Setari Cookie-uri

Cum scap de complexul pe care-l am?

De adoloscenta,m-am simtit inferioara datorita aspectului meu fizic,desi nu am defecte vizibile.Nu stiu cum sa explic ca sa ma fac bine inteleasa,dar atunci cand ma uit in oglinda vad un chip sters ,2ochi tristi si un zambet care nu e.
Chiar daca am alte calitati care ma ajuta si nu consider frumusetea primordiala,nu ma pot obisnui cu imaginea mea din oglinda.
Nici macar sotul meu nu a reusit sa ma faca sa trec peste,poate si din cauza faptului ca el nu poate sa se exteriorizeze pre mult sau poate nu da importanta acestui aspect.
Cum scap de asta?Tin sa precizez ca imi place sa-mi ingrijesc tenul,sa ma machiez,discret,uneori sa merg la cosmetica.Si totusi...
adennyelle
Postat pe 21 Iulie 2009 16:52
zambeste mai des, chiar si cand mergi pe strada
zambeste ori de cate ori iti aduci aminte, fara nici un motiv aparent

poate iti pare cam aiurea ce zic, dar zambetul te face sa pari mai atragatoare celor din jur, pentru ca spune despre tine ca esti o persoana vesela, optimista si deschisa

si zambind, te binedispui singura (poti sa incerci: zambeste fortat vreo 5 minute, apoi spune-mi cum te simti)
kitty_krieger
Postat pe 21 Iulie 2009 22:11
De la: adennyelle, la data 2009-07-21 16:52:22De adoloscenta,m-am simtit inferioara datorita aspectului meu fizic,desi nu am defecte vizibile.Nu stiu cum sa explic ca sa ma fac bine inteleasa,dar atunci cand ma uit in oglinda vad un chip sters ,2ochi tristi si un zambet care nu e.
Chiar daca am alte calitati care ma ajuta si nu consider frumusetea primordiala,nu ma pot obisnui cu imaginea mea din oglinda.
Nici macar sotul meu nu a reusit sa ma faca sa trec peste,poate si din cauza faptului ca el nu poate sa se exteriorizeze pre mult sau poate nu da importanta acestui aspect.
Cum scap de asta?Tin sa precizez ca imi place sa-mi ingrijesc tenul,sa ma machiez,discret,uneori sa merg la cosmetica.Si totusi...


in loc sa te buucuri ca cineva te-a vazut destul de frumoasa sa te ia de sotie..........
geo_x
Postat pe 21 Iulie 2009 22:16
k sati dai seama kt gresesti gandestete la persoanele ku handikp:( persoanele ku probleme grave care nu pot mg nu pot vedea nu pot vb din cauza accidentele au cicatrice sunt arsi pe fata etc etc!!!ei oare ce mai zik sarakutii?multumestei lui Dumnezeu k esti sanatoasa si k ai un sot kre e langa tine mereu!!
andr33a_4u_2009
Postat pe 21 Iulie 2009 22:22
De la: andr33a_4u_2009, la data 2009-07-21 22:22:35k sati dai seama kt gresesti gandestete la persoanele ku handikp:( persoanele ku probleme grave care nu pot mg nu pot vedea nu pot vb din cauza accidentele au cicatrice sunt arsi pe fata etc etc!!!ei oare ce mai zik sarakutii?multumestei lui Dumnezeu k esti sanatoasa si k ai un sot kre e langa tine mereu!!


asta-i un fel de "vreau sa fiu si eu bagata-n seama"?
geo_x
Postat pe 21 Iulie 2009 22:29
da!! vai !!si tocmai u mai bagat in seama!!! !!!!
andr33a_4u_2009
Postat pe 21 Iulie 2009 23:10
De la: andr33a_4u_2009, la data 2009-07-21 23:10:24da!! vai !!si tocmai u mai bagat in seama!!! !!!!


tocmai io! s-a nimerit sa postezi sub mine si sa-ti citesc mesajul.
sincer, mi-a innegurat mai rau seara!
geo_x
Postat pe 21 Iulie 2009 23:16
De la: andr33a_4u_2009, la data 2009-07-21 23:10:24da!! vai !!si tocmai u mai bagat in seama!!! !!!!


tocmai io! s-a nimerit sa postezi sub mine si sa-ti citesc mesajul.
sincer, mi-ai innegurat mai rau seara!
geo_x
Postat pe 21 Iulie 2009 23:16
te bagi in seama k u prost!!!!pt ce e forumul asta?sa te bagi u in seama si sa comentezi aiurea?tea bagat cineva in seama? miam dat ku parerea la comentariile tale?ceea ce am scris nu era referitor la persoana ta!asa ca taci!degeaba esti mai mare la ani dak esti................. penibil omule!!!veziti de treaba ta si nu te mai baga in seama cu japca dak nu se ia omul de tine!
andr33a_4u_2009
Postat pe 21 Iulie 2009 23:19
De la: geo_x, la data 2009-07-21 22:16:51
De la: adennyelle, la data 2009-07-21 16:52:22De adoloscenta,m-am simtit inferioara datorita aspectului meu fizic,desi nu am defecte vizibile.Nu stiu cum sa explic ca sa ma fac bine inteleasa,dar atunci cand ma uit in oglinda vad un chip sters ,2ochi tristi si un zambet care nu e.
Chiar daca am alte calitati care ma ajuta si nu consider frumusetea primordiala,nu ma pot obisnui cu imaginea mea din oglinda.
Nici macar sotul meu nu a reusit sa ma faca sa trec peste,poate si din cauza faptului ca el nu poate sa se exteriorizeze pre mult sau poate nu da importanta acestui aspect.
Cum scap de asta?Tin sa precizez ca imi place sa-mi ingrijesc tenul,sa ma machiez,discret,uneori sa merg la cosmetica.Si totusi...


in loc sa te buucuri ca cineva te-a vazut destul de frumoasa sa te ia de sotie..........


Vai, Geo, si eu care credeam ca eu sunt rea.

Da, barbatii ar trebui sa citeasca povestea asta si sa se dumireasca de ce ii inseala femeile cu primul golanas care le povesteste cat de frumoase si sexy sunt.
Kathara
Postat pe 21 Iulie 2009 23:20
De la: andr33a_4u_2009, la data 2009-07-21 23:19:40te bagi in seama k u prost!!!!pt ce e forumul asta?sa te bagi u in seama si sa comentezi aiurea?tea bagat cineva in seama? miam dat ku parerea la comentariile tale?ceea ce am scris nu era referitor la persoana ta!asa ca taci!degeaba esti mai mare la ani dak esti................. penibil omule!!!veziti de treaba ta si nu te mai baga in seama cu japca dak nu se ia omul de tine!


oau!
si mai vrei sa dai sfaturi!
geo_x
Postat pe 21 Iulie 2009 23:20
De la: Kathara, la data 2009-07-21 23:20:23
De la: geo_x, la data 2009-07-21 22:16:51
De la: adennyelle, la data 2009-07-21 16:52:22De adoloscenta,m-am simtit inferioara datorita aspectului meu fizic,desi nu am defecte vizibile.Nu stiu cum sa explic ca sa ma fac bine inteleasa,dar atunci cand ma uit in oglinda vad un chip sters ,2ochi tristi si un zambet care nu e.
Chiar daca am alte calitati care ma ajuta si nu consider frumusetea primordiala,nu ma pot obisnui cu imaginea mea din oglinda.
Nici macar sotul meu nu a reusit sa ma faca sa trec peste,poate si din cauza faptului ca el nu poate sa se exteriorizeze pre mult sau poate nu da importanta acestui aspect.
Cum scap de asta?Tin sa precizez ca imi place sa-mi ingrijesc tenul,sa ma machiez,discret,uneori sa merg la cosmetica.Si totusi...


in loc sa te buucuri ca cineva te-a vazut destul de frumoasa sa te ia de sotie..........


Vai, Geo, si eu care credeam ca eu sunt rea.

Da, barbatii ar trebui sa citeasca povestea asta si sa se dumireasca de ce ii inseala femeile cu primul golanas care le povesteste cat de frumoase si sexy sunt.


ai analizat gresit fraza mea!
daca cineva a vazut-o frumoasa, e de ajuns!
geo_x
Postat pe 21 Iulie 2009 23:22
Geeeooo.....poti sa te iei si de mine
_oktober_
Postat pe 21 Iulie 2009 23:22
De la: _oktober_, la data 2009-07-21 23:22:41Geeeooo.....poti sa te iei si de mine


nu, ca n-am chiar asa mari complexe
cred ca in seara asta sunt o tinta!!
geo_x
Postat pe 21 Iulie 2009 23:24
inca ti-e frica de mine....
au pus pret pe pielea ta!
_oktober_
Postat pe 21 Iulie 2009 23:29
De la: andr33a_4u_2009, la data 2009-07-21 22:22:35k sati dai seama kt gresesti gandestete la persoanele ku handikp:( persoanele ku probleme grave care nu pot mg nu pot vedea nu pot vb din cauza accidentele au cicatrice sunt arsi pe fata etc etc!!!ei oare ce mai zik sarakutii?multumestei lui Dumnezeu k esti sanatoasa si k ai un sot kre e langa tine mereu!!


Fato , decat sa dai sfaturi de astea mai bine te abtii daca nu stii ce sa zici
iris_4_ever
Postat pe 22 Iulie 2009 05:26
De la: adennyelle, la data 2009-07-21 16:52:22De adoloscenta,m-am simtit inferioara datorita aspectului meu fizic,desi nu am defecte vizibile.Nu stiu cum sa explic ca sa ma fac bine inteleasa,dar atunci cand ma uit in oglinda vad un chip sters ,2ochi tristi si un zambet care nu e.
Chiar daca am alte calitati care ma ajuta si nu consider frumusetea primordiala,nu ma pot obisnui cu imaginea mea din oglinda.
Nici macar sotul meu nu a reusit sa ma faca sa trec peste,poate si din cauza faptului ca el nu poate sa se exteriorizeze pre mult sau poate nu da importanta acestui aspect.
Cum scap de asta?Tin sa precizez ca imi place sa-mi ingrijesc tenul,sa ma machiez,discret,uneori sa merg la cosmetica.Si totusi...


Eu zic sa nu te mai uiti la televizor la filme cu tipe care stiu sa zambeasca cu ochii si cu toti dintii si te vei simti mult mai bine .

Daca ai prieteni , un sot ....in mod sigur nu esti atat de stearsa precum te consideri pentru ca oamenilor nu le face placere sa stea in preajma cuiva care nu e in stare sa zambeasca .

iris_4_ever
Postat pe 22 Iulie 2009 05:37
De la: geo_x, la data 2009-07-21 23:20:50
De la: andr33a_4u_2009, la data 2009-07-21 23:19:40te bagi in seama k u prost!!!!pt ce e forumul asta?sa te bagi u in seama si sa comentezi aiurea?tea bagat cineva in seama? miam dat ku parerea la comentariile tale?ceea ce am scris nu era referitor la persoana ta!asa ca taci!degeaba esti mai mare la ani dak esti................. penibil omule!!!veziti de treaba ta si nu te mai baga in seama cu japca dak nu se ia omul de tine!


oau!
si mai vrei sa dai sfaturi!


Las-o Geo, creste ea !

Postat pe 22 Iulie 2009 08:45
...si atunci sa o vezi !!!!
_oktober_
Postat pe 22 Iulie 2009 22:24
nu vreau sa te superi dar, daca chiar iti doresti sa schimbi ceva, te sfatuiesc sa incerci un psiholog.

Nu ai decat de castigat..cea ce prezinti tu poate sa fie o depresie..parerea mea este ca te va ajuta enorm
Dutu_Maria_Cornelia_1
Postat pe 27 Iulie 2015 18:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
reducere !! cosmetice 100 % originale 2 De la: kudika226898 20 Ianuarie 2011 23:06
Magazin nou! 1 De la: kudika484530 12 Decembrie 2011 02:05
MAGAZIN VINTAGE 3 De la: greenie 16 Ianuarie 2009 13:39
a venit vremea noastra! 1 De la: liona 28 August 2009 08:40
Super reduceri de criza 3 De la: Full_Metal_Jacket 7 Aprilie 2010 12:35