Setari Cookie-uri

de ce?

Chiar nu pot sa inteleg sau poate nu vreau sa inteleg de ce doar femeile plang?sau de ce doar ele sufera atat?Nu merita ei atat...Mi-as dorii sa vad mai multe femei puternice mai multe femei intelepte...atata suferinta...si poate totusi e doar un pas...
damalina2008
Postat pe 18 Iulie 2009 21:08
De la: damalina2008, la data 2009-07-18 21:08:33Chiar nu pot sa inteleg sau poate nu vreau sa inteleg de ce doar femeile plang?sau de ce doar ele sufera atat?Nu merita ei atat...Mi-as dorii sa vad mai multe femei puternice mai multe femei intelepte...atata suferinta...si poate totusi e doar un pas...


Tu esti puternica sau doar ti-ai dori?
lilianagr
Postat pe 18 Iulie 2009 21:12
sincer...trebuie sa am momente de slabiciune ca sa gasesc apoi "puterea".....
damalina2008
Postat pe 18 Iulie 2009 22:56
De la: damalina2008, la data 2009-07-18 22:56:11sincer...trebuie sa am momente de slabiciune ca sa gasesc apoi "puterea".....


Cred ca toate avem momente mai bune si mai proaste ,dar asta nu inseamna ca suntem slabe.
Chiar si barbatii au doar ca nu recunosc.
Eternul orgoliu masculin
lilianagr
Postat pe 18 Iulie 2009 22:59
pai de asta si zic...ar fi super sa-i mai vedem si pe ei infranti
damalina2008
Postat pe 19 Iulie 2009 00:06
Si cu ce te-ar ajuta pe tine?
AndreiD
Postat pe 19 Iulie 2009 00:12
cu nimic....numai ca as vrea sa vad si barbati exteriorizandu-se daca intr-adevar sufera si ei...nu doar femei!!!
damalina2008
Postat pe 19 Iulie 2009 10:05
Daaaaa, plangem cand suferim, dar nu uitati plangem si de bucurie. Vine un moment dat in viata fiecarei femei,cand se declanseaza ceva ..si de atunci plangi mai usor.......la mine a fost momentul cand am tinut pentru prima data pe copilul meu ,in brate.A fost un moment ..unic. Am plans de bucurie.Si nu doar cateva lacrimi, ci ..un plans sanatos. Nu e rusine sa plangi. Te poti descarca in multe feluri. Si plansul are rostul ei.
ZanaZanelor
Postat pe 19 Iulie 2009 10:13
De la: damalina2008, la data 2009-07-18 21:08:33Chiar nu pot sa inteleg sau poate nu vreau sa inteleg de ce doar femeile plang?sau de ce doar ele sufera atat?Nu merita ei atat...Mi-as dorii sa vad mai multe femei puternice mai multe femei intelepte...atata suferinta...si poate totusi e doar un pas...


nu e chiar asa. am amici care au plins dupa fiecare despartire. am amici care au intrat in depresii. unul chiar la spital. unii sufera foarte rau. nu e toata lumea la fel !
softexia
Postat pe 19 Iulie 2009 10:23
De la: damalina2008, la data 2009-07-18 21:08:33Chiar nu pot sa inteleg sau poate nu vreau sa inteleg de ce doar femeile plang?sau de ce doar ele sufera atat?Nu merita ei atat...Mi-as dorii sa vad mai multe femei puternice mai multe femei intelepte...atata suferinta...si poate totusi e doar un pas...

...pentru ca.......ele vor sa para mai slabe...........
...ca au nevoie de sustinere......consolare......
......si eu as vrea sa vad asta....pe rand........
..........
nico1234
Postat pe 19 Iulie 2009 10:42
De la: nico1234, la data 2009-07-19 10:42:40
De la: damalina2008, la data 2009-07-18 21:08:33Chiar nu pot sa inteleg sau poate nu vreau sa inteleg de ce doar femeile plang?sau de ce doar ele sufera atat?Nu merita ei atat...Mi-as dorii sa vad mai multe femei puternice mai multe femei intelepte...atata suferinta...si poate totusi e doar un pas...

...pentru ca.......ele vor sa para mai slabe...........


si victime...

AndreiD
Postat pe 19 Iulie 2009 10:44
De la: damalina2008, la data 2009-07-19 10:05:58cu nimic....numai ca as vrea sa vad si barbati exteriorizandu-se daca intr-adevar sufera si ei...nu doar femei!!!


Nu o fac pentru ca lumea o sa creada ca sunt mai putin barbati daca o fac.
AndreiD
Postat pe 19 Iulie 2009 10:45
deci cu alte cuvinte sunt plini de prejudecati daca ei cred asta!!!!n`am zis sa planga dar a se exterioriza fie printr-o parere de rau sau niste ganduri nu cred ca contrazice definitia barbatului...
damalina2008
Postat pe 20 Iulie 2009 18:24
De la: AndreiD, la data 2009-07-19 10:44:44
De la: nico1234, la data 2009-07-19 10:42:40
De la: damalina2008, la data 2009-07-18 21:08:33Chiar nu pot sa inteleg sau poate nu vreau sa inteleg de ce doar femeile plang?sau de ce doar ele sufera atat?Nu merita ei atat...Mi-as dorii sa vad mai multe femei puternice mai multe femei intelepte...atata suferinta...si poate totusi e doar un pas...

...pentru ca.......ele vor sa para mai slabe...........


si victime...


si barbatii n`au nevoie de sustinere???eu cred ca au chiar mai multa nevoie decat au femeile...mai ales ca toata viata sunt impinsi de la spate de cate`o femeie ]
damalina2008
Postat pe 20 Iulie 2009 18:26
si barbatii plang......dar atunci,cand o fac sa nu fie luati in deradere ci sustinuti.......
o fac rar dar bine
heaven_2906
Postat pe 20 Iulie 2009 18:30
te asigur ca si baietii sufera, la fel de mult ca fetele. si foarte multi plang, dar poate prefera sa o faca cand sunt singuri.. sau nu de fata cu oricine (nu vor sa para vulnerabili). da sunt si barbati care sufera la fel de mult si fara lacrimi. ideea e ca nu toti barbatii isi exprima sentimentele exact asa cum sunt... dar nu inseamna ca sunt lipsiti de ele.
baiat_anonim
Postat pe 27 Iulie 2009 11:11
Oho, plang si barbatii.. si ti se sfasie sufletul cand ii vezi! Asta daca nu l-ai facut chiar tu sa planga...
De regula, ei plang dupa o despartire.. sau atunci cand implora impacarea, iertarea, la moartea cuiva foarte drag.
E posibil sa isi revina mai repede insa, nu am de unde sa stiu...
rashela
Postat pe 27 Iulie 2009 11:15
unii mai plang si cand pierde steaua
_oktober_
Postat pe 27 Iulie 2009 11:18
Orice ati spune voi, barbatii sunt nascuti cu un mic scut de indiferenta. Au si ei sentimente ca doar nu sunt robotei dar reusesc sa se detaseze mai usor. Aici intervin si cuvintele pe care le-au tot auzit in copilarie gen: nu trebuie sa plangi pentru ca esti baiat... etc. Pun pariu ca cei care sunt mai senimentali au stat mai mult cu mami. ;))
wews
Postat pe 27 Iulie 2009 11:21
eu sunt o persoana destul de sensibila, chiar daca arat ca o bruta(fizic) , am vazut multe lucruri la care am izbucnit in plans, si nu cred ca eu sunt mai insensibil, in realitate femeile sunt mai insensibile
mihailpaulcraciun
Postat pe 28 Iulie 2009 04:20
eu n-am generalizat in a spune ca "toti" barbatii nu sufera sau cu atat mai mult sunt insensibili ci doar majoritatea din cate am observat sunt asa.Normal depinde si de femeie sau de barbat.Iar femeile nu cred ca sunt insensibil sub nicio forma...
damalina2008
Postat pe 28 Iulie 2009 11:12
Te inseli, sunt mai insensibile, stii zicala ,, Vad o scanteie,hranesc scanteia pana devine o flacara,hranesc flacara pana devine un foc, hranesc focul pana devine un incendiu devastator''
Acuma depinde ce este scanteia aceea, dragoste sau mila spre sensibilizare, indiferenta sau ura spre impietrire.
Nu prea inteleg de ce mamele castiga intotdeauna custodia copiilor in procesele de divort,chiar in cazuri clare ex Mihaela Radulescu , cazuri clare in care nu sunt cei mai buni parinti
mihailpaulcraciun
Postat pe 28 Iulie 2009 12:04
Sper ca nu te-ai suparat,nici eu nu generalizez, vorbesc din ce am vazut eu si cu ce oameni am avut de aface, si din pacate majoritatea din ei care erau mai insensibili erau femeile.
Ok,bless y`all and have a nice day
mihailpaulcraciun
Postat pe 28 Iulie 2009 14:28
De la: mihailpaulcraciun, la data 2009-07-28 14:28:31Sper ca nu te-ai suparat,nici eu nu generalizez, vorbesc din ce am vazut eu si cu ce oameni am avut de aface, si din pacate majoritatea din ei care erau mai insensibili erau femeile.
Ok,bless y`all and have a nice day


Referitor la Mihaela Radulescu nush daca am putea sa spunem ca e insensibila doar pt simplul fapt ca a divortat sau ca nu a avut o casnicie reusita.Cred ca viata de persoana publica are anumite consecinte,iar custodia copiilor si datoria de mama care din cate vad si-o asuma din punctul meu o face sensibila...
damalina2008
Postat pe 28 Iulie 2009 18:05
cum ziceam... majoritatea nu arata ceea ce simt. poate par insensibili, poate viata i-a facut putin insensibili(doar putin), dar toata lumea sufera si toata lumea are sentimente, chiar daca nu se vede. (si nu e valabil doar pt barbati)
baiat_anonim
Postat pe 29 Iulie 2009 11:53
pai si de ce sa nu se vada mai mult si la barbati?oricum un lucru e clar.Sunt mai multe femei care se exteriorizeaza decat barbati.Iar parerea mea e ca oamenii traiesc in continuare cu aceleasi prejudecati...si nu se lasa prada instinctelor....si e pacat
damalina2008
Postat pe 29 Iulie 2009 17:00
De la: damalina2008, la data 2009-07-18 21:08:33Chiar nu pot sa inteleg sau poate nu vreau sa inteleg de ce doar femeile plang?sau de ce doar ele sufera atat?Nu merita ei atat...Mi-as dorii sa vad mai multe femei puternice mai multe femei intelepte...atata suferinta...si poate totusi e doar un pas...

Oare esti feminista? Faptul ca femeile plang nu le face mai putin puternice (pe mine o portie buna de plans ma elibereaza teribil, imi spala cristalinul si dupa ce-mi trece si durerea de cap vad lucrurile mai clar) si faptul ca nu-i vezi tu pe barbati plangand nu inseamna ca nu plang, si daca nu plang asta nu inseamna ca sufera mai putin. Eu cred ca fiecare sufera in felul lui si eu sincer cred ca durerea ascunsa e mai teribila decat cea foarte afisata.
lilioara
Postat pe 29 Iulie 2009 18:12
hai sa ne gandim ca se poate plange si fara foarte multe lacrimi. unora, cand plang, doar li se umezesc putin ochii. nu toata lumea boceste cand plange.
baiat_anonim
Postat pe 30 Iulie 2009 13:08
De la: lilioara, la data 2009-07-29 18:12:11
De la: damalina2008, la data 2009-07-18 21:08:33Chiar nu pot sa inteleg sau poate nu vreau sa inteleg de ce doar femeile plang?sau de ce doar ele sufera atat?Nu merita ei atat...Mi-as dorii sa vad mai multe femei puternice mai multe femei intelepte...atata suferinta...si poate totusi e doar un pas...

Oare esti feminista? Faptul ca femeile plang nu le face mai putin puternice (pe mine o portie buna de plans ma elibereaza teribil, imi spala cristalinul si dupa ce-mi trece si durerea de cap vad lucrurile mai clar) si faptul ca nu-i vezi tu pe barbati plangand nu inseamna ca nu plang, si daca nu plang asta nu inseamna ca sufera mai putin. Eu cred ca fiecare sufera in felul lui si eu sincer cred ca durerea ascunsa e mai teribila decat cea foarte afisata.

Nu chiar nu sunt feminista si nici misogina:)) dar cred ca totusi barbatii sunt mai puternici la capitolul suferinta,sau cel putin la capitolul exteriorizare...Si sunt perfect de acord cu tine la capitolul plans.Ca o doza buna de plans te ajuta sa vezi lucrurile la "rece".Dar trec barbatii mai repede peste o relatie decat femeile?tu ce zici...?
damalina2008
Postat pe 30 Iulie 2009 17:38

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vand jocuri, jucarii si carti pentru copii 3 De la: ilumax_76 11 Noiembrie 2011 13:45
BLOGURI 1 De la: anutza1985 19 Noiembrie 2008 16:33
new 2 De la: valivieru96 29 Decembrie 2009 16:37
Job 2 De la: kudicafex81 13 Mai 2016 13:22
va rog, acordati-mi un vot 2 De la: Dontyyy 9 Februarie 2010 09:32