Setari Cookie-uri

Semnele din nastere

si eu am un trandafir (pe picorul drept sus langa "pasa" ) si cand infloresc trandafiri al meu se inegreste ... mama mea mi-a confirmat ca furat un trandafir cand era insarcinata cu mine
dolce_locura
Postat pe 8 August 2009 03:40
De la: dolce_locura, la data 2009-08-08 03:40:44si eu am un trandafir (pe picorul drept sus langa "pasa" ) si cand infloresc trandafiri al meu se inegreste ... mama mea mi-a confirmat ca furat un trandafir cand era insarcinata cu mine





eeeeee........gata....si tu...acu`!!! ...v-am mai zis ca...pt a fi credibile....trebe poze!!
deci...astept...sa vad...si apoi...va cred!



pt ca...in multe cazuri...poate fi asa!
si eu...am o pata...pe una din fese...ceva...ce seamana cu o bucatica de halvitza!
si...intr-adevar...am intrebat parintele ce m-a purtat...si mi-a confirmat ca...a furat o bucata de halvitza!!
deci...poza e pusa...se poate vedea!!!
ovidiu_42
Postat pe 8 August 2009 04:37
eu am sus pe spate o smieura... dar daca tin paru strans si semnu mi se obseva sunt ntrebata mereu ca ce e cu semnul aceala ?ca m-a muscat cnv de spate sau "supt cum s-ar my zice:D"..insa semnul nu e urat si il port cu mandrie;)
kudika_alexia051568
Postat pe 8 August 2009 15:36
eu am un trifoi langa buric... dar nu se stie ce si cum si de unde pana unde pe abdomenul meu.... asa caaaa.... ma bucur de el pt ca e foarte vizibil.... (p.s.: as fi plans daca aveam masline d-alea naspa pe mine, beah... fie la voi care aveti.. hi hi hi)
papussh
Postat pe 8 August 2009 15:58
eu am o alunita pe mana dreapta, frate-meu mai mare o capsuna in frunte (ii apare cand se enerveaza) si frate-meu mai mic(cand era mic) ,un pantof pe picior dar i-a disparut
diana_predu
Postat pe 8 August 2009 18:38
Eu am un trifoi cu patru foi pe genunchiul drept.Sa inteleg ca sunt norocoasa.
crissa_cris
Postat pe 8 August 2009 18:39
Am si eu un semn, pe nas, la baza lui, aproape de coltul interior al ochiului drept. Seamana cu o lacrima. Nu stiu si n-am idee ce povestioara se ascunde in spatele lui. Stiu doar de la mama ca, atunci cind era insarcinata cu mine, nu suporta mirosul de parfum sau de after shave. Bunica mea (mama ei) ii spunea atunci: "Sigur vei naste o kkcioasa de copila careia ii va placea sa se parfumeze toata ziua." Eh, a cam avut dreptate bunica mea la chestia cu mirosul de parfum :)) Dar tot bunica m-a invatat sa zic, cind ma vor intreba ceilalti copii ce am pe nas, sa le spun ca de acolo m-a tinut barza cind m-a adus :P
DarkCora
Postat pe 9 August 2009 05:07
De la: cricristina, la data 2009-08-06 14:47:03foarte frumos toate ati descris niste semne simpatice dar al meu nu este atat de "simpatic" pentru majoritatea lumii deoarece avem atat de multe idei preconcepute si pretentii incat nu ne intereseaza decat suprafata -spoiala- nu interiorul- sufletul, calitatile... unei persoane. eu m-am nascut cu un hemangiom pe partea stanga a fetei de la coltul ochiului pana langa ureche si intotdeauna m-am simtit diferita deoarece ceilalti ma faceau sa ma simt asa prin privirile lor si atitudinea lor. eu nu stiu daca acest semn ma face mai speciala, dar face parte din mine si nu ma deranjeaza deloc desi altii simt nevoia sa-mi spuna de ce nu fac ceva cu el?



Si eu m-am nascut cu un hemangiom pe partea dreapta a fetei, pe care mi l-au operat cand eram foarte mica (o luna jumate). In urma operatiei am ramas cu e semipareza (e usor umflat obrazul drept) si cu o cicatrice...Si oamenii se uita insistent si uneori pun intrebari idioate. Cand eram mica sufeream destul de mult din cauza asta. Acum nu le mai dau atentie. Stiu ca sunt deosebita (nu neaparat din cauza semnului ci pentru ce reprezint ca persoana - am invatat sa ma iubesc asa cum sunt)! Asa sa faci si tu....Cine nu te apreciaza pentru ce si cum esti nu merita nici 2 secunde din timpul tau.
Te pup si ai grija de tine!!!
dayenne
Postat pe 9 August 2009 21:06
De la: cricristina, la data 2009-08-06 14:47:03foarte frumos toate ati descris niste semne simpatice dar al meu nu este atat de "simpatic" pentru majoritatea lumii deoarece avem atat de multe idei preconcepute si pretentii incat nu ne intereseaza decat suprafata -spoiala- nu interiorul- sufletul, calitatile... unei persoane. eu m-am nascut cu un hemangiom pe partea stanga a fetei de la coltul ochiului pana langa ureche si intotdeauna m-am simtit diferita deoarece ceilalti ma faceau sa ma simt asa prin privirile lor si atitudinea lor. eu nu stiu daca acest semn ma face mai speciala, dar face parte din mine si nu ma deranjeaza deloc desi altii simt nevoia sa-mi spuna de ce nu fac ceva cu el?


mesajul de mai devreme e pt tine!!
dayenne
Postat pe 9 August 2009 21:10
Am si eu un semn din nastere-am un triunghi isoscel pe gat,am intrebat-o pe mama daca rezolva probl la geometrie dar mi-a spus ca nu.Deci nu stiu cauza din care m-am ales cu un triunghi,dar nu ma deranjeaza si e destul de mic,nu e exagerat de vizibil.
luyyzz
Postat pe 9 August 2009 23:40
cricristina scz catzi raspund la ce ai scris tu dar ....ai zis ca ai hemangion sau ceav de genu...am cautat pe google la poze shi nu pare deloc frumos:(......din contra .....sper sa nu fie shi la tine la fel....
dulce_giulya
Postat pe 10 August 2009 11:59
Am pe umar in fata o floare foarte draguta de mana Maicii Domnului.Si mi-o accept.e foarte frumoasa:D mom:D
DaNutzZa_DaNutzZyka
Postat pe 22 Septembrie 2009 16:36
deci si eu am un triunghi echilateral pe gat, e drept ca o latura e mai lunga cu 1 mm decat celelate. mai am si pe umar un buchet cu o frezie, un trandafir si o crin regal. si pe gamba stanga am un gandac cu cate 5 picioare pe o parte si cu aripile deschise. mama mea se teme de gandaci, de aceea, cred. si laga ureche, chiar in spatele ei am un semn foarte mare care arata ca un cactus si chiar langa el este o alunita care arata ca o cana cu toarta alungita in sus
clandestine
Postat pe 2 Octombrie 2009 19:31
nu prea cunosc persoane cu semne de nastere ..mda oricum imi plac aceste tatuaje naturale ..eu am pe piciorul sting..un bradutz mic ear prin partzi 2 inimioare shi niste punctuletze mici pe piciorul drept ...cel mai tare imi place cashi schimba culoarea dupa caldura corpului
Olgutza__Gurdis_1
Postat pe 1 Iulie 2013 19:52
Mie mi se pare aiurea sa judeci un om dupa semnele din nastere, daca are sau nu tatuaje, piercing-uri etc etc, si in functie de asta sa-l cataloghezi.
kudika_37357
Postat pe 3 Iulie 2013 14:31
Hei. Si eu am gropite in umeri..pana acum nu am mai vazut sau auzit persoane care sa spuna asta..de aceea am cautat pe google "gropite in umeri" :))) toti se mira cand imi vad gropitele. Eu cred ca e ceva special..sau mai spun ca "sunt insemnata" :))
kudika_961254
Postat pe 15 Aprilie 2014 14:42
Buna, si eu am gropite in umeri. Eu le-am mostenit de la mama. Ma bucur sa aflu ca mai are altcineva. Nici eu nu auzisem pana acum pe altcineva cu gropite in umeri si cei care ma cunosc ma intreaba ce am patit de am umerii asa 😄
kudika_994382
Postat pe 1 Octombrie 2015 23:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bagarea in seama... 0 De la: 7 Octombrie 2010 21:58
Invitatie!!! 1 De la: herby 10 Noiembrie 2009 09:19
de ce barbatii dau mereu vina pe femei? de ce zic ei ca mereu suntem noi de vina? 88 De la: kudika028774 19 August 2011 12:05
CURSURI DE CALIFICARE SI INITIERE INTENSIVA 1 De la: sweet_ioana 27 August 2009 16:15
Haideti sa ne .. detoxifiem!!! 43 De la: daniela038867 24 Iunie 2009 12:33