Setari Cookie-uri

m-am indragostit si nu stiu ce vreau sunt total dezorie1sotul meu este o persoana rea de gura si un tp afemeiatntata

buna! sunt gaby si vreau sa ma ajutati !sunt casatorita de 12 ani si relatia mea cam scirtiie! am 3 copii pe care ii iubesc enorm !sotul meu este un tip bun la limba si afemeiat am suportat f multe !uneori am fost pusa in niste situatii f rusinoase de ex la o nunta am facut schimb de parteneri si in timpul dansului sa dat la tipa respectiva am vazut cum a sarutat-o pe obraz !am crezut ca lesin dar de rusine si de faptul sa nu observe ca ma deranjat am lasat lucrurile asa pina acasa!
am ajuns sa am net am vazut fel si fel de prbl pe dif saituri si intr-un final loginduma pe un sait am cunoscut un barbat casatorit si el la fel ca mine de 28 de ani eu avind 33.Nu ne-am intilnit dar tinem legatura vb ne povestim orice si mi-a spus ca intradevar ma place ma accepta si vrea .Prb e ca nu am curaj sa fac acest pas nu mi-am inselat niciodata sotul, sunt o fata cu capul pe umeri sufar cind stiu ce fel de om am linga mine dar prbl e ca intre noi nu exista comunicare si el ma inpins parca sa ajung aici ! chiar uneori simt nevoia sa vb cu cineva ce sa fac ? sa ma intilnesc cu acest baiat mi-e parca frica, sa fac asta prbl e ca e si el cas, nu are nici el o rel prea buna ce sa fac? mi-e frica sa nu scap de dracu si sa dau de taicasu? spunetimi voi cei care poate aveti o situatie asemanatoare !datimi un sfat! as incerca! ce spuneti?
mihaelagabriela77
Postat pe 13 Iulie 2009 08:30
tu vrei o tavaleala de vara sau ceva serios!?
geo_x
Postat pe 13 Iulie 2009 08:32
De la: mihaelagabriela77, la data 2009-07-13 08:30:59sotul meu este un tip bun la limba !


Revenind la problema ta...Adica va lasati amandoi partenerii prezenti si va cuplati voi? sau cum??Pentru ca altfel nu vad rostul intrebarii ...
ella_c
Postat pe 13 Iulie 2009 08:40
iesi cu el la un suc vezi daca iti place si daca simti ceva pt el bago nu mai sta ca viata este scurta
DON_LUCIANO
Postat pe 13 Iulie 2009 08:42
De la: kudika033243, la data 2009-07-13 08:42:00iesi cu el la un suc vezi daca iti place si daca simti ceva pt el bago nu mai sta ca viata este scurta
problema este ca locuim in doua orase diferite am un copil mic si nu pot sa lipsesc de-acasa in al doilea rind nici eu nu stiu ce vreau de la vita sa mi se destrame familia nu mi-ar convenii sa il despart pe el de familie nici atit ! cred ca o sa renunt si o sa il uit!
mihaelagabriela77
Postat pe 13 Iulie 2009 08:58
buna, nu vad de ce trebuie sa te cunosti cu un altu, care mai mult ca sigur e la fel ca sotul tau, daca esti o femeie cu capul pe umeri, dupa 12 ani de casatorie si 3 copii nu trece in cealalta tabara, vb cu sotul tau si mai ales respecta-ti copii... pe tine, vei face o mare greseala si vei regreta. Buni sau rai noi i-am ales...
kudika009430
Postat pe 13 Iulie 2009 08:59
De la: ella_c, la data 2009-07-13 08:40:08
De la: mihaelagabriela77, la data 2009-07-13 08:30:59sotul meu este un tip bun la limba !


Revenind la problema ta...Adica va lasati amandoi partenerii prezenti si va cuplati voi? sau cum??Pentru ca altfel nu vad rostul intrebarii ...
nu nu am spus asta totusi imi place tipul dar mi-e frica de a face acest pas de a avea un amant atit
mihaelagabriela77
Postat pe 13 Iulie 2009 09:04
De la: mihaelagabriela77, la data 2009-07-13 08:58:24
De la: kudika033243, la data 2009-07-13 08:42:00iesi cu el la un suc vezi daca iti place si daca simti ceva pt el bago nu mai sta ca viata este scurta
problema este ca locuim in doua orase diferite am un copil mic si nu pot sa lipsesc de-acasa in al doilea rind nici eu nu stiu ce vreau de la vita sa mi se destrame familia nu mi-ar convenii sa il despart pe el de familie nici atit ! cred ca o sa renunt si o sa il uit!

da aici chiar este o problema mai ales cu copilul distanta se rezolva daca iti doresti cu adevarat
parerea mea este ca viata trebuie traita cum barbatul se simte bine inseland femeia de ce nu ar faceo va doresc succes la amandoi si spor la treaba
DON_LUCIANO
Postat pe 13 Iulie 2009 09:09
De la: mihaelagabriela77, la data 2009-07-13 09:04:25
De la: ella_c, la data 2009-07-13 08:40:08
De la: mihaelagabriela77, la data 2009-07-13 08:30:59sotul meu este un tip bun la limba !


Revenind la problema ta...Adica va lasati amandoi partenerii prezenti si va cuplati voi? sau cum??Pentru ca altfel nu vad rostul intrebarii ...
nu nu am spus asta totusi imi place tipul dar mi-e frica de a face acest pas de a avea un amant atit


"mi-e frica sa nu scap de dracu si sa dau de taicasu? " asta ai spus tu.Din ce raspuns mi-ai dat inteleg ca nu vrei sa scapi...de nimeni
Cat despre amant...decizia iti apartine ! Indiferent de raspunsurile pe care o sa le primesti pe forum...
ella_c
Postat pe 13 Iulie 2009 11:08
Dupa ce ai facut 3 copii ti-ai dat seama k aveti o problema de comunicare, cand ai fost egoista ? atunci sau acum?

Relatia cu un alt tip nu este decat o aventura pentru tine (riscanta de altfel)si nu te poti numi nici macar amanta !!!
Daca era din acelasi oras cu tine poate mai mergea sa va vedeti sa aveti o relatia dar asa ....!!! te-ai trezit prea tarziu fetit-o!

r_4
Postat pe 13 Iulie 2009 13:33
aici iti dau dreptate!
mihaelagabriela77
Postat pe 13 Iulie 2009 13:44
asa este pentru copii mei trebuie sa fiu un exemplu o aventura imi va aduce doar probleme!
mihaelagabriela77
Postat pe 13 Iulie 2009 13:47
cum am spus sunt o femeie mult prea corecta am primit multe lovituri de la vita dar sincer nu sunt apreciata si am fost inselata de multe ori o stiu sincer si mi-a dat si motive dar ptr copii mei nu am intors capul dupa nici un barbat Acum la capatul rabdarilor simt parca nevoia de o razbunare ,un refugiu e greu sa nu ai cu cine sa corespondezi sau cui sa iti spui necazul cind sunt hotarita parca ceva ma impiedica si nu am curaj sa fac asta nu nu cred ca voi putea sa fac acest gest chiar daca nu va afla nimeni nu voi putea stii niciodata ce se va putea intimpla am sa tin legatura doar de prietenie atit mie frica si nu am curaj cred ca sunt lasa asta cred!
mihaelagabriela77
Postat pe 13 Iulie 2009 13:55
Multi vin pe forum si pun intrebari la care deja stiu raspunsul.Chiar daca ei stiu ca nu trebuie sa isi gaseasca pe altcineva in anumite situatii ei tot vor si ca atare asteapta raspunsuri inspre ceea ce vor ( adica ce nu e bine)."Mai mi-as insela sotul/sotia, dar nu e bine...ma duc pe forum si daca lumea zice sa insel gata insel".
therapsong2
Postat pe 13 Iulie 2009 19:03
mai femeie, ai copii de crescut, te legi la cap de nebuna... eu te cred ca e greu, degeaba judeci un om ca nu a ales bine si sa rabde, ca dupa o vreme obosesti si iti vine sa iti pui un streang la gat, cred ca ai nevoie de un pic de atentie pt tine, esti om, ai nevoi si dorinte, dar situatia in care te afli e aiurea, presupun ca daca ai divorta de sotul tau si i ramane cu 3 copii ai saracii instant, urata treaba
felixcat
Postat pe 13 Iulie 2009 19:12
De la: mihaelagabriela77, la data 2009-07-13 13:55:40cum am spus sunt o femeie mult prea corecta am primit multe lovituri de la vita dar sincer nu sunt apreciata si am fost inselata de multe ori o stiu sincer si mi-a dat si motive dar ptr copii mei nu am intors capul dupa nici un barbat Acum la capatul rabdarilor simt parca nevoia de o razbunare ,un refugiu e greu sa nu ai cu cine sa corespondezi sau cui sa iti spui necazul cind sunt hotarita parca ceva ma impiedica si nu am curaj sa fac asta nu nu cred ca voi putea sa fac acest gest chiar daca nu va afla nimeni nu voi putea stii niciodata ce se va putea intimpla am sa tin legatura doar de prietenie atit mie frica si nu am curaj cred ca sunt lasa asta cred!


Situatia ta e destul de complicata .Daca nu ar fi copii la mijloc ti-as zice "go Planet"ca ticalosul tau de sot nu te marita ,dar se pune problema daca te-ai putea descurca cu cei 3 copii fara nesimtit.Pe de alta parte daca se dovedeste a fi doar o aventura s-ar putea sa se termine prost si sa ramai si mai dezamagita.Nu stiu ce as face intr-o asemenea situatie.Poate e prima data cand nu sunt in stare sa emit o parere.

Postat pe 17 Iulie 2009 08:52
In orice cuplu la un moment dat exista o astfel de perioada,de intrebari,incertitudine, denumeste-o cum vrei tu,in care relatia incepe sa "scartaie"...

Cred ca totusi problema cea mai stresanta care a dus la acest fapt este de fapt lipsa de comunicare dintre parteneri,dar si faptul ca tu nu ai si o alta preocupare care sa iti faca placere,sa comunici cu altcineva (nu neaparat persoane de sex opus),sa te reconforteze,sa iesi din monotonie...Esti permanent legata de camin,de cresterea celor 3 copii (sa va traiasca,sa creasca mari si sanatosi ),lucru care a dus la o stare depresiva...

Este imposibil ca dupa 12 ani de casnicie sa iti dai seama ca sotul este rau de gura si afemeiat - aceata schimbare nu a avut loc brusc,ci asa a fost de la inceput sau a evoluat treptat cu trecerea timpului,deci pana acum l-ai acceptat si cu aceste defecte....,insa,doresti ca prin aceasta justificare sa ai constiinta impacata,in cazul in care vei fi deacord cu relatia de care spui ca vrei sa o infiripi...

Prin aceasta relatie iti poti distruge totalmente viata !
Ai 3 copii,puneti intrebarea :
- in caz de ... cealalta persoana (de pe net),ma va sustine si ajuta,va fi alaturi de mine si copii mei pana la capat ???
- in caz de ... pot renunta la ei ??? ( in cazul unui divort,daca demonstreaza ca esti vinovata ti-i poate lua pe toti)
- in caz de ... ii pot creste si asigura un viitor singura ??? ( asa din razbunare,sotul poate sa renunte de a cere spre crestere copii,iar don Juan dispare in ceata..)
Intrebarile sunt multe...

Draga mea,nu se merita pt o clipa de fericire sa ai apoi remuscari toata viata !!!

Dragostea voasta exista,dar ati ratacit-o,cautati-o!!!

Uite,chiar deunazi am fost la o nunta,deci - rude,prieteni,nu ??? Pot sa spun ca atat eu cat si sotul meu am dansat mai toata noapte,caci ne-am dus sa ne distram,sa ne simtim bine,nu ??(mai putin cand am servit masa),iar cu sotul meu am dansat vreo 3-4 dansuri...La astfel de petreceri noi nu ne cunoastem
- A pupat-o pe una pe obraz - si care-i baiul ?? a facut gestul din dragoste pt aceea persoana ?? Nu ! Un gest de buna revedere !
- A dansat in cursul noptii cu o persoana de 5-6-7 ori...hmmmm e ceva intre ei...Nu ! Inviti la dans persoane care se potrivesc cu stilul tau de dans,care nu se impiedica in fuste..

In fine,sa revin la subiect . Incerca sa iesi din starea asta depresiva,acordati timp si pt tine printre picaturi ,aranjeaza-te,iesi in parc cu copii,leaga conversatii cu alte persoane...Iesi din monotonie si vei privi viata cu alti ochi !!!

Nu cred o solutie relatia "de pe net",sincer !!!!
Nu-i cunosti caracterul,nu-i estimezi reactiile,nu stiu,nu merita sa joci totul pe o singura carte !!!
Ai 33 de ani,daca un barbat iti face complimente,iti spune ca iti intelege starea sufleteasca prin care treci,ca te iubeste,ca ar face orice si ti-ar aduce luna de pe cer tu il crezi ??? De ce,doar pt faptul ca sotul a uitat sa iti mai spuna ca arati bine,ca te iubeste ??? Tu cand i-ai spus ultima data ca ti-a fost dor de el ???
Nu stiu,suna aiurea din gura unei persoane mature "m-am indragostit de o persoana cu care vb pe net",sincer !

Nu te judec,sincer !!!! Incerc sa te fac sa "Deschizi ochii" !!!
Cu stima.....
Floare_de_castan
Postat pe 22 Iulie 2009 10:11
De la: mihaelagabriela77, la data 2009-07-13 08:30:59buna! sunt gaby si vreau sa ma ajutati !sunt casatorita de 12 ani si relatia mea cam scirtiie! am 3 copii pe care ii iubesc enorm !sotul meu este un tip bun la limba si afemeiat am suportat f multe !uneori am fost pusa in niste situatii f rusinoase de ex la o nunta am facut schimb de parteneri si in timpul dansului sa dat la tipa respectiva am vazut cum a sarutat-o pe obraz !am crezut ca lesin dar de rusine si de faptul sa nu observe ca ma deranjat am lasat lucrurile asa pina acasa!
am ajuns sa am net am vazut fel si fel de prbl pe dif saituri si intr-un final loginduma pe un sait am cunoscut un barbat casatorit si el la fel ca mine de 28 de ani eu avind 33.Nu ne-am intilnit dar tinem legatura vb ne povestim orice si mi-a spus ca intradevar ma place ma accepta si vrea .Prb e ca nu am curaj sa fac acest pas nu mi-am inselat niciodata sotul, sunt o fata cu capul pe umeri sufar cind stiu ce fel de om am linga mine dar prbl e ca intre noi nu exista comunicare si el ma inpins parca sa ajung aici ! chiar uneori simt nevoia sa vb cu cineva ce sa fac ? sa ma intilnesc cu acest baiat mi-e parca frica, sa fac asta prbl e ca e si el cas, nu are nici el o rel prea buna ce sa fac? mi-e frica sa nu scap de dracu si sa dau de taicasu? spunetimi voi cei care poate aveti o situatie asemanatoare !datimi un sfat! as incerca! ce spuneti?

pai...depinde ce vrei tu de la relatia respectiva.daca vrei doar sa experimentezi o aventura, acolo, nu cred ca se merita, sincer.chiar daca o faci din razbunare.nu merita osteneala.parteneri de sex sunt pe toate drumurile. daca iti doresti sa fii cu altcineva....se pune altfel problema!
mkdisk
Postat pe 22 Iulie 2009 12:57
nu cred ca te poti indragosti doar vorbind pe mess cu cineva, fara sa il cunosti si in realitate, sa discutati putin, sa vezi ce fel de om este....fii putin realista.
mkdisk
Postat pe 22 Iulie 2009 13:00
Altul in orasul tau n-ai gasit?

Postat pe 27 Iulie 2009 15:37
De la: mihaelagabriela77, la data 2009-07-13 13:47:59asa este pentru copii mei trebuie sa fiu un exemplu o aventura imi va aduce doar probleme!



Ce probleme sa-ti aduca o aventura? Nici una! Maritata asa devreme si deja cu 3 copii, crezi ca n-o sa te plictisesti pana la urma? Pana la sfarsitul vietii?

Postat pe 27 Iulie 2009 15:40
De la: mihaelagabriela77, la data 2009-07-13 08:30:59buna! sunt gaby si vreau sa ma ajutati !sunt casatorita de 12 ani si relatia mea cam scirtiie! am 3 copii pe care ii iubesc enorm !sotul meu este un tip bun la limba si afemeiat am suportat f multe !uneori am fost pusa in niste situatii f rusinoase de ex la o nunta am facut schimb de parteneri si in timpul dansului sa dat la tipa respectiva am vazut cum a sarutat-o pe obraz !am crezut ca lesin dar de rusine si de faptul sa nu observe ca ma deranjat am lasat lucrurile asa pina acasa!
am ajuns sa am net am vazut fel si fel de prbl pe dif saituri si intr-un final loginduma pe un sait am cunoscut un barbat casatorit si el la fel ca mine de 28 de ani eu avind 33.Nu ne-am intilnit dar tinem legatura vb ne povestim orice si mi-a spus ca intradevar ma place ma accepta si vrea .Prb e ca nu am curaj sa fac acest pas nu mi-am inselat niciodata sotul, sunt o fata cu capul pe umeri sufar cind stiu ce fel de om am linga mine dar prbl e ca intre noi nu exista comunicare si el ma inpins parca sa ajung aici ! chiar uneori simt nevoia sa vb cu cineva ce sa fac ? sa ma intilnesc cu acest baiat mi-e parca frica, sa fac asta prbl e ca e si el cas, nu are nici el o rel prea buna ce sa fac? mi-e frica sa nu scap de dracu si sa dau de taicasu? spunetimi voi cei care poate aveti o situatie asemanatoare !datimi un sfat! as incerca! ce spuneti?
daca tot e bun la limba pune-l si tu sa faca altceva cu ea astfel iti piere gindul la amorez!
FRANNNCE
Postat pe 27 Iulie 2009 15:42
de ce ai trecut cu vederea pana acum ca te-a inselat?eu nu mai stateam nici o secunda langa el daca stiam asta!copii ii poti creste si fara sa mai stai cu sotul tau!imi provoaca greata astfel de barbati,dar in fine e viata ta,tu decizi!
deiutza_20
Postat pe 27 Iulie 2009 16:03
buna.nu as vrea sa o iei in nume de rau!si imi cer scuze daca te voi rani.nimeni nu are dreptul sa te faca sa suferi...dar tu ai 3 copii si ei sunt cel mai mare Dar dat de la Dumnezeu.cred ca la voi in casnicie comunicarea lipseste.incearca sa vb cu el ...sa-l prinzi in toane....seara..dupa masa....inr-o zii cand esti pregatita sa vb cu el....si spune-i tot ce simti ca se petrece cu tine....cu voi...spune-i ce simti....si vezi cum va reactiona.unii spun ca noi femeile suntem nebune...sau ca ni se pare...dar poate se va schimba.isi sa schimba comportamentul fata de copii...de tine....poate el crede ca tu nu vezi....si macar poate va incerca sa se mai controleze....incercati sa vorbiti mia mult.....daca nu se poate...si este o persoana greu de suportat...si u vrei ca sa stai cu el...numai ca copii tai sa au un tata....nu cred ca faci bine.mai tarziu copii au de suferit mai mult!pt ca vad cum va comportati ....si stii ca se simte tensiune in casa....se simte dragostea aia intre voi....daca nu mai este.....
te-ai intrebat daca si u ai o vina....ca el sa fie asa?fa ce iti dicteaza inima...gandeste-te la copii ca ei sunt pe primul plan...si poate ca daca vei discuta sincer cu el....si-i vei zice ceea ce simti....nu vei avea nimic de pierdut!poate vei castiga....timp....sau o familie fericita!multa bafta si curaj!!
bulina_ta
Postat pe 28 Iulie 2009 21:42
poate vei vedea cum e altul si il vei aprecia pe sot mai mult.un pic de experienta si incredere in sine nu ar strica,chiar ar prinde bine si in patul conjugal un divort si alte cele nu-si au rostul.
nicolicia
Postat pe 29 Iulie 2009 00:20
De la: , la data 2009-07-27 15:40:32
De la: mihaelagabriela77, la data 2009-07-13 13:47:59asa este pentru copii mei trebuie sa fiu un exemplu o aventura imi va aduce doar probleme!



Ce probleme sa-ti aduca o aventura? Nici una! Maritata asa devreme si deja cu 3 copii, crezi ca n-o sa te plictisesti pana la urma? Pana la sfarsitul vietii?
super tare. bravo!
nicolicia
Postat pe 29 Iulie 2009 00:25
De la: deiutza_20, la data 2009-07-27 16:03:01de ce ai trecut cu vederea pana acum ca te-a inselat?eu nu mai stateam nici o secunda langa el daca stiam asta!copii ii poti creste si fara sa mai stai cu sotul tau!imi provoaca gre ata astfel de barbati,dar in fine e viata ta,tu decizi!
era bine dk cei trei muschetari mancau corcoduse
nicolicia
Postat pe 29 Iulie 2009 00:33
crezi ca rezolvi problema.ai sa suferi de doua ori si sigur esti si foarte geloasa si te,, aprinzi,, repede si daca vrei sa te razbuni nu trebuie sa,i spui sotului ca ai sa te razbuni intr,o zi. gandestete de doua ori
kudika055501inghetata
Postat pe 29 Iulie 2009 01:47
buna gabi.ideea este:o fi sotul tau un afemeiat si rau de gura,dar tu ce ai incercat sa faci in privinta asta?crezi ca este suficient sa fii mama si sotie "buna"?poti sa gasesti o gramada de barbati pe lumea asta ptr tine dar tata la copiii tai nu vei gasi.incearca sa-l readuci la tine.FII FEMEIE.
leni79
Postat pe 29 Iulie 2009 12:00
De la: mihaelagabriela77, la data 2009-07-13 13:55:40cum am spus sunt o femeie mult prea corecta am primit multe lovituri de la vita dar sincer nu sunt apreciata si am fost inselata de multe ori o stiu sincer si mi-a dat si motive dar ptr copii mei nu am intors capul dupa nici un barbat Acum la capatul rabdarilor simt parca nevoia de o razbunare ,un refugiu e greu sa nu ai cu cine sa corespondezi sau cui sa iti spui necazul cind sunt hotarita parca ceva ma impiedica si nu am curaj sa fac asta nu nu cred ca voi putea sa fac acest gest chiar daca nu va afla nimeni nu voi putea stii niciodata ce se va putea intimpla am sa tin legatura doar de prietenie atit mie frica si nu am curaj cred ca sunt lasa asta cred!


NU baga cei 3 copii la mijloc,te rog."O razbunare",cum spuneai ca vrei,ar putea fi foaaarte simpla.Baga divort.
evannes
Postat pe 29 Iulie 2009 12:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Pentru iubitorii de animale 23 De la: kudika322371 1 Octombrie 2010 01:57
Un sfat va rog 30 De la: battleofwits 14 Aprilie 2011 16:41
am inselat un scorpion.cum fac sa ma ierte? 43 De la: kudika_10564 20 Aprilie 2015 14:18
sunt in impasul vietii 70 De la: kudika018999 10 Mai 2009 14:50
Iubire in exil de Donna V 1 De la: vivacedonna 10 Decembrie 2011 10:11