Setari Cookie-uri

Cum iti dai seama care este jobul ideal pentru tine?

Salut, sunt noua pe forum, dar cu toate astea citesc destul de des postarile de aici si am observat ca multi isi gasesc raspunsuri prin aceasta modalitate.Eu as vrea sa stiu ce ati face daca ati avea un job stabil, cu perspectiva dar care nu v-ar placea deloc. Ati renunta la el?
Sunt in aceasta situatie de 2 ani si mi-e greu sa decid ce ar fi mai bine pentru mine, tinand cont de criza, de faptul ca ar trebui sa fiu intretinuta de parintii mei care nu ar fi de acord cu decizia mea, ca m-am chinuit sa ajung aici (avand o parere cu totul diferita despre ce inseamna sa lucrez in acest loc), dar apoi ma gandesc ca sunt tanar (am 22 de ani) si am tot viitorul inainte si nu ar trebui sa-mi fie teama sa experimentez. Nu sunt destul de curajoasa si as avea nevoie de un sfat......sau mai multe.....

andianamo
Postat pe 22 Iulie 2009 14:31
De la: andianamo, la data 2009-07-22 14:31:53Salut, sunt noua pe forum, dar cu toate astea citesc destul de des postarile de aici si am observat ca multi isi gasesc raspunsuri prin aceasta modalitate.Eu as vrea sa stiu ce ati face daca ati avea un job stabil, cu perspectiva dar care nu v-ar placea deloc. Ati renunta la el?
Sunt in aceasta situatie de 2 ani si mi-e greu sa decid ce ar fi mai bine pentru mine, tinand cont de criza, de faptul ca ar trebui sa fiu intretinuta de parintii mei care nu ar fi de acord cu decizia mea, ca m-am chinuit sa ajung aici (avand o parere cu totul diferita despre ce inseamna sa lucrez in acest loc), dar apoi ma gandesc ca sunt tanar (am 22 de ani) si am tot viitorul inainte si nu ar trebui sa-mi fie teama sa experimentez. Nu sunt destul de curajoasa si as avea nevoie de un sfat......sau mai multe.....



daca ai timp sa stai si pe forum jobul este bun
DON_LUCIANO
Postat pe 22 Iulie 2009 14:34
Nu stiu daca ar trebui sa-ti dau vreun sfat, dar am sa-ti povestesc ce mi s-a intamplat mie:
Acum un an si jumatate mi-am gasit un job, erat atat de prost platit, ca si acum rad cand imi aduc aminte. Dar era ceva ce-mi placea sa fac, iar colectivul, fiind format numai din tineri era foarte unit. Ma duceam la munca de placere. Cu toate aste dupa aproximativ cinci luni, devenisem un fel de zombi! Ma extenua atat de mult din punct de vedere psihic, pur si simplu simteam ca nu mai fac fata, nu-mi mai placea de nici o culoare. Nu am plecat mai mult datorita colegilor cu care ma intelegeam extraordinar. Acum 3 luni, firmei la care lucram i s-a luat proiectul pe care eram angajata, asa ca am ramas fara job. Intr-un fel m-am simtit eliberata, dar dupa putin timp mi-am dat seama cat de mult imi lipseste jobul in sine...
Asa ca iti recomand sa te gandesti foarte bine, poti gasi in alta parte mult mai rau. De asta iti spun ca nu prea e indicat sa accepti sfaturi in legatura cu acest lucru, poti cel mult sa asculti cateva opinii, dar cel mai bine tu sti ce este de facut!
AlexandraV
Postat pe 24 Iulie 2009 20:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
majorat si peri albi 11 De la: kudika312040 6 August 2010 13:01
Muzica araba de calitate. Magida El Roumi 1 De la: kudika_7641 12 Iunie 2012 00:07
Niste detalii .... informatii ?! 1 De la: kudika311196 4 Aprilie 2011 13:34
de ce nu imi vine?? 10 De la: freakbabe 18 Ianuarie 2010 23:52
Melodia preferata de la Michael Jackson . 369 De la: Irinaenache 16 Decembrie 2009 18:20