Setari Cookie-uri

Fond de ten pentru ten sensibil

Buna fetelor am si eu o mica problema daca puteti sa ma ajutati De la fond de ten imi apar cosuri sub piele si nu stiu ce fond de ten sa folosesc.Mentionez ca nu am ten gras, este normal, si fond de ten folosesc destul de rar mai ales vara. Asta iarna foloseam o data pe saptamana, seara cand ieseam in oras cateva ore, dar imi trebuiau cateva zile ca tenul sa isi revina. Este cineva in aceeasi situatie si daca da puteti sa imi recomandati si mie un fond de ten bun, sau o crema ceva sa scap de aceasta problema? Pup
crisssu0
Postat pe 13 Iulie 2009 18:31
si eu am aceeasi problema, dar cu perioade . folosesc affinitone de la maybelline, nuata deschisa. cand e minunat si acopera perfect, cand imi usuca pielea . nu stiu cum reusesc, dar imi apar cosuri mici si rosii se agraveaza daca folosesc fond de te. sfatul meu este sa te duci la dermatogol, poate ai sa scapi de probleme. eu asa am facut si chiar imi era bine. si foloseam demachiant de la ivatherma sau ivaderma, nu mai stiu cum se numeste firma, in orice caz, demachiant pt ten sensibil, unguent cu antibiotic brevoxyl si crema gidratanta tot de la ivatherma. recomandate de medic. e bine ca nu folosesti fond de ten zilnic.
sa auzim de bine!
sycorax
Postat pe 15 Iulie 2009 10:53
Eu tocmai am descoperit machiajul mineral. Il folosesc de vreo 4 zile si am remarcat o imbunatatire a texturii pielii. Cred ca merita incercat. Puteti sa va comandati sample-uri, sa vedeti cum accepta pielea inainte. Eu pana acum am incercat de la Every Day Minerals. Am comandat momentan doar mostre, ca sa ma asigur ca nimeresc nuanta la produsul full si ca tenul meu se impaca bine cu ele.
JulliannaM
Postat pe 20 Iulie 2009 12:18
Produsele everyday minerals le gãsiți si aici http://cosmeticeminerale.blogspot.com/ la același preț ca și pe siteul producãtorului.
kudika053639
Postat pe 21 Iulie 2009 00:38
Eu prefer sa mi le comand direct de la producator.... Daca imi iau un super custom kit ies cu tot cu shipping la maxim 20 de lei per produs. Plus ca la fiecare comanda pot sa imi comand si kitul gratis de sample-uri. Eu pana acum am comandat doar mostre, ca sa pot sa aleg perfect nuantele care ma avantajeaza si sa pot incerca produsele o perioada, sa vad cum se impaca cu tenul meu.

Bine, blogul ramane o varianta pentru cele care nu vor sa se complice cu posta vamala si cu plata cu cardul. Eu prefer oricum sa platesc prin paypal, pentru motive de securitate.
JulliannaM
Postat pe 21 Iulie 2009 16:19
Si eu am tenul sensiibil si pana acum nici unul nu mi-a facut bine .In skimb am incercat acum fond de ten tolerrianne de la 'La Roche Posay' .e ffff fain si avand in vedere ca e dermo cosmetic chiar isi merita banii .sunt pe baza de apa termala si se gasesc in farmacii .
cherry_pie
Postat pe 24 Iulie 2009 19:59
cred ca ar trebui in primul rand sa folsesti ceva mai natural
iti recomand un fond de ten de la zepter eu il folosesc de ani buni si e f bun acopera perfect si se potrvieste perfect cu nuanta pielii
iar celelalte produse de la ei creme masti si farduri in general sunt de f buna calitate intra la ei pe site si o gasesti mai multe inf acolo sau iti tr daca vrei informatii pe mail
stan.ralucapaula@yahoo.com pupici
carin09
Postat pe 27 August 2009 21:31
Vichy..Aiera tent;)
irsha87
Postat pe 22 Septembrie 2009 20:04
Lenjerie intima sexy,accesorii,babydoll,rochit e si lenjerie potrivite pentru o seara romantica cu partenerul sau pentru acele persoane care sunt mai indraznete. Vizitati siteul www.lenjerie-chic.ro


http://www.youtube.com/watch?v=jNmVL0XnucA
dudett_
Postat pe 23 Septembrie 2009 15:16
eu nu folosesc fond de ten, ci o crema colorata de la uriage, e pt ten sensibil si are factor de protectie ridicat. mie imi prieste, dar...cel mai bine este sa te duci la dermatolog. sunt fonduri de ten speciale pt ten sensibil si mixt sau gras, le poti lua de la farmacie si, eventual, intreaba acolo.sunt farmacii unde poti sa iti testezi gratuit tipul de ten, etc.....
mkdisk
Postat pe 30 Septembrie 2009 14:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
VREAU sa DEVIN MAKE UP ARTIST 60 De la: alinuta2 15 Octombrie 2014 00:13
trusa de make-up 1 De la: tovarasha 6 Ianuarie 2011 14:44
buna ziua 2 De la: Shhh 25 Aprilie 2010 13:17
gloss 41 De la: carmenpisicutaa 12 Februarie 2016 13:53
L'AMOUR PASSION sau CLUBUL INIMILOR ZDROBITE 173 De la: Nolwenn 16 Octombrie 2009 14:03