ca poate discuta orice cu mine..dar ceva ne impiedica sa fim oficial impreuna...suntem verisori de-a 3-lea...de multe ori am rabufnit..si am zis ca nu pot sa am si eu o relatie in paralel...tin enorm de mult la el....dar ne-am pus reciproc bariere..... ne-am fc planuri..mergem la mare la sf luni..dar nu imi pot scoate din minte ca imparte totul cu alta...a zis ca el nu inseala o combinatie intre mine si ea ar fi perfecta pentru el..ar e constient ca nu se poate asa cv..eu il vreau doar pt mine...de vreo 3 ori i-am zis ca renunt la tot cu riscul de a-l pierde...de a pierde si de a sterge tot ce ne-a legat 3 ani de ani de zile...dar nu am putu l-am cautat inapoi si am deci sa contnuam asa pentru ca el e ceea ce vreau eu si el ma face sa ma simt femeie si sa ma simt iubita si protejata...dar in schimbul asta tre'sa particip la niste compromisuri...help!!!crede-ti ca se merita saimi incarc unele principii si orgoliul meu de femeie care iubeste?
ce principii draga sa-ti incalci ca tu oricum nu ai..........cine te-a pus sa umblii cu un tip cuplat? fie el si var de rangul trei! tu nu te respecti deloc? iti place sa fi a cincea roata la caruta? atunci nu te mai victimiza ca ai ceea ce meriti
FRANNNCE
Postat pe 8 Iulie 2009 19:28
totusi nu inteleg, el te iubeste la fel de mult?....adica...am inteles ca totul este atat de frumos cand va intalniti, si ca tu esti ceea ce lui ii place....dar pe de alta parte, daca el te-ar iubi atat de mult, crezi ca n-ar face orice pentru a fi cu tine.....ca totusi o viata dubla la un momentdat devine obositoare.

Eu zic ca trebuie sa ai o discutie cu el....intreaba-l ce insemni tu pentru el...si daca-ti va spune ca te iubeste, cere-i sa-si imagineze macar cum s-ar simti el in locul tau.....in functie de raspunsul acesta, ar trebui sa-ti dai seama cam ce insemni tu pentru el, uneori realitatea e dureroasa, insa te-ai gandit cam cat timp esti dispusa sa mai pierzi in felul asta?

A doua varianta, ar fi sa-l respingi chiar daca-ti este greu, si in felul asta vei afla daca te iubeste sau nu!

Oricum eu n-as accepta sa fiu niciodata pe locul 2....nu atata timp!
gargaritamica
Postat pe 8 Iulie 2009 19:36
multumesc:D:*pai l-am intrebat ..a zis ca pentru el sunt femeia de care are nevoie dar stie ca eu is frumoasa is libertina nu a accepta el sa ma salute barbatii sa se uite dupa mine si astea....si am avut discutiile astea a zis ca atunci cand e cu mine e doar pt mine si cand e cu ea e doar pt ea...dar nu sunt genul lui pt o relatie serioasa..si a zis ca ma intelege..si dupa cum a zis eu amincercat sa ma retrag de multe ori..am facut-o...dar ma suna mereu a zis ca vrea sa imi fie alaturi sa ma inteleaga..chestia ca si eu as putea sa am pe cineva,,.dar cred ca il iubesc mai mult decat el pe mine de asta nu as putea sta cu altul...inca nu am taria de a putea sa trec peste faza asta..as avea senzatia ca insel de asta ma dedic doar lui...si nu stiu ce sa fc....din toamna cand incep scoala poate o sa imi schimb prioritatile..chiar dca il iubesc si e singurul barbat pentru care as face multe sacrificii si inca fac...
kudika049911
Postat pe 8 Iulie 2009 19:42
hmmmm....duritatea nu intotdeauna te trezeste la realitate..apreciez celor care imi dau un sfat...dar nah fiecare cu parerea lui..e foarte usor sa judeci din exterior cand nu simti1unoeri cand ganesti cu sufletul ajungi la ale opinii si ajungi sa actionezi altfel decat da ai gandi cu mintea/!dupa atata timp nu prea poti dicta inimii~!zic asta pentru cei care iubesc si au iubit intr-adevar o persoana!cei care trec prin asta te pot intelege cu adevarat!si nu scriu aici sa vitimizez sau sa ma dau eu rotunda!scriu pentru ca asta am pe sufletnu sa fiu judeata!plus de asta nu a varsta la care sa am bine conturata unele principii!multumesc!
kudika049911
Postat pe 8 Iulie 2009 19:46
sincer e cam aiurea situatia... se spune ca e bine sa lupti pt cel pe care il iubesti... ca doar daca nu e fericit cu tine sa ii dai drumul...dar nici asa nu e bine..el cu doua o data... intr un fel parca..scuze cuvantul poate ca e putin aspru dar..parca te foloseste..si si pe cealalta la fel.. ca e adevarat ca se poata sa ti placa mai multe persoane o data dar inima ti-o dai doar uneia.. restul sunt copilarii. Tu trebuie sa alegi...sa ti traiesti viata fara el ca doar balta e plina de pesti...sau sa lupti si tot singura sa fii, si doar in anumite momente fericita. Sau faceti oficiala treaba..si daca va fi sa fie va fi..daca nu..asta e.. eu iti tin pumnii
kudika86
Postat pe 8 Iulie 2009 20:06
mltumesc mult!asa uimi gandeste i jmi emintea..dar sufletul imi zice altceva!o sa merg cu el la mare si atunci o sa vedem ce si cum sta treaba!si e o sa facem:Dmultumesc din suflet inca o data:*conteaza foarte mult pt mn:*
kudika049911
Postat pe 8 Iulie 2009 20:09
De la: kudika049911, la data 2009-07-08 20:09:37mltumesc mult!asa uimi gandeste i jmi emintea..dar sufletul imi zice altceva!o sa merg cu el la mare si atunci o sa vedem ce si cum sta treaba!si e o sa facem:Dmultumesc din suflet inca o data:*conteaza foarte mult pt mn:*


incearca sa fii mai rationala...pentru ca altfel vei ajunge in situatia in care vei fi mult mai ranita......nu stiu ce simte pentru tine....dar stiu sigur ca este foarte egoist....spui ca el n-ar suporta sa se uite alti la tine....dar in acelasi timp el iti cere tie sa-l accepti asa cum este....faci o mare greseala....fata de tine....iti vei da seama ca te ranesti singura!

Te si inteleg....insa trebuie sa te gandesti si la tine....nu-ti pierde demnitatea.....ia o hotarare si n-o mai incalca.....crede-ma lui ii convine ca tu sa-i fii la dispozitie....dar gata, ori incepi si tu o relatie...ori macar o inventezi daca inca nu esti pregatita.....sa vedem cum reactioneaza, gandindu-se ca te mai imparte cu altcineva......si daca nici dupa nu pare afectat...atunci clar nu tine la tine.....oricat de dura ar fi realitatea....uneori e mai bine s-o accepti decat sa traiesti intr-o minciuna!

daca nu te respecti tu pe tine....niciodata ceilalti nu te vor respecta.....
gargaritamica
Postat pe 8 Iulie 2009 20:44
care-mi mai da si mie un sfat o parere la treaba asta?:-s
kudika049911
Postat pe 9 Iulie 2009 10:56

uite, iti dau eu : BAGATI MINTILE IN CAP
nu am stat sa citesc tot, scrii destul de aiurea si ma enerveaza dar din ce am inteles eu tu il iubesti iar el se foloseste de tine
asa ca : bagati mintile in cap, rupe relatia, mai ales ca mai sunteti si rude, si daca sunteti si pe aceiasi linie de sange.....
_fantoma_
Postat pe 9 Iulie 2009 11:06
De la: kudika049911, la data 2009-07-09 10:56:56care-mi mai da si mie un sfat o parere la treaba asta?:-s

la ce te mai agiti???????esti cu el de 3 ani si el mai are o relatie de doar o jumatate de an,tie ce-ti spune asta?????nu vrea sa se complice cu tine atata tot.......tragi singura de relatia asta
yza79
Postat pe 19 Iulie 2009 04:51
Stai, sa inteleg si eu! Esti cu el de 3 ani.... timp in care, niciunul dintre voi nu avea o alta combinatie. Prin urmare erati o pereche. Dar, de jumatate de an.. el si-a gasit pe alta... prin urmare, de jumatate de an te inseala.
Corect pana aici?!

Mai departe iti spune ca NU ESTI GENUL DE FEMEIE cu care el ar avea o relatie serioasa... Rezulta ca esti genul de femeie cu care doar se culca din cand in cand?

Si sa-ti mai spun ceva! A avea principiii de viata nu are nicio legatura cu varsta.. Daca acum nu le ai, nu le vei capata niciodata..... ca nu se "vand" nicaieri.

Mda, dar nu-i asa ca il iubesti "enorm"? Si ca a lua "resturile" pe care ti le arunca... e tot ceea ce iti doresti de la viata?

Totusi, de ce va plangeti si cereti opinii.. (ca de sfaturi.. nici nu poate fi vorba, orium nu le luati in seama)? Traiti exact cum va place... si cu cat v-ar spune lumea ca nu e bine.. cu atat mai mult va adanciti in "problema" voastra.
rashela
Postat pe 19 Iulie 2009 05:56
De la: kudika049911, la data 2009-07-09 10:56:56care-mi mai da si mie un sfat o parere la treaba asta?:-s


Am inteles ca il iubesti bla bla....insa tinand cont de datele problemei, de faptul ca el mai este cu o tipa, cum poti sa fii atat de disperata dupa el ? Trebuie sa ai si tu macar mandria ta....nu este sg tip pe care il poti iubi pe lumea asta, daca vei scoate si tu capul afara vei vedea ca sunt altii mult mai buni decat el...sau macar foloseste-l si tu, dar nu umbla doar cu el, nu fii sclava lui !
Si nu in ultimul rand, orice vraja ti-ar baga un barbat, daca te iubeste, daca tine la tine, face orice ca sa-ti fie bine, nu isi bate joc de tine si de ceea ce simti...invata sa apreciezi si sa iubesti pe cine merita.

Postat pe 19 Iulie 2009 06:55
atata timp cat nu vei lua atitudine cu adevarat fata de situatia asta el nu o sa te respecte si in nici un caz nu va fi o relatie care sa mai dureze .si asa parearea mea asta nu e o relatie e un maaaaaare compromis din partea ta .nu stiu de ce asa multe femei se victimizeaza si traiesc o viata intreaga in situatii de genul asta ...o viata avem daca si pe aia o traim doar din compromisuri si sacrificii (care nici macar nu sunt ptr un scop nobil) atunci e f trist ...nu stiu cat conteaza ptr tine opiniile de pe un forum dar banuiesc ca nici oamenii apropiati tie nu vad prea bine relatia asta.
trist f trist ....wake up pana nu e prea tarziu .
cherry_pie
Postat pe 26 Iulie 2009 16:23
SINCER IMI PARE RAU PENTRU TINE DAR ASA NU AJUNGI NICAIERI ,EU AS FI RUPT RELAITIE DE IERI DACA AS FI AFLAT CA ARE PE ALCINEVA.FARA SUPARARE
..FETELOR RESPECTATI-VA CA SI ASA NU PREA MAI E RESPECT IN ZIUA DE AZI PENTRU NOI FEMEILE..BAFTA IN CONTINUARE
kudika037291
Postat pe 29 Iulie 2009 12:26
De la: kudika037291, la data 2009-07-29 12:26:52SINCER IMI PARE RAU PENTRU TINE DAR ASA NU AJUNGI NICAIERI ,EU AS FI RUPT RELAITIE DE IERI DACA AS FI AFLAT CA ARE PE ALCINEVA.FARA SUPARARE
..FETELOR RESPECTATI-VA CA SI ASA NU PREA MAI E RESPECT IN ZIUA DE AZI PENTRU NOI FEMEILE..BAFTA IN CONTINUARE
blue_moonbutterfly
Postat pe 29 Iulie 2009 12:32
http://tajasimina.blogspot.com/
arynaaa
Postat pe 30 Iulie 2009 00:00
un sfat ??? sincer cand totul se imparte la mai mult de 2 atunci e o problema , vei ajunge sa suferi , el sigur nu va suferi pt ca isi va gasi ¨¨alinarea¨¨ cu cealalta insa tu ce vei face ??? sa zicem ca se intampla intr-o zi ceva , nu stiu vede ceva i -se pare ceva si va zice ca sa terminat tu cu ce ramai ?? cu o mare durere , cine te va ajuta sa treci mai departe ?? tu il iubesti deci sigur vei suferi , daca poti si il iubesti asa de mult de ce nu ii spui sa termine cealalta relatie si sa fiti doar voi doi ?? in dragoste se pot face multe sacrificii , daca te iubeste asa de mult o va face , sincer nu iti cunosc caracterul dar nu vad cum ai putea fii fericita multi ani de aici incolo cu el , asta doar in cazul in care iti convine aceasta situatie atunci.................. dar sincer un barbat care are pe cineva dupa ce vb cu o fata timp de 2 ani si ceva si incepe o relatie cu o alta fata oare nu ridica niste semne de intrebare ?? nu cauta ceva ce nu a gasit la tine ??? un sfat sincer vb cu el , incearca sa vezi ce vrea de la cealalta adevaratul motiv nu ceea ce iti spune el , pt ca de multe ori adevarul e diferit de ceea ce ni-se spune , si dupa aceea vei lua decizia care vrei .
ionutcristian
Postat pe 30 Iulie 2009 09:54
deci.......cu cealalta de ce mai sta? daca tu esti cea pe care...cea mai.....etc...etc...etc....
_oktober_
Postat pe 30 Iulie 2009 09:58
Eu nu inteleg cum de va place sa fiti folosite de toti nemernicii.Cum nu reusiti sa va desprindeti din situatiile astea "mocirloase"?Chiar nu ai putina demnitate(a nu se confunda cu orgoliu sau mandrie) si chiar daca doare sa mergi mai departe fara acest "var"?

Postat pe 30 Iulie 2009 10:30
stai putin ca nu inteleg .....dupa o relatie de 3 ani cu tine....apare bursc o rrelatie de 1 ani jumate cu alta ........scuza-ma ca iti spun dar ce esti tu..gunoiul lui??? ...........cum ii permiti asa ceva???tu chiar nu te respecti deloc??? inteleg il iubesti dar si iubirea asta are o limita....nu fi bataiai lui de joc..nu il lasa sa te calce in picioare.......ori cat de mult l-ai iubi nu inteleg cum pti sta cu el cand sti ca mai are inca o relatie.......traiti cumva in 3?.....pararea mea...ori te alege pe tine ori pe ea spunei sa se hotarasca
Byanky
Postat pe 30 Iulie 2009 12:10
Poate ii place sa aiba cat mai multe domnisoare in companie. El e fericit oricum. Carui baiat nu i`ar place sa stea cu 2 tipe ?:))
Poate nu esti destul de matura, sau poate ai nevoie de un baiat care sa`ti intoarca mintile :D. Mergi si distreaza`te cu cat mai multi.. il uiti rapid, mai ales daca face faze de genul .
Si la faza cu sunatul dupa ce`i dai fatality, e aiurea tare. Oricine ar suna o tipa care , dupa cum spuneai tu, arata bine si care e dispusa sa stea cu un tip cuplat :D. Oricine poate juca teatru .
Si totusi , nu`mi dau seama de ce nu poti sa`l lasi :)). Ca fata, ar trebui sa ai un oarecare orgoliu si o oarecare reputatie
Foarte ciudat ce faci tu acolo :D. Incearca sa intelegi ca are doua caruia le "rupe cracu`" .. Nu se merita .. sincer.
In locul tau nici nu ma uitam la el , oricat de var mi`ar fi el mie :)). e un ratat nesatul :)) (scuze:D )
Esti fata . reprezinti sexul frumos. sa te consumi pentru unu` din asta? :)) :D
Take care:*
KiwiEu
Postat pe 30 Iulie 2009 14:17
totul depinde de tine...daca el nu vrea sa renunte la cealalta relatie..inseamna ca tu nu esti totul pt el,poate esti doar jumate sau chiar mai putin,scuze ca sunt dura ,dar asta dovedeste el din spusesle tale...si pana la urma ea e relatia lui oficiala.ITI PLACE SA FII CEA DIN UMBRA,nu cred,mai gandeste-te ca nimeni nu e unic pe pamant,doar deocamdata pe el il simti asa pentru tine
ionelaela
Postat pe 30 Iulie 2009 17:50
draga mea vezi-ti de treaba ta,nu am citit tot ce scri ca nu prea am inteles vb lu` ala de sus scri cam aiurea pe intelesul nostru:)) din proprie experienta oricum iti spun sa-ti vezi de ale tale,de viata ta din cate mi-am dat seama esti f tanara nu prea stii de capul tau nu te supara ca-ti spun. esti tanara zici ca mai esti si frumoasa,merita sa-ti pierzi timpul cu el care-si bate joc de tine?nu cred...te calci in picioare singura?!nu ai pic de mandrie nu mai spera la ceva ce nu cred ca va fi niciodata al tau.baga-ti mintile in cap stiu eu despre ce vorbesc.succes(sa-ti vina mintea la cap-fara suparare)
kudika055844
Postat pe 31 Iulie 2009 09:37
Fata draga, poate ar fi cazul inainte sa te legi la cap fara sa te doara, sa mai bagi ceva in el, cu cat e mai plin cu atat doare mai putin. Pune mana pe o carte de citit poate gasesti acolo situatii similare si vezi ce fac personajele. Daca nu, sigur o sa iti dezvolti vocabularul, si ai sa ti-l si corectezi (daca ai curiozitatea sa te duci la DEX cand nu intelegi ceva). Libertina?! Singura te caracterizezi drept libertina??? Atunci, iarta-mi impertinenta, dar chiar ti-o meriti. Asa sunt tratate femeile LIBERTINE! Rareori fac aprecieri la modul de exprimare sau scriere, dar tu esti cam plina de tine (tu frumoasa, ea urata?!) si din ceea ce scrii/spui tu este evident ca nu ai de ce. Frumusetea trece, unele persoane sunt mai frumoase dupa 30 de ani, alte in copilarie, la batranete toti ne zbarcim, si atunci ce ne ramane de facut, sa ne numaram ridurile?? Trezeste-te si ierarhizeaza-ti prioritatile.
BabyAnne
Postat pe 3 August 2009 06:44
Te minte,te manipuleaza, deschide ochii si lasa-l cat mai poti!!!
roxybarbu
Postat pe 3 August 2009 13:46
SCAPA DIN RAHATUL ASTA CAT MAI POTI !!! Ca e vara si ...it gets stinky. E greu sa te rupi, stiu asta, insa TREBUIE sa o faci. Aici nu mai ai ce discuta, nimic nu te va scuti de suferinta. Nici un sfat. Si oricat de mare ar fi dragostea, tot DOARE. Asa ca decat sa te trezesti mai tarziu ca ai irosit ani din viata ta pe o carte proasta (iarta-ma ca ma exprim asa), mai bine scoate-ti AS-ul din maneca si gaseste-ti un tip pt tine, DOAR AL TAU (daca tot zici ca esti frumoasa, nu vad ce bariere ar fi). Mult succes si PUTERE!
nasucbolud
Postat pe 3 August 2009 18:56
Te iubeste..dar e cu alta. :)))
Cum poti sa crezi asa ceva???
Cred ca traim in lumi paralele.
Pe aia o iubeste si gata.De tine se foloseste si punct.
Accepta..paraseste-l si mergi inainte!!
creatzacreatza
Postat pe 11 Septembrie 2009 13:49
tu nu te respecti pe tine,nu ai mandrie daca te complaci intr-o astfel de situatie...cum ai vrea sa te respecte el?nu esti genul de femeie cu care si-ar dori o relatie serioasa?ce vrei mai mult de atat?
deiutza_20
Postat pe 3 Ianuarie 2010 13:16
De 3 ani voi doi....relatie,doar sex voi stiti.....de 1 an jumate el e cu altcineva la care `tine` si cu tine la care vine sa se `descarce` scz de expresie......AA....observi diferenta? Fata mea nu reprezinti decat un fel de.....`papusa gonflabila vie` in rest nimik......ptr ca practic tu esti cea data la o parte! Zici de tipa ca e cuminte......poi probabil d-aia o prefera ca sa stii u in viata asta frumusetea-i trecatoare in schimb sufletul este vesnic.....daca u nu ai inteles pana acum el sigur a facut-o.....!!!!!

Daca tu te multumesti doar cu statutul de `amanta` ca scz dar asta esti.....e treaba ta si lasa prostiile alea gen prietena amica etc ca alea-s de fatada si stii si u asta! Dar nu inteleg si veri si folosita...tie chiar iti place sa te chinui asa.......Good luck!
dya_x18q
Postat pe 8 Ianuarie 2010 19:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ceva ce ma framanta ... 54 De la: GABYTA13 17 August 2009 23:32
gelozia lui. 10 De la: akira13 22 Februarie 2015 10:36
Nu stiu ce sa mai cred 21 De la: kudika015856 17 Iunie 2010 16:49
A-ti apela vreodata la TEST DE FIDELITATE? 34 De la: kudika017531 14 Mai 2009 15:42
Geloasa sau pur si simplu...e altceva? 7 De la: Codrynna 20 Octombrie 2013 18:18